Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

yojc

Karty graficzne

Polecane posty

System uciągnie, więc jest w zasadzie ok - przecież karty graficzne, są po to, żeby LC lepiej wyglądało :P

Ew. do wyników w benchmarkach ^^

BTW, skoro to PCB od 670DCII, to ciężko będzie z blokami.

Głównie są te "piękne" kółeczkowe bloki od EKWB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem ostatnio całe to zamieszanie związane z wydaniem przez Zielonych nowej karty graficznej, mam oczywiście na myśli GTX 660Ti. I co mnie dziwi?

W wielu testach przebija HD7870 i HD7950 od AMD, choć cena pozostaje podobna. A i często 660Ti jest tańsza.

Dla przykładu:

Gigabyte GeForce GTX660Ti WF2 2GB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-Express - 1192,-

Gigabyte GeForce GTX660Ti 2GB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver. OC) - 1228,-

i

Gigabyte ATI Radeon HD7950 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/mDP PCI-Express - 1251,-

  1. Dlaczego karta, która przecież posiada aż trzy gigabajty pamięci i pracująca na szynie 384bit przegrywa z układem pracującym na szynie TYLKO 192bit i mającym dwa gigabajty pamięci i z jakiego powodu nie różnią się niemal w ogóle cenami?
  2. Czym różnią się oba 660Ti od Gigabyte, które podlinkowałem (oprócz nieco wyższego taktowania rdzenia na korzyść wersji OC)?
  3. Jako, że nigdy nie pomijam rubryki traktującej o poborze prądu - nVidia chyba nie przykładała szczególnej uwagi do tego aspektu swoich układów, a tymczasem wartość maksymalnego (TDP) jest niższa od nawet HD7870. Czy to oznacza, że 660Ti jest nie dość, że wydajniejsza, to i oszczędniejsza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bo szyna i pamięć to nie wszystko. Zapominasz o tym, że za wydajność w karcie głównie odpowiada rdzeń. A GTX660Ti ma rdzeń zbliżony do GTX670, główna różnica to mniejsza ilość ROPów.

2. Tylko tym.

3. TDP to nie jest pobór prądu. Wedle testów na techpowerup.com, HD7870 w grach zużywa ok. 100-115W, HD7950 ok. 125-145W, a GTX660Ti ok. 135-145W. Różnice nie są więc duże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim. Mój kolega zamierza kupić nowy komputer i nie wie czy karta graficzna jest dobra do gier. Bardzo bym prosił o powiedzenie czy karta NVIDIA GeForce GT 610 2 GB nadaje się do gier. Dodam jeszcze, że komputer, który ma zamiar kupić mój kolega zawiera procesor Intel Core 8x3,7 Ghz i 16 RAM. Czy taki komputer nada się do nowych gier. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję założyć temat w dziale "składamy komputer-kupujemy części"

//Po ilości ramu i karcie graficznej rozumiem, że to gotowiec z allegro?

EDIT: Wyprzedziłem yoja z odpowiedzią... nie załamałem czasoprzestrzeni?

Nie, ale radzę więcej tego nie próbować. :P ~y

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...podsumuję to jednym zdaniem: LOL. GF610 nie jest lepsza od kart zintegrowanych, a na tym komputerze może sobie grać w Pasjansa na średnich detalach. To nie jest komputer do gier... właściwie to nie wiem do czego. Czyżby tego śmiecia znalazł na Allegro?

Założ temat w tym dziale: http://forum.cdaction.pl/index.php?showforum=246 - podaj ile może przeznaczyć na sprzęt, a my złożymy porządny komputer do gier ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim. Mój kolega zamierza kupić nowy komputer i nie wie czy karta graficzna jest dobra do gier. Bardzo bym prosił o powiedzenie czy karta NVIDIA GeForce GT 610 2 GB nadaje się do gier. Dodam jeszcze, że komputer, który ma zamiar kupić mój kolega zawiera procesor Intel Core 8x3,7 Ghz i 16 RAM. Czy taki komputer nada się do nowych gier. Z góry dziękuję za odpowiedź.

To żart prawda? Ile on kosztuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RAZOR26

Ale "Intel Core 8" to już mnie totalnie rozwaliło ^^

Intel nie produkuje procesorów z serii "Core" z ośmioma rdzeniami.

Więc zapewne "lekko nagięli" fakty, chodziło o i7 2600k Z HT.

Czy taki komputer nada się do nowych gier

Ani do nowych, ani do starych.

Co najwyżej pasjansa.

Napisz w odpowiednim dziale.

EDIT: Wyprzedziłem yoja z odpowiedzią... nie załamałem czasoprzestrzeni?

Osoby, które tego dokonały, szybko znikają w niewyjaśnionych okolicznościach...

:diabelek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po kiego pasywa?

Lepiej kupić najtańszą karcioszkę od Sapphire (w sensie najtańszy 6850) i do tego jakieś chłodzenie, pokroju Prolimatech MK II - można w razie czego założyć wentylatory, a chłodzenie jest uniwersalne.

Sapphire z tego co pamiętam uznaje gwarę po zmianie chłodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...