Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LekhimorPL

Żółtawy zamiast białego na monitorze.

Polecane posty

Witam, tydzień temu była u mnie w nocy burza w trakcie której spalił mi się router i pół komputera - zasilacz oraz płyta główna z procem, ramami i grafą - ( dla ciekawych komputer był odłączony od prądu, jednak był on połączony z routerem kablem sieciowym, a że piorun uderzył w słup telefoniczny to powstał taki łańcuszek) - ale przejdę do sedna sprawy. Wymieniłem teraz wszystkie spalone części na nowe ( o wiele lepsze). Po włączeniu komputera okazało się, że kolor biały na monitorze zamienił się w żółtawy. Czy to możliwe, że monitor również ucierpiał wskutek pioruna? A jeśli nie co może mieć wpływ na to ? ( sterowniki, przejściówla ?).

Z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie jest to uszkodzona wtyczka lub kabel, u Ciebie z racji burzy może to być jakiś układ - niech serwis to sprawdzi, jest duża szansa że naprawa nie będzie droga.

P. S. Piorun nie musi uderzyć w słup ani kabel, żeby uszkodzić elektronikę. Wystarczy, że piorun uderzy odpowiednio blisko kabla (albo urządzenia, które nie jest w budynku - budynek w pewnym sensie może działać jak klatka Faradaja) żeby "zdalnie" spalić rzeczy do tego kabla podłączone. Po prostu obok pioruna indukuje się na przewodach impuls elektryczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...