Skocz do zawartości
Pzkw VIb

Zjazdy II

Polecane posty

Ustawa i paragraf ? A to nowość, rozumiem że miałeś na myśli ustawę zwaną kodeksem. Więc w tym momencie nie mamy o czym dyskutować. Polecam powrót do prawoznastwa.

No tak, można się było tego spodziewać:rzuciłeś tekstem i jak ktoś, słuszni poniękąd, żadą podania argumentów na jego potwierdzenie, Ty wykręcasz się od odpowiedzi wyszukując małe błędy w jego wypowiedzi i na tej podstawie stwierdzasz że nie masz o czym rozmawiać. Tym samym, przynajmniej w moich oczach przyznajesz się do tego że takowych argumentów nie masz

Nie wywalacie bo nie wysyłacie zaproszeń.

a) sorry ale jak ktoś ma problem finansowy tojego problem

b) to po takiej informacji (o zlocie) warto zacząć planować swój wolny czas

c) zaproszenia można wysłać także na adresy e - mail

a-i właśnie dlatego że tak myślisz nie nadajesz się na organizatora zjazdu. Troche empati by się przydało...

b-yhym, tak, bo oczywiście zjazd jest dla wszystkich najważniejszą rzeczą na świecie i pod niego będą układać urlopy w pracy i inne zaplanowane wyjazy.... :dry:

c-ale to nadal tyle samo zaproszeń by wyszło :D

Wohohoh nie ma to jak przekręcanie ksywek, poziom gimnazjum został osiągnięty. Jeszcze brakuje 'Twojej starej' do kompletu.

Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie, można powiedzieć...

Cykucki, jesteś na z góry przegranej pozycji, a z każdym kolejnym postem coraz bardziej udowadniasz że jesteś zwykłym zazdrosnym trollem.

Tyle w tym temacie.

Edytowano przez Kaktus.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa2...i co? wywalamy najbardziej wartościowych ludzi, których zdecydowanie najbardziej chcielibyśmy poznać, bo:

a)mają niejasną sytuację finansową

b)nie wiedzą jak rozłożą im się urlopy/praktyki itp.

c)nie byli na forum jakiś czas po otrzymaniu zaproszenia i nawet go nie zauważyli

itepe...itede...

Nie wywalacie bo nie wysyłacie zaproszeń.

a) sorry ale jak ktoś ma problem finansowy tojego problem

b) to po takiej informacji (o zlocie) warto zacząć planować swój wolny czas

c) zaproszenia można wysłać także na adresy e - mail

1) Nie. Na samym forum staramy się traktować każdego jednostkowo. A tym bardziej, jeśli ktoś swoją pozytywną aktywnością zapracował sobie na zaproszenie. Zaproszenie jest w pewnym sensie powiedzeniem "na forum wydałeś się ciekawą, ale i odpowiedzialną osobą. Chcemy cię poznać/znów się z tobą zobaczyć!". Oczywiście, że trudno się spodziewać, żebyśmy fundowali ludziom zjazd, bo zwyczajnie nas na to nie stać. Ale staramy się zrobić wszystko, aby pomóc zaproszonym znaleźć się na zjeździe: porozmawiać z rodzicami, zorganizować wspólny transport, niektórzy może nawet pożyczyć pieniądze na czas najbliższy. Poza tym: praktycznie wszyscy zapraszani są osobami dorosłymi, będącymi w liceum lub na studiach i podejmują się pracy wakacyjnej, więc zwykle na początku sierpnia, po 2 miesiącach pracy już mają pieniądze, którymi nie dysponowali jeszcze parę miesięcy wcześniej.

2) Wielu rzeczy nie da się przewidzieć i są niezależne od nas, np. praktyki, albo terminy brania urlopów w pracy. Kiedy organizujemy zjazdy dla "tylko" kilkudziesięciu osób łatwiej jest nam to uelastycznić, by nie panikować, jeśli ktoś w ostatniej chwili stwierdzi, że coś mu wypadło i nie może przyjechać, jak i by znaleźć miejsce dla tych, którzy w ostatniej chwili dowiedzieli się, że jednak mogą. Wystarczy odrobina doświadczenia w organizowaniu takich imprez, by wiedzieć, że obydwie możliwości są dosyć częste.

3) Uwierz mi - wysyłanie zaproszeń do kilkudziesięciu (a nawet kilkuset, jak to nawet robimy) osób tak, by być pewnym, iż je otrzymali jest niełatwe, a co dopiero do tysięcy.

Sprawny organizator znajdzie miejsce, gdzie jest możliwość negocjowania kwoty ewentualnej zaliczki czy zmiany ilości zarezerwowanych łóżek / pokoi. Przecież nie będzie się czekało na wpłaty do terminu zlotu tylko do wcześniejszego terminu. Co do sposobu rozliczenia się to co za problem w tytule przlewu wpisać za co są pieniądze i od kogo.
Przypominam, że te zjazdy są prywatne, a dla organizowania ich poświęcamy własny czas. Jak już było powiedziane: gdyby to były imprezy oficjalne, zajmowały się nimi osoby zawodowo, a nie tylko z prywatnie nabytym doświadczeniem, a organizowanie tego leżało w zakresie kompetencji, wg. jakichś umów - to wtedy ktoś mógłby chcieć się w to bawić. Ale zjazdy kiilkudziesięcioosobowe są znacznie łatwiejsze do zorganizowania, i jak udowadnia te 7 znakomitych zjazdów, na których już byłam - sprawdzają się przy zapewnieniu rozrywki wszystkim obecnym. Całą resztę mogą co najwyżej zmotywować do pozytywnej aktywności na forum.... albo do narzekania na niesprawiedliwość świata, który mimo jasno określonych reguł, których nie spełniasz, nie chce zrobić dla ciebie wyjątku.

Dodatkowo, twoje propozycje uważam za niepoważne, bo:

1) nie byłeś nigdy na Zjeździe Forumowiczów, więc nie wiesz, jak wygląda z punktu widzenia zaproszonego

2) nie byłeś nigdy organizatorem Zjazdu

3) swoimi postami wykazujesz tylko brak zrozumienia dla banalnie prostych zasad, zarzucając innym, że nie chcą na siebie wziąć ryzyka i większej ilości obowiązków, przy okazji sam nie robiąc nic poza marudzeniem.

Aha, a skoro przy prawie jesteśmy, od razu odpowiem: zjazd jest w pełni antysemicki, rasistowski, o charakterze ksenofobicznym: wszyscy zjazdowicze to Polacy, prawdopodobnie wyznania rzymskokatolickiego (bądź ateiści), białego koloru skóry. Nie ma żadnych przedstawicieli Islamu/Świadków Jehowy, nie ma żadnych ososbników ze skórą inną niż białą. Zaskarżysz nas? :o
No, co do wyznań, religii i koloru skóry bym się nie zgodziła - chociaż nie wypytałam nikogo, bo to nie ma znaczenia na zjeździe.. Ale już nawet ja i mój brat bliźniak P_aul jesteśmy niezłymi co najmniej wyjątkami od reguły...

EDIT: rzeczywiście, tak jak napisał b3rt - znów pomyliłam nicki, przeklinam wasze avatarki z chińskich -bajek :D W każdym razie, bunt pozostaje w tonie: Skoro nas pan już zna, panie Opti, tym bardziej jestem zaskoczona pańskim postem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a skoro przy prawie jesteśmy, od razu odpowiem: zjazd jest w pełni antysemicki, rasistowski, o charakterze ksenofobicznym: wszyscy zjazdowicze to Polacy, prawdopodobnie wyznania rzymskokatolickiego (bądź ateiści), białego koloru skóry. Nie ma żadnych przedstawicieli Islamu/Świadków Jehowy, nie ma żadnych ososbników ze skórą inną niż białą. Zaskarżysz nas? :o
No, co do wyznań, religii i koloru skóry bym się nie zgodziła - chociaż nie wypytałam nikogo, bo to nie ma znaczenia na zjeździe.. Ale już nawet ja i mój brat bliźniak P_aul jesteśmy niezłymi co najmniej wyjątkami od reguły... Koniecznie musisz przyjechać :D

To nie Felessan tylko opti. A opti przecież już był na zjeździe :)

Poprawione. Wybaczcie Cioci Samo Zuo. A dla niektórych nawet Babci - NZK

A właśnie, skoro już się odzywam, to czy waćpan opti dalej kolekcjonuje pocztówki? Bo tak się składa że robiłem ostatnio porządki i znalazłem kilka kartek z dawnych czasów, od starych znajomych. Są polskie, ale również zagraniczne, np. z Sycylii czy Bułgarii. Dla mnie nie mają żadnej sentymentalnej wartości, więc mogę ci je dać za jakiegoś Żubra czy innego Wielbłąda ;)

Oczywiście o ile we Wrocku się pojawię, bo jak na razie nie jestem w stanie się określić. Niestety chcieć a móc to różnica :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa i paragraf ? A to nowość, rozumiem że miałeś na myśli ustawę zwaną kodeksem. Więc w tym momencie nie mamy o czym dyskutować. Polecam powrót do prawoznastwa.

Nie ma to znaczenia, bo brak logicznego argumentu przykrywasz czepianiem się szczególików. Pokaż lepiej którą ustawę (lub kodeks) łamią zasady zapraszania na zjazd, bo jak na razie to tylko trollujesz. W każdym razie dzięki za wytknięcie błędów w poście, był pisany na szybko. Mógłbyś jednak zademonstrować nam jakie przepisy naruszamy miast zagłębiać się w systematykę... Nie jesteśmy ekspertami, ty pozujesz na znawcę tych tematów, więc dobrze byłoby gdybyś raczył nas oświecić.

a) sorry ale jak ktoś ma problem finansowy tojego problem

No widzisz. Traktujesz ludzi jako cyferki w statystyce, a istotą zjazdów jest osobiste poznawanie ludzi, których znamy z forum. Dlatego system organizacji opiera się w pewnym stopniu na wzajemnym zaufaniu (organizatorzy wykładają kasę za innych). Jeśli ktoś nie ma pieniędzy i je zdobędzie to spokojnie może pojawić się na zjeździe, w Twojej wersji pocałowałby klamkę. Ja jednak wolę bardziej ludzkie podejście.

Co do obsługi logistycznej forumowiczó to nie można tego aspektu zmniejszyć do minimum drukując / przesyłając mapki z przydatnymi informacjami o dojeździe.

Koszty, koszty, koszty.

Sprawny organizator znajdzie miejsce, gdzie jest możliwość negocjowania kwoty ewentualnej zaliczki czy zmiany ilości zarezerwowanych łóżek / pokoi. Przecież nie będzie się czekało na wpłaty do terminu zlotu tylko do wcześniejszego terminu. Co do sposobu rozliczenia się to co za problem w tytule przlewu wpisać za co są pieniądze i od kogo.

Organizator organizuje to za darmo, ma też inne zajęcia niż organizacja zjazdu. Twój pomysł byłby dobry, gdyby to np. redakcja CDA organizowała zjazd i wówczas zająłby się tym fachowiec. W innym przypadku - trudne do realizacji, bowiem nie jesteśmy specjalistami w tym zakresie, a powierzanie oganizacji nieznanej osobie, która mogłaby się ulotnić z pieniędzmi nie wchodzi w grę.

Wohohoh nie ma to jak przekręcanie ksywek, poziom gimnazjum został osiągnięty. Jeszcze brakuje 'Twojej starej' do kompletu.

Jakbyś nie zauważył została zwrócona na to uwaga przez moderatora. Ty moderatorem nie jesteś, więc nie reaguj na zaczepki, bo obaj możecie dostać nagrody za taką pyskówkę. Nie ważne kto zaczął, wszyscy zarobią po równo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako "organizator" zeszłorocznego jak i tegorocznego zjazdu czuję głęboką potrzebę wypowiedzenia się w temacie, jaki został poruszony. Drogi cykucki, be my guest, wykaż się swoimi zdolnościami organizacyjnymi i zaklep miejsce dla... nie, nie będę wredny, nie będę rzucał liczbami z kosmosu, raptem 200 osób. Zakładam, że nawet jeśli jest ok 1000 forumowiczów dość aktywnych by w ogóle być zainteresowanym takim spotkaniem to zostanie z nich raptem 1/5, bo taka zwykle jest proporcja zaproszonych do przybyłych. Niemniej może chcesz być bezpieczny i zaklepać 500 miejscówek, nigdy nic nie wiadomo, a przecież sprawny organizator w razie czego odkręci rezerwację.

Mam wrażenie, że nie masz bladego pojęcia o czym mówisz, przede wszystkim nie masz bladego pojęcia o jakich pieniądzach rozmawiamy. To nie jest spotkanie kumpli z jednego miasta, którzy wieczorem rozejdą się do domów. Tu trzeba dla każdego zaklepać miejsce do spania i to możliwie tanio bo nie każdy musi mieć dość kasy żeby płacić 50-70 zł za noc. Zastanów się teraz ile osób można pomieścić w jednym hotelu? tak żeby wszyscy spali w takich samych tanich pokojach? Podpowiem - 68. To absolutnie górna granica jaką w tym roku jestem w stanie zarezerwować. Zauważ, ze wysyłając ok. 150 zaproszeń gigantycznie ryzykujemy, że ludzie zrobią nam psikusa i będą wszyscy chętni. Twoje 200-500 osób musi:

- mieszkać w kilku hotelach, lub

- niektórzy płacą więcej (dużo więcej) za pokoje niż inni.

Do tego siedzimy w jednym z najtańszych miejsc we Wrocku więc inny hotel niemal na pewno też będzie droższy. Wracając jeszcze do kwestii finansowych, rozmawiamy o kilku tysiącach złotych za samo zakwaterowanie. Dla raptem ok 30 osób. Czy jesteś gotów wziąć odpowiedzialność za taką sumę? Czy z drugiej strony zaufasz osobie znanej ci tylko z forum i wyślesz jej 150 zł żeby uczestniczyć w zjeździe?

Kwestia "logistyki" - jeśli rzucisz gdzieś na forum info że robisz zjazd to pojawi się pięć osób. Musisz wysłać indywidualnie użytkownikom zaproszenia, musisz je odebrać, musisz spisać ile osób jest chętnych. Ja mam życie poza FA, nie jestem w stanie wyobrazić sobie, że spędzam dużą część wolnego czasu tylko na to.

Poza tym, o zaproszenie jest bardzo prosto - wystarczy w miarę pozytywnie pokazać się na forum. Dziwi cię to, że nie chcemy aby pojawiali się spamerzy, buce, dzieci nastolatkowie z problemami? Że wolimy osoby z którymi fajnie nam się gada na forum? Ze wolimy takie spotkanie niż wielki spęd na którym każdy się pokręci niepewnie, kilka osób pogada, partiami wbijemy się do redakcji (bo naraz by się wszyscy nie pomieścili) i rozjedziemy do domów? To ja wolę kontynuować na żywo dyskusje rozpoczęte na FoSie, albo kontynuować rozmowę o wyższości jednego anime nad innym, albo też zagrać w RPG z maniakami z Sesji.

I na koniec powtórzę jeszcze raz, rzucasz bardzo prostymi frazami - "logistyka", "sprawny organizator" itp. najwyraźniej nie mając pojęcia o skali o której mówisz. Pochwal się co sam zorganizowałeś? Czy kiedykolwiek zrobiłeś imprezę dla powiedzmy 15 osób z czego dwie były spoza miasta? Jeśli tak to pomnóż drobne problemy jakie wtedy napotkałeś przez 10, albo 100. Jeśli nie to o czym w ogóle rozmawiamy? Jeśli kiedyś CDA zechce zrobić oficjalnie oficjalny zlot fanów albo tylko forumowiczów i poproszą mnie o pomoc oferując swoje zaplecze finansowe to z radością zorganizuję spotkanie dla 200-300 osób. Ponieważ nie mamy żadnego sponsora, wszystkie koszta opłacane są z prywatnych kieszeni (na początku tylko z mojej bo idę ludziom bardzo na rękę i im ufam, to kolejny powód, dla których zapraszamy osoby zaufane) to nie jestem w stanie zrobić zlotu o jakim ty mówisz. Niemniej naprawdę chętnie przyjadę, jeśli ty taki zorganizujesz a termin będzie mi odpowiadał.

Przy okazji chciałbym jeszcze raz zaapelować jeśli ktoś nie dostał zaproszenia, a chciałby się pojawić na zjeździe niech napisze do mnie. Jest duża szansa, że zaproszenie dostanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że P_aul wkroczył do tematu i rozpisał wszystko jak trzeba jako "organizator" Zjazdu i osoba z (chyba) największym doświadczeniem w temacie :wink:

Ze swej strony chciałbym podziękować P_aulowi za te słowa:

wszystkie koszta opłacane są z prywatnych kieszeni (na początku tylko z mojej bo idę ludziom bardzo na rękę i im ufam, to kolejny powód, dla których zapraszamy osoby zaufane)

Tu jest dla mnie wszystko jasne - zaproszenia dostaje co roku kilku "nowych" (?) i za to właśnie co napisałeś jestem wdzięczny, bo zaufanie jakie okazujesz zaproszonym jest godne podziwu :smile:

EDIT: A już miałem iść spać spokojnie, lecz po przeczytaniu posta użytkownika cykucki z godziny 00:19 wątpię że mój sen spokojny będzie.. :rolleyes: Dżizyz :krecka_dostal: Dziękuję, dobranoc...

Edytowano przez Treser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam dalej na kodeks administracyjny.

Widzę, że komuś bardzo przeszkadzał mój post uświadamiający, że w ustawie nie znajdziesz paragrafów.

Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie, można powiedzieć...

w którym miejscu przekręcałem specjalnie ksywkę ? proszę mi pokazać.

nie, nie będę wredny, nie będę rzucał liczbami z kosmosu, raptem 200 osób. Zakładam, że nawet jeśli jest ok 1000 forumowiczów dość aktywnych by w ogóle być zainteresowanym takim spotkaniem to zostanie z nich raptem 1/5, bo taka zwykle jest proporcja zaproszonych do przybyłych. Niemniej może chcesz być bezpieczny i zaklepać 500 miejscówek, nigdy nic nie wiadomo, a przecież sprawny organizator w razie czego odkręci rezerwację.

To sama studniówka wymaga większej organizacji niż zlocik na 200 osób. To jest najprostszy przykład jaki mi przychodzi do głowy co do spraw organizacyjnych i załatwiania formalności etc. Ale rozumiem, że organizacja zlotu to nie jest całe Wasze życie, być może ja po prostu jestem taki zaradny życiowo.

A proszę nie zapominajcie odpisać, że jestem trollem. Musi to strasznie Wam poprawiać ego.

Edytowano przez cykucki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, do tej pory próbowaliśmy z tobą porozmawiać na poziomie, niestety okazało się to niemożliwe, ponieważ jedyne, co robisz od kilku postów, to rzucasz wziętymi z kosmosu zarzutami, ignorując wszelkie tłumaczenia i przedstawiasz zupełnie nierealistyczne projekty, przy okazji ignorując nasze prośby o dostosowanie ich w choć najmniejszym stopniu już nie tylko do specyfiki forum, ale i rzeczywistości jako takiej. I nie obchodzą mnie szczególiki prawne - jak i moderatora, który wyrzucił twój post, skoro w ogóle nijak się nie mają do sprawy, której miały dotyczyć (tzn. czy admini/moderacja mają prawo za niewłaściwe zachowanie na zjeździe karać tę osobę na forum. Ależ tak, mają, akceptuje się tą zasadę wraz z przyjęciem zaproszenia). Od tej pory każdego posta w tej sprawie - niezależnie, czy twojego, cykucki, czy osób sprzeciwiających się twojej wizji, będę traktowała jako statsowanie i wyrzucała. Uporczywe próby kontynuowania dyskusji będą "nagradzane" ostrzeżeniem.

A dla wszystkich mam pozdrowienia od Mavericka, który niestety ma spore szanse nie być na zjeździe przez rekonwalescencję po wypadku, który miał jakiś czas temu. Dlatego też Optusiowe pocztówki naprowadziły mnie na pomysł, żebyście urządzili na zjeździe 'ściepę narodową' po te 10-15 groszy od osoby i wysłali mu ze zjazdu życzenia powrotu do zdrowia. O adres to już ja się postaram, używając moich specjalnych kostek +15 na zastraszanie.

Opti - pamiętam, że nie zbierasz pocztówek historycznych, ale poza zagranicznymi polskie chcesz, prawda?

EDIT: Pierwszy post już poleciał: jak mówiłam, żadnego kontynuowania tej sprawy. Tak, będę dalej wywalać kolejne posty, nawet jeśli tak ten wyrzucony przed chwilą będą odpowiadać dokładnie na wszelkie pytania prawnicze. EOT to EOT, dla obydwu stron.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam dalej na kodeks administracyjny.

Widzę, że komuś bardzo przeszkadzał mój post uświadamiający, że w ustawie nie znajdziesz paragrafów.

Chodziło oczywiście o kodeks postępowania administracyjnego. Wyraźnie zaznaczyłem, że pisałem na szybko i popełniłem błąd. Post został usunięty, ponieważ był nie na temat. Nie raczyłeś wyjaśnić jakie przepisy łamiemy, tylko zająłeś się wytykaniem błędów wynikających z pośpiechu, które nie miały znaczenia dla sprawy. Dlatego "uświadamiający" post usunąłem, bo był skierowany do mnie i się dzięki niemu poprawiłem, przy okazji postanawiając zaostrzyć stanowisko, bo waćpan zwyczajnie trollujesz. Pokazała to Twoja odpowiedź na długi post P_aula. Skro nie rozumiesz naszych decyzji, to trudno. Przyjęliśmy to do wiadomości: Zawsze możesz zorganizować konkurencyjny zjazd skoro potrafisz to zrobić lepiej.

EOT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słów o trollowaniu i pustych frazesów już się nasłuchałem, wolałbym jednak zobaczyć konkrety. Choć uznaję zdanie moich koleżanek i kolegów po fachu, to z racji tego, że współorganizuję ten zjazd, chciałbym dowiedzieć się, co nasz kolega Cykucki ma do powiedzenia w kwestii praktycznej. W związku z tym pociągnę dalej temat, bo skoro na forum jest ktoś bardziej w obeznany w temacie organizowania zjazdów forumowiczów, to chętnie poznam jego dalszą opinię. Być może zaoszczędzi nam on czas i pieniądze. Także, drogi cykucki, opisz mi proszę szczegółowy plan 5 dniowego zlotu, który będzie zawierał takie informacje jak: kosztorys ogólny, lokalizację miejsc noclegowych, atrakcje przewidziane przez organizatora oraz wyliczoną kwotę jaką powinien zabrać każdy uczestnik potrzebną na "przeżycie". Wlicz w to, że każdy z uczestników musi opłacić: dojazd w obie strony (forumowicze są mieszkańcami całej Polski, więc dla równego rachunku biletowego przyjmijmy, że 1/4 to osób to osoby oddalone o 300 km, 1/2 o 200 km, 1/4 o 100 km), co najmniej 3 posiłki dziennie, nocleg hotelowy na 4 noce. Liczba forumowiczów obecnie to 220 716, z czego wiele kont jest nieaktywnych, w jednej chwili na forum było max 1925 osób, więc liczbą uczestników, którzy wyrazili chęć udziału w zjeździe niech będzie 1500. Z niecierpliwością oczekuję Twoje odpowiedzi.

Moderatorów proszę, by wszelkie posty odnoszące się do "reformy organizacji zjazdu" zawierające treści inne niż szczegółowy plan autorstwa cykuckiego, były usuwane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie powiem, że byłem kiedyś na Wanekonie (wampiry, manga, anime) jako osoba towarzysząca. Zupełnie bez znajomości ludzi, ledwo nawet kojarząc co niektóre mangi i anime. Powiem od razu, że choć doceniam wkład organizatorów to poza chodzeniem po stoiskach i wpadnięciem na jakieś ciekawsze eventy (czasem nawet miejsc nie było wolnych, żeby się dostać) nic mnie nie interesowało. Na tej podstawie przypuszczam, że osoba będąca na forum mało lub rzadko będzie miała podobne doświadczenia; ponieważ Zjazd polega głównie na interakcji pomiędzy forumowiczami. Dlatego dla mnie to były poznawanie na żywo osób, które przewijały się na kartach samego forum przy okazji wspólnych rozmów, zabaw, itp. Stąd też ja jestem za obecną formułą, gdzie każdy zaproszony ma szanse dobrze się bawić.

Edytowano przez Holy.Death
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opti - pamiętam, że nie zbierasz pocztówek historycznych, ale poza zagranicznymi polskie chcesz, prawda?

Jak najbardziej zbieram.

W takim razie proponuje, aby parę osób wzięło pocztówki ze swoich miast/regionów w celu wysłania kilku sztuk do Mavcia od razu z Wrocławia. Założe się, że będzie to bardzo miłą niespodzianką zobaczyć kilka sztuk kartek w swojej skrzynce :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że stefan nakazał usuwanie postów, które będą odnosiły się do reformy Zjazdu. Powyższa dyskusja zainspirowała mnie, żeby wprowadzić system aukcji, które określałyby kto otrzymuje wstęp na zlot. Zasada prosta - kto da więcej, ten pojedzie, a pieniądze idą na konto organizatorów, którzy mieliby rekompensatę za poświęcony przygotowaniom czas :tongue:

Teraz już na poważnie. Chyba oddala się mój udział w Zjeździe 2011. Muszę pisać pracę magisterską, a na razie idzie mi jak po grudzie. Jeszcze nic nie przesądzam, ale więcej będę wiedział w lipcu. Jeśli pisanie pójdzie mi przez najbliższy miesiąc sprawnie, to wyrwanie się na kilka dni do Wrocka byłoby możliwe. Tutaj chciałbym zadać pytanie organizatorom. Do kiedy najpóźniej wysyłać potwierdzenia nieobecności bądź obecności na zjeździe? Na razie moja sytuacja jest niepewna, a nie chciałbym, żeby ktoś ponosił niepotrzebne koszty bądź miał więcej na głowie tylko dlatego, że Face sobie strzelił focha i w ostatniej chwili powiadomił, że będzię/ nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mawiają, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. zostałem zmuszony, bym nie jechał na Openera :klnie: ale za to za kasę za sprzedany bilet mogę do Wrocka na Zjazd przybyć, muszę tylko wyperswadować starszej, żeby wróciła z Anglii przed końcem lipca, bo nie mogę za bardzo pustego domu zostawić :rolleyes: jak wszystko dobrze pójdzie, to się zjawię; tak do 5 lipca powinienem mieć już pewność :)

i w tym roku wypadałoby kupić 2 pocztówki - jedną optiemu, drugą Maverickowi :D może nawet wspólne życzenia mu przez skejp złożymy albo coś :rolleyes:

Edytowano przez poor_leno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też Optusiowe pocztówki naprowadziły mnie na pomysł, żebyście urządzili na zjeździe 'ściepę narodową' po te 10-15 groszy od osoby i wysłali mu ze zjazdu życzenia powrotu do zdrowia.

Mówiąc w skrócie "+1", o ile(a raczej tak) pojawię się na zjeździe. Jak dla mnie świetny pomysł :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrą (a w zasadzie dla was złą wiadomość)

Prawdopodobnie* wpadnę na 1 dzień, by się z wami zobaczyć. Błahahahhahahaha. Zacznijcie już ewakuacje. Dziękuję, pozdrawiam, dobranocka ;p

*No, chyba że mnie piekło pochłonie, dostanę cholery albo będę zajęty czymś ważnym.

Edytowano przez Nicek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbyś się nie pojawić, to byśmy się poobrażali, Nicku! :)

A tak w ogóle, to myślę, że powinna was zainteresować informacja o dworcu głównym we Wrocławiu ze strony PKP:

W nocy z 27 na 28 czerwca zostanie zamknięty tunel miejski łączący ulicę Piłsudskiego z Suchą, którym podróżni dostawali się dotychczas na perony. Jest to kolejny etap prac związanych z inwestycją na dworcu Wrocław Główny.

W związku z zamknięciem tunelu miejskiego podróżni dostaną się na czynne perony tylko i wyłącznie od strony ulicy Suchej. Nie będzie możliwe wejście na perony od strony ulicy Piłsudskiego. W związku z tym ruch pieszych z ulicy Piłsudskiego będzie odbywał się przez ulice Piłsudskiego, Małachowskiego, pod wiaduktem na Pułaskiego do ulicy Suchej. Na czynne perony 3,4 i 5 podróżni wejdą od strony ulicy Suchej przez Pawilon Południowy i tunel centralny. Natomiast na peron 6 po schodach bezpośrednio z poziomu ulicy Suchej.

Osoby, które z różnych względów nie będą chciały obchodzić dworca dookoła, będą mogły skorzystać z komunikacji autobusowej, która zostanie uruchomiona po dopełnieniu wszystkich wymaganych prawem procedur w ciągu około 3 tygodni. Autobusy będą jeździć z ul. Dworcowej (przystanek przelotowy MPK) i dalej ulicami Małachowskiego, Pułaskiego, Suchą (dwa przystanki: przy dworcu tymczasowym i przy pawilonie południowym), Borowską, Peronową (przystanek MPK), Kołłątaja, Kościuszki z powrotem na przystanek przelotowy MPK przy ul. Dworcowej.

O zmianie organizacji ruchu na dworcu Wrocław Główny będą informowały duże żółte banery umieszczone wzdłuż trasy wyznaczonej dla pieszych wskazujące drogę dojścia na perony i do dworca tymczasowego. Podróżni otrzymają również ulotki z mapką informującą o zmianie organizacji ruchu.

O pracach w tunelu miejskim

Prace w tunelu miejskim będą obejmowały m.in. wzmocnienie fundamentów specjalnymi palami, wykonanie kanałów technicznych, do których zostaną przeniesione wszystkie obecne sieci oraz nowe sieci przewidziane projektem takie jak nowoczesne oświetlenie i oznakowanie wyjść na perony. Trzeba będzie wykonać nowe podłoża i posadzki we wszystkich kanałach technicznych oraz przygotować fundamenty pod schody ruchome prowadzące na perony. Na koniec zostanie przeprowadzona konserwacja ceglanej elewacji wewnętrznej. Tunel miejski powinien zostać oddany do użytkowania przed świętami Bożego Narodzenia 2011 roku.

Tę mapkę sobie najlepiej gdzieś zachowajcie na dysku, na wypadek, gdyby nie wszystkich dało się od razu odebrać... No i ułatwi dotarcie na Dworzec Tymczasowy, na którym znacznie łatwiej będzie się odnajdować ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niziołko - koszmar o.0 Nie, serio, już rok temu był bur... ten nieporządek teraz trzeba będzie biegać dookoła budowy, żeby dostać się do hotelu na przeciwko dworca xD

Face - ty mi nie podrzucaj takich pomysłów bo ja właśnie o aukcjach magisterkę piszę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, sama się nie napisze ;)

W sumie do okoła aż tak całkiech chodzić niebędzie trzeba, można koczyć z obku od lewej strony koło autobusowego. Z prawej strony słabo - ale bliżej do Lamusa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Feo jest zdecydowanie lepszy, jeśli chodzi o dojście do Piasta. Od strony PKS (czyli Borowskiej), trasa ze trzy razy krótsza. Minusy? Na tej trasie jest rozkopane torowisko tramwajowe i ostatnio były trudności z pieszym transportem w tamtych ulicach :)

Z ciekawostek mniej tyczącaych się ogółu, latem będę jednak siedział we Wrocławiu, tak więc muszę jednak przyjąć Nickowy styl działania i podbijać do reszty z doskoku, bez opcji noclegowania:) Nie powinno się to już zmienić (tia, wcześniej też nie miało, ale tym razem musiliby mnie z roboty wywalić :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co problem logistyczny na dworcu głównym jest czystą abstrakcją, bo zamknęli tylko część jednej części przejścia (tej przyległej do peronów). Druga część jest wciąż otwarta. Handel kwitnie itp. Żadne obchody nie są na razie potrzebne. Albo PKP tradycyjnie ma obsuwę i tylko dezinformuje podróżnych, albo na tym to całe zamykanie miało polegać :)

@EDIT:

A nieee! to ja czytać nie umiem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, pora chyba ostatecznie sprecyzować co to będzie z moim przybyciem na zjazd.

Tak więc wszem i wobec oznajmiam, że nie pojawię się w tym roku. Niestety kwestia funduszy całkowicie uniemożliwia mi podjęcie takiej operacji, szczerze powiedziawszy to zaproszenie było ostatnią rzeczą jakiej bym się spodziewał, więc żadnych przygotowań nie robiłem. :P

Pozostaje mi tylko żywić nadzieję, że zaprosicie mnie za rok, a ja będę mógł do tego czasu się lepiej przygotować, by tym razem spotkania nie przegapić. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...