Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DVDManiak

Rozwiązany: Chłodzenie na Phenom II 965 BE

Polecane posty

Witam! Zwracam się o pomoc... ostatnio - około 2 miesiące temu kupiłem kompa.. złożył mi go yoyo:) Jestem z niego bardzo zadowolony... 2000 zł za komputer, a wszystkie gry przy moim monitorku 1440x900 chodzą na MAX... bf3 na ultra 35-40fps... tylko no tak.. wszystko ok ale te holerne chłodzenie phenoma doprowadza mnie już do szału:/ BOXówke trzeba wywalić a nowe wstawić chłodzenie... i teraz tak... obudowa to silentum pc brutus 410, procesor AMD Phenom II x4 965 BE. Zastanawiam się nad tym wiatrakiem http://techplanet.pl...forma,7368.html gdyż zależy mi na dobrym chłodzeniu i prawie niesłyszalnych obrotów wiatraka. Teraz BOXowy kręci się nawet na 7k RPM co już jest nie do przyjęcia... 70 C na procku w bf3 mierzone everestem i speedfanem. Do tej obudowy potrzebuję jeszcze jakiś wiatraczek w miarę tani a dobry u góry obudowy aby wyciągał ciepłe powietrze. Mam już z przodu obudowy fabryczny i wyciągający z tyłu obudowy też, ale potrzebuje jeszcze żeby wyciągnął trochę tej ,,parówki" ze środka:) To by było wszystko.. czekam na odpowiedzi... a no właśnie. Budżet to około 130-160zł z ewentualną nadwyżką..

EDIT:

Płyta główna : GIGABYTE 770T-D3L

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być taki fajny niebieski?smile_prosty.gif Podoba mi się przód brutusa... niebieskie diody i to jest urok tej obudowy:d z góry jak by świeciło się jeszcze to by była fajna..smile_prosty.gif

http://techplanet.pl...20mm,11248.html

Właśnie... jak to jest z tym założeniem... co z pastą???

Może być ta? http://techplanet.pl/produkty/pasty-i-kleje/pasta-termoprzewodzaca-arctic-silver-5-35g,13142.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta powinna być dołączona do zestawu (jeżeli bierzesz któregoś Zalmana). Co do zakładania - miej na uwadze instrukcje obsługi (jest nieco nieprzejrzysta). Ja miałem problemy w 11X z elementem "loading block" - po przyklejeniu do płyty bardzo ciężko jest go oderwać. Polecam nie przyklejać go w ogóle do płyty, bo nie ma to wielkiego sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał problemy skoczę do miejscowego informatyka to mi obskoczy to moment za piwko:) Wam z góry dziękuję... jak założę ten wiatrak i chłodzenie na procka to napiszę o ile spadło C ogólnie i na każdym z podzespołów... w końcu w pokoju też jest cieplej przez komputer... Pozdrawiam wszystkich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się tak zastanawiam... patrzę sobie na złącza pinowe 3 i 4 i dla spokoju sprawdziłem przekątną na wentylator u góry obudowy brutus 410... i co... okazuje się że jest to 14cm.. czyli 12cm nie zamontuje tam bo będzie za mały rozstaw tak? Czy 120mm to jest rozstaw "skrzydeł" wentylatorka i obudowa zajmuje jeszcze 2cm tak? Pogubiłem się trochę już:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...