Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

daverox

Rozwiązany: Co blokuje tel przed wykrywaniem sieci Wi-Fi w domu?

Polecane posty

Witam,

Otóż mam bardzo nietypowy problem. Dawno temu (jakieś chyba ze 2 lata) gdy kupiłem X10 Mini pro i w domu zainstalowałem Router D-Link - internet od Vectry (modelu dokładnie nie pamiętam) - telefon wykrył 1 raz sieć moją po czym po aktualizacji oprogramowania w ogóle już jej nie widział. Próbowałem kilkakrotnie.

Obecnie kupiłem Xperie Mini Pro i zaktualizowałem do Androida 4. Wszystkie sieci inne widzi a tej mojej domowej nie. (przed i po aktualizacji)

Dodam , że telefon kolegi SE Live Walkman i inne telefony znajomych i netbook bez problemu ją znajduje i się łączą.

Czy możliwe jest więc, że np. moja karta SIM w jakiś dziwny, nieokreślony sposób blokuje wykrywanie tej sieci ? czy może być jakiś inny powód ?

Dziś zrobie jeszcze test sprawdzając inna karte SIM w obu telefonach i czy problem wystąpi dam znać. Jednak bardzo mnie to niepokoi , że i ten i poprzedni telefon nie wykrywa tej mojej domowej sieci a inne w restauracjach u znajomych widzi bez problemu. Inne urzadzenia także nie mają problemu z łączeniem się z moją siecią.

Z góry dziekuję za ewentualne podpowiedzi i pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest "Dodaj sieć" - jak bedę w domu po pracy spróbuję również tej opcji ręcznego wpisywania.

W starym to sprawdzałem zobaczymy jak będzie w nowym.

Niestety wpisałem sieć i nic - mam komunikat - sieć pozaa zasięgiem. Nazwę i hasło wpisałem na pewno poprawinie sprawdzałem kilka razy.

To samo jeśli chodzi o włożnie innej karty sim (Heyah) dalej nie widzi mojej sieći... Już nie mam pomysłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardy tzn ? Co mam sprawdzić ?

Telefon obsługuje standardy b/g/n wraz z DLNA. Tak samo jak i SE Live with Walkman, a on bez problemu wykrywa sieć...

Niestety nie mam nikogo to ma taki sam telefon. Czy to ,że mam karte SIM Era/ T-MObile starą - kulkuletnią może wpływać na to , że nie wykrywa sieci ? Ale jak włozyłem kartę Heyah to nie pomogło... Już nie mam pomysłów co jest nie tak i w czym tkwi problem...

EDIT:

UDAŁO SIĘ ! :) Wystarczyło po prostu zmienić SSID i hasło i od nowa skonfugurować sieć w routerze.

Jakoś się przemęczę i teraz pozmieniam we wszystkich tych urządzeniach na nowe dane.

Ważne, że telefon już widzi i łączy się bez problemu.

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...