Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

onmusic

on|music - dla Twórców z pasją

Polecane posty

Info:

Za nami niesamowite notowanie listy on|music, przed którym zespołowi EASTHORN

udało się zbudować potężną grupę fanów.

Dzięki ich głosom EASTHORN nie dopuścił w pobliże podium innych Twórców.

A biorąc pod uwagę fakt, że zespół ten zasiada na tronie nie pierwszy raz - można

napisać o swego rodzaju panowaniu

78 zestawienie pokazuje, że na spore grupy fanów mogą liczyć również inni Twórcy z pasją.

Tym razem dali o sobie znać fani, którymi mogą także pochwalić się: PAWEŁ IZDEBSKI,

MARTIN WILLOW, BLOOM oraz DJ CHUD!NI.

Gratulacje!!!

Od początku istnienia, lista on|music charakteryzowała się różnorodnością gatunków muzycznych.

Także i tym razem Słuchacze udowadniają, że zapotrzebowanie na multigatunkowość jest wciąż

aktualne. Dzięki temu mamy możliwość wysłuchania w jednym zestawieniu utworów Rock'owych,

Ballad, Muz. Elektronicznej, Aletrnatywnej, jak również House'u. A pozostałe 24 fonoteki gatunków

w dalszym ciągu oferują wspaniałe utwory, które już czekają na Wasze głosy.

Dlatego, aby zachęcić do prześledzenia wszystkich fonotek w dziale GATUNEK, zapraszam

do zapoznania się z aktualnym notowaniem listy on|music, które zaostrzy Wasze apetyty

na więcej świetnej muzyki.

W ostatnich dniach swoje fonoteki powiększyli kolejni Twórcy z pasją:

- ALEX1 dodał elektroniczny "Harsh Mistress"

- DJCHUD!NI zaproponował nam klimat Electro w utworze pt. "A & E (Original Mix)"

- TREWOR zasilił gatunek Muz. Filmowa swoim utowrem pt. "Mad-Max 2014"

Zachęcam do zapoznania się najnowszymi propozycjami, które czekają na Wasze głosy.

Pozdrawiam

Marcin

on/music - w radio tego nie usłyszysz ...jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info:

79'te notowanie listy on|music stało się faktem! A w tygodniu je poprzedzającym,

bój na głosy stoczyli fani: ALEX'a1 i zespołu EASTHORN.

Walka była zażarta i tylko wyżej wymienionych Twórców zobaczymy

i usłyszymy w tym notowaniu.

Miłościwie panujący EASTHORN ponieśli spore straty, ponieważ utwór

(pt. "Harsh Mistress") ALEX'a1 wdarł się na drugą pozycję obecnego zestawienia.

Pozostałe miejsca z pierwszej siódemki należą ponownie do zespału EASTHORN.

Natomiast kolejne, trzy - obsadził już ALEX1.

Zapraszam do sprawdzenia jednego z bardziej zaciętych notowań listy on|music.

Korzystając z okazji, chciałbym również poinformować, że od minionego weekendu

pojawił się (na stronie z Galerią) nowy banner z wybranymi losowo utworami,

charakteryzującymi on|music, jako miejsce dla Twórców z pasją, realizowaną

w różnych gatunkach muzycznych.

Każdy z polecanych utworów, będzie można odsłuchać, klikając w pojawiający się

tekst z nazwą Twórcy i tytułem utworu (po zaświeceniu się diody w lewym, dolnym

rogu bannera).

Jednocześnie informuję, że "Strefa Demo" została przeniesiona nieco głębiej

i zobaczyć ją można przy podglądzie fonetek każdego z Twórców.

Pozdrawiam serdeczenie i zapraszam wszystkich do zabawy na stronach on-music.pl

A chętnym do założenia swoich fonotek Twórcom przypominam, że przyjmowane

są maks. 10 MB'towe pliki MP3, do których Twórca ma prawa (covery/remixy również

z licencją).

Marcin

on/music - w radio tego nie usłyszysz ...jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info:

Sporo działo się ostatnio na stronach on-music.pl.

Przede wszystkim lista - gdzie fani EASTHORN odzyskali dla swoich ulubieńców

"pełne podium", a także wywalczyli pierwsze 6 pozycji w aktualnym zestawieniu.

Na kolejnych pozycjach, swoich faworytów umieścili fani PIOTRA HUMMELA,

KAPUCHY, MARKA KWIATKOWSKIEGO i zespołu PULLOVER.

Gratuluję i zapraszam do zapoznania się z 80'tym notowaniem listy on|music!

Poza listą także działo się wiele:

1) W Galerii on|music pojawił się nowy Twórca! STOGERSKY zaproponował

nam już pierwsze utwory. A jego Jazz'owe klimaty z pewnością przypadną

do gustu nie tylko fanom gatunku. Zapraszam do odwiedzin fonoteki nowego

Twórcy z pasją!

2) Najnowsze utwory zaproponował także HEARTSOUNDPROJECT,

do którego fonoteki również serdecznie zapraszam.

Korzystając z okazji - ankieta :)

Myślę, że przyszedł czas na pierwsze podsumowanie mojej działalności na forum :)

W związku z tym mam szybkie, trzy pytania ankietowe:

1) Czy śledzisz wpisy związane z on|music na forum?

2) Czy po przeczytaniu nowego wpisu, odwiedzasz on|music?

3) Czy sprawdzasz wydarzenia na stronie on-music.pl, bez informacji o nich na forum?

Odpowiedzi są proste :)

1) tak/nie

2) tak/nie

3) tak/nie

Pozdrawiam serdecznie

Marcin

on/music - w radio tego nie usłyszysz ...jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że za wszystkie odsłony moich wpisów odpowiadasz Ty - wielkie dzięki :D

Dzięki także za odzew w sprawie ankiety!

Szkoda tylko, że straciłeś zainteresowanie.

Korzystając z okazji chciałbym zapytać, co było tego powodem?

Czy udało Ci się wysłuchać większość utworów? Czy nie znalazłeś takich Twórców,

których dokonania przypadły do Twojego gustu na tyle, żeby stworzyć zestaw

ULUBIONYCH utworów?

Z pewnością ja do zamieszczanej Twórczości podchodzę inaczej, ale w moim zestawie

jest już ponad 60 utworów, do których wracam - bez poszukiwania ich na stronie.

Niektóre z tych tytułów umieściłem na banerze "on|music poleca".

Coż - pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że może kiedyś wrócisz do odwiedzania

fonotek Twórców z pasją.

Liczę, że pomogą w tym moje następne wpisy na forum.

Pozdrawiam

Marcin

on|music

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że za wszystkie odsłony moich wpisów odpowiadasz Ty - wielkie dzięki :D

Heh, a tak z ciekawości - ile ich (w przybliżeniu) było, odkąd zacząłeś tutaj promować swój serwis?

Dzięki także za odzew w sprawie ankiety!

Szkoda tylko, że straciłeś zainteresowanie.

Pisząc poprzedniego posta miałem wrażenie, że wybiegam przed szereg :].

A straciłem zainteresowanie głównie z tego powodu, że sam chciałbym tworzyć muzykę, ale mi się nie chce! I nic tego nie zmieni. Znalazłem sobie inne zainteresowania :]. Cóż, omija mnie przyjemność zostania gwiazdą rocka, która zaćpała się w wieku 27 lat (ech, ten Klub 27!). Cóż, za stary już na to jestem :].

Czy udało Ci się wysłuchać większość utworów? Czy nie znalazłeś takich Twórców,

których dokonania przypadły do Twojego gustu na tyle, żeby stworzyć zestaw

ULUBIONYCH utworów?

Nie, nie wysłuchałem nawet połowy. A gusta mam na tyle specyficzne (masz tam kogoś tworzącego np. RAW black metal albo grind core?), więc większość utworów nie wzbudziła we mnie większych emocji. Ale obiektywnie patrząc na sprawę, sama inicjatywa, z jaką się mierzysz, jest godna pochwały. Tylko musiałbyś znaleźć lepszy sposób na promocję (reklama/topic na innych serwisach/forach stricte muzycznych? - ale myślę, że już dawno na to wpadłeś), bo to forum jest nastawione głównie na gry i ogólnie rynek PC/konsole.

Niektóre z tych tytułów umieściłem na banerze "on|music poleca".

Pewnie są tam utwory, z których nie tyle sam twórca, ale i słuchający, może być dumny, więc się nie dziwię.

Natomiast co do listy ulubionych utworów/twórców, to zadowala mnie moja ciągle powiększająca się płytoteka i opłacane co miesiąc konto na Spotify.

Coż - pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że może kiedyś wrócisz do odwiedzania

fonotek Twórców z pasją.

Ok, przekonałeś mnie :].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wyświetla się przy moim temacie, jest 55 wpisów i 9958 wyświetleń.

Wygląda jednak na to, że większość otwiera temat, żeby "odhaczyć" przeczytanie posta.

Jak widać nie wybiegałeś przed szereg, bo w tym szeregu jesteś... tylko Ty :)

Oczywiście nie życzyłbym Ci losu zaćpanych, rockowych muzyków, ale wiek nie powinien być przeszkodą w rozpoczęciu działalności muzycznej. Najważniejsza jest pasja, na której oparłem ideę on|music i, która powinna być słyszalna w utworach. Tak więc nie przekreślaj się jeszcze :)

Co do muzyki prezentowanej w fonotekach on|music, to jestem bardzo otwarty na różne gatunki (multigatunkowość on|music jest jednym z najważniejszych założeń), ale dokładnie tego, czego słuchasz (jeszcze) nie mam. Jak widzisz możesz być inauguratorem fonotek takich gatunków ;)

W każdym razie z mocniejszych dźwięków, spróbowałby zaproponować Ci np.:

- ANTIXHERO (dla mnie to bardziej Death Metal, ale oni wrzucili się do Alternatywy)

- RISEUP (Heavy Metal)

- MORNIEUTULIE, myślę, że to także ciekawa propozycja

Szkoda, że nie wrzucają więcej, bo chciałbym, żeby w każdym gatunku muzycznym było sporo do posłuchania posłuchać.

Ale poleciłbym Ci też zapoznać się np. z CAFFEINE MIT COCAINE. To muzyka elektroniczna, ale o trochę cięższym brzmieniu.

Swój klimat także stworzył DROOM. To też elektronika, ale ciekawym klimacie.

Myślę, że mógłbym także zaproponować Ci trochę Alternatywy i Rock'a, który ostatnio na liście bije wszystko na głowę. I tak np.:

- REDRUM

- X-RAYS

- EASTHORN

Oczywiście uważam, że warto przesłuchać (nawet po kawałku) innych Twórców, bo naprawdę wielu jeszcze z nich, ma do zaprezentowania ciekawą muzykę.

Co do innych miejsc, to piszę jeszcze w miejscach bardziej związanych z muzyką. Tutaj pojawiłem się przede wszystkim z powodu gatunku MUZ. DO GIER, ale moje wpisy nie przynoszą jednak większego zainteresowania.

Jeśli chodzi o ULUBIONE, to oczywiście nawet nie myślę o tym, żeby konkurować z Spotify. Jednak on|music jest całkowicie free :)

Mam nadzieję, że Twój powrót do fonotek on|music nie będzie uznany przez Ciebie za złą decyzję :)

A jeśli znasz kogoś, kto tworzy (w jakimkolwiek gatunku i w jakikolwiek sposób) muzykę i uważasz, że jego fonoteka powinna zaistnieć w Galerii on|music - koniecznie zaproś go w moim imieniu :)

Pozdrawiam

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie życzyłbym Ci losu zaćpanych, rockowych muzyków, ale wiek nie powinien być przeszkodą w rozpoczęciu działalności muzycznej. Najważniejsza jest pasja, na której oparłem ideę on|music i, która powinna być słyszalna w utworach. Tak więc nie przekreślaj się jeszcze :)

No proszę Cię... Z mojej strony to był czysty sarkazm. Pogrywam sobie czasami na gitarze, ale nie wiążę obecnie z tym niczego konkretnego. Może kiedyś.

Zresztą, kto chciałby umrzeć w wieku 27 lat :]?

Co do muzyki prezentowanej w fonotekach on|music, to jestem bardzo otwarty na różne gatunki (multigatunkowość on|music jest jednym z najważniejszych założeń), ale dokładnie tego, czego słuchasz (jeszcze) nie mam.

Wiem, zaglądałem na katalog gatunków. Jest ich sporo, ale większość, to muzyka mniej, lub bardziej elektroniczna (a przynajmniej takie odniosłem wrażenie). Strasznie się przy tym nudzę.

W każdym razie z mocniejszych dźwięków, spróbowałby zaproponować Ci np.:

ANTIXHERO - zdecydowanie nie death metal :]. Co to dokładnie jest, nie wiem, nie znam się, ale wiem, że to NIE jest death metal. Bliżej temu do "brzydkiego" techno, w stylu terror czy hardcore techno, ale to też nie to. Natomiast sam utwór "takisobie". Za dużo dźwięków kojarzących mi się z nintendo core. A jako, że (chyba) wszystko nagrane za pomocą samplera, czy innego tego typu urządzenia, całość brzmi źle. Brakuje tradycyjnego instrumentarium. Przez co sam utwór brzmi sztucznie.

Btw., to chyba dark electro, ale ręki nie dam sobie uciąć.

RISEUP - a to nie heavy metal. Śmiem twierdzić, że to nawet koło heavy metalu nie stało :]. Słyszę tutaj ogromną dawkę hard core na thrashowych resorach. Tekstowo hard core na 100%, muzycznie - hard core 75%, thrash metal 25%. I nie powiem, podoba mi się. Lubię hard core.

MORNIEUTULIE - chyba najgorsza propozycja. Poprawnie skomponowany, ale źle nagrany (za cicho + wokal "w studni") klasyczny doom/death metal. Momentami okropnie nudno.

CAFFEINE MIT COCAINE - coś jakby dark wave (chociaż brak tutaj gitar, więc to nie to). Nawet niezłe, ale nie przyciąga mnie na dłużej.

DROOM - heh, taką muzykę słucham grając w latach 90-tych w gry akcji pokroju G-Police :]. Dość nostalgicznie dla mnie, ale na dłuższą metę nużąco.

REDRUM - ktoś tutaj czytał Lśnienie Kinga :]? Niemniej, muzyka z gatunku groove metal, choć to bardzo pojemny podgatunek. Bo zalicza się tam i Devil Driver, Pantera, czy np. Carnal. Nawet nawet, ale nie moje klimaty. Fajnie, że są polskie teksty.

X-RAYS - oj, zdecydowanie nie. Ale to chyba najbliżej heavy metalu. Choć to też nie to.

EASTHORN - straszna nuda. Uciekamstąd!

Tak przy okazji, prosiłbym o rozszerzenie playera. Jest za wąski, przez co zdarza się (za często), że mieści się w nim TYLKO nazwa kapeli/projektu, natomiast nazwa utworu ogranicza się do "...". A mnie z zasady denerwuje coś, czego nie wiem :].

Szkoda, że nie wrzucają więcej, bo chciałbym, żeby w każdym gatunku muzycznym było sporo do posłuchania posłuchać.

Może uciekli na jamendo.com/pl :]?

Tutaj pojawiłem się przede wszystkim z powodu gatunku MUZ. DO GIER, ale moje wpisy nie przynoszą jednak większego zainteresowania.

Może gdybyś skoncentrował się właśnie na muzyce z gier, szybciej byś dotarł do forumowiczów? Może lepiej, zamiast tylko tutaj, zrobić serię wpisów na naszym blogowisku, gdzie skupiłbyś się na zaprezentowaniu właśnie tej kategorii? Imo mogłoby chwycić.

Jeśli chodzi o ULUBIONE, to oczywiście nawet nie myślę o tym, żeby konkurować z Spotify. Jednak on|music jest całkowicie free :)

Tak, ale dzięki Spotify mam dostęp do ogromnej ilości uwielbianych przeze mnie kapel, których albumów nie mam i ze względu na cenę CD, mieć raczej nie będę. Poza tym, Spotify oferuje na tyle dobrą jakość, że łatwiej mi wyłuskać coś nowego.

Mam nadzieję, że Twój powrót do fonotek on|music nie będzie uznany przez Ciebie za złą decyzję :)

Też tak myślę. Znalazłem kilka fajnych kapel. Może tak postarałbyś się o wsparcie od Last.Fm :]? Fajnie było by, gdybym mógł scrobblować słuchaną na on|music muzykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nikt sobie nie życzy śmierci i sarkazm wyczułem. Miałem raczej na myśli chęć przemycenia zachęty do powrotu, do działalności muzycznej - tym bardziej, że jestem przekonany o Twoim b.dobrym przygotowaniu tak teoretycznym, jak i praktycznym. Oczwywiście nie lukruję wirtuozerią, ale mam wrażenie, że spokojnie możesz pobawić się w muzykę.

Co do kwestii technicznych strony (np. playery), to niestety sam nie składam strony, a budżet przewidziany na wszystko z nią związane już poza mną. Więc do czasu uzbierania nowego - chyba musi tak pozostać. Mimo, że kilka rzeczy (m.in. wyświetlanie tytułu w playerze) bym zmienił. Druga sprawa jest taka, że często Twórcy w tytule podają swoją nazwę, która jest i tak zdublowana przy wyświetlaniu zawartości guzika "i".

W kwestii Muz. do gier - chętnie bym zaprosił ludzi do zaprezentowania ich utworów, ale nie chcę za bardzo nadwyrężać gościnności CD Action. Wiesz - spam i te kwestie. Jeśli jednak uważasz, że mogę spróbować, to prosiłbym Cię o link do miejsca, w którym mógłbym zacząć pisać.

Co do Jamendo, to oczywiście zdaję sobie sprawę, że istnieją takie duże strony - a wręcz serwisy. Jednak z on|music staram się skupić tylko na rodzimych Twórcach. Właśnie dla naszych Twórców powstało on|music. A Spotify - podobnie - i przewagą będzie zawsze współpraca z firmami wydawniczymi. To wszystko jest zbyt wysoko dla mnie. Ja staram się stworzyć małe, rodzime poletko dla tych wszystkich, których w radio ciężko znaleźć. Ale także udostępnić dodatkową możliwość prezentacji utworów dla tych, którzy mają już swoje osiągnięcia.

Najbardziej cieszę się, że jednak znalazłeś coś dla siebie. Jeśli dzięki temu Twórcy ci zdobędą więcej głosów i choć trochę rozgłosu, to będzie znak, że dobrze wykonuję swoje założenia.

Świetnie będzie, jeśli zaprezentujesz ich swoim znajomym - może także im przypadną do gustu :)

Mam też kilka informacji o nowych utworach, ale to już raczej nie dla Ciebie, bo to inne gatunki. :)

Może jednak ktoś odwiedzający ten wpis będzie zainteresowany, więc korzystając z okazji podam, że w mijającym tygodniu pojawiło się kilka premier. I tak, swoje propozycje przedstawili:

- ALEX1

"Amnesia" (Hip-Hop), "Blackberry" (Hip-Hop), "Fallen Angel" (Hip-Hop)

- ŁUKASZ OGAN

"Born" (Muz. Filmowa), "Spider Web" (Muz. Filmowa)

Zachęcam do zagłosowania na zaproponowane utwory!

A jeśli ktoś uzna, żejego dokonania są w stanie konkurować z utworami Twórców

z Galerii on|music - zapraszam do włączenia sie do zabawy. Kto wie - może właśnie jeden z jego utworów strąci z tronu, panujący od dobrych, kilku tygodni, na pierwszych miejscach listy on|music, zespół EASTHORN :)

Przypomnę, że oczekiwane są maks. 10 MB'towe pliki MP3, do których Twórca ma prawa (covery/remixy także z licencją).

Pozdrawiam serdecznie

Marcin

on/music - w radio tego nie usłyszysz ...jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że [...]

Dobra, przyjmijmy, że dałem ciała i pomińmy tą kwestię milczeniem :].

Co do moich zdolności kompozycyjnych, to wierz mi, mierny gitarzysta ze mnie. Poza tym, sama gitara + ew. wokal = nuda. Znam kilku muzyków, ale różnice gustów między nami są nie do zaakceptowania.

Druga sprawa jest taka, że często Twórcy w tytule podają swoją nazwę, która jest i tak zdublowana przy wyświetlaniu zawartości guzika "i".

A nie jesteś w stanie edytować tych danych i wyrzucić stamtąd ich nazwę?

W kwestii Muz. do gier - chętnie bym zaprosił ludzi do zaprezentowania ich utworów, ale nie chcę za bardzo nadwyrężać gościnności CD Action. Wiesz - spam i te kwestie. Jeśli jednak uważasz, że mogę spróbować, to prosiłbym Cię o link do miejsca, w którym mógłbym zacząć pisać.

Wiesz, nie panoszysz się po całym forum, wlepiając wszędzie link do on|music, więc nikt się czepiać nie będzie. Natomiast z blogowiskiem, to imo dobry ruch. Społeczność może jakaś i specjalnie wielka nie jest, ale to ludzie ciekawscy. Jeśli nie poprzestałbyś na jednym wpisie, tylko zrobił całą serię, to bardzo prawdopodobne, że zainteresowałbyś tym kilkadziesiąt/kilkaset osób. A jeśli wpis będzie dobrze przygotowany, to masz dużą szansę, że pojawi się w promowanych wpisach na stronie głównej magazynu CD-Action.

Tylko bym prosił, byś nie robił wpisu powitalnego, tylko od razu uderzył z grubej rury. Wpisy powitalne ściągają różne trolle, wypisujące głupoty + wlepiające obrazki z 4chan.

Najważniejsze, to dobrze się przygotować.

Blogowisko masz tutaj:

http://forum.cdaction.pl/index.php?app=blog

Jest też widoczne na belce na górze każdej strony forum. Łatwo trafić.

Co do Jamendo, to oczywiście zdaję sobie sprawę, że istnieją takie duże strony - a wręcz serwisy.

Byłbym w szoku, gdybyś nie wiedział :].

Świetnie będzie, jeśli zaprezentujesz ich swoim znajomym - może także im przypadną do gustu :)

Dlatego wspominam o zaatakowaniu blogowiska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno - powinieneś robić to, co sprawia Ci przyjemność. Jeśli nie w pracy, to przynajmniej w domu.

Chyba, że muzyka nie jest tak ważna dla Ciebie.

Co do nazw utworów, to nie chcę ingerować w zamieszczane materiły. Fonoteki i wszystko, co w nich zawarte należy do Twórców. Chcę, żeby ta świadomość była silna, a także utwierdzała się przez cały czas. Mam nadzieję, że sami Twórcy wpadną na to (a także podpowiadam to im), że nie opłaca się dublować nazw w tytułach utworów.

Blog założany i popełnione pierwsze wpisy. Mam tylko nadzieję, że zaniżyłem za bardzo poziomu.

;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię, co sprawia mi przyjemność. Ale to historia na inną okazję :].

Co do blogu, to mała podpowiedź:

koniecznie ograniczaj się do jednego wpisu na dzień (a nawet na dwa-trzy dni). Daj ludziom czas, by je zauważyli. Bo drugi wpis danego dnia zastępuje na liście nowości poprzedni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info:

Ciekawe, czy zgadniecie, kto tym razem zdobył pierwsze miejsca na liście ;)

Tak, tak - na szczytach 82'go notowania listy on|music znajduje się...

...ale najpierw miejsce 10, na którym jednen z nowych Twórców

- KRZYSDA z utworem pt. "Live flower".

Miejsce 9 - zostało zdobyte ponownie przez tego Twórcę - KRZYSDA

i utwór "Small one 2012-09-15".

Na miejsce 8 wskoczył najnowszy utwór HEARTSOUNDPROJECT

pt. "Do not open"

Ale miejsca od 7 do 1, to już festiwal zespołu EASTHORN:

7) "Alien"

6) "Live and die"

5) "Deszcz"

4) "Angel"

3) "Oddechu Smak DEMO"

2) "I believe"

1) "Iraq"

Gratulacje!

Zapraszam do przesłuchania aktualnego zestawienia

listy on|music.

W NOWOŚCIACH pojawiły się także premiery on|music!

Oprócz nowego utworu KRZYSDY (pt. "Sample 2012-03-05"),

swoje najnowsze propozycje przedstawili:

- TOMASZ O. - ballada pt. "Zabierz i mnie"

- DJCHUD!NI - elektroniczny "Wobble Damage (Original Mix)"

Zapraszam do odsłuchu, zagłosowania oraz powiększenia Waszych

zestawów ULUBIONYCH o najnowsze propozycje Twórców z pasją!

Pozdrawiam

Marcin

on/music - w radio tego nie usłyszysz ...jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info - podsumowanie tygodnia:

W miniony weekend automat zliczył Wasze głosy i powstało 83'cie notowanie listy on|music.

EASTHORN mając nawjększą grupę najsystematyczniejszych fanów - znowu umieścił wszystkie

swoje utwory od 1 do 7 miejsca na liście. Podobnie, jak tydzień temu, dwa utwory KRZYSDY

zdobyły także wiele głosów i znalazły się w aktualnym zestawieniu. Ale mamy również

SUPER NOWOŚĆ - "Peekaboo" (AGNIESZKA BUDAK feat. KOBERISE).

Zachęcam do odsłuchu wszystkich utworów z aktualnego zestawienia listy on|music.

Posypały się także premiery - m.in. w świątecznym klimacie.

Zapraszam do zapoznania się z nowymi propozycjami Twórców z pasją:

- AGNIESZKA BUDAK feat. KOBERISE ("Peekaboo")

- TREWOR ("Christmas")

- KOBERISE ("Christmas time")

- EIMEAR ("Because You Are")

- TOMASZ O. (wersja live znanego już Wam utworu "Zabierz i mnie")

Galerię on|music zaszczycili również nowi Twórcy z pasją!

Zespół PINK ELEPHANTS zasilił swoją fonotekę pierwszą propozycją pt. "Peace and love",

a EASTMAN zaproponował "Elements (Promo edit)" i tym samym nowi Twórcy z pasją

włączyli się do wyścigu o Wasze głosy. Zachęcam do odsłuchu!

Pozdrawiam serdecznie

Marcin

on/music - w radio tego nie usłyszysz ...jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info:

84'te notowanie listy on|music za nami!

W ostatnich dniach widać było jeszcze większe niż zwykle zaangażowanie

fanów w głosowaniach. Jednak w dalszym ciągu to EASTHORN mają

największe wsparcie i ponownie to ich utwory (niektóre są na liście już

12 tygodni [!!!]) triumfowały na liście. W tym okresie nie mogło także

zabraknąć klimatu świątecznego...

Aktualne zestawienie zapisało się 3 spadkami, 5 skokami i 2 utrzymaniami

pozycji. No i oczywiście tym, co charakteryzuje on|music - różnorodnością

gatunków muzycznych. GRATULACJE dla wszystkich Twórców z pasją!

A tak wygląda przedświątczna dziesiątka:

10. KOBERISE - "Christmas time"

9. KRZYSDA - "Small one 2012-09-15"

8. KOBERISE feat. AGNIESZKA BUDAK - "Peekaboo"

7. EASTHORN - "Iraq"

6. EASTHORN - "Alien"

5. EASTHORN - "Deszcz"

4. EASTHORN - "Angel"

3. EASTHORN - "Oddechu Smak DEMO"

2. EASTHORN - "Live and die"

1. EASTHORN - "I believe"

Jeśli jeszcze ktoś nie słyszał tych utworów - koniecznie musi nadrobić

zaległości - zapraszam więc do aktualnego notowania listy on|music.

Sylwestrowy klimat wkrótce udzieli się większości i dlatego warto

przypomnieć sobie dokonania wszystkich Twórców z pasją,

do których dołączył kolejny - PAYMOONT.

Zaproponował nam już małą próbkę swoich umiejętności.

Utwór pt. "Bodyfunk (Original mix) PREVIEW" czeka na Wasz

odsłuch i głosy.

Korzystając z okazji, chciałbym także złożyć wszystkim Forumowiczom

życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia ? wspaniałych

prezentów, a przede wszystkim niezapomnianej, rodzinnej atmosfery

przy świątecznym stole.

Pozdrawiam

Marcin

on/music - w radio tego nie usłyszysz ...jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info:

Sporo wydarzyło się ostatnio na stronach on|music, więc żeby nie przedłużać:

1) Fani zespołu EASTHORN doprowadzili na najwyżyszch pozycjach swoich ulubieńców

do ostatniego w tym roku notowania listy!

Jednak ludzie z EASTHORN czują z pewnością na plecach oddech pozostałych Twórców

- KOBERISE i KRZYSDA już od kilku tygodni ścigają obecnie panujących ;) Dodatkowo

do wyścigu włączyli się PEOPLE OF THE SUN, więc rywalizacja wciąż się powiększa.

Gratulacje dla Twórców, a Słuchaczy zachęcam do zapoznania się z aktualnym notowaniem listy.

2) Nowi Twórcy z pasją zameldowali się w Galerii! Zapraszam serdecznie do fonotek:

- LEPIECH aka BYKU

- JOHNY' AFTER DEATH

- WAY TO FLY

3) Premiery on|music!

- Z pewnością fanów zespołu FIKS, ucieszy wiadomość o nowej propozycji tej formacji.

Utwór pt. "Z kraju i ze świata" już czeka na odsłuch i głosy wszystkich Słuchaczy.

- O sobie nie pozwala także zapomnieć DŻONOMON. Twórca ten podzielił się z nami 8-bitowym

utworem w klimacie Reggae. "8-Bit Reggae" również czeka na Wasz odsłuch i głosy - zapraszam.

W związku z tym, że Nowy Rok już wkrótce chciałbym wszystkim Forumowiczom

złożyć życzenia samej pomyślności oraz realizacji wszelkich planów tak osobistych,

jak i zawodowych, a także wielu świetnych utworów, wychodzących spod Waszych rąk!

Pozdrawiam serdecznie

Marcin

on/music - w radio tego nie usłyszysz ...jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info:

Końcówka 2013 i początek 2014 obfituje w premiery, które aspirują do pierwszego w tym roku

notowania multigatunkowej listy on|music. Swoje propozycje już przedstawili:

- ALEX1 "Extraterrestrial Life" (Elektroniczna)

- LEWSON "Bolesna odległość [Lewson i Gites]" (Hip-Hop)

- PEOPLE OF THE SUN "I Don't Mind" (Rock)

- DJCHUD!NI "Nympho [Original Mix]" (Elektroniczna)

- HEARTSOUNDPROJECT "First day of 2014 years [demo mix]" (D'N'B)

Kto następny? ;)

Technicznie - bez zmian - przyjmowane są maks. 10 MB'towe pliki MP3, do których Twórca

ma prawa (covery/remixy także z licencją).

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Pozdrawiam

Marcin

on/music - w radio tego nie usłyszysz ...jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info:

Święta, święta... a na stronach on|music wciąż bardzo ciekawie.

Początek roku to dobry czas na wszelkie raporty, podsumowania i sprawozdania.

Z pewnością Twórcy z pasją (ale może także i Sluchacze) zainteresują się krótkim

raportem z działalności i najbliższych planów on|music. Pierwsza pozytywna opinia

już jest - mam więc najdzieję, że takie sprawozdanie to dobry ruch.

Zachęcam do lektury.

Na początku tygodnia nie można zapomnieć o kolejnym zestawieniu listy on|music.

86'te notowanie zostało wzięte w posiadanie dwóch rock'owych zespołów. Świetna

passa EASTHORN wciąż trwa, ale PEOPLE OF THE SUN bardzo szybko budują

swój fanklub wśród odwiedzających on|music.

Zapraszam więc do całkowicie rockowego notowania listy on|music.

Premiery on|music!

Twórcy z Galerii nie próżnują i powiększając swoje fonoteki, prezentują najnowsze utwory.

1) Absolutną premierę (TYLKO NA STRONACH ON|MUSIC) zaprezentowali

PEOPLE OF THE SUN - utwór pt. "Mommy" czeka na Wasz odsłuch i głosy.

2) Dwoma propozycjami "World of the dead" podzielił się TREWOR, który tym samym

powiększył swoją fonotekę do 13 pozycji. Zachęcam do zapoznania się i zagłosowania:

- "World of the dead" vol. 1

- "World of the dead" vol. 2

Pozdrawiam serdecznie

Marcin

on/music - w radio tego nie usłyszysz ...jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info:

Ważny moment w dziejach on|music - pierwsze notowanie listy z nowymi zasadami,

stało się faktem! Dzięki drobnym zmianom, lista jeszcze bardziej zyskała na atrakcyjności

- weszła na wyższy poziom.

Przypomnę, że od 87'go zestawienia lista rozrasta się do 20'tu pozycji, a miejsca na niej

zdobywają utwory najlepsze w swoich fonotekach (z największą liczbą głosów w fonotece).

Tak więc w aktualnym notowaniu listy on|music możecie usłyszeć bardzo ciekawą mieszankę

gatunków muzycznych, którą zapewnili nam:

20) ROGOL - "For Joanna"

19) DJCHUD!NI - "Eufor!a (Original Mix)"

18) PULLOVER - "Love undone"

17) PERFER - "In my mind"

16) MAGDA BEREDA - "Powiedzieć nie"

15) WAY TO FLY - "Fly So High Test 14"

14) PINK ELEPHANTS - "Peace and love"

13) TREWOR - "World of the dead"

12) K.LINK - "Stardust"

11) LEWSON (Lewson i Gites) - "Bolesna odległość"

10) ŁUKASZ OGAN - "Butterfly"

09) BLOOM - "Slackness (Original Mix)"

08) MAREK KWIATKOWSKI - "Byłas w moim śnie - light"

07) MARTIN WILLOW - "But One Day"

06) KRZYSDA - "Small one 2012-09-15"

05) PAWEŁ IZDEBSKI - "Hope"

04) ALEX1 - "Extraterrestrial Life"

03) KOBERISE (feat. Agnieszka Budak) - "Peekaboo"

02) PEOPLE OF THE SUN - "Mommy"

01) EASTHORN - "Live and die"

Gratulacje!

Zachęcam do przesłuchania najnowszego zestawienia listy on|music.

Miło jest mi również poinformować, że do grona Twórców z pasją dołączył

ALIENSYNTHESIZER! Jego dwie propozycje już powiększyły gatunek z muzyką

elektroniczną. Zapraszam do odwiedzin fonoteki ALIENSYNTHESIZER'a.

Wszystkim chętnym do włączenia się w grono Twórców z Galerii on|music przypominam,

że przyjmowane są maks. 10 MB'towe pliki MP3, do których Twórca ma prawa

(covery/remixy także z licencją). Wolne fonoteki czekają na Was!

:)

Pozdrawiam

Marcin

on/music - w radio tego nie usłyszysz ...jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info:

88'e notowanie listy on|music utwierdza w multigatunkowości Twórców z pasją.

Na liście znajduje się spory przekrój gatunków muzycznych - od Jazz'u poprzez

m.in. Elektronikę, Chill Out, Pop, Muz. Filmową, aż do Rock'a. Różnorodność

dokonań nie jest jednak tylko jedną cechą charakterystyczną aktualnego zestawienia.

Ponieważ konkurencja jest już naprawdę duża i nie jest łatwo zdobyć miejsce,

tym bardziej gratuluję Twórcom, których utwory pojawiły się w 88'm zestawieniu!

Tym razem możemy zauważyć wiele powrotów, a także SUPER NOWOŚĆ.

Ale dość pisania - o skokach, spadkach, utrzymaniach pozycji, powrotach

i nowościach przekonajcie się sami - zapraszam do zapoznania się

z (bardzo ciekawym) aktualnym notowaniem listy on|music.

Wśród weekendowych wydarzeń, również TREWOR zaznaczył obecność,

kolejną próbką swojej twórczości. "TREWOR 2014" jest już 17'tą pozycją

w fonotece tego Twórcy.

Pozdrawiam

Marcin

on/music - w radio tego nie usłyszysz ...jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info:

Miniony weekend zapisał się na kartach historii bardzo ciekawym notowaniem listy on|music!

I choć na samym szczecie, w dalszym ciągu rządzi zespół EASTHORN, to już od drugiej pozycji

mamy zmiany, a miano HIT'u wywalczyli także: KRZYSDA oraz KOBERISE.

89'te zestawienie, to aż 14 skoków, 3 spadki, 3 utrzymania pozycji. Znajdziecie też wiele

POWROTÓW i kilka NOWOŚCI (także SUPER NOWOŚCI). O różnorodności gatunkowej

wkrótce nie będzie chyba trzeba przypominać, bo staje się ona (oprócz wysokiego poziomu

prezentowanej twórczości) po mału wizytówką on|music

Na wielkie gratulacje zasługują więc Twórcy z pasją, którzy znaleźli się na wszystkich pozycjach

89'go notowania listy on|music:

20) DŻUMA - "Deep sleep (original mix)"

19) ŁUKASZ OGAN - "Butterfly"

18) BLOOM - "Slackness (Original Mix)"

17) ALEX1 - "Escape"

16) CAFFEINE MIT COCAINE - "I Command My Spirit"

15) PERFER - "Falling leaves"

14) EIMEAR - "Because You Are"

13) WIKMENN - "Biała dziewczyna"

12) MARTIN WILLOW - "But One Day"

11) PIOTR HUMMEL - "Aftermath (trailer music)"

10) PINK ELEPHANTS - "Peace and love"

09) LEWSON - "Wtedy (Rap Miłości)"

08) PULLOVER - "Love undone"

07) PAWEŁ IZDEBSKI - "Hope"

06) ABYSSMB72 - "Escape"

05) ALIENSYNTHESIZER - "Voyager"

04) PEOPLE OF THE SUN - "I Don't Mind"

03) KOBERISE - "Along the bay"

02) KRZYSDA - "Small one 2012-09-15"

01) EASTHORN - "Live and die"

Wśród wydarzeń, jakie miały miejsce w ostatnich dniach, nie można zapomnieć o:

Premiery on|music!

- KOBERISE "Along the bay"

- LEWSON "Wtedy (Rap Miłości)"

Nowi Twórcy z pasją, który trzeba wysłuchać przyłączyli się do Galerii on|music!

- ABYSSMB72 (Elektroniczna)

- MYSTERIOUS SOUL (Electro)

- CJ AHER (Alternatywna)

Jak już dobrze widać, o miejsce na liście nie jest łatwo, bo konkurencja ciągle rośnie.

Jednak na wszystkich chętnych sprawdzenia się ;) w dalszym ciągu czekają wolne fonoteki.

(maks. 10 MB'towe pliki MP3, do których Twórca ma prawa - covery/remixy także z licencją)

Pozdrawiam

Marcin

on/music - w radio tego nie usłyszysz ...jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info:

90'te notowanie listy on|music za nami!

Wygląda na to, że fani EASTHORN przyjęli dobrą strategię,

bo swoimi głosami zapewnili najwyższą pozycję następnej

produkcji z fonoteki tego zespołu.

Spory skok zaliczył ALIENSYNTHESIZER, a KRZYSDA

nie daje za wygraną i tym razem (z innym swoim utworem)

utrzymuje się na podium.

A aktualne notowanie (w którym znajdziecie sporo NOWOŚCI,

ale także POWROTY oraz utwory utrzymujące się na liście

już kilka tygodni) ułożyło się następująco:

20) MAREK KWIATKOWSKI - "Byłas w moim śnie - light"

19) DAWID JAWORSKI - "Adventure goes on"

18) HEARTSOUNDPROJECT - "Do not open"

17) PERFER - "Falling leaves"

16) EIMEAR - "Because You Are"

15) PAWEŁ IZDEBSKI - "Hope"

14) ŁUKASZ OGAN - "Butterfly"

13) BLOOM - "Slackness (Original Mix)"

12) MARTIN WILLOW - "But One Day"

11) KAMIL POLAK - "Dark sky"

10) WAY TO FLY - "Fly So High Test 14"

09) MYSTERIOUS SOUL - "Beyond the world"

08) ROSES - "Teraz Ja"

07) GUZIEC12345 (vel RACUCH) - "Jeden Ruch"

06) ABYSSMB - "I need You"

05) PEOPLE OF THE SUN - "One More Time"

04) KOBERISE - "Along the bay"

03) KRZYSDA - "Live flower"

02) ALIENSYNTHESIZER - "Voyager"

01) EASTHORN - "Alien"

Zapraszam do wysłuchania multigatunkowego zestawienia

listy on|music.

Premiery on|music!

Na odsłuch, głosy i dodanie do Waszych zestawów ULUBIONYCH

czekają następne utwory, które do swoich fonotek dodali:

- ALIENSYNTHESIZER "Hestehoved" (Elektroniczna)

- ALEX1 "Underground" (Hip-Hop)

- ABYSSMB "Project journey to the moon 102aD" (Elektroniczna)

Pozdrawiam

Marcin

on/music - w radio tego nie usłyszysz ...jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info:

Od ostatniego wpisu naprawdę wiele wydarzyło się na stronach on|music.

1) Premiery on|music!

Na odsłuch, głosy i dodanie do Waszych zestawów ULUBIONYCH czekają utwory,

które do swoich fonotek dodali:

- ALIENSYNTHESIZER

"Hestehoved"

(Elektroniczna)

- ALEX1

"Underground"

(Hip-Hop)

- ABYSSMB

"Project journey to the moon 102aD"

(Elektroniczna)

- NUMER SERYJNY

"Zagubieni"

(Rock)

"Granica"

(Rock)

"Tkliwie"

(Rock)

- LEWSON

"Walcz o nas Panie"

(Hip-Hop)

"Apelujemy (Fundacja Tara)"

(Hip-Hop)

- DJCHUD!NI

"Get In(Original Mix)"

(Elektroniczna)

- RACUCH

"Krok w bok"

(Hip-Hop)

2) Nowi Twórcy z pasją!

Powrót "syna marnotrawnego" ;), to zawsze wspaniała wiadomość!

Taką właśnie wiadomość mam dla tych, którzy są z nami od początku

istnienia on|music - w gronie Twórców z pasją ponownie znalazł się

ROFTT!

Zachęcam więc do odwiedzin jego fonoteki i zapoznania się z muzyką

elektroniczną, którą prezentuje ten Twórca.

Powitaliśmy także kobietę, która prezentując, co jej w duszy gra, zechciała

podzielić się z nami mocnym uderzeniem. MAYA_NEZNAYU jest już

w Galerii on|music, a jej utwory czekają na Wasze głosy.

3) Lista on|music!

91'sze notowanie listy on|music, to ciągła dominacja EASTHORN.

Fani zespołu w dalszym ciągu nie zawodzą, dzięki czemu

na szczycie listy pojawiają się utwory z fonoteki właśnie tego zespołu.

Podium to także ponownie ALIENSYNTHESIZER (tym razem

z utworem pt. "Hestehoved") oraz KRZYSDA (i jego "Live flower").

Jednak aktualne notowanie to przede wszystkim bardzo ciekawa

dawka różnych gatunków muzycznych. Od Muzyki Filmowej,

poprzez Hip-Hop, Chill Out, Pop, czy Muzykę Elektroniczną...

aż po Rock i Heavy Metal.

Mam więc nadzieję, że wiele osób znajdzie coś dla siebie również

i w tym zestawieniu. Zachęcam do zapoznania się z aktualnym

notowaniem listy on|music:

20) IMIGHT - "I don't Know (feat. Sanna Hartfield)"

19) RAFAŁ GOŚCIMIŃSKI - "Elegy for The Dark Knight"

18) JOHNY' AFTER DEATH - "Pokonam"

17) DJCHUD!NI - "Get In(Original Mix)"

16) ROSES - "Puste Słowa"

15) MAYA_NEZNAYU - "I wander through Incarnations of Your every sin"

14) PAWEŁ IZDEBSKI - "Hope"

13) PIOTR HUMMEL - "Aftermath (trailer music)"

12) LEWSON - "Walcz o nas panie"

11) MYSTERIOUS SOUL - "Beyond the world"

10) RACUCH - "Jeden Ruch"

09) NUMER SERYJNY - "Granica"

08) CAFFEINE MIT COCAINE - "Dance After Death"

07) KOBERISE - "Along the bay"

06) ALEX1 - "Underground"

05) ABYSSMB - "Project journey to the moon 102aD"

04) PEOPLE OF THE SUN - "One More Time"

03) KRZYSDA - "Live flower"

02) ALIENSYNTHESIZER - "Hestehoved"

01) EASTHORN - "Live and die"

Pozdrawiam serdecznie

Marcin

on/music - w radio tego nie usłyszysz ...jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info.

Z początkiem tygodnia nowy zestaw informacji prosto ze stron on-music.pl:

1) Premiery on|music!

ROFTT, w krótkim czasie zamieścił w swojej fonotece już 11 utworów. Ostatnio doszły:

- "The Devil's Sanctuary"

- "Camelot"

- "Spirit of Rosemary"

TREWOR zaprezentował kolejne próbki swoich dokonań z gatunku Muzyka Filmowa:

- "Bosnian Pyramid"

- "Syria War"

Także MAYA NEZNAYU powięszkyła swoją fonotekę o:

- "In Beetwen The Extremes"

- "Take a Deep Breath and do not Gasp"

O sobie przypomniał również SULATUS, a jego nowa produkcja to:

- "Sunday Dub"

2) Nowi Twórcy z pasją!

Wszystkich, którzy nie mogli doczekać się nowych utworów z gatunku Alternatywa,

ucieszy z pewnością wiadomość, że w Galerii Twórców pojawiła się TINALANDRYNA

- a jej pierwsze propozycje powiększyły właśnie fonotekę gatunku Alternatywa.

Zapraszam do zapoznania się z dokonaniami TINYLANDRYNY.

Bardzo miło jest mi także poinformować, że do walki o Wasze głosy przyłączył się

zespół KATEDRA! Ich Rock'owe utwory czekają na Wasz odsłuch i głosy,

a także na dodanie do zestawów Waszych ULUBIONYCH.

3) Lista on|music!

92'gie notowanie listy on|music, stoi pod znakiem ciągłej hegemonii zespołu EASTHORN.

To już 16'ty tydzień panowania. Grupa tak wiernych i systematycznych fanów to z pewnością

bardzo ważne zaplecze w walce o utrzymanie się na szczycie.

Na podium są również ponownie KRZYSDA i ALIENSYNTHESIZER, którzy wymienili się

miejscami w porównaniu z poprzednim zestawieniem.

Obecne notowanie to wiele POWROTÓW (np. PAWEŁ'93 i jego klasyczny Cykl miniatur "Roztocze")

oraz NOWOŚCI - w tym także SUPER NOWOŚCI (np. zespół rock'owy KATEDRA). Kilka utworów

utrzymało swoje pozycje z poprzedniego tygodnia. Ale najważniejsza jest oczywiście

multigatunkowa muzyka, którą jak zwykle znajdziecie w aktualnym notowaniu listy on|music:

20) MAGDA BEREDA - "Powiedzieć nie"

19) SULATUS - "Wilt Tree"

18) WAY TO FLY - "Fly So High Test 14"

17) PAWEŁ IZDEBSKI - "Hope"

16) PAWEŁ'93 - "Cykl miniatur fortepianowych "Roztocze"

15) PIOTR HUMMEL - "Aftermath (trailer music)"

14) THE OLSTEN BROTHERS BAND - "Świat zwariował"

13) ROSES - "Puste Słowa"

12) RACUCH - "Jeden Ruch"

11) KATEDRA - "Jonasz"

10) TREWOR - "Syria War"

09) ROFTT - "Camelot"

08) MYSTERIOUS SOUL - "Beyond the world"

07) KOBERISE - "Along the bay"

06) ABYSSMB - "Escape"

05) CAFFEINE MIT COCAINE - "I Command My Spirit"

04) PEOPLE OF THE SUN - "One More Time"

03) ALIENSYNTHESIZER - "Voyager"

02) KRZYSDA - "Small one 2012-09-15"

01) EASTHORN - "Live and die"

Pozdrawiam

Marcin

on/music - w radio tego nie usłyszysz ...jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...