Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lerlitz

Rozwiązany: apple ipad 2 vs samsung galaxy tab p1000

Polecane posty

Witam, wujek będzie przedłużał umowę na internet bezprzewodowy i może wziąć tablet, do wyboru są (odrzucając ipada 3 i ipada 1), oba za złotówkę także nie chodzi o opłacalność zakupu czy też stosunek cena/wydajność.

iPada ma mój brat, też 2 generacji i ja szczerze jestem nim zachwycony (wujek z resztą też :P )

Samsunga w rękach nie miałem także się nie wypowiem.

I teraz pojawia się pytanie, co lepsze. Tablet będzie wykorzystywany do grania w gry(to chyba standard :P), korzystania z internetu (również w trasie także tu też się liczy, który moduł internetu bezprzewodowego jest lepszy) i w sumie robienie takich hmm, standardowych rzeczy.

Jestem teraz na wakacjach, a w sumie nigdy na to nie patrzałem, także jak wygląda sprawa oglądania filmów na ipadzie? (pomijając to, że trzeba zgrać przez iTunes) czy można np podłączyć pendrive lub przenośny dysk twardy przez takie coś - http://ispot.com.pl/Apple_iPad_Camera_Connection_Kit__zestaw_do_podlaczania_aparatu_do_iPada_p33525.html

i normalnie oglądać filmy w normalnym formacie? .avi, .mp4, itp itd (normalne, z komputera)

No i jak ta sama sprawa wygląda na samsungu?

Pewnie napiszecie jako argument za samsungiem otwartość systemu ale wujkowi akurat bardziej się spodobał iOS :P (androida ma w telefonie)

kamerki ...

niby samsung ma lepsze (fakt, tylna kamerka ipada nie zachwyca, (pomijajac to, ze zdjecia beda bardzooo sporadycznie robione) ale przednia do video rozmów jest całkiem ok) ale wątpie, żeby robił jakoś widocznie lepsze zdjęcia od ipada bo przecież nie tylko pixele się liczą.

samsung ma lepszy moduł Wi-Fi z tego co wyczytałem ale czy przy internecie 1gb z neostrady w domu to się wykorzysta? wątpie

ekran, może i trochę większy ma samsung ale według mnie ipad i tak ma już wystarczający.

ipad ma ~130ppi, a samsung ~140ppi ale czy ta różnica jest widoczna? też śmiem wątpić skoro część moich znajomych nie widzi różnicy między ipadem 2, a 3, który ma ponad 200ppi (jak ktoś nie wie czy warto to można się przejść do iSpota :P )

to chyba wszystko, jak macie jakieś inne za i przeciw to piszcie lub jakąś funkcje, której przeciwnik nie ma :)

pozdrawiam i z góry dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad 200ppi (jak ktoś nie wie czy warto to można się przejść do iSpota tongue_prosty.gif )

To, że ma ponad 200pppi, to najprawdopodobniej bezczelne kłamstwo Apple'a.

Tak samo, jak z Retiną w MBP.

Znajoma graficzka kupiła sprzęt za 17 tyś, w końcu to apple, no i ta rozdzielczość Retiny...

I parę rzeczy fajnych, które wyszły po zakupie na jaw:

- to nie żadne 2560x1440, domyślnie ustawiona jest rozdzielczość... 1440x900, najwyższą, którą da się ustawić, jest 1920x1200

- przy 1440x900, przy surfowanie po internecie (np. facebook) ten niesamowity komputer, wyciąga 27 kl/s.

Przy rozdziałce 1920x1200, laptop wyciąga... 14kl/s ^^

Niesamowity komputer dla profesjonalistów (tia... MacBook z C2D 2Ghz i 1GB Ram szybciej robi rendery).

Więc w ppi, bym nie wierzył.

Ale, co do reszty - mam Galaxy Tab'a 10.1 i raczej bym polecił iPad'a (tak, zbliża się koniec świata, kiedy polecam sprzęt jabłuszka).

Tab potrafi złapać zwiechę (nie ma wtedy jak go "odwiesić", bateria jest nie wyjmowalna), czasami się tnie menu, tempo wydawania aktualizacji do ICS (bez niej, funkcjonalność jest mała).

Także ogólnie, lepiej powinien sprawdzić się iPad, zwłaszcza, że wątpię, aby Twój wujek uwielbiał zmieniać system co pół godziny czy podkręcać procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ma "ponad 200pppi", możesz sobie też obliczyć, nie musisz wierzyć w tej kwestii Apple :)

Kwestia Retiny - nowe MacBook'i obsługują tę rozdzielczość, jest ona jednak ograniczana przez sam system, nie komputer :) Po zainstalowaniu np. Windowsa można ustawić pełną rozdzielczość, o jakiej mówiło Apple :)

W pozostałych kwestiach zgodzę się z kolegami - zdecydowanie iPad. Aktualnie jedynym tabletem, jaki można brać pod uwagę jest iPad. Co do kwestii zdjęć - lepiej sobie darować :) Chyba że dla poprawy humoru sobie porobicie żarty, bo poza tym nie widzę zastosowań do aparatu w iPadzie :)

Niech wuja poluje, jeśli będzie mógł, na pada z końca produkcji czy też terminów niezbyt odległych (nie wiem czy jest jeszcze produkowany) - wrzucano do niego bowiem lepszy procesor, który znacznie podnosił opłacalność zakupu starszej generacji iPada.

+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...