Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ambulans112

Pierwsze Playstation - pomocy!

Polecane posty

Witam! Mam zamiar kupić sobie swoją pierwszą konsole do gier, a będzie nią Playstation 2. Tak nie przecieraj oczu 2 nie 3 ;) Mam kilka pytań :

1. Nie dysponuje takimi pieniędzmi by wywalić na konsole 1000zł - Czym różni się PS 3 od PS 2, że różnica w cenie jest tak wielka.

2. Czy PS 2 wymaga wkładania płyty z grą by ją uruchomić? Jeśli tak to czy płytki szybko się zużywają? tzn. kupiłem kiedyś Street Fightera 4 na PC i wymagał on wkładania płyty. Gdy pograłem w nią tak z 2 lata (wiem, że 2 lata jak na granie w jedną gre to długo ale starcia z kumplami praktycznie nigdy się nie nudzą) płytka nie chciała się odczytywać, a rys nie było w ogóle.

3. Nie dysponuje dobrym telewizorem - taki zwyklak z d... z wystającym tyłem. Czy da sie na takim telewizorze (przyjemnie) pograć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pierwsza i najważniejsza różnica jest taka, że w PS2 nie ma Wi-Fi, jest o wiele gorsza grafika, nie można oglądać filmów itp. Pewnie coś jeszcze by się znalazło, ale za dobrze się na konsolkach nie znam.

2. Tak, wystarczy, że włożysz i gra się uruchomi. Pierwsze słyszę, żeby płytki się zużywały, chociaż nigdy nie korzystałem często i długo z jednej płytki.

3. Tak, powinno być dużo fun'u na jakimkolwiek TV, byleby miał odpowiednie wtyczki. W tym przypadku takie trzy małe biała, czerwona i żółta jeśli mnie pamięć nie myli, chociaż za cholerę nie wiem jak się nazywają. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Cena jest sporo niższa, ponieważ jest to wcześniejszy model od ps3, po prostu elektronika tanieje w mgnieniu oka i stąd ta cena. Nie pograsz już przez sieć, bo wszystkie serwery zostały już powyłączane z gier.Grafika konsola wyświetla w max 480p.

2. Tak, ps2 wymaga wkładania płyty, choć jeśli się uważa przy wkładaniu to płyty nie zniszczysz tak szybko.

3. PS2 wyszło w czasach telewizorów kineskopowych, najlepszym rozwiązaniem jest granie własnie na nim, na telewizorach lcd obraz jest rozciągnięty i kiepskiej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tym samym czym (na PC-towe) może się różnić celeron od i7, do tego małe sprostowanie kolegi powyżej, na PS2 można oglądać filmy.

2. Płytka musi być, głównym problemem z PS2 zawsze były padające lasery.

3. Ideał dla past-genów to CTR 24-26".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2 odtwarza tylko filmy dvd ( oryginalnie, bo odtwarzanie innych formatów nie jest legalne) . Problem z padającymi laserami został wykluczony w wersjach slim, a w wersji 90004 nie występuje przy takim samym użytkowaniu, chyba, że ktoś katuje laser, ale wtedy laser w facie by już naprawdę krótko trzymał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale chyba inne przejście jest jak nie to będzie działać tylko że przyciski będą szwankowały. Ja kupiłem nowego pada do PS2 za 15 zł w salonie :) I Polecam Serdecznie tą konsole spędziłem wiele wspólnych chwil z nią, jeśli nie masz pieniędzy na jakieś cuda x360 czy ps3 to polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można - podróbkę ;). W której analogi nie będą działać jak analogi a plastik pachnieć będzie Czarnobylem. Nie polecam.

Pada od PSX również nie ma sensu podłączać pod PS2 bo nie wspomniany padzik nie posiada analogowych gałek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... Gdy oglądałem domowe telewizory na wszystkich znalazłem wtyczke żółtą i białą - brakuje czerwonej. Do czego służy czerwona wtyczka? Czy jej brak można jakoś zastąpić? Jeżeli nie to jak podłączyć PS 2 do kompa?

Edit : Zamiast czerwonego wejścia jest wejście na słuchawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli postanawiasz kupować dużo gier na PS2, to lepiej kupić dużo pamięci. Kiedyś, jak miałem PS2, to miałem około 35 gier, to mi nie starczyło pamięci na inne save`y. Nie pamiętam, jaką miałem kartę, ale oryginalną chyba i pewnie 8 MB.

Nie znam się na kartach pamięci do PS2, więc nie wiem, czy są oryginalne powyżej 8 MB, czy coś, ale jak są i masz kasę, to kup takie, które pomieszczą tyle pamięci, żeby ci starczyło. Ale to zależy od ilości gier.

Nie wiem, czy to są podróby, ale po takiej cenie to chyba tak: http://allegro.pl/najlepszy-zestaw-karta-ps2-64-pad-przewodowy-i2598401176.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...