Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Boromirek

Baldurs Gate

Polecane posty

A może spróbuj "zdjęcie klątwy" ?

Może to będzie rozwiązaniem problemu. Z przeklętymi przedmiotami działa więc może gra po prostu nie załapała, że już zdjąłeś ten płaszcz

Nie pomogło. Rzucałem kilkakrotnie czar uważając na rzuty obronne i dalej to samo. A płaszcz już dawno zdjąłem. Może musi minąć 10 dni w czasie gry i wtedy będzie spokój?

Kurna, nigdy więcej modów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangaxx to cienias :P

[...]

Nigdy nie zapomnę jak się z nim męczyłem godzinę czy dwie, w końcu wkurzony ruszyłem do innych questów, po czym wróciłem tam przy końcu 2 rozdziału. Efekt? Mój Minsc zamachnął się raz i... zabił faceta. Czemu? Ano, trzymał w ręce ulepszoną Wekierę Niszczenia Nieumarłych :D I jak tu nie kochać tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Znalazłem Skuteczny Płaszcz Ukrycia. (...) Jak pozbyć się szaleństwa albo uchronić się przed nim?

Nie da rady. Ten płaszczyk jest zbyt przegięty i nie opłaca się go zakładać. Pozostaje ręczne usunięcie efektu jakimś edytorem bądź instalacja małego mod autorstwa Zeda Noceara, który wprowadzi do gry antidotum. Plik nazywa się ZN_Faded_v6.zip znajdziesz go na stronie autora: http://free.of.pl/z/zed.nocear/mody-ie.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje ręczne usunięcie efektu jakimś edytorem bądź instalacja małego mod autorstwa Zeda Noceara, który wprowadzi do gry antidotum.

Właśnie nie wiem gdzie znaleźć to antidotum. Ponadto powinno zmienić opis płaszcza na Lepszy Skuteczny Płaszcz Ukrycia, a tak się nie stało. Instalowałem kilka razy i nic.

A co do tego edytora to czym i co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie zagadek w Wieży Durlaga-konkretnie o 4 śpiewające posągi-jeden z nich pragnie tego co uszczęśliwia wojownika-wiadomo-WINA ;) Tyle że jestem w eeee.... prasowalni?..... no i w każdym razie nie mam pojęcia skąd wziąć winogrona... Plis help mi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to w dobrze umeblowanym pokoju na południu (na dole) jest szafka pod lustrem obok łóżka. Aby ją otworzyć musisz znaleźć klucz, który był (chyba) w stercie złomu i złota w pokoju obok. Nie jestem pewien, ale przejście do tego pokoju było ukryte, zaraz obok tego lustra z szafką. Ewentualnie klucz znajdziesz w innej szafce, w komórce, w rogu tego pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem gdzie znaleźć to antidotum. Ponadto powinno zmienić opis płaszcza na Lepszy Skuteczny Płaszcz Ukrycia, a tak się nie stało. Instalowałem kilka razy i nic.

Prawdopodobnie aby uzyskać efekt nowego płaszcza trzeba zacząć grę od nowa lub chociaż zainstalować poprawkę przed pierwszym wejściem do Nashkel. Ale mikstury powinny być dostępne mimo wszystko. Nie pamiętam dokładnie w których miejscach umieścił Zed potiony, ale wydaje mi się, że na pewno jeden sklepik znajduje się na Jarmarku w którymś z namiotów.

Ostatecznie możesz przywołać miksturę kodem, z tego co widzę w plikach modu kod przedmiotu to "POTN01zn".

A co do tego edytora to czym i co?

Spróbuj Sword Coast Keeper. Ale to w ostateczności, edytory mogą namieszać (jak dziurawy Gate Keeper). Niby ten SCK jest w porządku, ale mimo wszystko lepiej zachować ostrożność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zachęcony wymienionymi przez niektórych forumowiczów zaletami fabuły BG1, zdecydowałem się podejsc do niego po raz kolejny. Żeby grafika nie biła mnie w oczy, skorzystałem z moda Baldur's Gate Trilogy. I napotkałem następujący problem: kompletny brak muzyki w grze! Nie ma żadnej - ani tej z BG2, ani tej z BG1. A ja nie znoszę grac bez muzyki. Da się z tym coś zrobić? Czy muszę po prostu grać w "gołą" BG1, bo wolę miec grę z brzydka grafiką niż grę ze znośną grafiką ale bez muzyki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod Widescreen nie działa. Po prostu wyskakuje bład przy instalacji. No cóz, spróbuję tego drugiego...

Prawdopodobnie masz wersję BG1 z DVD, a tam pliki exe zostały zmodyfikowane pod nowy autorun.

Przed instalacją Widescreen podmień pliczek na ten niżej pochodzący z premierowej wersji:

ftp://eros.gram.pl/bg2/BG1OzWM_PL_patch_BGMain2.zip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien drobny problem z BG1, IW1, IW2. To właściwie drobnostka, ale jest. Otóż wszystkie przedmioty, ikony są otoczone czarnymi prostokątami. W BG2 włączyłem akcelerację 3D i pomogło, zaś w pozostałych grach nie ma takiej opcji.

Można grać, ale chciałoby się, żeby wszystko łaziło bez problemów. Czy ktoś może wie coś na ten temat, albo jak temu zaradzić?

Aha, moja grafa to NViDIA GeForce 8500 GT 512 MB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj tego na czas gry:

Ekran (wlasciwosci)--->ustawienia---->zaawansowane--->rozwiazywanie problemow----->i suwak "przyspieszenie sprzetowe" ustaw na trzecia kreske od lewej. Wcisnij "zastosuj" i wlacz ktoras z wyzej wymienionych gier. Jak skonczysz granie, to przywroc ustawienie suwaka do pierwotnego stanu. Powinno pomoc.

EDIT: o, fearon, ubiegłes mnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem Sagę Baldura i mam takie pytanie. Jakie dodatki warto zainstalować z płyty, aby gra nie odbiegała mocno od oryginału? Chodzi mi raczej o możliwość zmiany rozdzielczości np. Szukałem takiego patcha, jednak wszystkie, które znalazłem nie działały linki. Ma ktoś może jakiegoś patcha, który działa z tymi wersjami (zależy mi na widescreenie).

Z gór dzięki,

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem po raz kolejny przejsc BG 1, a ze mam cala sage z extra klasyki gold, zainstalowalem z plyty rowniez mod tutu pozwalajacy grac na silniku BG2. I wszystko fajnie hula przy rozdzielczosci 1024x768, tylko bardziej mam problem ze mna niz z gra poniewaz... nie mam juz tyle cierpliwosci, ile za poprzednimi razami, gdy przechodzilem BG, do tempa poruszania sie czlonkow mojej druzyny. Myslalem, ze po instalacji moda tempo bedzie na tyle sensowne, jak w BG2, ale pozostalo to z jedynki - czyli strasznie slamazarne. Zna ktos jakis sposob na jego zwiekszenie? Wiem, ze mozna podniesc liczbe klatek, ale to zwiekszy predkosc calej gry, a nie na tym mi zalezy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...