Jump to content
LekhimorPL

Żółtawy zamiast białego na monitorze.

Recommended Posts

Witam, tydzień temu była u mnie w nocy burza w trakcie której spalił mi się router i pół komputera - zasilacz oraz płyta główna z procem, ramami i grafą - ( dla ciekawych komputer był odłączony od prądu, jednak był on połączony z routerem kablem sieciowym, a że piorun uderzył w słup telefoniczny to powstał taki łańcuszek) - ale przejdę do sedna sprawy. Wymieniłem teraz wszystkie spalone części na nowe ( o wiele lepsze). Po włączeniu komputera okazało się, że kolor biały na monitorze zamienił się w żółtawy. Czy to możliwe, że monitor również ucierpiał wskutek pioruna? A jeśli nie co może mieć wpływ na to ? ( sterowniki, przejściówla ?).

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Przeważnie jest to uszkodzona wtyczka lub kabel, u Ciebie z racji burzy może to być jakiś układ - niech serwis to sprawdzi, jest duża szansa że naprawa nie będzie droga.

P. S. Piorun nie musi uderzyć w słup ani kabel, żeby uszkodzić elektronikę. Wystarczy, że piorun uderzy odpowiednio blisko kabla (albo urządzenia, które nie jest w budynku - budynek w pewnym sensie może działać jak klatka Faradaja) żeby "zdalnie" spalić rzeczy do tego kabla podłączone. Po prostu obok pioruna indukuje się na przewodach impuls elektryczny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...