Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jukers

Rozwiązany: Mała inwestycja

Polecane posty

Witajcie,

chciałbym nieco uaktualnić posiadany sprzęt. Nie ukrywam, iż chodzi mi głównie o gry - i to nie najnowsze. Nie chcę śmigać w Bf3 multi na max detalach, tylko pograć w jakieś ciekawe tytuły nawet na najniższych ustawieniach ale komfortowo. Przykładem niech będą chociażby Wiesiek lub Arcania, które nawet na min. nie chcą ze mną współpracować jak należy smile_prosty.gif

Sprzęt, który obecnie posiadam (zestawienie, które otrzymałem od producenta):

Procesor: PENTIUM DUAL CORE "E5200" 2.50GHz FSB:800MHz SOC. 775 [2M CACHE] BOX 902389

System: Windows 7 x64 Home Premium

Płyta gł.: GA-G31M-ES2C 1.1 s.775, Intel G31, FSB1600(OC), 2xDDR2, VGA, LAN, mATX retail /GIGABYTE

Pamięć: DIMM 2GB DDR2 800Mhz CL 6 /HYNIX

Karta graficzna: PCI-E 512MB DDR2 RADEON HD4350 64bit HDMI/DVI/D-SUB retail /SAPPHIRE

Dysk twardy: 250GB (HD251HJ) SATA 7200RPM 8MB Cache /SAMSUNG

Napęd: DVD -/+ R/RW x22 GH22NS50 - SATA BLACK bulk + SOFT /LG

OBUDOWA micro-ATX TLM-725 BEZ ZASILACZA / FOXCONN

Zasilacz: ATX 350W, 350PNR, PASYWNE PFC, FAN 12CM /FORTRON FSP

Chciałbym zmieścić się w <500 zł. (im mniej tym lepiej tongue_prosty.gif ) Czy to możliwe?

Będę wdzięczny za poradę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut do wymiany jest karta na np. - http://www.net-s.pl/...xminiDP-BOX&w=c

Następnie dozbierałbym trochę kasy i poszukał używanego Core 2 Quad np. Q6600 (ten model jest ok i łatwo go dostać). Jakbyś wyrwał za jakieś 250 zł, to byłaby to sensowna opcja i miałbyś fajny zestaw który bez problemu radziłby sobie z nowszymi grami i to w okolicy średnio-wysokich detali (a w niższych rozdziałkach w wysokich).

Do tego fajnie byłoby dorzucić ze 2GB RAM'u, ale DDR2 jest tak drogie, że pozostaje szukać jakichś tanich używek, żeby było to w miarę opłacalne.

Inną opcją jest opchnięcie płyty, pamiątek i procka i kupienie Core i3 2120 + jakiejś taniej płyty na H61, albo czegoś tańszego, jeżeli nie zależy ci specjalnie na możliwości dalszego upgarde'u - Athlon II X4 631/641 + tania płyta z podstawką FM1. Do tego kość 4 GB DDR3 i będzie git ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafa http://www.morele.ne...02-9191-436170/ lub http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7770-1024mb-rev-2-0-gv-r777oc-1gd-456181/

procka podkrec

i teraz jesli zasilacz pociagnie grafe to dokup 1gb ramu ddr2 http://www.morele.ne...s-1gbny-478197/

jesli by zasilacz nie pociagnal grafy to po prostu wymiana zasilki dochodzi http://www.morele.ne...svp-450-359408/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za porady :)

procka podkrec

W podkręcanie wolę się nie bawić. Nie znam się na tym a z racji, iż pracuję tym komputerem, w przypadku spalenia czegokolwiek byłbym w nie lada kłopotach :)

Podsumuję całość finansów, poszperam za jakimiś ciekawymi ofertami tych sprzętów i najwyżej jeszcze trochę sobie odłożę kasy.

Jeszcze raz dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może trochę poza tematem ale, w Wiesława pograj, zarówno pierwszego jak i drugiego ale jeśli zamierzasz kupować Arcanię to sobie odpuść, gniot totalny, 15 godzin "zabawy" w męczarniach także szkoda kasy biggrin_prosty.gif

Oba tytuły już mam (stąd wiem, że nie chcą ze mną współpracować jak należy). Na Wieśka promocja była w Originie, Arcanię z najnowszego CDA. Podałem je jako przykłady "mniej-więcej" o co mi chodzi. I przyznam szczerze, że posiedziałem w Arcanii z dwie godzinki aby zobaczyć pomimo zacięć z czym-to-się-je i nawet znośna się wydaje (przynajmniej na początku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz rozwiązanie "na już", bez inwestowania/dozbierania większej ilości kasy, to może Core 2 Duo E8400 + wspomniany wcześniej Radeon HD 4850 + powinno Ci starczyć na 1 GB DDR2. Poszukaj na Allegro, powinieneś się zmieścić spokojnie w 500 zł. Minus taki, że za 120 zł więcej możesz mieć sprzęt gotowy na dalszy upgrade i z większą ilością szybszej pamięci (do tego całkowicie nowy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poleciał w Q6600 zdecydowanie. Mocniejszy niż celerony S1155 - a taka arcania czy wiesiek właśnie wymagają 4 rdzeniowców lub jeśli 2 rdzeniowców to core i3 z HT. Do tego np. HD7770 i dodatkowe 2GB RAM. Troszkę na pewno poleci poza budżet ale myśle że warto dozbierać tych groszówek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkrecic mozna bez zwiekszania napiecia czyli nic sie nie ma prawa spalic

To skoro o tym nie wiem nawet - tym bardziej wolę się nie bawić biggrin_prosty.gif Najlepszy dowód, że nie powinienem.

Na pierwszy rzut do wymiany jest karta na np. - http://www.net-s.pl/...xminiDP-BOX&w=c

Następnie dozbierałbym trochę kasy i poszukał używanego Core 2 Quad np. Q6600 (ten model jest ok i łatwo go dostać). Jakbyś wyrwał za jakieś 250 zł, to byłaby to sensowna opcja i miałbyś fajny zestaw który bez problemu radziłby sobie z nowszymi grami i to w okolicy średnio-wysokich detali (a w niższych rozdziałkach w wysokich).

Inną opcją jest opchnięcie płyty, pamiątek i procka i kupienie Core i3 2120 + jakiejś taniej płyty na H61, albo czegoś tańszego, jeżeli nie zależy ci specjalnie na możliwości dalszego upgarde'u - Athlon II X4 631/641 + tania płyta z podstawką FM1. Do tego kość 4 GB DDR3 i będzie git wink_prosty.gif

Ja bym poleciał w Q6600 zdecydowanie. Mocniejszy niż celerony S1155 - a taka arcania czy wiesiek właśnie wymagają 4 rdzeniowców lub jeśli 2 rdzeniowców to core i3 z HT. Do tego np. HD7770 i dodatkowe 2GB RAM. Troszkę na pewno poleci poza budżet ale myśle że warto dozbierać tych groszówek smile_prosty.gif

Cofnę się do początku dyskusji, bo trochę poszperałem i poczytałem.

Problem w tym, ze jeśli chodzi o sprzęt - to do wymiany procka dochodzi problem - jakie chłodzenie. Do grafiki - czy zasilacz wydoli itd. itp... Chyba będę się z tym musiał przejść do jakiegoś salonu w Toruniu... bo zanim uzupełnię wiedzę z HW to minie sporo czasu ^^ Trzeba było się nie tylko na obsłudze skupiać. Niestety moja wiedza o HW i standardach zatrzymała się jakieś 5 lat temu xD

@EDIT:

Pojawił się kolejny problem. Mój procesor. Czy rzeczywiście jest aż tak słaby? Sądziłem, że moja karta to przedpotopowy przypadek, ale procek jeszcze troszkę pociągnie. Polecono mi przeprowadzenie testów programem Aquamark3 i sprawdzenie wyników wydajności GPX:CPU z poradą, iż wynik powinien oscylować mniej więcej w granicach 2:1 aby karty nie blokował CPU. Wyniki mnie powaliły. Wedle nich, już w chwili obecnej mam za słaby procesor dla tej karty...

Zastanawia mnie tylko jedno. Jest to dość stary program i nawet po zaaplikowaniu mu patcha dla x64 nie jestem pewien, czy bierze pod uwagę wielordzeniowość... Zetknęliście się z nim?

A co do Radeona HD 7770 - czy z moim procesorem nie będę zbyt go hamował? Bo nie zaprzeczę, że bardzo mi się spodobał, jeśli idzie o wydajność/cena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...