Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Strusiek

Siergiej Łukjanienko - Cykl o Patrolach

Polecane posty

Nie znalazłem na tym forum wzamianki o tym cyklu, a sądzę, że naprawdę warto!

Cykł składa się z czterech części, ja osobiście miałem przyjemność przeczytać ( i być posiadaczem) jedynie 2 pierwszych czyli "Patrol Nocny" i "Patrol Dzienny", natomiast pozostałem 2 - "Patrol Zmroku" oraz "Ostatni Patrol" znam jedynie z ebooków (póki co;).

Akcja powieści dzieje się - głównie - na terenie Rosji, ze szczególnym uwzględnieniem Moskwy, gdzie ścierają się siły tych "dobrych", w tej roli Nocny Parol, oraz tych "złych" czyli Dzienny Patrol. Ten podział jest umowny i mocno uproszczony, ponieważ kiedy zagłębiamy się w intrygi przywódców poszczególnych Patroli, ich działa karzą się zastanowić, kto tak naprawdę jest "tym dobrym". A może nikt?

Głównym bohaterem jest Anton Gorodecki - członek Nocnego Patrolu, choć w kilku opowiadaniach (każda książka składa się z kilku powiązanych ze sobą historii) narratorem jest inna postać. Bphater spotyka na swojej drodze takie istoty jak wiedźmy, wilkołaki, czy wampiry. A wszystko w miarę nam współczesnych.

Na podstawie 2 pierwszych części nakręcono 2 filmy o tych samyc tytułach, a także powstała raczej średnia gra wyścigowa:)

Kto czytał, proszę o opinie, zwłaszcza do 2 ostatnich części, które znam dość pobieżnie;)

Natomiast Nocny i Dzienny Patrol polecam szczerze każdemu fanowi fantastyki.

post-97886-0-87321300-1348879878_thumb.j

post-97886-0-28395900-1348879888_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...