Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Skreedi

HTML i praca z nim związana

Polecane posty

WItam, w tej chwili uczę się w technikum informatycznym, jestem w drugiej klasie i myślę powoli o swojej specjalizacji, nie tylko dlatego, że w którejś tam klase będę musiał tylko chcę już myśleć bardziej przyszłościowo. Do tej pory uczyliśmy się pracy w Photoshopie, Corelu, i Gimpie, było modelowanie w Blenderze, podstawy HTML'a i CSS, a w tej chwili mamy programowanie w języku C. Do tej pory najbardziej spodobał mi się HTML i CSS więc chciałbym się dowiedzieć czy chcąc pracować jako programista w tych językach muszę znać coś jeszcze oprócz nich i JS?

Kolejne pytanie dotyczy nauki, podstawy znam ze szkoły ale co dalej? Korzystać z kursów online czy może są do kupienia jakieś dobre książki?

I może jeszcze takie trochę głupsze pytanie ale czy HTML, CSS, JS służą tylko do pisania stron czy mają jeszcze jakieś zastosowania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moja brożka, ale widzę, że chcesz coś ze stronami działać, więc dorzuciłbym do tego PHP i MSQL, bo to mi się mocno przewija przez głowę.

JS ma wiele zastosowań, nie tylko strony. Sporo gotowych programów jest w javie. Gry na urządzeniach przenośnych niegdyś tylko w javie.

Co do nauki, to wszystko zależy od Ciebie, ja nie umiem się uczyć za bardzo z kursów online, wolę książki. Niestety nie mogę Ci nic polecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JS ma wiele zastosowań, nie tylko strony. Sporo gotowych programów jest w javie. Gry na urządzeniach przenośnych niegdyś tylko w javie.

Javie, nie JavaScripcie.

Co do innych rzeczy... Nie wiem, może obadaj inne rzeczy typu Ruby On Rails itp. Może warto byłoby pouczyć się nie tylko o stronie technicznej, ale także o projektowaniu? Zwłaszcza jeśli może się zdarzyć, ze będziesz przy czymś pracował samodzielnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory najbardziej spodobał mi się HTML i CSS więc chciałbym się dowiedzieć czy chcąc pracować jako programista w tych językach muszę znać coś jeszcze oprócz nich i JS?

html to język znacznikowy jak samo rozwinięcie skrótu wskazuje, więc programowaniem bym tego nie nazywał, css podobnie.

html + css + js (opanowane perfekcyjnie, jak bardzo te języki by się nie wydawały proste to po tym co miałeś w szkole, to moge zagwarantować, że znasz co najwyżej podstawy) powinny wystarczyć na frontend dev. Pisałem zresztą o tym ostatnio troche więcej, zobacz tutaj: http://forum.cdactio...2

Kolejne pytanie dotyczy nauki, podstawy znam ze szkoły ale co dalej? Korzystać z kursów online czy może są do kupienia jakieś dobre książki?

Podstawy są tutaj: http://www.w3schools.com/

A dalej po prostu pisz strony. Co chwila będziesz się spotykał z jakimiś problemami, wtedy myślisz nad rozwiązaniem opierając się na posiadanej wiedzy / google. W ten sposób najszybciej i najlepiej sobie wszystko ogarniesz i utrwalisz, zdobędziesz doświadczenie przez rozwiązywanie problemów.

Nie masz pomysłów na layout do treningu? Spróbuj odtworzyć jakieś istniejący - wtedy masz dodatkową pomoc w postaci już napisanego kodu, w który możesz sobie zajrzeć w razie kłopotów.

Do .js możesz sobie jakąś książke ogarnąć jak chcesz, ale spokojnie da się tego nauczyć korzystając tylko z zasobów internetowych.

I może jeszcze takie trochę głupsze pytanie ale czy HTML, CSS, JS służą tylko do pisania stron czy mają jeszcze jakieś zastosowania?

Raczej tylko strony, można robić też dość fajne prezentacje itd. - ale ostatecznie to jakby nie patrzeć strony internetowe tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...