Skocz do zawartości

BETATESTY NOWEJ STRONY WWW


CormaC

Polecane posty

1. Czy forum zostanie zresetowane?(użytkownicy, rangi, liczba postów i stare tematy)

Co do wyglądu strony to jest ok! Ale wolałbym żeby forum zostało tak jak teraz wygląda, jakoś tak się przyzwyczaiłem. Wiem sentymentalny jestem... :)

Te samo pytanie...

To po diabla je zadajesz, jak takie samo? Przyjdzie Ghost, to odpowie - CormaC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 292
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Nurtują mnie dwa pytania na które odpowiedzi nie znalazłem:

1. Czy forum zostanie zresetowane?(użytkownicy, rangi, liczba postów i stare tematy)

2. Kiedy(w przybliżeniu; za tydzień? miesiąc? dwa?)jest planowany start nowej strony.

P.S.

Co do wyglądu strony to jest ok! Ale wolałbym żeby forum zostało tak jak teraz wygląda, jakoś tak się przyzwyczaiłem. Wiem sentymentalny jestem... :)

Najprawdopodobniej to forum będzie zresetowane gdy zastąpi je nowe, lepsze. Niekoniecznie rangi, liczby postów itp. zostaną wykasowane, może się zdarzyć tak że admini przeniosą bazy danych (w co szczerze powątpiewam)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronka jest OK. tylko mi ten baner po prawej nie pasuje (za blisko reklamy: ,,reklama.SWF 270x150 px"). Według mnie, lepiej by było tą sondę za tą ,,rekalmę" wsadzić a reklamę na miejsce sądy. W tedy baner mógł by zostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronka ogólnie fajna, szta graficznia wreszcie pokazuje, że mamy XXI wiek :wink: . Tylko ten rozkład okienek jakoś mi niezbyt pasuje, taki chaotyczny i neuporządkowany, ja bym np. dał "Newsy" pod "Z ostatniej chwili", ogólnie chodzi o pogrupowanie tematyczne tego wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tworzycie nową stronę, jeżeli stara bya przejrzysta i mia w obsludze. Bya już tyle lat i każy się chyba do niej przyzwyczail, rozumiem że potrzeba zmian, lecz czy muszą one być aż tak duże?

Postanowilismy zrobic nowa strone, poniewaz wprowadzenie nowych funkcji do starej bylo cokolwiek problematyczne ze wzgledu na jej hermetyczna budowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie uważam, że nowy wygląd strony jest dobry i wreszcie nawiązuje do layoutu pisma.

Jestem ciekaw jak będzie prezentować się nowe forum. Czy też będzie podobnie stylizowane jak strona, i czy (i kiedy?) można się spodziewać jakiejś jego wersji beta?

I mała uwaga do galerii:

Przydałby się jakiś pasek nawigacyjny(następny/poprzedni wystarczy) po powiększeniu danego obrazka, żeby nie trzeba było zamykać okienka i klikać kolejnej miniaturki. Obecne rozwiązanie jest dobre jeśli się chce zobaczyć jeden czy dwa konkretne obrazki, ale jeśli ktoś chce przejrzeć całą galerię to jest to już trochę niewygodne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uwagi: :wink:

  • Podkreślenie linków Magazyn, Newsy, Strefa Czytelników, Zasoby, Forum ma zbyt "pstrokate" kolory - taka duża rozbieżność kolorystyczna nie wygląda zbyt fajnie.

[*]Po najechaniu na link Magazyn, a następnie na Archiwalia, Prenumerata lub Kontakt, kolor czcionki robi się czerwony, a przez to mało wyraźny na ciemnym tle.

[*]Nie wiem czy to tylko u mnie, ale w IE po najechaniu, lub kliknięciu na Magazyn, nie wyświetla się podmenu.

[*]Dawanie adresu kontaktowego w "java script:alert('KONTAKT!')" nie jest mądrym pomysłem, bo użytkownicy IE (i FF chyba też) nie będą go sobie mogli skopiować.

[*]Tło można by przymocować na stałe, tzn. "body {margin:0; padding:0; background-repeat: repeat-y; background-position: center; background: #000e19 url(/views/img/tlo.jpg);}" zmienić na "body {margin:0; padding:0; background-repeat: repeat; background-position: fixed; background: #000e19 url(/views/img/tlo.jpg);}" Wtedy fajnie by to wyglądało... :wink:

[*]Ramkę "Z ostatniej chwili" można by przenieść na lewo - wtedy bardziej rzucała by się w oczy... 8)

[*]Świetny pomysł z przeciąganiem kartek w nowym Actionie, acz niezbyt wygodny...

[*]Gdy z listy z linkami Nowy numer, Polecamy, Galerie, Action TV, Gry Flash wybieramy którąkolwiek z pozycji (oprócz pierwszej) znika reklama.swf. Fajnie. Mniej reklam... :mrgreen:

[*]Nawigacja newsów "Z ostatniej chwili"mogłaby znaleźć się nad treścią, bo jest to trochę niewygodne.

[*]Bardzo często zdarza mi się, że gdy najadę na pole "Zasoby" i chcę przejść nad odnośnik "Galeria", najeżdżam na "Strefę czytelników", co powoduje, że galeria znika. Jest to bardzo wkurzające.

[*]Fajnie by było, gdyby zamiast otwierać obrazek w pełnym rozmiarze w nowym oknie, zrobić to za pomocą bardzo eleganckiego i bajeranckiego skryptu Lightbox.

[*]Pole na treść dodawanego przez użytkwnika komentarza w newsach jest strasznie małe.

[*]Ankieta:

Czy chcesz, ?eby w KMG pojawi3y sie tapety i dzwonki zwi?zane z grami?

Nie, nie chce 100 %

Mog? bya, ale raczej nie skorzystam 0 %

Jest mi to obojetne 0 %

Mog? bya, mo?e skorzystam 0 %

Tak, bardzo! 0 %

Problemy z kodowaniem polskich znaków?

Na razie to tyle ode mnie - dodam, że to moje prywatne opinie, macie prawo się z nimi nie zgadzać i wogóle... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dabu197393
Wynik walidacji jest przerażający link

Racja, dało by się duużo zoptymalizować na tej stronie :). Jeśli chodzi lay to owszem pasuje do CDA ale trochę mało wygodny (trzeba się naszukać, żeby coś znaleźć).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronka ogólnie fajna i 'multimedialna', ale przydałoby się coś zrobić żeby oglądający zwracał uwagę bardziej na treść a nie na inne elementy.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to nie zgodzę się że jest za jaskrawa - w końcu to ma być strona kolorowego czasopisma a nie żadnej wyborczej :D

Co do tych błędów to już chyba wszystkie strony tak mają. Sprawdzie na przykład portal onet 0 ponad 200 błędów. Inne strony mają podobne wyniki.

PS Kiedy wersja beta zastąpi starą stronę cda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolorystykę, to nie zgodzę się że jest za jaskrawa - w końcu to ma być strona kolorowego czasopisma a nie żadnej wyborczej :D

Nie mówiłem o jaskrawych kolorach, ale o zbyt dużej ich rozbieżności - moim zdaniem to nie wygląda rewelacyjnie...

A co do wyniku walidacji, to jak na objętość strony nie jest aż tak źle, choć oczywiście mogłoby być lepiej... :mrgreen:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[odnośnie usability]

Submenusy w menu powinny być rozwinięte, gdy przechodzi się na zawartą w nich podstronę - w tym momencie jest to niewygodne, gdyż brakuje konkretnego wskaźnika "gdzie_się_znajduję_i_co_jest_obok".

Efekt potęguje zbyt powolne pokazywanie się submenusów. [co było już chyba poruszane]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, strona jest nawet niezła tylko że:

1.Ktoś niżej już o tym wspominał- w sondzie kaszanią się polskie znaki.

2. Przy rozwijaniu listy "Gry Flash" itd. zasłania reklame. Mi to nawet pasuje ale czy reklamodawcy nie będą się o to pluć?

3. Zmieńcie kolor działu czytelników na np. niebieski. Bo ja sie przez ten kolor boję się w ten dział wchodzić

Jak powiedział CormaC że ktoś powiedział o czymś - "Jest spoko"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...