Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smok

Star wars KOTOR

Polecane posty

W poprzednim (rozbudowanym :D) opisie zapomniałem napisać o kwestiach związanych z romansem między bohaterami.

Można doprowadzić do romansu między postacią gracza a Bastilą lub Carthem (oczywiście w zależności od tego, czy grasz facetem czy kobietą), w praktyce jednak tylko wątek z Bastilą został rozbudowany, natomiast romans z Carthem związany był z wyciętym trzecim zakończeniem i został okrojony, (podobnie jak wycięty romans z Juhani :oops: ). Więcej poczytasz sobie o tym na Wookiepedii.

Bodajże na http://knightsoftheoldrepublic.filefront.com/ są mody odblokowujace te wycięte kawałki. Ale nie testowałem.

Coś tam jednak w grze zostało i jeśli dobrze pokierujesz rozmowę, Carth powie twojej bohaterce, że jest podobna do jego żony...

Mimo wszystko możesz doprowadzić do tego, by wyznał ci miłość na plaży Nieznanego Świata.

Do rozwinięcia się relacji między bohaterami, musisz szczęśliwie ukończyć questy związane z towarzyszami (czyli w zależności: z synem Cartha lub matką Bastili).

Ale jak powiedziałem, właściwie tylko romans z Bastilą liczy się znacząco dla fabuły. Aby ukończyć szczęśliwie romans z Bastilą, musisz przekonać ją, że nie ma nic złego w miłości między dwojgiem ludzi i doprowadzić do tego, by chciała się z tobą spotkać w 4 oczy na Ebon Hawku, które to spotkanie zakończy się pocałunkiem :* .

Dlaczego tak wiele uwagi poświęcam temu romansowi?

Dlatego, że kiedy stajemy do walki z Bastilą przeciągniętą na Ciemną Stronę na pokładzie Gwiezdnej Kuźni, o wiele łatwiej ją "nawrócić", jeśli udało nam się ją wcześniej rozkochać. POWER OF LOVE! :flower:

Chyba tym razem definitywnie wyczerpałem wszystko, co związane z NPCami. :) KONIEC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Genezyp Kapen

Romans z Juhani zostal wyciety w obawie o ograniczenia wiekowe gry, bowiem mial dotyczyc Revan jako kobiety. No i nie wiadomo z jakim spotkaloby sie to odzewem spolecznosci fanow Star Wars...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, trochę z niej wycięto, ale nie aż tyle jak z dwójki. I raczej się nie pojawi coś w stylu tak rozbudowanego "The Restoration Project" dla jedynki, gdyż po prostu za mało rzeczy zostało w kodzie, np. dotyczące planety Sleheyron, która miała się pojawić. Co prawda MotOR Squad dogrzebał się do jakiejś mapki, ale to była tylko jedna baza :P.

Jak komuś się bardzo chce, a ma zerowe umiejętności jeśli chodzi o zabawy z plikami, może po prostu otworzyć pliki dialogowe w zwykłym notatniku, by przeczytać o ciekawych rzeczach, które zostały wycięte ;). Nawet ekipa LEMowska z rozpędu je przetłumaczyła :D.

Niestety, KOTOR nie jest przez te "cięcia" wolny od bugów. Opowiem wam o jednym, bardzo zabawnym, który mi się przytrafił.

Zamieszczam to tutaj, gdyż być może komuś to pomoże w grze.

Nie wiem, czy u was też to zadziała, ale to b. fajny sposób dla dobrych, którzy chcieliby przejść na Dark Side bez wyrzynania wszystkich wokół... Otóż rzecz ma miejsce na Kashyyyk, po rozpędzeniu wszystkich kłusowników na cztery wiatry. Trzeba tam wyłączyć emitery strzegące obozu, potem pojawia się bestia i wszyscy biorą nogi za pas... tak to wygląda po Light Side... Jednak czasem zdarzy się ze na skutek błędu gry jeden facet zostaje... To ja podchodzę do niego i mu grzecznie tłumaczę żeby zabierał swą d... w troki i zwiewał, bo pełne zwierza bory i mnóstwo zbójców na drodze. Używam Force Persuade i dostaję punkty Dark Side. Ale facet nie ucieka, tylko stoi na swym posterunku jak kołek. To ja mu jeszcze raz i sytuacja się powtarza... Osiągnąłem w ten sposób mistrzostwo w Dark Side...

:twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Genezyp Kapen

Ja to i tak najbardziej się zdziwiłem, jak zobaczyłem podręczniki do SW: d20 - wierzcie lub nie, ale mechanika ZUPEŁNIE inna niż w KoTORze a spodziewłem się, że gra powinna czerpać z oficjalnej mechaniki pełnymi garściami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnienie tego jest proste - po co eksperymentować i stwarzać od podstaw własny silnik, kiedy można przystosować już istniejącą w grach mechanikę rolpjejową?

Choć już taki KotOR III ma zrezygnować z tur...

No, ale lepiej jednak dyskuotwać o tym tu... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to i tak najbardziej się zdziwiłem, jak zobaczyłem podręczniki do SW: d20 - wierzcie lub nie, ale mechanika ZUPEŁNIE inna niż w KoTORze a spodziewłem się, że gra powinna czerpać z oficjalnej mechaniki pełnymi garściami...

SW to nie gra RPG nie ma czegoś takiego jak oficjalna mechanika to nie D&D. KoToR używał autorskiego systemu choć moim zdaniem najzwyklej odgapili D&D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Genezyp Kapen
SW to nie gra RPG (...)

Nie za wiele zrozumialem z tego wywodu, ale probujesz twierdzic, ze nie ma czegos takiego jak oficjalna gra Star Wars RPG. W takim razie co TO jest, u licha?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za wiele zrozumialem z tego wywodu, ale probujesz twierdzic, ze nie ma czegos takiego jak oficjalna gra Star Wars RPG. W takim razie co TO jest, u licha?

Gdzie ja tak napisałem? SW to film, świat stworzony na potrzeby ekranu. A wszystko inne: gry, figurki itp. to rzeczy stworzone na licencji. Odwrotnie do systemu RPG D&D gdzie filmy/gry robione są na licencji systemu RPG. Stąd stwierdzenie że nie ma OFICJALNEJ mechaniki rpg świata SW. KoToR miał autorski, przerobiony w sumie D&D. A podręczniki są zmodyfikowanym pod świat SW d20.

Dla przykładu:

KoToR 3 może mieć zupełnie i kompletnie nowy system i mechanikę.

Newerwinter 3 może mieć tylko i wyłącznie D&D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SW to film, świat stworzony na potrzeby ekranu. A wszystko inne: gry, figurki itp. to rzeczy stworzone na licencji. Odwrotnie do systemu RPG D&D gdzie filmy/gry robione są na licencji systemu RPG. Stąd stwierdzenie że nie ma OFICJALNEJ mechaniki rpg świata SW.

No wiesz, ale jeśli coś ma wykupioną licencję (np. gra, komiks, książka) to tym samym staje się OFICJALNE, nie?

Co do reszty masz rację. Bioware nie musiało wykupić mechaniki "podręcznikowej" i mogło wypracować swoją własną, natomiast dlaczego zdecydowali się na przeróbkę D&D - bo jest to system dość już zaaklimatyzowany i sprawdzony w grach komputerowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, ale jeśli coś ma wykupioną licencję (np. gra, komiks, książka) to tym samym staje się OFICJALNE, nie?

Niekoniecznie nie wszystkie książki czy komiksy na licencji SW są uznawane za tzw. kanon tym samym nie są oficjalną wersją świata SW.

Co do reszty masz rację. Bioware nie musiało wykupić mechaniki "podręcznikowej" i mogło wypracować swoją własną, natomiast dlaczego zdecydowali się na przeróbkę D&D - bo jest to system dość już zaaklimatyzowany i sprawdzony w grach komputerowych.

Poza tym zarówno Bio jak i Obsidian mają z komputerowym D&D duże doświadczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie nie wszystkie książki czy komiksy na licencji SW są uznawane za tzw. kanon tym samym nie są oficjalną wersją świata SW.

Tu bym się spierał, bo niekoniecznie określenia "oficjalne" i "kanoniczne" są synonimami. A już na pewno przez myśl by mi nie przeszło, by uznawać za kanon opowieści ze Star Wars RPG, gdyż system opisuje niejako świat wyjściowy, natomiast reszta to już swobodna wyobraźnia Graczy.

Pisałem "oficjalne" w tym znaczeniu, że mogą się legitymować licencją Lucasa. Dlatego np. Lego Star Wars czy wszystkie komiksy z Tag'iem i Binkiem są wydane oficjalnie gdyż mają zgodę na używanie postaci, świata oraz logo Star Wars, ale nie są kanoniczne, jeśli chodzi o fabułę i "umiejscowienie" ich w uniwersum.

Odwrotna sytuacja: gdybym stworzył fanowski komiks, lub gierkę w Game Makerze (powiedzmy... "Bitwa na Geneosis" ;)), to niezależnie jakby się one kanonu trzymały, nie będą OFICJALNE.

Koniec offtopu. Jakby co, topik Star wars jest od takich dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Genezyp Kapen

Dyskusja sie toczy zawzieta, a tu takie pytanie:

Gdzie mozna zdobyc maske podobna do tej Revana (tylko taki inny kolor miala)?

Normalnie, to zdobyłem ja po przejsciu na Dark Side i dolaczeniu do Bastili. Razem z Szata Lorda wygladalem jak Revan, tyle ze z odslonietym kapturem.

Czy da sie ja jakos zdobyc bez uzywania save editorow?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help! Hielfe!

mam AMD Athlon XP 2000+ 1.7 GHz 1 GB ramu i Radeona 9600

no i gierka nie chce mi dzialac :( dopoki mialem Radeona 9200 nie bylo problemow a teraz... pupcia blada

gra sie wlacza i po pierwszym dialogu z Traskiem gdy mam wziasc ze skrzyni ekwipunek wiesza sie i musze resetowac kompa

a wiec plose POMOCY :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam WIELKIE pytanie. Podczas questu na manaan kiedy jestem koło gwiezdnej mapy musze odpędzić takiego wielkiego rekina. Są dwa sposoby: Zatruć go, razem z wodą i ekosystemem dla ciemnej strony.

Zniszczyć maszyne do wydobywania tej takiej substancji i wtedy on ucieknie dla jasnej. Ja jestem zatwardziałym jasnostronowcem więc 1 wyjscie odpada. I pytanie. Co trzeba zrobić przy tym panelu komputerowym zeby ustawić ilość millionów tych S*******(nie znam nazwy) na 4 tym samym detonując paliwo. A może jakiś inny sposób? Musze to przejsc jasną stroną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko patch o którym tam pisza jest tylko do wersji angielskiej i niemieckiej :(

PS wszedze jest napisane ze gra zostala juz wydana w Polsce w wersji z patchem ktoey to naprawia a u mnie i tak nie dziala :(

Patch? Mi poradzili po prostu instalację Catalystów do ATI, a nie patchowanie gry. NVM. :?
Mam WIELKIE pytanie. Podczas questu na manaan kiedy jestem koło gwiezdnej mapy musze odpędzić takiego wielkiego rekina. Są dwa sposoby: Zatruć go, razem z wodą i ekosystemem dla ciemnej strony.

Zniszczyć maszyne do wydobywania tej takiej substancji i wtedy on ucieknie dla jasnej. Ja jestem zatwardziałym jasnostronowcem więc 1 wyjscie odpada. I pytanie. Co trzeba zrobić przy tym panelu komputerowym zeby ustawić ilość millionów tych S*******(nie znam nazwy) na 4 tym samym detonując paliwo. A może jakiś inny sposób? Musze to przejsc jasną stroną.

Po jasnej stronie trzeba wysadzić kombajn. Jeśli otrujesz rekina, to oprócz punktów Dark Side dostaniesz bana na Mannan :D czyli nie będziesz mógł wrócić na planetę.

Podaję kombinację:

"Napełnij zbiornik"

"Przelej ze zbiornika do wtryskarki"

"Opróżnij wtryskarkę"

"Przelej ze zbiornika do wtryskarki"

"Napełnij zbiornik"

"Przelej ze zbiornika do wtryskarki"

A do wersji angielskiej gry:

„Access fuel tank pressure control”

„Fill container pod”

„Transfer from container to injector”

„Dump injector pod”

„Tranfer from container to injector”

„Fill container pod”

„Transfer from container to injector”

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli otrujesz rekina, to oprócz punktów Dark Side dostaniesz bana na Mannan czyli nie będziesz mógł wrócić na planetę.

A własnie, że otrucie rekina nie jest równoznaczne z "banem" na Mannan :) Trzeba tylko troche te ryby przycisnąć, to pójdą na układ.

Ja mam z kolei inne pytanie. Czy istnieje jakiś mod znoszący ograniczenie poziomu do 20?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A własnie, że otrucie rekina nie jest równoznaczne z "banem" na Mannan :) Trzeba tylko troche te ryby przycisnąć, to pójdą na układ.
Tak z ciekawości - potrzeba wysokiej perswazji, czy grubego portfela ;)?
Ja mam z kolei inne pytanie. Czy istnieje jakiś mod znoszący ograniczenie poziomu do 20?

Hehe, było kiedyś coś takiego, co się zwało “level 40 mod”, ale jest to rzecz już chyba nieosiągalna odkąd pcgamemods zostało zamknięte :(. Mod był opisywany na forum kotor2, może (choć wątpię) ktoś stamtąd wie gdzie go znaleźć (lub sam ma go jeszcze na dysku).

Jeśli szukasz ciekawych modów, spróbuj pod adresem http://knightsoftheoldrepublic.filefront.c...ublic/Mods;5214 – tu powinno być coś ciekawego, możesz też spróbować pobawić się Save Game Editorem (ale raczej jeśli masz angielską wersję) – tam też da się podnosić levele, ale "ręcznie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - potrzeba wysokiej perswazji, czy grubego portfela Wink?

Eeee... wcale nie. Wystarczy zagrozić im, że nie zachowamy w tajemnicy ich współpracy z republiką (o tym dowiedzieliśmy się w stacji badawczej na dnie oceanu). A tym samym ta cała neutralność pójdzie się ......

No szkoda, że nie ma już tego modu. Może gdzieś jeszcze go znajdę. Edytowanie sejwów i sztuczne podnoszenie poziomu to bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...