Skocz do zawartości
Pzkw VIb

Zjazdy II

Polecane posty

Kto będzie na dniach otwartych Politechniki Warszawskiej w najbliższą sobotę? Można zorganizować jakieś małe spotkanko, co Wy na to?

Można też zorganizować jakieś mini spotkanko na Pyrkonie, jak kto się wybiera :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, koleżanki, koledzy, rodacy,

Nadszedł ten czas w roku, kiedy kilka osób przypomniało sobie o dorocznej tradycji Oficjalnych Zjazdów Forumowiczów FA. Tym samym zdecydowaliśmy się przypomnieć o tym wydarzeniu i wam oraz, wcześniej niż zwykle, podzielić się wstępnymi ustaleniami. Informacje te będę najbardziej przydatne stałym bywalcom, którzy już teraz mogą zacząć planować sobie wakacje ;)

Przy okazji przypominam, że Zjazd jest wyłącznie dla osób zaproszonych. Zaproszenia zaczniemy wysyłać, jak już złożymy tegoroczną listę. Oczywiście stali bywalcy mogą czuć się zaproszeni i oczekiwani.

Od razu dodam, że jeśli ktoś na zaproszenie jego zdaniem zasługuje, a nie pojawi się ono w jego PW to mogły stać się dwie rzeczy - 1. przeoczyliśmy... przy około 1000 aktywnych userów to się zdarza. Nie bójcie się wysyłać pytań do organizatorów (najlepiej do mnie lub Optiego) jeśli chcecie przyjechać. Zwykle rozpatrujemy takie zgłoszenia pozytywnie, acz zapoznaj się najpierw z FAQ na końcu tego posta ;) Czasem jednak mamy dobry powód by nie zapraszać aktywnej na forum osoby, zwykle ponieważ jest to rodzaj aktywności, który średnio podoba się moderacji ;)

Teraz do rzeczy - po pierwsze ustaliliśmy konkretny termin, pierwszy weekend sierpnia tj 3-7 sierpień (piątek-wtorek, cztery noce). Ponadto, jak i rok temu, pozostawiam otwartą opcję wydłużenia imprezy do tygodnia jeśli znajdzie się dość chętnych na zostanie do piątku. Wreszcie osoby pracujące czy w inny sposób zajęte w wakacje mogą pobyt skrócić, zależnie od potrzeb ;) Natomiast przyjazdy "dzień później" są ogólnie niemile widziane, bo powodują problemy.

Ponadto bardzo poważnie zastanawiamy się nad obowiązkiem zapłacenia z góry za tegoroczny pobyt. W zeszłym roku pojawiło się kilka problemów natury finansowej (na szczęście nie uderzyły one w portfel organizatorów) i chcielibyśmy tym razem ich uniknąć. Osoby zaproszone i chętne by się pojawić otrzymają numer konta, na który będzie się wpłacało pieniądze. Kwota zostanie podana po negocjacjach z hostelem. Wiem, że niektórym może to rozwiązanie średnio pasować, ale już rok temu dużo osób przelało mi kasę z góry i nikt oszukany nie został. Mimo wszystko jeśli pojawią się głosy sprzeciwu jesteśmy gotowi ich wysłuchać.

Jak już przy kwestiach finansowych jesteśmy, to w zeszłych latach pobyt kosztował ok 30 zł. za noc i jeśli ceny się nie zmieniły to i tym razem należy spodziewać się ok. 120 zł. za sam pobyt. Jak już mówiłem konkrety podam po negocjacjach z hotelem (hotelami), które to zacznę gdy będę znał orientacyjną liczbę chętnych. Do tego ofkoz doliczyć trzeba koszty przejazdu i cenę procy do polowania na gołębie (czyt. wyżywienie).

I na koniec małe FAQ, bo jest kilka pytań, które pojawiają się rok rocznie:

1. Czemu robicie kółko wzajemnej adoracji? Wszyscy jesteśmy fanami CDA i wszyscy zasługujemy, żeby przyjechać.

Odp: To nie jest zjazd fanów CDA. Nie jest też organizowany przez CDA. To zjazd "kumpli" z Forum Actionum, którzy chcą się spotkać na żywo i spędzić wspólnie trochę czasu.

2. Ok, w takim razie jak mam zostać "kumplem"?

Odp: To wbrew pozorom nie jest trudne. Staramy zapraszać się każdego kto aktywnie uczestniczy w działach rozrywkowych, Poglądach, Forumowiczach, Sesji RPG, a także wyróżniające się jednostki z ZiZu. Czemu akurat te działy? Bo to w nich najłatwiej nawiązać forumowe znajomości, dyskutując i wymieniając się opiniami, czy wspólnie bawiąc. Nie oznacza to, że dyskryminujemy inne działy, przeglądamy uważnie każdy w poszukiwaniu pozytywnie wyróżniających się osób, ale doświadczenie uczy, że ci którzy chcieliby być na Zjeździe, i którzy w naszej opinii mogą przyjechać udzielają się dużo w wyżej wymienionych miejscach.

3. Czemu wysyłacie tak mało zaproszeń?

Odp: Naprawdę nie wysyłamy mało zaproszeń. Przeciwnie. Gdyby któregoś roku wszyscy zaproszeni zdecydowali się przybyć to mielibyśmy GIGANTYCZNE problemy ze znalezieniem wystarczającej liczby łóżek i musielibyśmy się podzielić na 2-3 hotele, a i tak niektórzy musieliby zapłacić więcej niż podana wyżej kwota. Staramy się zaprosić tak dużo osób jak tylko jesteśmy w stanie to organizacyjnie ogarnąć i z roku na rok zaproszeń leci coraz więcej.

4. Czemu mnie nie zaprosiliście?

Odp: Zobacz wyżej w poście. Niewykluczone że przeoczyliśmy. Zdarza się najlepszym zapomnieć o jakiejś ksywie, a potem palnąć z rozmachem w czoło z okrzykiem "Na Boga, jak mogłem o nim zapomnieć!". Niemniej jest kilka rzeczy, które dyskwalifikują ewentualnych chętnych:

- Musisz dać się poznać na forum - często w tym temacie narzekają osoby z 30 postami, że też by chciały wpaść. Jak już napisałem wyżej, to nie zjazd fanów CDA, którego jedynym celem jest wypad do redakcji. To zjazd ludzi, którzy znają się z forum i chcą się poznać na żywo. Jeśli tego wymagania nie spełniasz to nie ma najmniejszych szans na otrzymanie zaproszenia. Niemniej nie ma magicznej liczby postów po której zaproszenie nagle staje się możliwe. Tu chodzi o jakość tych postów i osobowość forumową.

- Musisz dać się poznać z dobrej strony - ogólnie rzecz biorąc osoby z 80% na liczniku raczej nie mogą liczyć na zaproszenie, choćby dlatego że na Zjeździe zawsze jest dużo moderatorów, którzy mogą mieć o takiej osobie niepochlebną opinię. Oczywiście jakieś tam procenty nie przeszkadzają w zostaniu moderatorem, więc tym bardziej nie utrudniają otrzymania zaproszenia, ale ogólnie trolli, flamerów i buców nie zapraszamy.

5. A ja i tak przyjadę, co mi zrobicie?

Odp: Absolutnie nic. Nie licz jednak na to, że ktoś ci załatwi zakwaterowanie, że ktoś pomoże ci odnaleźć się we Wrocku, że będziesz miał kontakt z organizatorami. Jak chcesz przyjechać na własną rękę to przecież nijak ci tego nie możemy zabronić.

6. Czemu akurat Wrocław? Nie lepiej XXX?

Odp: Każdy by chciał mieć Zjazd we własnym mieście, albo przynajmniej gdzieś blisko. Forumowicze są jednak z całej Polski (a niektórzy i spoza jej granic, choćby, aktualnie, ja :P) i wszystkim nie dogodzisz. Wrocław został wybrany z tej prostej przyczyny, że tam znajduje się redakcja i dopóki nie zostanie przeniesiona gdzie indziej Zjazd będzie właśnie w tym mieście.

7. Ej, wiecie że w tym samym czasie jest Woodstock, teraz muszę wybierać gdzie jechać :/

Odp: Wiemy. Staraliśmy się znaleźć termin który nie kolidowałby z festiwalem Nowe Horyzonty, Woodstockiem, deadline'ami w redakcji, festiwalem pieśni rybackiej, pełnią księżyca i tysiącem innych rzeczy i okazało się to niemożliwe. Jak przyjedziemy w tym terminie to będziemy mogli zrobić tradycyjny poniedziałkowy najazd na redakcję i nie tylko nie będziemy nadmiernie przeszkadzać, ale może nawet wypuszczą na nas Smugglera ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co roku zapewnienia i jak co roku koliduje z Woodem ;) To taka tradycja i czas się przyzwyczaić :P. Co do niezapraszania Trolli to moja Trollowa mość się stanowczo sprzeciwia. A jeśli chodzi o moją obecność, z początkiem sierpnia planuje powrót do Polszy z prawdopodobnego wygniania więć 80% iż się zjawie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Feo, rok po roku robimy dla pana wyjątek i zapraszamy mimo żeś Pan troll, a Pan jeszcze śmiesz narzekać? :D

Dodam jeszcze, bo zapomniałem to uwzględnić w poprzednim poście, krótki timeline przygotowań:

1. Aktualnie tworzymy listy zaproszonych. O fakcie rozpoczęcia organizacji zjazdu poinformowaliśmy w sumie tylko po to, by stali bywalcy już teraz wiedzieli, że tak, w tym roku też będzie ;)

2. Gdzieś w połowie maja wyślemy zaproszenia, podzielone minimum na dwie tury oddzielone od siebie ok. tygodniową przerwą. Informacja o tym, że wysyłamy, pojawi się w tym temacie.

3. Gdy orientacyjna liczba chętnych będzie już znana, gdzieś w czerwcu, rozpoczniemy negocjacje w sprawie łóżek.

4. Gdy będę znał orientacyjną cenę podam zaproszonym numer konta do wpłacania kasy i dokonam ostatecznej rezerwacji hostelu (pewnie koniec czerwca, początek lipca).

5. W sierpniu wszyscy się spotykamy i dobrze wspólnie bawimy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się nie podoba, ta dyskryminacja trolli. I tak przyjade i absolutnie nic mi nie zrobicie. Nie potrzebuje zakwaterowania, odnalezienia się we Wrocku, ani kontaktu z organizatorami. Będę się żywił energią z drzew i pięknem Wrocławia. Mam też nadzeję, że zwiększy się odestek ludzi z wyższym wykształceniem, bo tak to nie ma z kim gadać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się nie podoba, ta dyskryminacja trolli. I tak przyjade i absolutnie nic mi nie zrobicie. Nie potrzebuje zakwaterowania, odnalezienia się we Wrocku, ani kontaktu z organizatorami. Będę się żywił energią z drzew i pięknem Wrocławia. Mam też nadzeję, że zwiększy się odestek ludzi z wyższym wykształceniem, bo tak to nie ma z kim gadać :P

Nie zapominajmy, że Pana na to stać :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja rzucę coś "od siebie"...

Jako, że pogoda zrobiła się już zaiste zacna, a czas zbliża się zjazdowy nieubłaganie... pomyślałem sobie, że warto by przed owym eventem zorganizować coś mniejszego. Takie "beforeparty" jakby. ;] Jeden sygnał krótki do Osła i...

27 maja - to jest w dzień niedzielny - można by przebyć znane niektórym skądinąd ścieżynki warszawskiego ZOO. Do owego dnia jeszcze daleko, także natenczas chodzi raczej tylko o rozeznanie się kto na taki "byznes" by optował.

Dla jasności nadmienię, iż mowa o warszawskim ZOO - rzecz oczywista chyba, że znajduje się ono w stolicy. ;)

Kto istotnie miałby wówczas czas i chęci - niechże skrobnie coś w temacie. O szczegółach ew. namyślimy się (tak sądzę) gdy termin 27 maja będzie mniej odległy.

Edytowano przez Veldrash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i bym chciał wpaść, ale dla mnie jest to - dosłownie - w przededniu sesji egzaminacyjnej, bo zamiast poczekać do czerwca gościowi zachciało się stresować nas wcześniej :/ (może dlatego, że na wykłady chodziło w porywach piętnaście osób). Zatem sorry, ale w planowany weekend będę się kuł i obstawiam, że kilka potencjalnie chętnych osób może być w podobnej sytuacji... ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne zapytanie, nie związane z wypadem do Wrocka - czy byłby ktoś w tym roku zainteresowany gdzieś w sierpniu lub we wrześniu na wypad do Zakopanego w celach turystycznych (tj. średnio ostre chodzenie po górach... i mam tu na myśli szczyty poważniejsze niż piętro baru na Krupówkach!) O nocleg mogę się zatroszczyć - wstępnie cena to bodaj 40 złotych/noc, ale że mam "znajomy kamping" to może utarguję jakąś zniżkę grupową... opcją jest też spanie pod namiotem na tymże kampingu ;)

Wycieczka byłaby mniej więcej tygodniowa, ja jadę tak czy siak ze swoim starym kumplem, ale może kilku forumowiczów byłoby zainteresowanych podpięciem się pod imprezę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P_aul

Jako, że dosyć rozpaczliwie próbuję sobie znaleźć plany wakacyjne - pomijając sytuację, w której wpakuję się w kampanię wrześniową ;p - to chętnie bym się podpiął pod wyprawę w góry aczkolwiek, jak po części zwróciłem uwagę na to w poprzednim zdaniu, może się okazać, że we wrześniu przyjdzie mi przejść mroczny rytuał sesji poprawkowej, ergo trochę bardziej pasowałbym mi sierpień, nawet w końcówce. Aczkolwiek jak wam będzie ostatecznie pasować to postaram się dostosować. Ew. szczegóły ustali się jakoś później gdy termin zacznie się zbliżać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne zapytanie, nie związane z wypadem do Wrocka - czy byłby ktoś w tym roku zainteresowany gdzieś w sierpniu lub we wrześniu na wypad do Zakopanego w celach turystycznych (tj. średnio ostre chodzenie po górach... i mam tu na myśli szczyty poważniejsze niż piętro baru na Krupówkach!)

Jak podasz konkretniejszy termin, to pomyślę. Drugą połowę sierpnia powinienem mieć wolną, we wrześniu może być ciężko.

I tak BTW, czy mi się zdaje, czy feo w końcu się nauczył pisać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerdoska warszaffka niech wpadnie na Avangardę, która jest w ostatni weekend lipca bodajże. By się mogło na kawkę i ciastko wyrwać nawet. ;p

I dziękuję za zaproszenie, nie wiem jak będzie, ale ogólnie miło mi, że ktoś mnie zna. ;*

Edytowano przez fearon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faraon - może nawet będę już w Wawie na stałe przy okazji Avangardy, a Dracia coś marudziła, że by poszła, więc kto wie, kto wie... :D

Info dla wszystkich - Jak niektórzy już się zorientowali, mój minion (:P) wysłał pierwszą turę zaproszeń! Póki co nie trzeba się ostatecznie deklarować, potrzebujemy jednak możliwie szybko orientacyjną liczbę osób zainteresowanych, bo na podstawie tej liczby będziemy prowadzili negocjacje z noclegami (wiadomo, że łatwiej o zniżkę grupową dla 30 osób niż dla 10 ;) ) Najlepiej deklarować się przez PW do optiego, bo w tym roku to on kontroluje listy w temacie możemy coś przegapić.

Do tych, którzy martwią się, bo nic nie przyszło - spokojnie, tak jak i rok temu podzieliliśmy listę na dwie tury, w pierwszej są wyłącznie osoby z kolorowymi rangami i obecni na zeszłorocznym zjeździe. Mamy niemal drugie tyle "białych" ksywek i wkrótce (tj. za ok. tydzień) wyślemy zaproszenia i do nich.

Wreszcie zdecydowaliśmy ostatecznie na tegoroczną formułę opłat za nocleg - jak wspominałem wyżej gdy będę znał orientacyjna liczbę chętnych wyślę maile do kilku wrocławskich noclegów i ponegocjuję możliwie korzystną ofertę. Jak już będę znał koszt na osobę podam zaproszonym numer konta, na który trzeba będzie przelać pieniądze, tym samym deklarując ostateczną decyzję o przybyciu na zjazd. Zebrane w ten sposób fundusze pójdą na przebudowę kanalizacji w mojej bazie księżycowej, natomiast zjazdowicze, jak zwykle, spać będą na ławkach na dworcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Bardzo dziękuję, że jeszcze mnie tu ktoś pamięta i postanowił mnie uwzględnić wśród zaproszonych na zjazd. Nie spodziewałem się, ale zrobiło mi się miło, ale niestety jedyne co mogę zrobić, żeby się odwdzięczyć, to ponownie się zalogować na FA i napisać, że niestety mnie nie będzie. Szkoda, bo naprawdę chętnie bym się wybrał do Wrocławia, tyle lat minęło od ostatniej wizyty, że nawet nie pamiętam jak to miasto wygląda.

Tak czy inaczej, w tym okresie będę na 99% zajęty. Więc życzę wszystkim udanej zabawy i pozdrawiam.

Sol (nie używałem tej ksywki od wielu lat)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem post należący do imć SolariSa i od razu jakby... poczułem, że należałoby coś napisać. Jakoś tak... ;)

To wręcz... elementarne - ujrzeć post człowieka, o którym miało okazję się słyszeć w forumowych mitach poniekąd. Od razu sprawdziłem, ile to czasu minęło od ostatniej aktywności - ostatni post na forum został przez SolariSa zamieszczony... pięć lat temu. To istotnie szmat czasu.

Tym bardziej wręcz przykro czytać w owym poście, że nie możesz się zjawić na zjeździe. Do tegoż jeszcze sporo czasu i choć jestem tutaj bardzo krótko w sumie to nie będzie przesadą, jeśli powiem, że niezmiernie miło byłoby spotkać kogoś, kto przyczynił się do kreowania kształtu forum w początkach jego istnienia. 99% to nie 100% - jakaś mikra szansa jednak jest. Nadzieję zatem mieć można... ;)

Pozdrawiam serdecznie i - jak się rzekło - liczę, że sytuacja się odwróci i pozwoli Ci zjawić się we Wrocławiu tego roku.

_____

Tytułem drugiej sprawy - tak z czystej ciekawości w sumie...

Rozpatrywane były już jakieś konkretne oferty noclegowe? Ciekaw jestem, czy tym razem nadarzyłaby się okazja do poznania jakże z pewnością rozległych w swym majestacie hall legendarnego Piasta? Czy raczej ceny w tymże roku szybują znowu do góry tak, że o spotkaniu z Cieciem można zapomnieć?

No i - tak tylko gwoli odświeżenia pamięci - ja tam nie pamiętam w zeszłym roku żadnych ławek. Owszem - dworzec... ale przecież... ławki? Masz na myśli te podkłady kolejowe? W sumie... przebudowa ważna rzecz, a że pociągi muszą punktualnie jeździć (PKP przecież zawsze na czas...) to i ławki na dalszy plan idą. Intrygujące - jak to będzie teraz wyglądało. A nuż wagon jakiś awansem podarują...? Nigdy nie wiadomo. :icon_twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę. Innych planów wakacyjnych nie mam, pracy w sumie też nie (:P) więc nie widzę przeszkód aby się pojawić i odbić sobie z nawiązką przegapienie poprzedniego roku. It's gonna be truly outrageous ^_^

PS. Dla Veldrasha, bo się tak ładnie o to prosi - znowu lejesz wodę ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej turze. Tak winno być :P. Co do zjazdu nie omieszkam zajrzeć, ale spowodu, że mam daleko nie bardzo, to wiadomo tradycyjny scenariusz. Wpadam z doskoku i potem wiadomo jak jest. Jak coś to dopłacam za puste miejsca, bo mnie stać i wszyscy są zadowoleni.

Co do gór to pomysł bardzo fajny (ostatnie wakacje dłuższe niż 3 dni miałem 3 lata temu), ale ciężko szacować cokolwiek z takim wyprzedzeniem. Tym bardziej, że od września chciałbym zarabiać jeszcze więcej (tak, da się jeszcze więcej :P), więc totalnie nie jestem w stanie tego oszacować, ale myślę, że jakby była fajna ekipa, to nawet jeśli nie na tydzien, to na 3-4 dni dałoby radę. Się będzie kombinować w czasie.

Pozdrawia optiego i prosiłbym Veldrasha o przygotowanie tradycyjnego już eseju, którego nikomu się nie będzie chciało czytać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, na 99% będę (i za takiego proszę mnie traktować), a 1% zachowuję sobie na powódź, pogrzeb, trzęsienie ziemi, kosmitów, ślub...

Nikt nie chciał na ostatnim grać w Twistera czy Monopol

owego

y, toteż na ten zjazd przywiozę inne atrakcje :trollface:

Edytowano przez behemort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie (bo jeszcze naprawdę nie wiem) to po raz pierwszy pojadę na takowy zjazd :) Fajnie będzie w końcu poznać wszystkich osobiście. Ale naprawdę jeszcze nie wiem, bo my (znaczy nasza rodzinka) mamy na początku sierpnia taki wypad nad morze, ot taka tradycja od 5 lat bodajże. Tyle że nie wiem, którego dokładnie. To w sumie uzależnione jest od tego, jak rodzice dostają urlop. Będę musiała zgodę od mamusi dać, bom niepełnoletnia :cheesy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie być kolorowym; pamiętają o człowieku, nawet jak się mało na forum odzywa (nie żeby specjalnie, oczywiście). A ja, póki co, nie wiem. Przyjechać bym bardzo chciał, ale tegoroczny okres wakacyjny może być dla mnie dość burzliwym okresem, że tak to ujmę i nie mam pojęcia co się wtedy będzie ze mną działo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...