Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

Smugglerkowy turniej LoL 2012

Polecane posty

Akurat jeśli chodzi o NML to myśle, że chłopakom granie przeciwko sobie dało by przynajmniej równie tyle samo radości o ile nie więcej, niż granie razem ze sobą. Ogólnie idea jak już wcześniej wspominałem bardzo ciekawa. Owszem znacznie łatwiej jest znaleźć kilka osób, które by grało między sobą niż znalezienie drużyn, które prędzej czy później się nie rozpadną. Jednakże jak napisał Aku będzie cholere trudno znaleźć odpowiednią liczbe graczy, żeby każdy był zadowolony z ilości gier. Inną inicjatywą było by robienie mini turniejów lub gier raz dziennie, gdzie zawodnicy byli by rozlosowywani między sobą i zwycięzcy dostawali by punkty ( w tym wypadku jednak odpada opcja, grajcie kiedy chcecie, a zaczyna się konkretne umawianie na konkretna godzine). W zależności od ilości osób można by ustalić termin na raz dziennie i pograć ze sobą. Inną inicjatywą było by utworzenie ranked teamów forumowych i granie po prostu rankedów w grze. Drużyna, która zdobędzie najwięcej elo w danym miesiącu dostaje na przykład range na forum albo coś w tym stylu. Koniecznością jest posiadanie jakiegoś tagu albo coś w tym guście. To takie luźne propozycje- przepraszam, że nie podzieliłem tekstu, ale jest późno i jestem dosyć chory więc średnio ogarniam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najlepiej zapomnieć na razie o tych wszystkich punktach i elo, a zamiast tego zorganizować zwykłe forumowe inhouse'y. Jak to wygląda?

W odpowiednim temacie (tym czy innym) osoba która chce zorganizować gry, jakieś 3 czy 5 godzin wcześniej wpisuje kolorem "dzisiaj gramy o xx : yy". O tej porze ludzie zbierają się na tsie/mumblu i zakładamy w grze chat grupowy. Jak zbierze się kilka osób to ktoś po prostu zakłada customa, wrzuca nazwę, hasło i ludzie wchodzą. Odbywa się to na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy". W lobby jak na WFie- wybiera się dwóch kapitanów, a oni wybierają sobie drużynę. Jako że w lobby będzie zapewne więcej niż 10 osób (miejsca na spectów) osoby które nie zostaną wybrane albo oglądają mecz albo czekają/grają same/ sami organizują drugie lobby i biorą pozostałych ludzi z grupowego chatu. Jeżeli do kolejnego lobby wejdzie osoba która wcześniej nie grała, ma ona pierwszeństwo (musi zostać wybrana do jednej z drużyn). Gramy do momentu gdy nie będzie chętnych na kolejne gry wink_prosty.gif

Forma rozgrywek zaczerpnięta z forum polskiego community LoLa (tyle że tam grało się w Dote 2 smile_prosty.gif) gdzie działało to dość sprawnie. Skill i poziom nieistotny, gramy z osobami które wejdą do lobby i zostaną wybrane. Jeżeli jakaś drużyna okaże się słaba i zostanie zestompowana- trudno wink_prosty.gif Może następnym razem trafi im się inny skład.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem znacznie łatwiej jest znaleźć kilka osób, które by grało między sobą niż znalezienie drużyn, które prędzej czy później się nie rozpadną.

Inną inicjatywą było by utworzenie ranked teamów forumowych i granie po prostu rankedów w grze. Drużyna, która zdobędzie najwięcej elo w danym miesiącu dostaje na przykład range na forum albo coś w tym stylu. Koniecznością jest posiadanie jakiegoś tagu albo coś w tym guście.

Jak sam zauważyłeś, teamy się niezbyt utrzymają. Ponadto chciałbym zauważyć jedną rzecz, mieliśmy bodajże 13 drużyn w turnieju, ile z nich posiadało co najmniej 3 graczy, którzy aktywnie udzielają się w temacie lola? Już nawet nie wspominam o tym, że połowa drużyn nie grała jednego meczu, a tu mówimy o wielu grach w przeciągu miesiąca. To zdecydowanie nie wyjdzie. Ogólnie uważam, że koncepcji robienia ligi/turniejów na podstawie drużyn jest błędna w tym momencie, rok temu turniej przyciągnął zawodowe (w porównaniu z osobami z CDA) teamy, które zdominowały go, teraz połowa drużyn się nie stawiła, a te gry, które były w większości wyglądały na stompy. Wydaje mi się, że powinniśmy zacząć od jednostek, gdy ludzie będą grali z sobą i się starali wygrać to może następnym razem będą 3 całkiem niezłe drużyny z forum (bo ludzie będą się znali, ich poziom się poprawi przez ten czas do następnego turnieju i łatwiej będzie zorganizować team).

Jednakże jak napisał Aku będzie cholere trudno znaleźć odpowiednią liczbe graczy, żeby każdy był zadowolony z ilości gier.

Potrzeba by było 10n+1 lub 2, gdzie n=N\{0}, o ile to byłoby ciężko zdobyć, to wydaje mi się, że co najmniej 10 osób jest w stanie wystawić to forum. Jak się rozkręci to pójdzie za tą ideą większa ilość osób. Póki co problemem jest czas, póki co efektywnie go marnujemy zamiast działać.

Inną inicjatywą było by robienie mini turniejów lub gier raz dziennie, gdzie zawodnicy byli by rozlosowywani między sobą i zwycięzcy dostawali by punkty ( w tym wypadku jednak odpada opcja, grajcie kiedy chcecie, a zaczyna się konkretne umawianie na konkretna godzine). W zależności od ilości osób można by ustalić termin na raz dziennie i pograć ze sobą.

Mini turnieje - jeśli drużyny, patrz 1 odpowiedź, jeśli osoby to mogłoby nawet wypalić, problem jest taki, że bez osób z zewnątrz możemy skompletować 4 drużyny i to na siłę, słowo mini byłoby dosłowne, a taki turniej mógłby zostać zignorowany, chociaż przyznaję, że jest to trzecia forma warta rozważenia.

Moja propozycja:

-Robimy ligę do której zgłaszają się osoby, które posiadają 30 poziom.

-Do każdej osoby przypisane jest elo startowe

-Mecze są rozgrywane o stałej porze co tydzień (Organizator zastrzega możliwość przesunięcia terminu w wyjątkowych okolicznościach)

-Zapisy do meczy będą się odbywać na forum (jeśli będzie możliwość) lub przez prywatne wiadomości (zakładam, że to będzie można ulepszyć w jakiś sposób)

-Przyjęcie do gry będzie uzależnione od kolejności zgłoszeń

-Po rozegraniu meczu zostanie wyliczone nowe elo

-Organizator zastrzega sobie prawo do wyrzucenia osoby z ligi w przypadku stwierdzenia trollowania, wprowadzania wyjątkowo negatywnej atmosfery, posiadania nie wystarczającego doświadczenia w grze i wynikającego z tego zaniżania poziomu ligi(wyjątek gdyby stworzyć podział na ligi wyższe i niższe, problemem byłby jeszcze większy brak zasobów ludzkich, w zamian walka mogłaby być ciekawsza aby awansować/uniknąć zdegradowania).

Osobiście chciałbym, jeśli ten pomysł się przyjmie, żeby to rozpoczęło się w grudniu i trwało do końca roku jako tzw. preseason. Chodziło by o ustalenie optymalnych zasad (i zmiennej w elo) jak i sprawdzenie, czy to po prostu wypali. Jestem otwarty na wszelkie sugestie dotyczące tego projektu.

@Cors

Ten pomysł ma 2 lub 3 wady.

1. Wszelakie próby umawiania się na forum nie stworzonym do umawiania się skończą się ostami przy kolejnej próbie (Osobiście mam nadzieję, że przy bardziej sformalizowanej organizacji może dostaniemy aprobatę moderacji). Tutaj pomysł z chatem w grze mógłby wyjść

2. Na forum community lola pomysł wyszedł, ponieważ:

a) nie grali w lola, tylko w grę nie związaną z ich głównym tytułem (więc jeśli ktoś lamił to nikogo to nie obchodziło, to była inna gra, więc nie wpływała choćby na odbiór czyichś teorii bo na przykład zlamił w poprzedniej grze)

b) Polskie community lola ma duuuuużo większą bazę ludzi od bazy ludzi forum CDA z tematu League of Legends, więc dużo łatwiej im było to zorganizować. Problemem tu jest fakt, że z 13 drużyn z poprzedniego turnieju tylko 1 jest aktywna na forum (+ ewentualnie druga - moderatorów). Więc maksimum osób określałbym na 20 w tej sytuacji, ale do tego należy dodać:

3. Część osób chce grać na serio, w innym wypadku nie będzie im się chciało grać "4 fun" z ludzmi z forum, jeśli mogą grać z własnymi kumplami.

Możesz próbować jak chcesz, oczywiście, to będzie 4 fun, tylko może to być mniej popularne od wersji z elo, gdzie można udowodnić sobie i innym, że jest się lepszym graczem niż pokazują statystyki w lolu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł ma 2 lub 3 wady.

Nic nie jest perfekcyjne.

3. Część osób chce grać na serio, w innym wypadku nie będzie im się chciało grać "4 fun" z ludzmi z forum, jeśli mogą grać z własnymi kumplami.

To niech nie grają. Zresztą, gralibyśmy normalne drafty razem z normalnymi ustawieniami, tyle tylko że poziom gry może być nieco niższy. Jeżeli ktoś chce tryhardować to niech gra rankedy albo idzie na esla.

Do pozostałych dwóch się nie odniosę bo ich nie rozumiem.

Moja propozycja jest pomysłem na już, na teraz. Pierwsze spotkania mogłyby odbyć się nawet w ten weekend. I nie ma to na celu tylko zabawy i luźnych gier, ale także określenie ile osób w ogóle jest zainteresowane grami z forum, zachęcenie słabszych do wspólnej gry i sprawdzenie ogólnego poziomu graczy. Pewnie że możesz siedzieć i wymyślać pomysł na ligę forumową, tylko żeby nie okazało się że sporo osób odpuści "bo i tak nie mają szans" i zostanie 20 osób chętnych do gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rozwinięcie propozycji

Moja propozycja:

-Robimy ligę do której zgłaszają się osoby, które posiadają 30 poziom.

-Do każdej osoby przypisane jest elo startowe

-Mecze są rozgrywane o stałej porze co tydzień (Organizator zastrzega możliwość przesunięcia terminu w wyjątkowych okolicznościach)

-Zapisy do meczy będą się odbywać na forum (jeśli będzie możliwość) lub przez prywatne wiadomości (zakładam, że to będzie można ulepszyć w jakiś sposób)

-Przyjęcie do gry będzie uzależnione od kolejności zgłoszeń

-Po rozegraniu meczu zostanie wyliczone nowe elo

-Organizator zastrzega sobie prawo do wyrzucenia osoby z ligi w przypadku stwierdzenia trollowania, wprowadzania wyjątkowo negatywnej atmosfery, posiadania nie wystarczającego doświadczenia w grze i wynikającego z tego zaniżania poziomu ligi(wyjątek gdyby stworzyć podział na ligi wyższe i niższe, problemem byłby jeszcze większy brak zasobów ludzkich, w zamian walka mogłaby być ciekawsza aby awansować/uniknąć zdegradowania).

Pozostają do rozwiązania następujące kwestie:

Kiedy gramy? W sobotę, w niedzielę, a może w oba dni?

O której gramy? 14? 16? 17? 19? 20? (Przy opcji sobota&niedziela godziny mogą być różne)

Ile gier? 1? 2? 3? (Osobiście zakładam korelacje tego z tym, kiedy gramy)

Jaka powinna być zmiana w elo dla gracza przy wyrównanym meczu(czyt. pierwszym)? 3? 5? 10? 20?

Czy elo powinno być jednakowe dla zwycięzców/przegranych (kalkulator gotowy) czy w większym stopniu zależne od elo osoby (kalkulator gotowy)?

Osobiście chciałbym, jeśli ten pomysł się przyjmie, żeby to rozpoczęło się w grudniu i trwało do końca roku jako tzw. preseason. Chodziło by o ustalenie optymalnych zasad (i zmiennej w elo) jak i sprawdzenie, czy to po prostu wypali. Jestem otwarty na wszelkie sugestie dotyczące tego projektu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ogólne zasady jak dla mnie w porządku.

Zapisy do meczy będą się odbywać na forum

Robilibyśmy wątek na forum z danym dniem rozgrywek i tam ludzie zgłaszali by swoją chęć.

Kiedy gramy? W sobotę, w niedzielę, a może w oba dni?

Sobota i niedziela, a nawet ewentualnie piątek.

O której gramy? 14? 16? 17? 19? 20?

Przy sobocie i niedzieli start 16-17, piątek 18

Ile gier? 1? 2? 3?

Od startu do momentu posiadania 10 chętnych osób do gry. Nawet jeśli będzie to 24.

Jaka powinna być zmiana w elo dla gracza przy wyrównanym meczu(czyt. pierwszym)? 3? 5? 10? 20?

Na start tej ligi byłbym raczej za sztywnym +10 dla zwycięzcy i -10 dla przegranego. Ewentualnie uzależniłbym to jeszcze od Blue/Purpule side.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...