Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

XanTyp

Rozwiązany: Grand Theft Auto IV - przycięcia i zawieszenia gry

Polecane posty

Witam.

Chciałem wrócić do zabawy i nie idzie grać. no, nie idzie za nic. Przycinanie się gry mam nawet w menu opcji.

Poza tym, mimo, że proces uruchamiam zawsze jako administrator, cokolwiek zmienię w grze w ustawieniach, ponowne jej uruchomienie przywraca domyślne ustawienia rozdzielczości, gęstości ruchu ulicznego, jakości tekstur itd.

Zaniżanie rozdzielczości czy jakości wszystkiego na minimum nadal nie likwiduje przycięć więc zakładam, że to nie wina wydajności sprzętowej. obraz się dusi, dźwięki oczywiście siadają równo z działaniem obrazu tylko muzyka z radia (będąc w pojeździe) działa bez zarzutu.

Sądziłem, że może powiązanie wszystkich rdzeni stanowi problem, ale zmniejszenie koligacji do dwóch czy trzech nic nie wniosło, poza dalszym osłabieniem.

System jest legalny, obowiązkowo zaktualizowany, wirusów brak. gra również nie była usprawniana żadnymi witaminkami. Prosto z płyty.

Konfiguracja:

System: ------ Windows 7 Home Premium

Procek: ------- HexaCore AMD Phenom II X6 1075T, 3469 MHz

Mobo: -------- Gigabyte GA-880GMA-UD2H v2.0

Pamięć: ------ 8GB RAM Kingstone 1333MHz

Grafika: ------ GIGABYTE GeForce GTX 460 (1GB)

Twardziel: --- Samsung 1,5 TB 32MB Cache

Co próbowałem zmienić:

Reinstalacja sterowników z 295.73-desktop-win7-winvista-64bit-international-whql na 306.23-desktop-win8-win7-winvista-64bit-international-whql, reinstalacja Microsoft Visual C++ 2010 redistributable x64 (mam również x86, choć nie wiem po co i skąd) Microsoft Framework 4.0, zaktualizowany Adobe Flash Player.

Był już moment, że gra działała względnie płynnie i to dłuższy czas. Ale to było raz i już się nie udało pograć dłużej.

Zalecanie reinstalacji systemu czy zakupu nowszych części do kompa możecie sobie darować. prędzej GTA wyleci z zestawu bieżących rozrywek :]

Jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj najnowszego patcha, i zobacz czy problem występuje tylko podczas wciskania klawiszy A i D. Miałem podobny problem, gra się zacinała, żadne patche nie pomagały, poszperałem w internecie i dowiedziałem się, że to problem z dziennikiem zdarzeń. Otóż gdy szedłem postacią na wprost nie było przycinek, gdy skręciłem w bok gra zaczynała strasznie lagować. Wyłączyłem ten dziennik zdarzeń i od tej pory było wszystko OK. Inna sprawa, że gra ma masakryczną optymalizację na PC. Żeby pograć komfortowo muszę pojeździć po mieście z 10 minut i wtedy zacinki stopniowo ustają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, jeszcze wstrzymałem się z wyłączaniem dziennika.

Zainstalowałem patch 1070 i... instalator napisał mi, że Social hub już nie jest mi potrzebny, odinstalował go, z folderu gry zniknął jego folder. ok. Nie, to nie. Ale...

339769c34a03350d.jpg

Pojawia mi się to okienko, podstawiają dane z mojego konta i tyle. Klikam [PLAY], idzie info, że nawiązało się połączenie z serwerem, znika okienko, zaczyna kręcić napęd, pojawia się kursor z płytką... i na tym koniec. próba uruchomienia gry klawiszem [PLAY (Offline)] skutkuje tym samym.

Gra nie rusza, nawet w tle. Na liście procesów nie pokazuje się GTAIV.exe

Kapota :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne... Może spróbuj całkowicie odinstalować Social Club'a (razem z wpisami w rejestrze i innymi pozostałościami) jakimś programem np. COMODO Program Manager. Standardowy deinstalator chyba tego nie robi. No bo skoro ten program się odinstalował to czemu tak czy siak się włącza? Z tego co pamiętam z mojej przygody z GTA 4, po instalacji patcha 1.0.7.0 rzeczywiście nie było Social Club'a i nie wyskakiwało żadne okienko związane z tym programem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajes, panie modzie.

A wracając do tematu, przeinstalowałem grę, tnie się ponownie niemiłosiernie, ale przynajmniej się uruchamia.

Brak mi pomysłu, co dalej. Może spróbuję z wcześniejszymi łatami i kolejno dalej...?

edit//

Problem rozwiązany.

Choć nie tak, jak bym się tego spodziewał czy oczekiwał po Rock* Games, bo ci zawiedli mnie kompletnie. dobani.gifdobani.gifdobani.gif

Dziennik wyłączyłem, ale wiele to nie pomogło. Fakt faktem, że gra nieco się odblokowała, ale nadal zwieszki pojawiały się przy wduszaniu klawiszy z klawiatury... rzadziej, ale nie mniej dotkliwie psując zabawę.

Zatem znalazłem witaminkę, bo żal mi się zrobiło (już fest zjechanej) płyty CD1.

Ściągnąłem razem z patchem 1.0.7.0. i wszystko ruszyło, jak z kopyta.

Okienko, które pokazałem w poście wyżej przestało się pojawiać dopiero poręcznym usunięciu folderu RGSC z głównego katalogu - usuwanie tego tylko z msconfigu nie rozwiązywało sprawy.

Teraz gra śmiga jak szalona lol.gif, w natywnej rozdzielczości monitora 1680x1050, w detalach tekstur na HIGH i w ogóle jest super.

Kusi mnie, żeby podkręcić jeszcze to i owo w niej... może się uda.

Dzięki za poświęcony czas i starania smile_prosty.gif

Żałuję, że musiałem uciec się do łamania gry, żeby móc normalnie w nią pograć.

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...