Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 11/2012 zawartość

Polecane posty

Muszę pogratulować, że płytki chodzą bez zarzutu :-)

W obecnym numerze macie dużo fajnej publicystyki.

PS. Mógłbyś Smuggler lub ktoś inny napisać jak mogę zdobyć stare numery cd-action, bo niedawno znalazłem pracę , a mam braki z ostatnich miesięcy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem numer dzisiaj i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to zupełnie inaczej niż zwykle klejony brzeg okładki. Nie wiem jak to opisać ale nie jest tak jak zawsze giętki tylko sztywniejszy, jakby ostrzej przycięty. Teraz można isę zaciąć nie tylko o róg kartki ale także o grzbiet :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę pogratulować, że płytki chodzą bez zarzutu smile_prosty2.gif

W obecnym numerze macie dużo fajnej publicystyki.

PS. Mógłbyś Smuggler lub ktoś inny napisać jak mogę zdobyć stare numery cd-action, bo niedawno znalazłem pracę , a mam braki z ostatnich miesięcy ?

Do roku wstecz - u nas. Starsze na allegro albo czekac na skany kolejnych rocznikow :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wolę kupować CDAction w osiedlowym sklepie, w którym dostęp do stoiska z prasą mają tylko panie sprzedawczynie :) Kupuje już od ponad roku i nie zdarzyło się jeszcze, żebym miał jakikolwiek problem z kluczem, który ktoś wykorzystał czy coś w ten deseń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego numeru to pełniaki nie dla mnie. Jestem raczej zwolennikiem RPG i wszelakich gier zręcznościowo-przygodowych ale gazetę kupiłem dnia dzisiejszego dla zawartości pisma lubię sobie poczytać w pracy podczs przerwy obiadowej... no redakcjo liczę że w nr. 12 jakiś RPG się trafi jako pełniak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja się generalnie cieszę, że w ogóle dają jakieś pełniaki, w Holandii takiej rozpusty nie uświadczysz. no i cena jest przystępna, wciąż pamiętam CDA z 4 CD i w cenie 19.99, eh to były czasy, non stop zmieniało się płyty w czytniku, błędy CRC, bo coś zgrzytało, a teraz z DVD mniej problemów, przynajmniej dla mnie. Chociaż jak się okazało, że do instalacji ME 1 muszę zmienić płytę to byłem szoknięty, nie rozpoznawałem pojęcia "włóż płytę numer 2" :) Człowiek szybko przyzwyczaja się do lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za aktualny numer... Leci negatyw... Niestety.

- "Szpile" Huta. Nie podoba mi się tym pomysł. Przypomina mi to te nieszczęsne wywody Wojewódzkiego w Polityce. Sztucznie sarkastyczny ton Huta zupełnie do niego nie pasuje. Miałem uczucie, że na siłę starał się grać rolę medialnego showmena. Wygląda mi to na próbę reaktywowania Gamewalkera. Może być fajnie, ale nie warto robić z siebie gwiazdorów, bo wygląda to nienaturalnie.

- Strona 54. OK, powiem wprost. ostatnio na głównej stronie była akcja przy recenzji Borderlands 2, w której brałem udział. Stwierdziłem tam, że ostatnio cienko u Was z konsekwencją w wystawianiu ocen. Gem widać, w Gamewalkerze przy recenzji BL2, się wyzłośliwia na ten temat, ale niestety wspomniana strona w piśmie dobitnie pokazuje, że problem jest. Szczerze dla mnie to jest niepojęte jak pełna wielogodzinna, solidnie zrobiona gra, może być porównywana z 4 mapkami do multi za połowę kwoty normalnej gry. Mógłbym powiedzieć "widzisz i nie grzmisz". Jest jeszcze inny problem niż bagatelizowanie wad jednego tytułu, a piętnowanie tychże przy innej grze. Kiedyś CDA promowało się jako "pismo dla graczy", smuci mnie więc fakt, że ostatnio redaktorzy popierają zachowanie większych wydawców do dojenia konsumentów grze popadnie. Czemu nie jesteście po jasnej stronie mocy? Czemu popieracie ten brzydki proceder EA, Activision i innych wydawców? To mi się ostatnio w waszym piśmie nie podoba i od jakiegoś czasu rozważam zaprzestanie prenumeraty.

- Spoilery na screenach przy Borderlands 2. Niedobrze...

To chyba jak na razie wszystko. Jak znajdę jeszcze coś do czego mógłbym się przyczepić, to możecie być pewni, że dowiecie się o tym pierwsi wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałem jeszcze całości, lecz przedstawię krótko swoją opinię: o dziwo, jest naprawdę dobrze. Świetnie czyta się teksty nowych redaktorów, widać, że Papkin i Berlin przykładają się do tego, co robią (szczególnie Berlin, którego teksty w piśmie podobają mi się dużo bardziej od tych na stronie internetowej).

Jeśli chodzi o "szpile", o czym wspomniał ten pan wyżej - faktycznie, jest to dosyć głupie. Sarkazm był śmieszny za pierwszym razem, lecz teraz przypomina to tylko kiepską podróbę podsumowania tygodnia z "Uwarzam rze".

I faktycznie, na żywo okładka wydaje się ładniejsza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja ogólnie mało nowego cda poczytałem, gdyż nauka najważniejsza (żartuję :trollface:). Jednakże, w przeciwieństwie do niektórych. Szpile mi się podobają. Bardziej nie lubię Epitafium.

2. Jak wspomniał David2207, Berlin i Papkin się spisali.

PS Dzięki o wspomnieniu Syberii. Jest w KŚ Gry, a ja nie mam jej z CDA. Poproszę tatę, może mi na imieniny kupi.jezyk2.GIF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za aktualny numer... Leci negatyw... Niestety.

- "Szpile" Huta. Nie podoba mi się tym pomysł. Przypomina mi to te nieszczęsne wywody Wojewódzkiego w Polityce. Sztucznie sarkastyczny ton Huta zupełnie do niego nie pasuje. Miałem uczucie, że na siłę starał się grać rolę medialnego showmena. Wygląda mi to na próbę reaktywowania Gamewalkera. Może być fajnie, ale nie warto robić z siebie gwiazdorów, bo wygląda to nienaturalnie.

- Strona 54. OK, powiem wprost. ostatnio na głównej stronie była akcja przy recenzji Borderlands 2, w której brałem udział. Stwierdziłem tam, że ostatnio cienko u Was z konsekwencją w wystawianiu ocen. Gem widać, w Gamewalkerze przy recenzji BL2, się wyzłośliwia na ten temat, ale niestety wspomniana strona w piśmie dobitnie pokazuje, że problem jest. Szczerze dla mnie to jest niepojęte jak pełna wielogodzinna, solidnie zrobiona gra, może być porównywana z 4 mapkami do multi za połowę kwoty normalnej gry. Mógłbym powiedzieć "widzisz i nie grzmisz". Jest jeszcze inny problem niż bagatelizowanie wad jednego tytułu, a piętnowanie tychże przy innej grze. Kiedyś CDA promowało się jako "pismo dla graczy", smuci mnie więc fakt, że ostatnio redaktorzy popierają zachowanie większych wydawców do dojenia konsumentów grze popadnie. Czemu nie jesteście po jasnej stronie mocy? Czemu popieracie ten brzydki proceder EA, Activision i innych wydawców? To mi się ostatnio w waszym piśmie nie podoba i od jakiegoś czasu rozważam zaprzestanie prenumeraty.

- Spoilery na screenach przy Borderlands 2. Niedobrze...

To chyba jak na razie wszystko. Jak znajdę jeszcze coś do czego mógłbym się przyczepić, to możecie być pewni, że dowiecie się o tym pierwsi wink_prosty.gif

Czyli (nawet zakladajac, ze masz tu racje - a nie bede sie klocic, bo czesto to bardzo subiektywny osad...) to caly numer jest skreslony, bo nie podobaja ci sie 2 teksty? Hm,

N

Jeśli chodzi o "szpile", o czym wspomniał ten pan wyżej - faktycznie, jest to dosyć głupie. Sarkazm był śmieszny za pierwszym razem, lecz teraz przypomina to tylko kiepską podróbę podsumowania tygodnia z "Uwarzam rze".

Jeden mowi, ze to wzorowane na Polityce, drugi ze na Uwazam Rze... Z trzeciej strony jesli wszystkie pisma maja taki dzial, to widac jakos ludzie je lubia...

Naturalnie nie oznacza to, ze zlewamy wszelkie opinie krytyczne - na pewno dzial bedzie ewoluowal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli (nawet zakladajac, ze masz tu racje - a nie bede sie klocic, bo czesto to bardzo subiektywny osad...) to caly numer jest skreslony, bo nie podobaja ci sie 2 teksty? Hm,

Przyznam Ci rację. Trochę niefortunny dobór słów w moim poście. Ten "negatyw" nie jest w kontekście pojedynczego numeru, a jest on jakby wyrażeniem trendu - jak na giełdzie - w porównaniu do aktualnego poziomu pisma. Nie traktuj tego jako "Cały numer jest zły i ble", ale jako "są niestety zmiany na gorsze" - i tu wymienione elementy, które mi się nie spodobały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo raczej "podobal mi sie mniej niz poprzedni"?

Coś w tym stylu, aczkolwiek w moim poście bardziej skupiam się na konkretnych elementach, niż ocenianiu całego pisma. Czemu miałbym się rozpisywać, że ten czy tamten artykuł mi się podobał? Większość pozytywów i tak została już w tym wątku przytoczona, więc i tak nic bym nie wniósł do rozmowy. Wychodzę z założenia, że "na pochwałach człowiek się uszczęśliwia, ale za to lepiej uczy się na porażkach", więc skupiłem się na elementach, które mi się nie podobały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni miesiąc przypomniał mi jak to fajnie kupić CDA pierwszego dnia, i jakie są z tym emocje :P. Szkoda, że już tego na razie nie powtórzę, z kasą krucho.

Mi też Szpile, przypominają ostatnią stronę Polityki, ale ja ją właśnie bardzo lubię. Dawno już coś takiego powinno być w CDA, skoro teraz jest mniej humoru, na rzecz konsol ;).

Dziś w Media Markcie widziałem kolejny "dodatek" do Herosów 6 za kolejne 40 zł - "Damned cośtam". Jest Sandro, ale chyba to wszystko. Nowego zamku chyba dalej brak - czekam na waszą recenzję. Nowi twórcy znowu "gwałcą" tą szlachetną serię. W podstawce rozwalili gospodarkę zastępując 4 surowce jednym, przy pozostawieniu tylko 3 kopalń na całą planszę. A teraz chyba brną znowu w ślepą uliczkę Chronicalsów - gdzie jedyną nowością jest bohater. Dlaczego Nival Int. stracił tą serię?? Jak tak dalej pójdzie to 7 już nie będzie :(. Niech szybko wychodzi nowy Kings Bounty - kiedy będzie obszerniejsza zapowiedź??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

No to dawać ją jak najszybciej na cover CDA! Ale migusiem! Plus "Nowe Światy" i jeszcze frytki do tego :P:) :). Tyle dobrego w tej Rosji, że przynajmniej ich developerzy nie stroją żadnych fochów z dawaniem gier na cover, jak na zgniłym zachodzie :).

I widzę, że też inni oprócz mnie polubili styl pisania Berlina. Czyżby wreszcie rosła nam nowa, świeża, z poczuciem humoru, nadzieja polskiego redaktorstwa growego? :P Mi szkoda, że już prawie Monka na łamach CDA nie ma - lubię jego teksty, choć nie grywam w MMO. Ale facet ma o nich wiedzę i z pasją o tym pisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...