Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Boromirek

Baldurs Gate

Polecane posty

No na serio nie ma nigdzie tego burmistrza a koło światyni kręci się jedynie Oublek. Czy on jest w jakimś budynku? Wiem, że na początku pojawił się taki koleś, co ciągle zaczepiał moją ekipę (ejże!) i ubiłem go za miastem, to chyba nie ma wpływu na brak tego człowieka? A w posiadłości za światynią zabiłem damie kochanka z szafy, może to on był burmistrzem? :roll:

Burmistrz to gość z łukiem (o ile pamiętam), a znajdować się powinien na ścieżce prowadzącej prosto do świątyni między dwoma częściami cmentarza. Zresztą powinien chyba sam podchodzić i sie zgłaszać, jak się do niego nieco zbliży...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy złote pantalony (spodnie) do czegoś się przydadzą?

Tak.

Przeniosą się do dwójki, poza tym w sequelu będzie można zdobyć srebrne, w ToB-ie brązowe. Potem będzie je można połączyć w kilka ciekawych, easter-eggowych przedmiotów. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas przebywania w Beregost porozmawiałem z karłem Perdue, który zlecił mi odszukanie swojego miecza. Mówi on, że posiada go banda Goblinów grasująca na zachód od miasta a obok Wysokiego Żywopłotu. Sęk w tym, że ja te tereny odkryłem znacznie wcześniej i pewnie albo mam ten miecz sprzedany albo już nici z zadania. Czy może ktoś wskazać mi gdzie dokładnie znajduje się lokacja z tym mieczem i czy jak już mam odkryte te tereny to pojawi się ta banda?

Oto screen – jak ktoś może niech wskaże ten obszar. :P

mpka4.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy opuścisz obszar wyjścia z Podmroku, na swojej drodze spotkasz Drozzta Do'Urdena i jego kompanię. Jeśli zasugerujesz, że zabiłeś go wcześniej na Wybrzeżu Mieczy, możesz doprowadzić do bitwy z mrocznym elfem, jest ona jednak bardzo nieopłacalna, ponieważ nie dość, że mozesz stracić na stałe członków drużyny(Jaheira i Keldorn porzucą Cię, jeśli doprowadzisz do tej walki), to jednocześnie przedmioty, które możesz znaleść przy ciałach Drizzta i jego kompanii,zostaną Ci odebrane przez Melkora Harpella,przyjaciela drużyny, który pojawi się niedługo po ich śmierci.

Tekst pochodzi z poradnika zamieszczonego w sadze BG.Po przejrzeniu go dodam tylko od siebie, że nie jest to jakiś sztywny poradnik i wydaje mi się, że można mu zaufać...

Wydawało mi się że Keldorna nie ma w dwójce, że na początku jest on martwy i bez możliwości wskrzeszenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej ich już zabiłeś, a miecz przepadł (bo przedmioty znikają po wyjściu z lokacji).

Włącz konsolę (otwórz baldur.ini i pod linią 'Game options' dodaj wpis Cheats=1), otwórz ją podczas gry (CTRL+Tab) i wpisz w konsoli CLUAConsole:CreateItem("SW1H17") (dokładnie tak, nie zmieniaj wielkości liter). Miecz pojawi się w Twoim ekwipunku. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Drozzta można sprowadzić rozmowę na jego wcześniejszą śmierć a później powiedzieć mu że podczs ostatniego spotkania bałeś się że cię zaatakuje bo jest drowem i że odpokutowałeś za to a także poprosić o pomoc w walce z wampirami i ich królową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej ich już zabiłeś, a miecz przepadł (bo przedmioty znikają po wyjściu z lokacji).

Szkoda :( No nic moja strata, ale dziwne, bo nie możliwe bym cokolwiek zostawił na polu bitwy a juz na pewno nie przedmiot misji :(

Czy mogę wytłuc w pień obóz bandytów bez żadnych komplikacji? Już mam dawno zrobione ( czyt. odwiedziłem) w sumie wszystko z mapy poza wrotami Baldura i Wieżą Durlaga. Bandyci nie atakują mnie, bo dostałem się do nich sposobem. Wymordowałem już co ważniejszych 'Bosów' z namiotu na wschodzie bazy, kreatury z jaskiń i teraz mam zamiar zabrać się za resztę, Nie stracę w ten sposób jakiś misji itd?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic moja strata, ale dziwne, bo nie możliwe bym cokolwiek zostawił na polu bitwy a juz na pewno nie przedmiot misji

Przywołaj miecz kodem. ;)

Czy mogę wytłuc w pień obóz bandytów bez żadnych komplikacji?

Jasne. Misji żadnych w obozie nie ma, a wybijając bandytów zdobędziesz m.in. pełną płytówke. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie postanowiłem spenetrować wieżę Durlaga (nie byłem jeszcze we wrotach) i z przykrością i ździwieniem stwierdziłem, że moja reputacja spadła z 20 do 10. Jakim cudem? Co na to wpłynęło? Pamiętam, że w Beregost sam nie wiem po co ubiłem takiego karła - złodzieja. Ale nie było żadnej zmiany w mojej ocenie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Były tam jak na razie dwie postaci z którymi mogłem rozmawiać - taki szabrownik i ta Nimfa. Chyba zrobiłem wszystko ok, bo wybrałem to zadanie z dostarczeniem mu jej włosów i dostałem spoko expa za to. Nie wiem czy przypadkiem już przed tym nie miałem mniejszej reputacji. Jestem niemal pewien że to raczej przez tego z Beregostu ;(

Jeszcze małe pytanka - czy istnieje jakiś klawisz którym można podświetlić to co znajduje się aktualnie na ziemi? Tak jak np. W IWD za pomocą altu?

I czy do tej wieży Durlaga będzie można wracać? (pewnie po jego zabiciu bo wszystko do tego zmierza, na razie ubiłem tych 4 strażników) Bo zostawiłem w skrzynkach pełno itemsów i muszę je sprzedać potem :D

Wogóle jaka to głupota – jak wykonywałem te zagadki to chordy tego tałatajstwa mnie atakowało – a teraz jak się cofam po zejściu do tych strzeżonych komnat to nic, wymarła piekielna rodzinka hehe :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie jest, ale w konwersji BGT. W zwykłej niestety nie ma i szczerze powiem, dobrze że nie ma. Znalezienie zbroi z Angheka wymagało wtedy sporo wysiłku, a teraz wystarczy pójść na farmę i nacisnąć tab:)

Zauważyłem pewną nieścisłość w wieży Durlaga. Otóż po uwolnieniu tej jakże świetnie kuszącego Sukkuba powinna spaść nam reputacja,a nie spada. Skąd o tym wiem??? Sama nimfa o tym wspominała, że karma ucierpi na tym uczynku. Szkoda, bo mam trochę za dużo reputacji(18 ) a za zabicie kogoś spada zbyt dużo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pozwiedzałem trochę tą wieżę na niższych poziomach (od tego gdzie wejścia broniło 4 krasnali) i mam kilka pytań:

Aby dostać się dalej trzeba operować tymi posągami. I teraz dziwna sprawa - bo chciałem odpocząć, ale po odpoczynku drzwi automatycznie się zamykają, a potem nie potrafię ich już przestawić. Zrobiłem wiec tak, że nabrałem co potrzebne do walk i wytłukłem jeszcze raz te maszkary i tylko używałem zapisu gry aby rozplanować walki. Jednak odkryłem sposób i odpoczywam w tym korytarzu co się zamyka i po odpoczynku jest nadal otwarty :D Czy to jedyny sposób? Teraz to w sumie obojętne ale za pierwszym razem nie mogłem posunąć się dalej bo było pozamykane :(

Inne moje pytanie - na dole mapy znajdziemy taką skrzynię bronioną przez Strażników, zamieszczam screena w razie czego -

baldr081eb2.th.png

Obok nich z lewej są dwa wyjścia - jedno prowadzi niżej do kolejnej komnaty, a po wejściu w drugie atakują nas szkielety i magia. Wchodziłem w nie dwa razy, tłukłem szkielety i poza expem nic nie zdobyłem, czyli tak ma być?

Wogóle to ciężko mi idzie w tej wieży, musze 'klientów' brać pojedynczo bo w gromadzie jestem bez szans :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na dziwny bład. Otóż w podziemiach Candlekeep, kiedy chcę podejść do tych dwóch bazyliszków (to już praktycznie samo wyjście z lokacji) wyskakuje mi następujący błąd:

An Assertion failed in D:DevBaldurCPathSearch.cpp at line number 724

Spotkał się już może ktoś z czymś podobnym? Jest na to jakiś sposób, czy konieczna jest reinstalka Baldura?

Mój config:

Athlon 2000+

VIA KT 400

Radeon 9200

512 MB RAMu

Winda XP

Acha, to jest Baldur akurat z wydanej niedawno przec CDP Sagi BG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchar - wywalają mi czasem identyczne komunikaty i w moim przypadku związane są one z chwilowymi brakami pamięci. Restartuję grę lub wyłączam aplikacje działające w tle i wszystko jest ok. - lokacja do której nie mogłem wejść po takim restarcie jest w porządku. Czasem samo wczytanie rozwiązuje problem.

Udało mi się wydostać z tej przeklętej wieży, ale mam kolejny problem: dopiero po przeszukaniu wieży udałem się do Brody i teraz wiem, że powinienem być tu przed wyprawą do wieży. Dostałem dwa zadania: znalezienie syna Therelli oraz sztyletu dla Huragana. Ani tej osoby (chyba, że był nią ten szabrownik) ani tego sztyletu nie spotkałem podczas mojej tam wizyty. Co mam teraz zrobić? Czy na nowo przeszukać całą wieżę? Pytania z poprzedniego mojego postu są nadal aktualne :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchar - wywalają mi czasem identyczne komunikaty i w moim przypadku związane są one z chwilowymi brakami pamięci. Restartuję grę lub wyłączam aplikacje działające w tle i wszystko jest ok. - lokacja do której nie mogłem wejść po takim restarcie jest w porządku. Czasem samo wczytanie rozwiązuje problem.

U mnie to nie pomogło. Dopiero zgranie sejwów do innego folderu i reinstalka Baldura. Błąd powtórzył się, ale tylko raz i potem nie było juz problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...