Skocz do zawartości

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II


wies.niak

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Mam dziwny problem z komputerem, mniej więcej od roku (w tedy komp miał 0,5 roku od wymiany sprzętu). Na początku raz na jakiś czas (kilka tygodni nawet) monitor podczas grania w niektóre tytuły robił się w takie dzine różnokolorowe paski i nie odpowiadał ale słychać było dźwięk i zdaje się że komp pracował (powtarzam, jedynie podczas grania, nigdy w czasie biegania po necie). Ze w zględu ża częstość zignorowałem problem, w lipcu tego roku wymieniłem monitor myśląc że będzie dobrze... ale nie (teraz z tą odmianą że monitor przechodzi w stan jak by wcale do komputera nie był podłączony). Jednak problem był nadal sporadyczny. Początkiem października byłem przy kasie więc zakupiłem sobie nowy zasilacz a 3 dni puźniej grafikę. I? i nadal problem się pojawiał:/ ale ostatnio się nasilił. Choć co dziwne zazwycznaj komp pada na grach MMO... (jednak nie tylko). Gry na których pojawił się problem to m.in.;

Medieval 2 (tylko podczas bitw)

Call of Duty 4

Counter Strike Source

GTA 4

WoW (jak na złość najczęściej podczas instancji...)

A ostatnio również w becie AoC (i o ile w powyższych grach zwiecha była po kilku godzinach przynajmniej tak tutaj po niecałych 30min ZAWSZE!)

Dodatkowo po włączeniu WoW'a lub AoC po restarcie zwiecha jest po mniej niż 5 min.

Mój sprzęt;

nie wymieniany;

C2D E4300 kręcony na 2.4GHz

Abit IB9 (p965)

OCZ special ops DDR2 OC

Seagate 160GB HDD sata 2

nagrywarka CD i DVD od LG

obudowa; Jakaś... odkręcony panel boczny

wymieniany sprzęt (stan z poczatku tego roku);

GF7900GS od Galaxy fabryczne OC

Tracer 400W (nawet nie piszcie że to !@#$% bo zdaję sobie z tego sprawę...)

LG 17" CRT (8,5 roku aktualnie używany przez siostrę)

Po wymianie (stan obecny);

HD3870 512MB Gainward

AcromaX Warrior 500W

Samsung 19" 1440x900 LCD

Rędę wdzięczny za diagnozę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet:

Intel dual core e2160 1.8ghz

2gb ram kingstona 800mhz

plyta evga (nie pomne jaka, ale dopisze jak znajde, lecz nie sadze zeby to byla winowajczyni)

7300gt 256/256 palita

seagate barracuda 320gb

xp professional sp2

Problem jest taki: siedzac w pulpicie i powiedzmy w necie nagle zwiesza mi sie przegladarka, pojawia sie cudowna klepsydra, i nie mozna nic kliknac, ani zrobic. W tej chwili nie pozostaje mi nic innego jak tylko kompa zresetowac... Ale co jest smieszna po resecie komp potrafi zwiesic sie na ekranie wyboru trybu uruchomienia windy (tryb awaryjny, uruchom system windows normalnie...), po prostu nie dzieje sie nic... drugi reset... Kolejna opcja jaka sie moze przytrafic, bedzie wieczne ladowanie systemu, na ekranie z tym latajacym paskiem ;p - potrafi sie ladowac bez konca...

Nastepna smieszna dolegliwosc: komp powiedzmy po 10 minutach nie wlaczania, potrafi sie uruchomic bez problemow, ale nigdy bezposrednio po resecie...

Z tego co zauwazylem, to komp zachowuje sie tak jakby dysk czasem przestawal pracowac, ale nie po to kupilem barracude zeby sie bawic w takie cos :(

Jakies rady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wieszającym się kompem. Pojawiają się takie sekundowe zawieszki tak, że np. jak przesuwam myszkę to ona na sekundę staje w miejscu albo jak gra muzyka to słyszę takie "grrrr" ale muzyka gra dalej. Czasami jest też tak, że zawiesza się zaraz po włączeniu, że nie można go wyłączyć, trzeba go wyłączyć z listwy. Komputer był niedawno czyszczony więc brudu raczej nie ma, syfu w systemie też raczej nie mam. Z początku to myślałem, że to przez procka ale temperatura nie przekracza 35 stopni, nie wiem jak to wypada w grach bo ostatnio nie gram. Temperatura chyba nie za wysoka...

Sprzęt to Sempron 3000, 768 MB DDR, Radeon X1600pro DDR2, Gigabyte K8NF-9, Codegen 300W

Wiem, że zasilacz do [beeep] i tak mi się wydaje, że przez niego są te problemy ale czy opłaca się wymieniać zasilacz znowu do takiego sprzętu... Później i tak będę musiał wymieniać i tak cały komputer. Ale czy to napewno wina zasilacza ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z grami, a kilka dni temu miałem upgrade pc. Problem tyczy się Devila 4, WoW'a i Mass Effect. Problem wygląda tak:

Devil May Cry 4 Dx 10 -> Gra na viście uruchamia się, (wbudowanym benchmarkiem testuje pc i podaje mi ocenę S; średnio 95-120fps) przechodzę parę kroków i cóż się dzieje? CRASH!

WoW -> w niektórych miejscach następuje CRASH! (na xp nie ma tego problemu...)

Mass Effect -> po uruchomieniu następuje black screen (patch nie pomógł ani reinstal, to samo w viście jak i w xp)

Pomocy pls. Nie wiem co mam robić... To moje ulubione gierki ;/ Przed upgradem kompa nie było tego problemu ;/

Mój sprzęt: Athlon 64 3800+ X2 2GB RAM HD 4850 Toxic 512MB

PS. Najnowsze sterowniki nie pomagają... ;(

PPS. (Sry za zrobienie nowego tematu...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XP SP3 i Vista SP1. Myślę że problem może siedzieć w sterownikach, nie w Windowsie... Na GF 7900GS te gierki działały ale znacznie słabiej (mało fps, low detal). Z tego co wiem, stery nVidii są bardziej dopracowane niż te od ATI. Pomyślałem, że może ktoś miał ten sam problem i wie jak go rozwiązać. Windowsa aktualizuje co jakiś czas, nie codziennie, a patche ściągam jak tylko się o nich dowiem

-------------------

Muszę kończyć na dziś ;/ na posty odpowiem jutro ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vista ma standardowo to więc nie ma potrzeby ściągać i instalować. Kurczak jakie masz temperatury? Odpal jakiś benchmark i zmierz. Dobrze byłoby jak byś sprawdził zrzut pamięci windows debugging tools. Ściągniesz ze strony microsoftu. W innych grach jest OK? Jak instalowałeś viste? Na obecny system i partycję? Może dlatego jest coś nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vista jest zainstalowana na innej partycji. Instalacje włączyłem w XP. Nie chciałem formatować dysków, bo mam wolne łącze z netem, a potem te programy, programiki, patche itp. się sporo czasu dociąga... Mogę powiedzieć tak: Assassin's Creed Dx 10 w miejscach największego obciążenia (wieża i skok w odkrytym całym mieście) ma 20fps i nie mam tego problemu... UT3 też śmiga bez zarzutów. 3D Mark Vantage (gratis do 4850 od Sapphire) nie powodował "Niebieskiego ekranu śmierci" testując karte (graf coś koło 6100p)

------------------------

Najbardziej martwi mnie problem black screena w Mass Effect, który pojawia się w obu systemach. Reszta gier odpala w XP, ale niestety wtedy nie da się odpalić Dx 10 ;/

post-51478-1230032522_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie komputer jakimś programem diagnozującym. Może spróbuj ściągnąć CCleaner'a i sprawdzić nim rejestr itd. bo może pozostały po czymś jakieś "resztki".

To do mnie było ? Jeśli tak to wszystko w rejestrze mam dobrze. Zresztą nie wiem co to ma wspólnego z tym co napisałem :P Wczoraj się pojawił nowy problem, w ogóle nie działa wentylator na procku, teraz temperatury procka wahają się ok. 50-60*C. Wczoraj obroty wiatraka z czasem spadały aż do tego, że w ogóle przestał chodzić. Macie jakieś pomysły skąd ten problem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczak---> albo nie doczytałem albo nie napisałeś... na którym OS'ie ci wywala te gry? xp czy vista?

Dla mnie te twoje 'crashe' to wina po prostu źle postawionego systemu, złej kolejności instalacji sterów itd. Blue screeny przeważnie są efektem jakiegoś błędu pamięci... być może nie zainstalowałeś odpowiednich sterów do visty, moze niektóre stery do płyty głównej pożyczyłeś sobie z xp? No chyba że na xpeku ci też wysypuje te gry. Ale jak to tylko na Viście to postaw Os od nowa i zadbaj o odpowiednie zainstalowanie sterów i żeby to były odpowiednie stery.

Najpierw wszystkie stery do mobo, potem grafa i inne pierdoły.

Edit

o własnie przeczytałem że na xpeku tylko mass efect nie idzie... wiec podtrzymuje to co napisałem. Wg mnie źle postawiona vista i złe stery... a co do mass efecta to być mmoze problem ma inne podłoże, ale na razie nie mam pomysłów..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam taki problem wczoraj kupilem nowego pc

core2duo e 8400

asus pql se

gainward 9800gtx+

2x2 gb ram kingstone 800mhz

zasilacz chieftec gps 500 ab 500w

vista home premium 64 bit

wczoraj wszystko ok pogralem troche crisis pieknie chodzi dzisiaj proboje wlaczyc i nic wogole nie reaguje zasilacz sie spalil czy co moze to cos innego ???pomozcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekiedy w takim wypadku pomaga fizyczne odłączenie komputera od prądu. Wyciąg wtyczke z kontaktu, odepnij go od kompa. Jak nie pomoże to możesz zrobić tak (pod warunkiem żę nie masz plomby gwarancyjnej): odpiąć tą 20-pinową wtyczkę od płyty głównej i wpiąć ponownie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim! Debugging Tools pomógł! ;D Okazało się, że to był jakiś głupi sterownik od nie podłączonej karty sieciowej. W razie czego podaje linka do strony na której jest bardzo dobrze wytłumaczone po kolei co i jak: http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=68549

Dzięki wszystkim :) Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vista jest zainstalowana na innej partycji. Instalacje włączyłem w XP. Nie chciałem formatować dysków, bo mam wolne łącze z netem, a potem te programy, programiki, patche itp. się sporo czasu dociąga... Mogę powiedzieć tak: Assassin's Creed Dx 10 w miejscach największego obciążenia (wieża i skok w odkrytym całym mieście) ma 20fps i nie mam tego problemu... UT3 też śmiga bez zarzutów. 3D Mark Vantage (gratis do 4850 od Sapphire) nie powodował "Niebieskiego ekranu śmierci" testując karte (graf coś koło 6100p)

------------------------

Najbardziej martwi mnie problem black screena w Mass Effect, który pojawia się w obu systemach. Reszta gier odpala w XP, ale niestety wtedy nie da się odpalić Dx 10 ;/

Jeśli to co pokazuje Overdrive jest prawidłowe to masz zbyt podkręcone pamięci na karcie graficznej.

Zrób zrzut ekranu GPU-Z. A poza tym sprawdź pamięć Ram. W viście jest do tego narzędzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...