Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Christopher

Mikrofony maści wszelakiej

Polecane posty

Kupiłem mikrofon ( Apollo AH-200) wkładam kabelki do mini jacka i nic sprawdzam na skype (numer testowy) nie działa ustawiałem i spr. czy nie jest wyciszony mikrofon , ale jest OK (na innym kompie działał ).Sprawdzałem na STEAM też nic . PLSSSS HELP!!!!

Jakby co karta dzwiękowa to : CMI8738/C3DX PCI Audio Device

Będe wdzięczny za pomoc ...

Nazwę tematu zmieniłem.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciszenie sprawdziłeś, a w opcjach nagrywania masz wybrany mikrofon? Panel sterowania -> dźwięki i urządzenia audio -> zakładka audio -> Nagrywanie, przycisk "głośność" i tam powinieneś mieć zaznaczone pole "zaznacz" pod mikrofonem.

Upewnij się też, czy mikrofon nie jest bardzo cichy - w tych samych opcjach głośności masz zaawansowane i tam możesz zaznaczyć "microphone +20dB boost".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem z mikrofonem polega na tym, że kiedy rozmawiam z kimś na Skype lub w grach multi np: CS, to ludzie słyszą strasznie piskliwy, skrzeczący głos (nie żebym miał taki ^_^ ). Na początku sądziłem, że mikrofon pada, jednak sprawdziłem je u kolegi i jest wszystko w porządku. Szperałem już w chyba każdych opcjach związanych z dźwiękiem i mikrofonem, bez efektu. Ma ktoś jakąś diagnozę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry.

Niedawno kupiłem sobie "Creative Fatal1ty Headset" z odłączanym mikrofonem, Poprzednie słuchawki były w kiepskim stanie i chciałem je wymienić.

Od czasu zakupu mam dziwny problem z mikrofonem. Otóż, gdy rozmawiam za pomocą Ventrilo albo używam Rejestratora Dźwięku wszystko jest i brzmi normalnie, ale gdy probóję go użyć w grach jak np. Battlefield 2142 czy Team Fortress 2 ALBO próbuje zrobić test nagrywania i odtwarzania dźwięku z zakładki w panelu sterowania pojawia sie szum, który raz rośnie a raz maleje, nawet kiedy nic nie mówię, nawet kiedy mikrofon nie jest włączony. Kiedy próbuje coś powiedzieć podczas szumu zaczyna słychać dodatkowo echo słowa które wypowiedziałem.

Czy ktoś kto zna się na takich problemach może mi z tym pomóc ?

Sprawdziłem i okazuje sie za cały ten szum i dźwięk który mikrofon wytwarza odpowiedzialne jest wejście dźwiękowe "Wave" , niestety po jego wyciszeniu nie słychać ani szumów ani również słów wypowiadanych do mikrofonu.

Temat dokleiłem do istniejącego.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z mikrofonem, kiedy go podłączam słychać mnie w głośnikach ale nie wykrywa mikrofonu tzn. jak chce zadzwonić do kogoś przez Skype'a to mnie słychać w moich głośnikach, ale Skype nie wykrywa mojego głosu tak samo jest z Windowsowym Rejestratorem Dźwięku. Mam Sound Blaster Live! 24-bit.

Co robić?

EDIT: Nieaktualne ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z mikrofonem. Otóż mój system Windows Xp Pro Sp2 chyba nie widzi mikrofonu. Moje sluwaki z glosnoscią są porostu nie aktywne.

http://img221.imageshack.us/img221/4916/bugqp4.jpg

http://img221.imageshack.us/img221/bugqp4.jpg/1/w1200.png

Proszę o pomoc. Jak mam to naprawić abym mógł normalnie nagrywać swój dźwięk za pomocą mikrofonu.

Zasady pisania postów -> wstawianie obrazków...

[wies.niak]

Błagam o pomoc!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem taki problem jak Tokagero. Też Fatal1ty Headset i też echo a później różne zakłócenia jak mówiłem do mikrofonu. Mnie pomogła reinstalacja sterowników do kart muzycznej (fakt że mam zintegrowaną; płyta główna abit ib9)

Mam nadzieje że pomogę tym niektórym :P

PS: może tu byc troche chaotyzmu, spiesze się :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sound Blastera Live! 24-bit i Creative hs-400 podłączone doń. Słuchawki grają ok a mikrofon jakby w ogóle nie działał. W ustawieniach nagrywania mam wybrany 'mikrofon', sprawdzałem też z włączonym i wyłączonym '+20db boost' i nic. Mikrofonik sprawdzałem też u kumpli na SB Live! Value i jakimś zintegrowanym 'czymś'. U nich działa. Jakieś sugestie jak zmusić kartę do działania z mikrofonikiem? Zaobserwowałem też, że jak podłączam mic'a do mic-in u kumpli to działa, a jak do line-in nie. Tymczasem 24-bit ma tylko jedno wejście (niebieskie), może coś źle podłączam?

Edit:

Ok, już działa. Jakby ktoś miał podobny problem w przyszłości, to mi pomogła instalacja pakietu Creative MediaSource 5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie słuchawki z mikrofonem do Call of Duty i innych gier muliti ??? ja zakupiłem sobie A4Tech model HS-100 i sie rozczarowałem

jakość dzwięku ok ale mikrofon to porażka w tych słuchawkach .... nie wiem może mikrofon jest za mało czuły ale w ogóle nie spełniał swojej roli w grach ... wiec co polecacie jakich Wy uzywacie ??????? cena tak do max 35zł :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu a dokładniej mówiąc od kiedy zakupiłem nowy komputer mam pewien problem z działaniem mikrofonu jak i słuchawek.

Z początku sadziłem ze to wina moich starych słuchawek marki iBOX i w dniu dzisiejszym zakupiłem nowe. Nowe słuchawki są już lepszej jakość ( Creative Fatality Gaming Headset ) jednak problem wciąż pozostaje ten sam.

Mianowicie w obu słuchawkach nie działa mi mikrofon ( przy użytkowaniu np. Ventrilo słychać tylko szumy ) oraz nie działa prawa słuchawka.

Sprawdzałem ustawienia venta, winampa, głośność w systemie jak i ustawienia mojej zintegrowanej karty muzycznej. Sprawdzałem różne wariacje i efekt jest prawie taki sam. Różnica polega na tym, że albo jest szum gdy coś mówię albo brak jest jakiegokolwiek dźwięku.

Moja płyta główna to Asus P5Q-E która posiada Układ dźwiękowy Realtek ALC1200 (8 kanałów)

Po zainstalowaniu sterowników płyty głównej pojawia mi się panel sterowania SoundMAX zarządzający dźwiękiem w grze i nim również bawiłem się.

Jeżeli to coś zmieni to posiadam obudowę NZXT Lexa Classic Series Blueline Edition. Co zabawniejsze gdy podłączam kable z tyłu obudowy to system pokazuje mi, że prawidłowo podłączyłem mikrofon i że działa podczas gdy słuchawki nie. Natomiast gdy podłącze słuchawki z boku obudowy to zaczynają one działać a mikrofon nie. Ponadto sprawdziłem oba zestawy słuchawkowe na laptopie i w obu przypadkach działają obie słuchawki podczas gdy na PC tylko lewa.

Dodam tylko tyle, że przy "bawieniu się" suwakami odpowiedzialnymi za to czy dźwięk ma dochodzić z prawej strony, lewej czy z środka, to przy ustawieniu na prawą stronę tracę cały dźwięk, tak jakby słuchawka ta nie działała

Za wszelkie pomoce z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nastepujacy problem z mikrofonem u siebie na komputerze. Kiedys rowniez wystepowal, ale nie wiadomo czemu nagle ustapil, nie wykluczone ze teraz bedzie tak samo, ale mysle ze trzeba temu jakos zaradzic. Mianowicie dzieje sie tak (podobnie jak poprzednim razem), ze po prostu mikrofon od sluchawek przestaje mi dzialac. Nie jest jakby wogole wykrywany. Po podpieciu do odpowiedniego gniazda na plycie glownej wyskakuja mi okno o blednym polaczeniu i zamiast mikrofonu wykrywa glosniki. Reczna zmiana nic nie pomaga. Skype natomiast wogole pokazuje, ze poziom dostarczenego glosu jest niski. W ustawieniach grzebalem, chyba wszystko jest ok (tak jak poprzednio). Mikrofon dziala, sprawdzany u kolegi. Kiedys po prostu pewnego pieknego dnia zaczelo mi wszystko dzialac tak jak kiedys, teraz moze i tez bedzie inaczej, ale wolalbym temu zaradzic, bo u mnie w domu bardzo czeste sa rozmowy przez skype i nie mozna sie bez tego obejsc. Z gory dzieki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję jakiegoś niezłego mikrofonu, który można by podłączyć do kompa. Chodzi mi o nagrywanie audycji w necie. Mam co prawda niezły headset, ale nawet mimo wzmocnienia sygnału okazuje się to niewystarczająco głośno w porównaniu z wymaganym przez "szefa" poziomem (tak o 50% głośniej potrzeba). Jako rozsądne minimum podał mikrofon dynamiczny.

Znalazłem coś takiego:

http://www.allegro.pl/item552370223_mikrof...kowy_sklep.html

Jest nie tylko dynamiczny, ale nawet pojemnościowy, do tego stereo. Tylko jakoś podejrzanie tani, nie wiem czy to jest OK?

Druga sprawa - tam jest napisane, że mikrofon nie działa jako line-in. Czy to oznacza, że nie podłącze go do kompa? Bo kojarzę coś takiego, że mikrofony mają inne napięcie niż jest w kompie i można mikrofon spalić, ale nie wiem czy to właśnie o to chodzi. Z mikrofonami miałem jedynie do czynienia na scenie, do kompa nie próbowałem nigdy podłączać i nie bardzo czaję, co może tu przeszkadzać .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam następujący problem. Kupiłem mikrofon iBOX IMIC 397 podłączam do katy (Creative soundblaster xtreme)

i wogóle się nie usłyszałem :( w opjach dzwięku dałem +20 dB boost i zaczołem słyszeć tylko wtedy jak przyłozylem mikrofon maksymalnie do ust i to tylko samo szumienie a głosu nie słysze w cale!! Co mam robić???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co to moze być? Gdy rozmawiamy z kolegą przez mikrofon, mój głos tak jakby dolatywał do jego mikrofonu i wracał do mnie. Oboje mamy słuchawki, nie ma żadnych głośników, więc to żeby głos dolatywał ze słuchawek do mikrofonu jest niemożliwe. Testowane na różnych sprzętach (w moim przypadku, kolega nie ma innego hardwaru).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...