Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ServusTenebris

Tablet graficzny czy zwykły?

Polecane posty

W tych sprawach jestem totalny amatorem, ale od czegoś trzeba przecież zacząć. Chciałbym zapytać Was znawców, który z tabletów jest ''lepszy''. Oczywiście prostym jest, że graficzny lepiej będzie sprawdzał się do tworzenia grafik, ale z tego co zdążyłem zauważyć jeżeli nie podłączy się go do komputera nie można rysować [ekran jest czarny]? Z kolei bardzo podoba mi się zwykły tablet, gdzie można serfować po internecie (grać w gry itp. co chyba w graficznym nie jest możliwe?), ale czy do niego trzeba kupować osobno internet? Np. ten wi-fi?

Z góry dziękuję za wytłumaczenie dręczących mnie kwestii, ewentualnie załączenie jakiegoś linku do poradnika, który rozwieje moje wątpliwości i pytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablet graficzny a tablet to całkowicie inny rodzaj sprzętu. Tablety graficznę służą tylko i wyłącznie do rysowania po nich (ewentualnie jako kursor) i tylko drogie modele mają w sobie zintegrowane ekrany - przeważnie jest to jednak czarna plastikowa płytka. Jest to po prostu narzędzie, jak myszka czy klawiatura, służąca do określonych celów.

To, co obecnie zowie się "tabletami" to już jest sprzęt samobieżny i samowystarczalny, taki przerośnięty iphone, z specjalnym dla niego przygotowanym softem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź najnowszego iPada ( z Retiną ) najlepiej z 3g i jeśli Cię stać to wersja 32 gb. Do tego dokup sobie to: http://allegro.pl/bamboo-stylus-duo-wacom-rysik-i-dlugopis-w-jednym-i2555361978.html ( Wacom Bamboo Stylus Duo ). Dzięki temu będziesz miał i multimedialny tablet z rewelacyjnym wyświetlaczem i będziesz mógł całkiem ładnie sobie porysować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak cie nie stać to kup Kiano Pro Duala z wyświetlaczem IPS Gorilla Glass o przekątnej 9,7? i rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, 1GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej, slot kart microSD, aparat 2 Mpix, kamerkę, wyjście HDMI. Całość pracuje pod kontrolą Androida 4.0 ICS dostęp do Google Play: posiada Bluetooth oraz akumulator o pojemności 8000 mAh.dwurdzeniowy procesor RockChip 3066 o częstotliwości taktowania 1,6 GHz z Mali 400.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ServusTenebris Tak jak napisał Shaker iPad to tablet apple'a i to jeden z większych na rynku ( 9.7 cala ), a już na pewno jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy. Wersja podstawowa kosztuje docelowo 2099 zł ( 16 gb bez 4g ) a ulepszona o 4g 2599 zł. Od tego możesz odjąć ewentualnie 200-300 zł jeśli będziesz kupował na allegro lub w jakimś tańszym sklepie internetowym ( zobacz sobie na ceneo.pl ). Wciąż nie jest to tania zabawka w porównaniu do tabletów graficznych których maksymalna cena sięga ok. 2000 zł, ale możliwości jednego i drugiego różnią się ogromnie.

@Shaker Moim skromnym zdaniem iPad to jedyny sprzęt apple'a wart ceny jaką gigant z Cupertino sobie za nie życzy. Fakt jest faktem, że za dodatkowe opcje ( więcej pamieci czy 4g ) kosztują trochę za dużo, ale to co dostajemy potem miażdży konkurencję i raczej nie żałuje się wydanych pieniędzy wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz rysować to iPad nie jest najlepszym pomysłem, można na tym rysować ale nic nie zastąpi ci tabletu graficznego. I tą wspaniałość iPada bym kwestionował wink_prosty.gif

Nie zastąpi - to fakt. 95% ludzi jednak iPad z tym bamboo rysikiem wystarczy, a gdyby autor był jakimś " super professional senior architect " na pewno by się nie pytał co lepsze. A co do wyższości iPada. Okej, jedni się zgodzą, drudzy nie. Głównie ze względu na różnice iOSa i Androida oraz to czy ktoś lubie polityke apple'a. Tak czy inaczej iPad prowadzi pod wieloma wzgledami. Choćby wsparciem producentów dodatków, aparatem czy ( przede wszystkim ) ekranem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...