Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

220px-DJ_Shadow_tim_festival.jpg

DJ Shadow, czyli Josh Davis to amerykański muzyk - DJ, producent i turntablista. Jest uważany za jednego z twórców instrumentalnego hip - hopu, a także za jednego z najlepszych DJ-ów na naszym globie. Zadebiutował wydanym w 1996 roku albumem "Entroducing...", który szybko zyskał uznanie krytyków i trafił do Księgi Rekordów Guinessa jako pierwszy album w całości składający się z sampli. Tytuły kolejnych jego albumów, to:

Preemptive Strike (1998)

The Private Press (2002)

The Outsider (2006)

The Less You Know, the Better (2011)

Total Breakdown: Hidden Transmissions From MPC Era 1992-1996 (2012)

Link do strony na Wikipedii:

http://en.wikipedia.org/wiki/DJ_Shadow

Co w nim jest "takiego"? Trudno to wyrazić słowami... Najlepiej zabrać się od razu do próbek jego twórczości. Jest człowiekiem niezwykle płodnym (podając za Wikipedią - ponad 60 000 utworów). Ma niezwykłe wyczucie i złotą rękę ;) Polecam tym wszystkim, którzy uważają, że tego typu muzyka "to nie muzyka" :P

Próbka:

EDIT: Proszę o więcej próbek, bo sam jakoś głównie przy "Entroducing..." siedzę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Shadow to klasa sama w sobie. Entroducing jest moim zdaniem jednym z lepszych albumow muzycznych w historii, a reszta jego tworczosci wcale nie odstaje poziomem, choc trzeba przyznac, ze jego debiut byl spektakularny, i nadal, po wielu latach mimo masy dobrych wydawnictw z chocby Ninja Tune wraca sie do niego odkrywajac cos, czego nie maja wspolczesne nagrania, cos, co Shadow zawarl w swoim albumie jednoczesnie definiujac czym jest i powinien byc instrumentalny hip-hop, ale w pewnym sensie wywracajac do gory nogami caly ten gatunek. Dla mnie to artysta najwyzszych lotow i smialo porownywalbym go do Aphex Twina, czy Venetian Snaresa, bo choc graja rozna muzyke, to wszscy maja wspolne to, ze ich nagrana zawieraja ten hmmm "nieuchwytny" przez wielu innych pierwiastek sprawiajacy, ze muzyka jest genialna i moze byc odbierana na wiele sposobow. Dla mnie jego szczytowym osiagnieciem jest Stem-Long Stem - Transmission 2- z reszta, posluchajcie sami.

http://www.youtube.com/watch?v=I6s5xhcBiDw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Endtroducing..." jest płytą rzeczywiście świetną, jednak nie przesadzałbym jak kolega wyżej :] Moim zdaniem jednak Aphex Twin jest klasę wyżej. Co nie zmienia faktu, że płyta DJ Shadowa z 96 roku jest bardzo dobra. Jak bym stworzył własny ranking lat 90 to myślę, że ta płyta znalazłaby się w pierwszej 50. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze Aphex Twin jest klase, albo nawet i kilka wyzej, ale chodzi mi o to, jaka pozycje w swoim gatunku osiagneli wszyscy wymienieni przeze mnie artysci. Aphex w ambiencie, Venetian w breakcorze, a Shadow w instrumentalnym hip-hopie. Wszyscy trzej osiagneli mistrzostwo w swoim "fachu" i dlatego wlasnie "Entroducing..." jest w mojej opinii dla hip-hopy tym, czym "Selected Ambient Works" dla wiadomego gatunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...