Skocz do zawartości
niziołka

[Free] Dyskusje o Free Sesji

Polecane posty

b) Mimo wszystko chciałbym, żeby był to świat, w którym możliwe są postaci w stylu tej wrzuconej przeze mnie powyżej. Nasiedziałem się nad tą kartą, nakombinowałem i szkoda mi ją tak po prostu porzucić.

A no to już zależy tylko i wyłącznie od uzasadnienia fabularnego takiej, a nie innej postać. SR kiedyś bodaj napisał kartę gościa wyrzuconego w fantasy z współczesnego świata... Nie ma przeszkód :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR kiedyś bodaj napisał kartę gościa wyrzuconego w fantasy z współczesnego świata...

O ile dobrze pamiętam, to karta ta była odrzucona między innymi z tego powodu, choć głównym było niesamowite wręcz przepakowanie :P Tak, przeglądałem kiedyś Free Sesje. Tą drugą, fantastyczną, chyba nawet całą, a w każdym razie w większości. Tak się nudziłem.

Dobra, do rzeczy. Przyznaję, początkowy entuzjazm uleciał bardzo szybko, ale tak naprawdę nie potrafiłem znaleźć spójnego konceptu na postać, a jak już się coś zaczynało wyłaniać, to po prostu nie potrafiłem tego doszlifować i przelać na papier. Teraz jednak mam już konkretny pomysł* (do tego nawet obrazek!), który może też nieco na wejściu poszerzyć świat. Bo tak, zgadzam się z tym, że tym razem lepiej będzie tworzyć całość na żywca, podczas pisania kart postaci, pierwszych postów i dalej przy okazji prowadzenia fabuły. Tak to wcześniej działało i jeśli ktoś będzie chciał wprowadzić jakieś niestandardowe elementy, to niech to po prostu zrobi, nie trzeba wokół tego okręcać całego settingu z założenia.

*w skrócie: mędrzec i przywoływacz duchów, wiążący je paktami w magicznych amuletach na każdą okazję (wszelkie podobieństwa do Magi przypadkowe)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak idziemy w tę stronę, to wypadałoby, żeby każdy kolejny postujący dokładnie przejrzał treść poprzedniego postu. Później może się okazać, że wg jednego np. bagna są na zachód od miasta, a drugi napisze o wschodzie. Spójność takiego tworzonego ad hoc settingu będzie w dużej mierze zależała od kreatywności graczy i ich zdolności do adaptacji tego, co napisali inni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, tak raczej było od zawsze, tzn. jak ktoś pisał, to musiał się orientować w ogólnej sytuacji. W razie wątpliwości zawsze można się też zapytać kogoś, kto dany element wprowadził. no i tak poza tym to zastanawiałem się, czy nie dać jakiegoś osobnego tematu/postu, gdzie byłby Wielki Spis Nienaruszalnych Faktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o mapie też myślałem. Wystarczy, że wrzuci się do tematu jakiś ogólny zarys w Paincie, to każdy będzie mógł potem pobrać i ewentualnie dołączać do posta. W ten sposób będzie przynajmniej wiadomo, że w ostatnim poście z dołączoną mapką znajduje się ta aktualna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ograniczy to nadmierny przyrost różnych tworów państwowych. Da też ogólne pojęcie, że x jest na północy, a y na południowym zachodzie. Poza tym, jak akcja trafi w konkretne miejsce, to też warto dać rys geograficzny. Słownie lub w rysunku.

Ps już koncypuję postać. Mam fajną myśl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tworzymy nowy świat (w porównaniu do poprzedniej sesji Fantasy), ale już bez głównego założenia, że ludzie wyginęli? Mam już pewien pomysł na postać, może niezbyt oryginalny jeśli chodzi o RPG, ale na pewno rzadko pojawiający się w naszych opowieściach. Jeszcze trzeba się zastanowić, kto będzie głosował nad kartami. Ja proponowałbym ogólną dyskusję wszystkich sesjowiczów, bo nie ma sensu tworzyć specjalnego komitetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za, zostaje jeszcze pytanie, kto jest chętny na grę. Jeśli przyjmujemy standardową zasadę, że co najmniej 3 TAK dają pozwolenie na grę w sesji to przydałoby się 4-5 chętnych. Chwilowo jak rozumiem grać chce Tur, Face, ja, Aiden i Gofer. Czyli niby 5 mamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie byłbym chętny bo moja skrzydlata postać strasznie mi się podoba, ale od chęci do zapału to u mnie daleko i nawet nie wiem ile będzie mi się chciało pisać na Sesji. Jeśli wytrzymam nieco dłużej to pryzjdę z jakąśkartą, ale w tej chwili nic nie obiecuję;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noż cholera, kusi mnie to, i to jak diabli. D:

To w końcu tu zaczęła się moja (nawet i jeśli mało chwalebna) historia z forumowym roleplayem. Plus zawsze miło zobaczyć starą ekipę (zwłaszcza Ciebie, Gofrze:P). Cóż, możecie mnie pisać jako chętnego, choć nie obiecuję nic na sto procent. Jeśli mnie tchnie na kartę i ją napiszę to powinno mi pójść z górki, jeśli nie... no cóż, nie trudźcie się lepiej czekaniem na mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie pozostać przy swojej postaci, akurat w jej historii nie da się wywnioskować czegokolwiek związanego z zniknięciem ludzkości ^_^ Jednocześnie od siebie rzucę sugestię abyśmy nie stłaczali się w jedną wielką grupę, która zaczyna w tym samym miejscu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam swój pomysł na postać. Przyszedł dość nieoczekiwanie. Początkowo myślałem o krasnoludzie, ale wpadłem na znacznie ciekawszy koncept. Teraz wystarczy tylko w spokoju pracować nad kartą. W końcu wielki krytyk nie może wypuścić gniota, którego cała sesja rozjedzie na miazgę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę piszę, niedługo ją wkleję. Ktoś musi Was w końcu zmotywować, dranie!

EDIT: Sorry za tych drani, ale już jestem wczuty w moją postać, która jest trochę wkurzona... Zresztą niebawem zobaczycie, dlaczego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...