Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ToXiC SolDiER

World of Warcraft

Polecane posty

Mam pytanie , co bardziej opłaca się kupić : Guild Wars (podstawka + Nightfall), czy wow z dodatk(iem/ami [Lich King - soon])? W wow'ie przeraża mnie abonament a w GW to , że poza miastem nie spotkam nikogo;/ . Proszę doświadczonych o pomoc ;) . Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grałem w to i to i szczerze bardziej mi sie podoba WoW i gdybym znowu miał wybierać to znowu kupiłbym WoWa ;] ale wiesz, to kwestia gustu, jak kupisz wowa to na pewno nie bedziesz żałować a 48zl miesiecznie za abonament to w gruncie rzeczy nie jest tak dużo (pare paczek fajek i masz na abonament, albo innych używek) nawet jakbyś od rodziców brał 10zł co 4 dni "na chrupki" to byś uzbierał szybko na miesieczny abonament :P więc wiesz :) to nie 200zł ze nie wiadomo czy płacic za nastepny miesiąc :D

EDIT

Popieram tego pana co podemna sie podpisał :P Świat jest stworzony rewelacyjnie a cała jego historia... no cóż fakt faktem siedze w MMORPG od baaaardzo dawna i lepszego nie spotkalem. Owszem WoW ma swoje wady ale to chyba jak każda gra. I tak samo jak pan na dole nie chwale gry bo jestem jej maniakiem (chodź jestem) ale powinna cie do niej skłonic liczba grających osób co jest prawdziwym fenomenem (ponad 10mil. aktywnych kont... AUĆ) a tyle osób by nie grało w nią gdyby nie była tego warta i nie przyciągała klimatem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry zaznaczam: jestem całkowicie za WoW'em ale to nie znaczy, że nie widzę jego wad.

Otóż na twoje pytanie odpowiedź jest prosta: WORLD OF WARCRAFT i TYLKO WORLD OF WARCRAFT. WoW miażdży każdego innego MMORPG pod każdym niemalże względem, jedynie co może być w innych MMORPG'ach od lepszego niż w WoW'ie to to, że są darmowe (nie wszystkie ofkoz... ale w takim układzie inne które są płatne- są z góry na przegranej pozycji). WoW to ogromny świat, w którym zawsze jest coś do zrobienia... to tysiące ludzi, których możesz spotkać w każdym miejscu świata... niezliczona (chyba) liczba zadań do wykonania, oraz jeszcze bardziej niezliczona ilość przedmiotów, jakie można zdobyć. No i co równie ważne jak powyższe- historia świata... nieustannie nękanego wojną.

Możecie powiedzieć, że to już maniactwo ale ja wiem jedno: warto żyć w Świecie Warcrafta, bo jest tak rewelacyjnie stworzony... że lepszego nie ma. (ofkoz wirtualnego)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest kwestia bardzo subiektywna, bo przykladowo mi sie WoW stosunkowo szybko znudzil. Od razu zaznaczam, ze sposrod tych wiekszych MMORPG'ow WoW byl ostatnim, do ktorego sie dobralem. Owszem jest wielki, skomplikowany z fajnie naznaczonym konfliktem. Ale jest bardzo jednostajny, powtarzalny, questy nie są na tyle zroznicowane by wymieniac je jako atut. Jak to ongiś rzekl Chimek "ubij zombie i zbierz 10 napletków" :mrgreen: Po prostu musisz zdecydowac przede wszystkim czego od MMORPG'a oczekujesz, bo podpytywanie sie innych o ich odczucia wiekszego sensu nie ma - kazdy bedzie malowal swoja wizje :) Zestaw fakty i wybierz to, co jest wedlug ciebie najwazniejsze. Jezeli oczekujesz, ze wejdziesz polevelowac, poklepac sie na PVP dla odznak - WoW jest dla ciebie. Jezeli fabula jest dla ciebie podstawą i chcesz miec istną przygodówkę online - wybierz GW. Ale podstawa to przeczytanie obydwu recenzji, w ktorych poznasz mechanike gry. Bo nie da sie ukryc ze obydwie te produkcje sa fantastyczne i przy obu bedziesz sie swietnie bawil. Sęk w tym, ze sa nastawione do dwoch zgola innych grup docelowych, przez co na bank jedna z nich bardziej cie wciagnie niz druga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest kwestia bardzo subiektywna, bo przykladowo mi sie WoW stosunkowo szybko znudzil. Od razu zaznaczam, ze sposrod tych wiekszych MMORPG'ow WoW byl ostatnim, do ktorego sie dobralem. Owszem jest wielki, skomplikowany z fajnie naznaczonym konfliktem. Ale jest bardzo jednostajny, powtarzalny, questy nie są na tyle zroznicowane by wymieniac je jako atut. Jak to ongiś rzekl Chimek "ubij zombie i zbierz 10 napletków" :mrgreen: Po prostu musisz zdecydowac przede wszystkim czego od MMORPG'a oczekujesz, bo podpytywanie sie innych o ich odczucia wiekszego sensu nie ma - kazdy bedzie malowal swoja wizje :) Zestaw fakty i wybierz to, co jest wedlug ciebie najwazniejsze. Jezeli oczekujesz, ze wejdziesz polevelowac, poklepac sie na PVP dla odznak - WoW jest dla ciebie. Jezeli fabula jest dla ciebie podstawą i chcesz miec istną przygodówkę online - wybierz GW. Ale podstawa to przeczytanie obydwu recenzji, w ktorych poznasz mechanike gry. Bo nie da sie ukryc ze obydwie te produkcje sa fantastyczne i przy obu bedziesz sie swietnie bawil. Sęk w tym, ze sa nastawione do dwoch zgola innych grup docelowych, przez co na bank jedna z nich bardziej cie wciagnie niz druga.

Czytając recki ciężko naprawdę zorientować się czy ta akurat gra nam będzie "pasić"... lepszym pomysłem jest ściągnięcie TRIAL'ów obu i spróbowanie po trochu... dopiero wtedy naprawdę będzie się wiedziało czy to to, czy też nie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako posiadacz wszystkich części obu gier mogę się chyba wypowiadac. Myślałem podobnie, kupię GW po co płacić abonament. A teraz wszystkie części leżą i nie gram w nie od chyba 3 miesiecy, a od 1,5 miesiaca gram w WoWa. I jeśli oczekujesz interakcji, wspólnych walko z mobami, wzajemnej pomocy itp to bierz WoWa. GW kupuj jedynie w przypadku kiedy nie interesuje cie zbieranie itemow i wbijanie levelu a jedynie chcesz walczyc PvP. Takie jest moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponit niby tak, problem w tym ze triale sa do 20 lvl a jak sami wiecie do 20 lvl zwykle nic sie nie dzieje i wieje nudą t_T No chyba ze ktos do Dead mines pojdzie sobie :P

Bo trial jest taki jak demo... nie pokazuje całej wspaniałości gry, tylko jej urywek abyś posmakował częściowo to, co cię interesuje... i ew. zdecydował się na zakup fulla...

PS. Tak BTW: wiem, że bardzo chciałbyś najpierw sprawdzić jaki ten WoW jest a dopiero potem kupował... ale jakby co, to na servery tzn. prywatne się nie pchaj... i nie tylko ze względu na to, że to piractwo... tylko dlatego, że gra na privach nie daje nawet 10% radochy z grania, jakie dają servery oryginalne... ciągłe lagi... disconnecty... bugi... zrypane questy... uwierz mi na słowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo poważny problem. Otóż moje konto zostało zhakowane. Nikomu nie podawałem nigdzie hasła, po prostu pewnego dnia włączając grę nie mogłem się zalogować. Czy ktoś wie co powinienem zrobić? Bo sytuacja jest bardzo nieciekawa :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo poważny problem. Otóż moje konto zostało zhakowane. Nikomu nie podawałem nigdzie hasła, po prostu pewnego dnia włączając grę nie mogłem się zalogować. Czy ktoś wie co powinienem zrobić? Bo sytuacja jest bardzo nieciekawa :(

Najpierw uzyj secret password (odpowiedz na secretne pytanie)

[https://www.wow-europe.com/login-support/?locale=en_GB <-=- zebys nie musial szukac] do odzyskania hasla, zostanie nowe przeslane na twojego meila, lognij sie na konto, jesli nie bedziesz mial postaci/itemkow napisz ticketa do gm'a. po max godzinie dostaniesz bana na konto, nie martw sie to standardowa procedura. nastepnie dostaniesz meila z prozba o wyslanie twojego cd-keya, twoich danych, secret password.

po okolo 2 tygodniach po rozpatrzeniu twojej prozby o odzyskanie itemow/postaci dostaniesz wjazd na konto, tylko bedzie to prawdopodobnie save z ostatniego mainstance. pozatym jesli ktos zdisowal ci itemki albo je wywalil nie dostaniesz ich spowrotem razem z enchantami ; /. jak beda miec jakies watpliwosci wyslij im odrazu ze wszystkim scan dowodu osoby na ktora zarejestrowane jest konto.

zycze powodzenia i cierpliwosci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem nie dotyczący samej rozgrywki. Otóż instalowałem ostatnio WoW od nowa i przy patchu 2.01 już ściągniętym podczas samej instalacji wyskakuje mi taki problem:

The file "C:ProgramDataMicrosoftWindowsStart MenuProgramsWorld of WarcraftWorld of Warcraft.lnk.Temporary" could not be created. If this problem persists, you may be able to solve it by uninstalling and then reinstalling the game. If you are unable to correct this problem, please contact Blizzard Technical Support. (InstallerFile::Create)

Wie ktoś co można z tym zrobić? Podejrzewam, że moja Vista :x może mieć z tym związek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi ktoś powiedzieć jaką klasą najlepiej grać aby zdobywać dobrze kasę i itemy i czy tą klasą lepiej grać w Hordzie czy Ally itp proszę help bo chciałbym dobrze zacząć a wszytko oprócz paladyna :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie triala tzn jest tam limit lvl?

Tak, w trialu jest ograniczony limit poziomów doświadczenia do 20, nie można wymieniać się itemami z innymi graczami itp. jest kilka takich ograniczeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi ktoś powiedzieć jaką klasą najlepiej grać aby zdobywać dobrze kasę i itemy i czy tą klasą lepiej grać w Hordzie czy Ally itp proszę help bo chciałbym dobrze zacząć a wszytko oprócz paladyna :P

Zdobywanie kasy w WoW nie jest uzależnione od klasy postaci czy po której stronie się gra.

To zależy tylko od Ciebie jak będziesz ją zdobywał, czy poprzez farmienie, czy poprzez profesje czyli robienie i sprzedawanie itemów na AH, czy może jakiś eliksirów czy innych temu podobnych rzeczy. Jest wiele dróg zdobywania kasy :)

Możesz nawet się wybrać solo farmić bossów w instancjach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest jednak drobna kwestia, że np. Hunter jest nieco bardziej kosztowny, bo trzeba zaopatrywać się w amunicję i żywność dla futrzaka, no i jeszcze dochodzi trening futrzaka. Wszelkiego rodzaju czarodzieje itp. mają też koszty ze składnikami do silniejszych zaklęć. Z drugiej strony Warlock i Paladyn mają (albo przynajmniej mieli) sporą oszczędność przy zdobywaniu wierzchowców normalnych i epickich, a Druid ma formę latającą, która może mu zastąpić latającego zwierzaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U warlocka aby zdobyć epickiego mounta trzeba trochę kasy wydać:

35 Black Dragonscale

25 Dark Iron Ore

6 Large Brilliant Shard

10 Elixir of Shadow Power

3 Arcanite Bar

406 Gold

no i również trochę questów do tego dochodzi

http://www.wowwiki.com/Dreadsteed

Nie wiem jak jest u paladyna ale chyba podobnie z questami na epika.

No i warlock też ma demony gdzie za naukę ich również trzeba płacić :)

Poza tym tematem było zdobywanie kasy i na pocieszenie powiem że w mojej dawniej gildii był hunter inżynier/miner który zdobywał bardzo dużo kasy i to nie tylko na lvl 60 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na q na wierzchowca epickiego (60lvl) Paladyn musi wydac ok. 540g (2 podquesty gdzie trzeba NPC darowac po 150g, 6 arcanite bar ktore kosztuja 120g chyba ze sam sobie zrobisz, jedzenie dla konia co kosztuje 30g, 150g n a jeden krysztal ktory trzeba na AH kupic a dropi tak zadko ze masakra i kupa pomniejszych kosztów związanych z questem) i duzo czasu na questy. Opłacało sie to zanim wprowadzili BC bo wtedy mount 100% kosztował normalnie 800~900g. Teraz jednak kosztuje ok. 560g wiec ten quest na epica zwyczajnie sie nie oplaca chyba ze ktos chce miec "cos" co tylko paladyni maja :P czyli inny wygląd konia xD Już wieksza oszczednośc na Mouncie ma Druid ktory na 68lvl dostaje latajaca forme i zaoszczedza na tym 800g bo nie musi sie ridingu uczyć :) (mowie o ridingu 150+ bo ostatni riding za 5000g juz wszyscy musza wykupic).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko trochę z innej beczki. Ściślej mówiąc mam pewien problem na linii WoW--mój Komp. Otóż jeżeli gram w WoW'a powyżej 2h to zaczynają wyskakiwać mi errory. W każdym z nich najczęściej pisze że niemożliwa jest prawidłowa dekompresja danych lub nie czyta WOW.exe itd (co error to inny komentarz) no ale jakby jeden taki error był no to git szybki res wow'a i jedziemy dalej ale po owym czasie wyskakują one notorycznie. Czasami jak mam "farta" to mogę pograć jakieś 0,5h dłużej ale za to po tym czasie komp wali z grubej rury i wyskakuje bluescreen i restart kompa aut. Miałem procesor celerona na, którym te dziwy zaczęły się dziać ale i tak miałem robić upgrade'a i zakupiłem Pentium IV 3,4 ale niestety nadal mam ten problem. Już naprawdę "witki" opadają. Aha i nawiasem mówiąc format nie pomógł.

Tak sobie myślę czy to może nie jest wina zasilacza mającego już swoje lata i grzejącego się nawet nieźle ale już sam nie wiem. Doradźcie cosik... :?:

P.S. Inne gry no nie wiem np. CoD4 po owym czasie chodzą troszkę wolniej ale ogólnie rzecz biorąc nie "wariują"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym wkleił już w moim pierwszym poście ale narazie nie gram w wow'a bo mam zamrożone konto (chwilowy brak czasu i niechęć spowodowana tymi błędami)Są to albo takie dwa okienka typowe dla błędów wow'a albo niebieski ekran Windowsa. Ale jestem prawie pewny pewny że to coś się przegrzewa bo np. jak komp odpocznie z pół godzinki po graniu to później znowu można chwile dłużej popykać pytanie tylko co powoduje taką sytuację :?: :?: :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...