Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 10/2012 zawartość

Polecane posty

@ Ozma

Nie obchodzi cię CD-Action, a jednak pojawiasz się na forum pisma, w wątku poświęconym nowemu numerowi. Nie możesz tracić czasu gdzieś indziej?

Otoz to. :) Dlaczego mnie nie ma na forum poswieconemu np. filatelistyce albo polityce zagranicznej Hondurasu (bo na pewno takie sa...). Odpowiedz jest prosta - bo mnie naprawde te zagadnienia nie obchodza. Ani troche.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem (bo na pewno nie przeczytałem). Tradycyjnie pominąłem praktycznie wszystkie recenzje i opisy, bo serio, te gry już naprawdę nie pasują do mojej wizji rozrywki. Wyjątkiem informacja o nowym X-COM-ie, Gnomorii, Deponii, Endless Space, Annie. Teraz uwaga: Monku! Piszesz o Silent Hunter Online, czyli symulatorze U-Bootów. Zapamiętaj raz na zawsze, że takie pływadła to OKRĘTY, a nie łodzie podwodne! Łodzie to masz w Subwar 2050, albo Archimedean Dynasty/Aquanoksie, a w SH to są rasowe okręty!

Najbardziej interesowała mnie, jak zwykle publicystyka i w zasadzie tylko to czytuję w CDA,. Tekst dziewiątki kier "Co jest grane?" - mistrzostwo. Dawno już się tak nie uśmiałem, przypomina mi się zamierzchła przeszłość i "12 gniewnych ludzi". Bardzo dobry jest też artykuł "Niewidoczni". "TORtanik" też trzyma poziom.

Zainteresował mnie i to bardzo artykuł o tłumaczeniu gier. Z prostej przyczyny - sam jestem tłumaczem i również popełniłem (a raczej współpopełniłem) lokalizacje dwóch gier. Jedna jest już na rynku, druga - MMORPG, nie wiadomo, czy się na polskim rynku pojawi. Zobaczymy. Czytając ten tekst przypominałem sobie, jakie cuda musieliśmy wyprawiać, żeby uniknąć sytuacji w stylu "Ale z Ciebie przystojniak". Konieczność stosowania uniseksu naprawdę bywała wyczerpująca gimnastyką dla umysłu. Koszmar! Do tego jeszcze wymóg korzystania z MemoQ - CAT-a, który niespecjalnie jest nastawiony na tłumaczenie przy wykorzystaniu baz lokalnych - a ja mam tylko 1 Mb/s...zatwierdzanie segmentu trwało czasem 10 s! Niemniej tekst dość dobrze oddaje realia pracy lokalizatora gier i może drodzy Gracze zastanowicie się czasem, zanim napiszecie coś o jakości tłumaczenia ostrymi słowy...jasne, są tacy, którzy odwalają robotę i nie przejmują się jakością, ale serio, tłumaczenie gier to naprawdę ciężki kawałek chleba.

A skoro przy tłumaczeniach jesteśmy...bardzo, naprawdę bardzo zasmuciła mnie wieść o śmierci Patryka Sawickiego...znałem go jako autora doskonałych, prześmiesznych opisów przygodówek jeszcze z "Computer Studio". Widać, że miał geny ojca...cholera co to za czasy, że ludzie odchodzą do lepszego świata w tak młodym wieku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer przejrzałem na szybko, bo nie mam teraz czasu za bardzo. Ale zapowiada się najlepszy od paru miesięcy.

W każdym razie... recenzja Symphony i Berlin otwarcie narzekający na Iron Maiden.

Cóż, każdy ma swój gust. Ciekawe czego on słucha, pewnie dark ambient (nie słucham ale szanuję) lub stare progresywne twory jak King Crimson. Wtedy to może i narze--

>Linkin Park

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer świetny. Człowiek się dowiedział co nieco z recenzji - na przykład o Darksiders II, która to seria, jakoś mnie ominęła.

Szkoda, że Symphony nie przebija miodnością AudioSurfa, który to pewnie nadal jest niedoścignionym wzorem, jeśli chodzi o gry do odgrywania swojej muzyki w formacie MP3.

Co do "Publicystyki", to oczywiście artykuł "Przyzwyczajenia sprzed ekranu" RZĄDZI :D . Nie ma to, jak poczytać o odchyłach innych graczy, a zwłaszcza redakcji. Ku mojemu zaskoczeniu jedno z moich przyzwyczajeń, również zostało zacytowane. Dzięki :trollface: .

P.S. Hostessy się znalazły na stronach relacji z Gamescom, ale tak czy siak czekamy na nie w wersji "Full HD" na płytce przyszłego numeru :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem mój komentarz "na szybko" do tego numeru

- Folia "czysta" ale u mnie na półce w Ruchu CDA leżało w taki sposób (załącznik) smile_prosty.gif. Ale się mogłem naczytać tych napisów na okładce, że oho ho tongue_prosty.gifbiggrin_prosty.gif. Jasne, wystarczy wziąć do ręki numer i obracając go w rękach przesunąć dvd. Ale dla mnie to jednak mały argument, że te napisy nie są takie ważne i nawet jak są duże to czasem nie sposób je przeczytać.

- W temacie hosstes - policjantki w ciemnych okularach wiecznie żywe smile_prosty.gif. Pamiętam podobne zdjęcia z targów z CDA w 2002/03/04 roku.

- Pierwszy raz zobaczyłem foty Berlina i Papkina... Co wy tych współpracowników ciągle z jakiś kapel metalowych bierzecie? smile_prosty.giftongue_prosty.gifbiggrin_prosty.gif Dla mnie tak wygląda stereotypowy członek takiego zespołu wink_prosty.gif.

- Komiksy Otisa dalej rządzą. Facet ma talent i kapitalne poczucie humoru. Natomiast Klara w kolorze to zupełnie nowe doznania smile_prosty.gif.

- Super, że wychodzi kolejny King's Bounty. Mam nadzieję że redakcja już zakontraktowała go na cover smile_prosty.gif (Wojownicza Księżniczka weszła jakieś 1.5 roku po recenzji).

- Do tej pory unikałem tych nolife'owych gier z przeglądarek. Ale jeśli gra Herosowa będzie dobra, to pewnie się wciągnę. Natomiast szkoda dodatku do Herosa 6 - dlaczego nie dodano nowego zamku?? Jak tak można??

- Screen z Golumem w wersji Lego jest super sympatyczny.

- Nowy NFS: Most Wanted zapowiada się dobrze. Jak wyjdzie, spróbujcie go dać na okładkę.

- Dobrze że ludzie w końcu się ocknęli - katastrofa Cataclismu i przejście SWOTORa na freemium. Ja dalej nie mogę tego pojąć - jak można kupić grę za ok 150 zł a potem płacić 50 zł za miesiąc? Toż to jakiś koszmar.

- Stary txt EGM o tłumaczeniu gier był jednak lepszy wink_prosty.gif

- Top Gear of Wars w NL RZĄDZI! tongue_prosty.gif

- Dość mam czytania w CDA zachwytów Ala i Huta nad Applem i IOSami. A IMHO Smg nie dotkną istoty problemu. Personalizacja to drugorzędny problem. IMHO chodzi o to, że IOS to jest najgorszy koszmar. Apple staje się "Wielkim Bratem". Bez jego zgody i/lub zapłaty nic samemu nie można zrobić, nawet zmienić tego gupiego wygaszacza. Bez applowych programów iPhone nie działa jako dysk ani nie można zgrać nawet zrobionych tel. zdjęć czy nagranych rozmów na własny komp - itd. itp. Co gorsza ostatni wygrany proces to jakiś absurd - jak można było uznać patent Apple'a na figurę geometryczną (prostokąt z zaokrąglonymi bokami)?! Na szczęście ludzie mają swój rozum:

"Co ciekawe, klienci w skali globalnej płyną "pod prąd" wyznaczony przez Apple i ich cichych sojuszników w Microsofcie. Telefony z Androidem stanowią niemal 70 procent sprzedaży w skali globalnej. Apple iOS odpowiada jedynie za 17 procent rynku, a system Windowsa za 5,4 procent." (tvn.24)

- Smuggler weź wróć do uczciwych 3 stron normalnego AR a te wszystkie zdjęcia konkursowe wrzuć na 4 stronę. Pokornie o to błagam. Ale najnowsza Lara jest całkiem ładna.

Podsumowując "spodziewałem się czegoś dużo lepszego" (hi Qn'ik) ale numer może być ;):P:D:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno chyba tak nie czekałem na nowy numer CD-A.

Cóż można rzec - znów jest wspaniale. Ucieszyłem się oceną drugich Darksidersów (moją kopię trzymam jeszcze w folii i wypatruję dogodnej ilości czasu dla tej produkcji) i Transformers, przeleciałem przez Gamescom i zatrzymałem się nieco dłużej przy Sleeping Dogs.

Poza tym, dziękuję za ponowną publikację w Epitafium i wykorzystanie fragmentu mojej wypowiedzi w "Nawykach graczy" - piękniejszego scenariusza nie mogłem sobie wymarzyć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy nr od 2 miesięcy-świetna publicystyka, recenzje, pełniaki i Gamescom!smile_prosty2.gif

P.S.Ktoś może mi powiedzieć, o co chodzi ze screenem numeru, bo nie wiem, o co chodzi?confused.gif

Jak pojdziesz do pracy, to zalapiesz. :)

Przejrzałem (bo na pewno nie przeczytałem). Tradycyjnie pominąłem praktycznie wszystkie recenzje i opisy, bo serio, te gry już naprawdę nie pasują do mojej wizji rozrywki. Wyjątkiem informacja o nowym X-COM-ie, Gnomorii, Deponii, Endless Space, Annie. Teraz uwaga: Monku! Piszesz o Silent Hunter Online, czyli symulatorze U-Bootów. Zapamiętaj raz na zawsze, że takie pływadła to OKRĘTY, a nie łodzie podwodne! Łodzie to masz w Subwar 2050, albo Archimedean Dynasty/Aquanoksie, a w SH to są rasowe okręty!

Cholercia, mialo to byc poprawione. :/

Jak obiecałem mój komentarz "na szybko" do tego numeru

- Dość mam czytania w CDA zachwytów Ala i Huta nad Applem i IOSami. A IMHO Smg nie dotkną istoty problemu. Personalizacja to drugorzędny problem. IMHO chodzi o to, że IOS to jest najgorszy koszmar. Apple staje się "Wielkim Bratem". Bez jego zgody i/lub zapłaty nic samemu nie można zrobić, nawet zmienić tego gupiego wygaszacza.

No i o tym pisalem wlasnie - ze zabrano w tym systemie uzytkownikowi mozliwosc jakiejkolwiek sensownej ingerencji w telefon/system. Ze trzeba korzystac z "firmowych" narzedzi w rodzaju iTunes.

Swoja droga to jest tu pewien paradoks - iOS jest bardzo zamkniety ale po jailbreaku (pare klikniec) sytuacja sie zmienia dosc radykalnie. Android jest bardzo otwarty, ale zrootowanie takiego telefonu to prawie jak zhakowanie serwerow Pentagonu. Inna sprawa., ze iPhone po jailbreaku daje w sumie tyle, co Android od razu :), a jak sie zrootuje Androida, to normalnie mozna wszystko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam go nazwać debilem, ale tak jakoś niemiłe mi się to wydało, więc zmieniłam na coś innego.

Ale pewnie oba

pozwolisz więc, że twoje pytanie będę mieć bardzo głęboko w tyłku i może kiedyś - jak nauczysz się, nie wiem, szacunku? kultury? - zachce mi się tam grzebać, żeby ci na nie odpowiedzieć.

Numer przejrzałem na szybko, bo nie mam teraz czasu za bardzo. Ale zapowiada się najlepszy od paru miesięcy.

W każdym razie... recenzja Symphony i Berlin otwarcie narzekający na Iron Maiden.

Cóż, każdy ma swój gust. Ciekawe czego on słucha, pewnie dark ambient (nie słucham ale szanuję) lub stare progresywne twory jak King Crimson. Wtedy to może i narze--

>Linkin Park

;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O: "Piszesz złe artykuły i nie rozróżniasz gier od siebie, co jest z tobą nie tak?"

B: "tak to prawda, jestem złym redaktorem, ale nie bądź niemiła, bo moje uczucia"

Smuggo, wybacz mi wszystko, to nie ty sprawiłeś, że CDA jest już złe. Teraz to widzę

Ustne ostrzezenie za obrazanie innych. Masz prawo wytykac innym bledy (szczegolnie jesli je popelnia) nie masz prawa obrzucac ich obelgami. Wez to sobie do serca. [smg]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O: "Piszesz złe artykuły i nie rozróżniasz gier od siebie, co jest z tobą nie tak?"

B: "tak to prawda, jestem złym redaktorem, ale nie bądź niemiła, bo moje uczucia"

Smuggo, wybacz mi wszystko, to nie ty sprawiłeś, że CDA jest już złe. Teraz to widzę

O: Jesteś debilem, twój tekst to przykład ignorancji albo niedouczenia, jesteś głupi?

B: Zadaj pytanie jak inteligentny człowiek, to może ci odpowiem

I na tym z mojej strony koniec - masz jakiś problem, coś ci się nie podoba? Możemy pogadać na PW, albo gdziekolwiek indziej, bo zaśmiecony głupotą temat = zły temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

W tym numerze "CDA w dobrych rękach" jest IMHO słabe bo tylko jedna laska a i tak ucięta i zasłonięta dużymi łapskami wink_prosty.gif. Za to w sobowtórach jest fajna Lara, ale skanu nie wrzucę, bo pismo mam już spakowane w plecaku gotowym na wyjazd. Za to wrzucam zdjęcie policjantki-hostessy sprzed 11 lat smile_prosty.gif. Coś ty robił cały dzień, że nie kupiłeś? tongue_prosty.gif Jak już nabywać CDA to tylko rano w dzień premiery. Potem jest już stare, wszyscy je widzieli i nie ma takich emocji przy szybkim przeglądaniu biggrin_prosty.gif.

EDIT: To szybciutko do Tesco - otwarte całą dobę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cudnie, kupowałem gorące, z dostawy cool_prosty.gif , ale mam do ciebie pewne pytanie Smugg(o). Czy na 130 stronie, po zawartości płyty i prenumeracie, to planowany artykuł czy pospolity babol? Bo ja mam na tej stronie właśnie SZPILE, i sie zastanawiam czy ktoś jeszcze dostał taki easter egg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...