Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 10/2012 zawartość

Polecane posty

Kiepska zawartosc? Coz, widze ze dogodzic wam by nie mogla nawet Sasha Grey, chocby nie wiem jak sie wysilala trollface.gif

Kim jest Sasha Grey? Mógłby ktoś przybliżyć oczko.GIFchytry_prosty.gif

Sashe? Pewnie wielu by chcialo. swiety.gif

zrobiliście najlepszą od dawna okładkę, tym niemniej dalej przypomina stół Durczoka- tj jest uje..brudzona chmarą napisów jezyk1.gif

co jak co ale w Polsce robi się do kitu okładki.

Okladka to nie plakat, mister. Ma INFORMOWAC. Ale staralismy sie by nie wlazic na grafe, jak tylko sie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smuggler nie rozumiem. "Okładka ma informować". Przecież pismo wkładacie do worka. Na worku są napisy. I to duże. Tak duże, że okładkę widać zza nich tylko częściowo. W jaki sposób w takim stanie okładka "informuje"? Worek bardziej pełni tu rolę informatora niż okładka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tez takie nazwiska jak Wittgenstein, Spinoza i Dirac, czy to czegos dowodzi? A o SG dowiedzialem sie zasadniczo wtedy, gdy w Radomiu chcieli jej postawic pomnik. :) Wczesniej moglem ja widziec, ale z nawiska byla mi niepodobna do nikogo.

@Smuggler nie rozumiem. "Okładka ma informować". Przecież pismo wkładacie do worka. Na worku są napisy. I to duże. Tak duże, że okładkę widać zza nich tylko częściowo. W jaki sposób w takim stanie okładka "informuje"? Worek bardziej pełni tu rolę informatora niż okładka.

Z przyczyn technicznych worek wysylamy wczesniej, wiec czesto nie ma szansy nadrukowa kluczowych elementow. Po drugie pismo wyjete z worka traci napisy na okladce, co tez dobre nie jest, szczegolnie gdy za pare miechow bedziesz np. szukal numeru z recenzja jakiejs gry, ktora nie miala grafiki na okladce. No i ogolnie madrzy ludzie juz dawno ustalili pewne reguly (nie tylko u nas ale w ogole) i smiem watpic czy twoje teorie sa lepsze od tego, co wymyslili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie pismo wyjete z worka traci napisy na okladce, co tez dobre nie jest, szczegolnie gdy za pare miechow bedziesz np. szukal numeru z recenzja jakiejs gry, ktora nie miala grafiki na okladce.

Na grzbiecie są napisane tytuły gier. :)

I nie snuję tutaj żadnych teorii. Wiem dlaczego na okładce są napisy itp. Rozumiem to. Ale mnie chodzi o to, że w kiosku nie wyciągnę pisma z worka. Już prędzej w Empiku, ale kto tam będzie dotykać pism w empiku... Popalcowane przetłuszczonymi paluchami, pogięte i w ogóle... ;)

Wiem mniej więcej jakie są schematy i dlaczego są takie (tytuły gier na górze okładki itp.) Nie poddaję ich w wątpliwość. Po prostu chodzi o to, że na wystawie w kiosku klient widzi worek, nie okładkę. A w domu każdy lub prawie każdy ma pisma ułożone grzbietem w tę stronę, żeby było widać. A na grzbiecie prawie zawsze piszecie tytuły gier z okładki + ewentualnie coś ze sprzętu.

Ale tak szczerze mówiąc, nie chciałbym, żeby napisy zniknęły z okładki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, tez. Ale to za malo.

Pusta okladka to nie okladka, nawet jesli ladna. :) Takie sa zasady. Na pocieszenie - Niemcy wbijaja 2-3x wiecej informacji na okladce, wiec w Polsce nie jest tak zle pod tym wzgledem (choc np. Turcy preferuja bardzo "czyste" okladki, zeby byla i z drugiej strony pokazana tendencja.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo tłusto jest w Publicystyce. Zaczynamy od 4 stron, na których nasi czytelnicy (i redakcja) dzielą się swoimi dziwnymi nawykami związanymi z graniem. Ktoś lubi wąchać instrukcje, ktoś musi koniecznie ustawiać pudełka gier w określonym porządku, a inny nie wyobraża sobie grania w RPG bez obowiązkowego wyrżnięcia co najmniej jednej wioski (po wcześniejszym sejwie... bo naturalnie trzeba nieustannie sejwować, sejwować, sejwować).

I właśnie na ten tekst czekałem od dawna. Minęło już chyba kilka miesięcy od tego wpisu na głównej, pod którym czytelnicy mieli komentować swoje... odchyły i myślałem, że całkowicie o tym temacie zapomnieliście. Miłe zaskoczenie.

Teraz już wiem, dlaczego Smuggler twierdził, że w tym numerze "Publicystyka" będzie miażdżyć trollface.gif .

Co do recenzji, to jestem ciekaw waszego zdania na temat Test Drive: Ferrari Racing Legends, Orcs Must Die! 2 i niezależnego Symphony. Ciekawe, czy będzie godną konkurencją dla genialnego AudioSurf?

Do tego patrzę sobie w spis dem (choć z reguły nigdy tego nie robię) i widzę American Lowriders - trzeba będzie to obadać, bo ja lubię amerykańskie krążowniki szos smile_prosty.gif .

Podsumowując: Jest dobrze (żeby nie powiedzieć - bardzo dobrze).

P.S. Smuggler? No i gdzie w końcu te hostessy się podziały trollface.gif ?

[DOPISEK]

Nie ma sprawy. Poczekamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim muszę pochwalić to, co najbardziej rzuca się w oczy - tak nietypowej i oryginalnej okładki nie było u was od dawna - więcej takich smile_prosty.gif.

Z zawartości tekstowej interesują mnie przede wszystkim recenzje Darksiders II oraz TD: Ferrari Racing Legends. Ciekawie zapowiada się też publicystyka - wysoki poziom tekstów Smugglera można obstawiać w ciemno (ten dotyczy, jak mniemam, stosunku graczy do gier i ich ocen na Metacritic), podobnie jak te napisane przez Cormaca, choć on nieczęsto udziela się w publicystyce - tym chętniej przeczytam jego artykuł poświęcony MP 3. Chętnie poczytam też o polonizacji gier od kuchni. Kiedyś czytałem bardzo interesujący wywiad z tłumaczem świetnie spolonizowanego Thiefa 3 - wie ktoś może gdzie go można znaleźć? Brawa należą się również za utworzenie działu Epitafium - mam nadzieję, że nie porzucicie tego pomysłu w kolejnych numerach.

PS

Dzięki za MDK 2 (klasyków nigdy dość) oraz Just Cause 2 - zagram, gdy tylko zaopatrzę się w 'siódemkę' smile_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem jak to jest mieć antyfana (hi JasonMraz50 :P). To nieco dziwne jak ktoś w co drugim poście odnosi się do ciebie negatywnie. Jak ty to wytrzymałeś Smuggler? :)

*SMG - Kiepska zawartosc? Coz, widze ze dogodzic wam by nie mogla nawet Sasha Grey, chocby nie wiem jak sie wysilala

Taaak, bo redaktor CDA Qn'ik może sobie napisać, że po JC2 "spodziewał się czegoś dużo lepszego" a zwykły czytelnik czegoś podobnego napisać o CDA już nie może. Not cool :/, traktujcie nas po równo - w wolnej Polsce każdy powinien móc rzucać na forum ocenne wypowiedzi.

*lubro - Gra faktycznie nie powala oprawą, fizyka jazdy w bolidach F1 jest dosyć dziwna, a początkujący gracze nie mają tu czego szukac, ale jest to fantastyczny przekrój przez historię Ferrari podany w wysoce grywalnej formie.

Taaaa... bo w ścigałce najważniejszy jest rys historyczny, jaaasssneee :P. Ale w choćby takim Rally Throopy (dodanym do CDA) też się ścigało historycznymi pojazdami, a gra była dobrze oceniona.

Zgadzam się też z Orsonkiem i Silent Bobem (też uważam, że liczą się grzbiety) - napisy są za duże i "psują" fajną okładkę. Ciągle nie chcecie tego zmienić :(.

*SMG - Na pocieszenie - Niemcy wbijaja 2-3x wiecej informacji na okladce, wiec w Polsce nie jest tak zle pod tym wzgledem (choc np. Turcy preferuja bardzo "czyste" okladki, zeby byla i z drugiej strony pokazana tendencja.).

Czy jeśli jesteście własnością niemieckiego wydawnictwa, musicie ciągle robić pismo na ich modłę?? Nie tylko Turcy stawiają na artyzm - Czesi, Węgrzy, Rumunii też tak mają. Spróbujcie raz na jakiś czas "machnąć" taką okładkę. Czy 4/2003 ma być jedynym rodzynkiem? Rzeczywiście - folia i tak wszystko zasłania. Żeby te duże napisy które wg was są tak "ważne" (phi) spełniały swoją funkcję, musielibyście dawać mniej nieprzeźroczystej farby na ten plastik folii.

Poniżej macie przykład jak już kiedyś Smuggler zjechał jedną grę erotyczną. Ciekawe czy nowy txt będzie tak fajny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer bardzo dobry, już dla samych testów PESa i FIFA kupię, o Most Wanted również chętnie poczytam. Oraz oczywiście dział "sprzęt" na deser. Gry mogą być, choć pewnie znowu żadnej nie zainstaluję, ale za to dema i inne bonusy jak zawsze obczaję. A okładka... no mi bardzo do gustu nie przypadła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że publicystyka rozpycha się na coraz więcej stron, bardzo fajnie smile_prosty2.gif.

Ktoś lubi wąchać instrukcje, ktoś musi koniecznie ustawiać pudełka gier w określonym porządku

Sam tak robię i chętnie poczytam co wyprawiają inni.

Okładka genialna, oby jak najwięcej takich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...