Jump to content
Pzkw VIb

Uaktualnienia regulaminu

Recommended Posts

W tym temacie będą podawane komunikaty o zmianach naniesionych w regulaminie FA. Proszę uważnie je czytać i stosować się do nich.

Aktualnie dodałem punkt o tym, że natychmiastowym ostem będą karane osoby, które udzielają porad użytkownikom szukającym rozwiązania problemów z nielegalnymi wersjami. Wprawdzie już wcześniej wynikało to z punktu o naruszeniu przepisów ustawy o Prawach Autorskich (tzw. pomocnictwo), ale zdecydowałem się uwypuklić ten problem, aby wszystko było jasne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wzbogaciliśmy dział o nowy temat: "Zasady pisania postów".

Co w nim?

- Jak wstawiać obrazki, a jak tego nie robić

- Uwagi do linków rozciągających forum

- Jak ukrywać spoilery, by nie psuć innym zabawy

- Cytowanie, czyli cytaty poprawne i wywalane

- Kilka własnych postów, jeden pod drugim - i co z tym zrobić?

- Parę innych sugestii, by wszystkim ułatwić życie

Zapraszamy do lektury :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W związku z licznymi zgłoszeniami "problemu" z awatarem, który ładuje się, ale widać starą wersję, odświeżyliśmy temat Awatary.

Postanowiliśmy też dodać temat o ksywkach.

Jest on skierowany w zasadzie do osób, które dopiero zamierzają założyć na FA konto. Poza tym, gdyby nagle komuś konto wyparowało, uzasadnienia może szukać w tym temacie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podniesiona została maksymalna (łączna) waga obrazków w sygnaturkach Z 50KB do 100KB.

Reszta informacji Tutaj

Share this post


Link to post
Share on other sites
Informujemy, że wszelkie linki, odniesienia, a w szczególności oferowanie zaproszeń na stronę lockerz.com są zakazane. Niestosowanie się do tego zakazu, tj. reklamowanie jej w postach, sygnaturkach będzie karane ostrzeżeniem.

Zostało dołączone do punktu 14 regulaminu tyczącego referali. Odnośniki do wszelkich podobnych stron będą traktowane tak samo, więc proszę się nie tłumaczyć, iż nie jest to akurat "ta" strona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmieniliśmy zasady dotyczące sygnaturek. Został zniesiony limit określający liczbę obrazków. Ograniczeniami są jedynie wysokość, szerokość i łączna waga wszystkich obrazków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodany został tutaj regulamin blogów, w celu lepszego dostępu do niego dla osób posiadających już własny blog, a także dla tych, którzy jeszcze go nie utworzyli. Radzę zapoznać się z tematem, by wszystko było jasne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę nie zaszła żadna zauważalna zmiana, jedynie został formalnie dodany 21 punkt regulaminu. Jest to powszechna zasada na wielu dużych forach, stanowiąca część prawa zwyczajowego, więc nikt nie powinien być zdziwiony. Pragniemy jedynie podkreślić jak bardzo istotny jest ten punkt. Niestety wielu użytkowników złamało ten przepis próbując oszukiwać w konkursie weekendowym, co nie może przejść bez echa i nie przejdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Informujemy, że aktualizacji uległ regulamin "Targowiska".

Zakres zmian:

- sprzedaż kont w grach online została przeniesiona do grupy przewinień, za które najpierw dostaje się upomnienie, a dopiero potem ostrzeżenie. Wcześniej za takie oferty groziło natychmiastowe ostrzeżenie.

- wprowadziliśmy zakaz handlu kontami Steam oraz podobnymi (XBL, Origin). Od teraz za ofertę sprzedaży takiego konta dostaje się upomnienie, a jeśli zostanie ono zignorowane - ostrzeżenie.

Wszystkie tematy oferujące sprzedaż takich kont, które znajdują się obecnie w Targowisku, zostaną zamknięte bez konsekwencji dla ich autorów - zastanawialiśmy się, czy ich nie zostawić, ale wymogi zachowania porządku i jasnych zasad dla osób, które będą chciały zamieścić takie oferty (prawdopodobnie zaczęły by podnosić, że takie tematy istnieją i ich się nie zamyka, a oni są za to karani) przeważyły szalę na rzecz jasnego i zdecydowanego traktowania również "starych" tematów. Tematy założone po dacie publikacji tego ogłoszenia będą już karane według nowych zasad.

Prosimy o pomoc poprzez raportowanie wątków oferujących konta Steam i podobne. Link do regulaminu:

http://forum.cdaction.pl/index.php?act=ann...;f=57&id=23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaktualizowano regulamin główny forum dodając punkt o zakazie przekręcania nazw firm, spółek i innych podmiotów gospodarczych. W aktualnej wersji regulaminu jest to pkt 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drobnym zmianom poddany został regulamin działu komórki.

Poprawiono zapisy o zakazie łamania systemów - teraz jest on bardziej precyzyjny i nie zakazuje już rozmów o łamaniu Androida. Dodatkowo parę zmian kosmetycznych, związanych z przejściem na nowy skrypt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W związku z oszustwami do jakich doszło w ostatnim czasie w Targowisku, moderacja postanowiła wprowadzić w życie zmiany mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa zawieranych poprzez forum transakcji. Uaktualniony został Regulamin Targowiska. Dla łatwiejszej orientacji poniżej przedstawiam wszystkie zmiany.

 • Temat Handel keyami zostaje zamknięty, a użytkownicy pragnący handlować towarem wirtualnym mogą zakładać własne tematy w działach Kupię, Sprzedam i Zamienię. Tematy te podlegać będą tym samym zasadom, co te oferujące dobra materialne.
 • Wprowadzony zostaje próg 25 postów, które użytkownik musi napisać na forum, by móc założyć nowy temat w którymś ze wspomnianych działów. - próg 25 postów został zdjęty.
 • Wprowadzona zostaje moderacja nowych tematów. Każdy z nich, nim ujrzy światło dzienne, wymagać będzie zatwierdzenia przez któregoś z moderatorów działu.
 • Zaostrzona zostaje kara za oszustwa w Targowisku. Od teraz grozi za to ban bez możliwości warunkowego powrotu.
 • Zakazany zostaje handel samymi kluczami Game for Windows Live. Jako, że regulamin tej usługi nie przewiduje możliwości legalnego pobrania gier drogą cyfrową, dozwolone jest handlowanie nimi jedynie w połączeniu z płytą z grą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regulamin blogów został rozszerzony o takie wpisy:

 • Nie wolno naruszać zasad netykiety (m.in. obrażać innych użytkowników),
 • Na blogach nie wolno spamować (czyli m.in. trollować lub publikować wpisów zawierających np. tylko jeden filmik z YouTube'a -- od tego mamy dział "Luźna jazda" na naszym forum).
 • Moderacja i administracja zastrzega sobie prawo do skasowania lub zablokowania dowolnego wpisu, który uzna za niestosowny lub niezgodny z regulaminem.

 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...