Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Czego Teraz Słuchacie IV-2

Polecane posty

Witchfinder General - Death Penalty

Fajny oldskul(...)

I fajne cycki na okładce:D

Legion Of The Damned- Sons Of The Jackal

Najlepsza płyta panów (T)H©olandii. W zasadzie każdy kawałek się broni. I szkopuł w tym, że muzycy nie umieją przeskoczyć tego bardzo wysokiego poziomu (bo najnowsza płyta mimo iż dobra to jednak nie kopie po mordzie jak wyżej wymieniony krążek).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno trafiłam na coś takiego jak The Birthday Massacre przy okazji pewnego AMV...No i wciągnęło ^^

Takie...Elektroniczno - ciężkie, z ładnym wokalem, chwilami mroooczne. Po prostu się spodobało. A ich "Happy Birthday" to prawdziwy earworm :3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iron Maiden - Live at Donington

Pure awesomness ^^ Oj, tego mi było trzeba po tłuczeniu nie-metalowych klasyków oraz zespołów pokroju U2... czyli ogromnej, nieskrępowanej dawki mocy i jakieś cząstki tej genialności koncertu (chociaż do występów na żywo nic się nie umywa :tongue: ). Nadal świetnie się słucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio polubiłem Metallicę. The day that never comes i Sad but True są całkiem dobre. Polecacie jeszcze jakieś?

Od siebie polecam Ci takie kawałki jak;"The Unforgiven" "Of Wolf and Man" "Nothing Else Matters" "Enter Sandman" "The Call of Ktulu" "Master of Puppets" "One". Przesłuchaj sobie te utwory są doskonałe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczylem na koncercie, uslyszalem, kupilem plyte i wsiaklem. Combichrist mimo braku "true" gitary i "true" perki wciagnalo mnie po sam czubek glowy. Z plyty "Everybody Hates You" najbardziej spodobalo mi sie Blut Royale. IMO wersja live > studyjna, ale to kwestia gustu. Jesli ktos chce posluchac, polecam video - www.youtube.com/watch?v=_1VGyuh0vJQ

Tak, to JEST autoreklama :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Converge - Concubine

Fajny, wpadający w ucho riff. Zaliczam do tria perełek na Jane Doe, razem z Hell To Pay i Homewreckerem... chociaż Heaven in Her Arms tyż dobre. I Phoenixy... okej, cała płyta daje radę, ale hc nie jest i nie będzie moją największą muzyczną miłością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayreon - Unnatural Selection, ta rozbudowana, epicka kompozycja przedstawia dylemat wysoko rozwiniętej rasy, spoglądającej na ludzkość. Pomóc tym małpom czy nie? Do czego to doprowadzi? Czy wykorzystają nasze dary i nauki we właściwy sposób, czy doprowadzą do własnej zagłady?

Nie chcę żyć w świecie, który umiera,

Prędzej chętnie umrę w świecie, który tętni życiem

Czy muszę wspominać, że piosenka ma jeden z najbardziej chwytliwych riffów, jakie słyszałem? A elektroniczny wstęp doskonale nakręca śrubę. Słyszymy głos Jorna Lande, Toma Englunda, Hansiego, Steva Lee, Boba Catleya, a pośród nich cytaty największych przywódców. EPIC AS HELL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ironów dorobiłem się niedawno
Up the Irons! \m/ Nie mogłem się powstrzymać :tongue:

Blind Guardian - Somewhere Far Beyond

Zacznę może od dygresji, że gdyby w systemach role playing występował metalowy bard to z pewnością zasadził by The Quest for Tanelorm :happy: Poza tym jest to moje pierwsze zetknięcie się z kapelą i - również - zostałem wgnieciony w ziemię fantastyczną dawką power metalu z dobry wokalem :wink: Na razie nie doszukałem się typowego, power metalowego 'pisku' a utwory mają w sobie moc. Jeśli kolejne płyty są również tak dobre to biorę w ciemno :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blind Guardian? Tylko i wyłącznie The Bards Song! ^^

Gojira - Vacuity

Kocham to. Wszystko jest tu perfekcyjne - zwłaszcza perkusja... Brzmi jak wielki facet napierdzielający miarowo jeszcze większym młotem w litą skałę. Aż się białko w mózgu ścina. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blind Guardian? Tylko i wyłącznie The Bards Song! ^^

A nie, bo "Skalds and Shadows". Co do Gożir - lepszego porównania chyba bym nie znalazł. :D \m/

Ayreon - 01011001

Imć pavlaq mnie natchnął, a i też dawno tego zacnego "projektu muzycznego" nie słuchałem, a przecie znane w światku głosy + epickie klimaty + rozkminki na tematy życiowe - są super!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genesis - Home By The Sea

Genialny kawałek ze świetnym wokalem - jego głos nadaje niesamowity klimat i charakter. Jedynie brakuje mi jakiejś krótkiej solówki/riffu w środku utworu ale to już takie zboczenie po floydach :tongue: W każdym razie i tak palce lizać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black River - Black'n'Roll

Pierwsze chwile z drugim dzieckiem naszych rodzimych "all stars" - od razu czuć powiew świeżości, chociaż brzmieniowo jest troszkę oldschoolowo, co oczywiście jest zaletą. Kawałki są chwytliwe, ale jeszcze nie znalazłem hiciora krążka na miarę "Free Mana" z "Black River".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...