Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ata15

Rozwiązany: Czytnik e-booków.

Polecane posty

Witam, jestem na kupnie czytnika tylko nie mam pojęcia jaki jest dobry, jaką ma mieć rozdzielczość itp. Nie zależy mi na różnych funkcjach (chociaż jakby dało się przeglądać internet to mógłbym się zastanowić) byle tylko dobrze było widać i długo trzymała bateria. Z tego co widziałem do 200 zł sie raczej nie kupi wiec tak do 500zł góra 600zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindle i tyle w temacie bateria trzyma powyżej 10 dni nawet przy długich sesjach. Można dobrać wersję z 3G i touch co generalnie zamienia kundla na coś ala tablet czyli z funkcjami przeglądania internetu i słuchania muzyki.

Zwykły 69$ ~~ 200+ zł - najtańszy jedyny minus to drobne problemy z przeglądaniem PDF'ów (sam mam tą wersję i jestem bardzo bardzo zadowolony.)

Touch 3G 149$ ~~ 500zł

Touch 99$ - 300+ zł

No jedyny problem to taki że trzeba by było sobie go sprowadzić ale jest tego absolutnie warty. Amazon zapewnia gigantyczną bibliotekę darmowych tytułów i sam kundelek jest genialny:) Mały, lekki, poręczny. Od razu dodam że warto zainstalować sobie program Calibre który konwertuje książki i ogarnia naszego ebooka - świetny program, ma wszystko czego potrzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz w planach naprawdę czytać książki to szczerze odradzam. Kindle i generalnie eczytniki mają ekran zrobiony w taki sposób żeby nie emitował światła czyli był tzw. "e-papierem" możesz z eczytnika czytać do woli tak jak z książki czy gazety a twój wzrok się nie męczy a po 30 minutach czytania z netbooka zaczniesz odczuwać dyskomfort gdzie po godzinie czytania to już właściwie łzawienie oczu.

Jeżeli chcesz czytać książki nie kupuj netbooka

Jeżeli masz zamiar czytać raz na ruski rok to wtedy lepszym wyborem naturalnie będzie netbook/laptop itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno przez amazon.com nie wchodzi taniej. Sam e-czytnik może kosztuje 89$ ale trzeba zapłacić za przesyłkę i podatek VAT. Ale dzięki temu zyskujesz gwarancje, ponieważ inny zakup nie daje ci tej możliwości. Za 1000zł możesz mieć także tablet. Który lepiej nadawałby się do czytania e-booków od netbooka. Możesz się także zainteresować tym modelem http://www.ceneo.pl/16588561 . Jest to wersja dotykowa, posiada wejście słuchawkowe, więc można na nim sobie posłuchać muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że są czasem problemy z otwarciem pdf i że się czyta nie wygodnie, można coś z tym zrobić jak coś? Ja nei czytam znowu tak dużo dajmy na to Pottery raz od czasu albo Wiedźmina (całą sagę) a na netbooku można różne rzeczy robić, ale jak mają się szybko oczy męczyć to chyba wezmę tego Kindla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1

Generalnie to bierz którego wolisz różnica w kolorze.

Sponsorowany to znaczy że z reklamami czyli tańszy, bez reklam jest droższy. Reklamy wyświetlają się tylko jak wyłączysz swojego ebooka czyli nie zżerają baterii i wyświetlają się tylko kiedy go wyłączysz nie trzeba nić klikać a ni nic takiego:).

@2

Tak, jest to "epapier" który jednak przyjmuje właściwości zwykłego papieru czyli do czytania potrzebne jest światło dzienne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...