Skocz do zawartości
Pzkw VIb

Zjazdy II

Polecane posty

@Niziołka:Veldrashowy Wieczorek Poetycki...? Yyy... no w sumie, to wiersze też mi się zdarza skrobać... :P Ale ostrzegam - ten eksperyment może grozić śmiercią lub kalectwem w tym trwałymi zmianami w mózgowiu tudzież odklejeniem się siatkówki oka... ;]

Skoro więc tak dużo osób, które PRZYJADĄ (tak - to taka mała forma przymusu... ;)) może mieć chęć zajrzenia w "almanachy" me, to muszę się przyłożyć i doskrobać drugie tyle... Wtedy to już będzie sporo czytania. I ewentualnego gaworzenia też, bo do powiedzenia na ten temat mam jeszcze więcej.

Wypytajcie Behemorta - on Wam powie... : >

@Pan_Feanor: Podwieczorek fristajlu...? Całkiem poważnie - to brzmi złowieszczooo...! :icon_twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się nie przelicz, Veldrash :D Bo do tej pory najkulturalniejszym, co widziałam na zjeździe (poza kilkoma gentelmańskimi zachowaniami, ofc) było cenzurowanie części słownictwa przy opowiadaniu żartów dla dorosłych. I to chyba raz. Poza tym to raczej za kulturą przemawia: "skoro idziesz do sklepu, to mi też kup picie PROSZĘ" ;]

A już kiedyś słyszałam o zdolnościach do fristajlowania, więc żądam, aby ktoś mi to nagrał :D

Feo -> liczę, ze do tej pory mnie już wypuszczą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, dziękuje za zaproszenie. Nie pojawię się (niestety?) - brak funduszy, cały kraj do przejechania i mimo, że zazwyczaj jestem ahojprzygodny, to tym razem muszę odpuścić. Fajnie byłoby poznać osoby, które znam w paru procentach bardziej, niż resztę forumowiczów, no ale nie tym razem. I tak was kocham. 4 serduszka dla was: <3 <3 <3 <3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ cykucki - o jakich starych dobrych czasach myślisz? Zjazd zawsze był wyłącznie spotkaniem znajomych z forum i osób w jakiś sposób rozpoznawalnych. Stąd selekcja. Niegdy nie zmieni się w spęd wszystkich chętnych, ponieważ to nie jest oficjalna impreza firmowana nazwą CDA, tylko coś w rodzaju oficjalnego zjazdu organizowanego przez forumowiczów (w sensie, że administracja forum o nim wie i akceptuje go, można także nabawić się forumowych konsekwencji jeśli ktoś narozrabia podczas zjazdu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ cykucki - o jakich starych dobrych czasach myślisz? Zjazd zawsze był wyłącznie spotkaniem znajomych z forum i osób w jakiś sposób rozpoznawalnych. Stąd selekcja. Niegdy nie zmieni się w spęd wszystkich chętnych, ponieważ to nie jest oficjalna impreza firmowana nazwą CDA, tylko coś w rodzaju oficjalnego zjazdu organizowanego przez forumowiczów (w sensie, że administracja forum o nim wie i akceptuje go, można także nabawić się forumowych konsekwencji jeśli ktoś narozrabia podczas zjazdu).

Co się niestety zdarzało i konsekwencje były wyciągne z całą surowością. Tak samo "100" zlotowiczów to jest stanowczo za dużo, niby każdy pilnuje siebie, ale zawsze starsi czuwali nad młodszymi. W takim tłumie nie ciężko o jakąś drakę bo jak wiadomo fun oraz także debilizm kumulują się ;) Nie wiem czy kiedykolwiek liczba zlotowiczów mocno przekroczyła 30. (I to właśnie było za "starych" czasów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ cykucki - o jakich starych dobrych czasach myślisz?

Kiedyś już też była taka pseudo selekcja, jeszcze zanim zarejestrowałeś się na forum, tylko setka użytkowników dostała zaproszenie. Na jakiej podstawie był wybór - nie wiadomo :laugh:

(w sensie, że administracja forum o nim wie i akceptuje go, można także nabawić się forumowych konsekwencji jeśli ktoś narozrabia podczas zjazdu).

co za bzdury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już też była taka pseudo selekcja, jeszcze zanim zarejestrowałeś się na forum, tylko setka użytkowników dostała zaproszenie. Na jakiej podstawie był wybór - nie wiadomo laugh.gif
A o jakim forum mówisz? @_@ Na te zjazdy jeździ się dlatego, że swoją działalnością zasłużyło się na to. Oczywiście, osoby które pomagały tworzyć to forum przy jego początkach i wtedy jeździły na zjazdy dalej dostają zaproszenie, jednak co roku wysyłamy je do kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu nowych, którzy na forum są aktywni i dali się poznać w pozytywny sposób. Wystarczy przejrzeć ten temat, żeby zobaczyć, że co chwila pojawiają się nowe nicki. I możesz nam uwierzyć, że naprawdę zależy nam, żeby jak najwięcej osób swoją pozytywną aktywnością na forum zasługiwało na otrzymanie zaproszenia. Także po raz kolejny zachęcam wszystkich do bycia aktywnymi na forum, zwłaszcza w działach 'społecznych', jak 'O nas', 'Rozrywka' i tak dalej, gdzie najlepiej daje się poznać inne osoby - chociaż najaktywniejsi z działów takich jak np. Sprzęt, Sesja RPG i wiele innych także otrzymują zaproszenia :)

Jeśli chodzi o konswkencje złych zachowań na zjeździe - do tej pory były za nie ostrzeżenia, bany (czasowe i stałe), zakazy przyjazdów. Ponieważ takie osoby psują zabawę innym, organizatorzy ostrożnie dobierają listy, aby pozwolić wszystkim zaproszonym na jak najlepszą zabawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jakim forum mówisz? @_@

Oczywiście, osoby które pomagały tworzyć to forum przy jego początkach i wtedy jeździły na zjazdy dalej dostają zaproszenie

Jeśli chodzi o konswkencje złych zachowań na zjeździe - do tej pory były za nie ostrzeżenia, bany (czasowe i stałe), zakazy przyjazdów. Ponieważ takie osoby psują zabawę innym, organizatorzy ostrożnie dobierają listy, aby pozwolić wszystkim zaproszonym na jak najlepszą zabawę.

Jak to jakie forum - Forum Actionum.

Moim skromnym zdaniem po prostu dzielicie forumowiczów na lepszych i gorszych. Mimo tylu lat nadal nic się w tej kwestii nie zmieniło - zamiast rzucić hasło, że takiego dnia w takim miejscu się spotykamy i czekamy na potwierdzenie przybycia to wymyślacie selekcję. Od razu chcę zastrzec, że nie piszę dlatego ponieważ nie otrzymałem zaproszenia i jestem zazdrosny. Po prostu dziwi mnie a wręcz śmieszy system doboru uczestników zlotu.

Co do konsekwencji to nie widzę związku między zachowaniem na pseudo zlocie a banem na forum. Nawet się zastanawiam czy jest taka sankcja jest legalna w świetle polskich przepisów i orzecznictwa.

Pozdrawiam

Edytowano przez cykucki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet się zastanawiam czy jest taka sankcja jest legalna w świetle polskich przepisów i orzecznictwa.

You made my day! :D

Tak w skrócie mówiąc, zorganizuj coś na zasadzie "spotykamy się tu i tu o tej godzinie, kto chce niech przyjedzie" i zorganizuj czas i bezpieczeństwa kilku(dziesięciu?) tysięcy osób i zobacz jakie to jest "łatwe".

Do tego rób to tak jak aktualni organizatorzy zjazdów, bez patronatu i pomocy CDA. Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Co do konsekwencji to nie widzę związku między zachowaniem na pseudo zlocie a banem na forum. Nawet się zastanawiam czy jest taka sankcja jest legalna.

Proponuje to zgłosić na policje.... :dry: Przynajmniej będą się mieli z czego (kogo) śmiać parę dni...

Nie no człowieku, bzdury jakieś gadasz

czekamy na potwierdzenie przybycia

I powiedzmy przychodzi Ci takich potwierdzeń, załóżmy, 15 tysięcy. Albo chociaż 5. I trzeba je wszystkie przeczytać odnotować i tych wszystkich ludzi zorganizować. Zgłaszasz się? Nie? Tak myślałem.

Albo nie chcesz zrozumieć że zjazd ogólno forumowy jest nie do zrobienia, albo nie zwracasz na to uwagi chcąc siępowyżalać jacy to wredni organizatorzy są bo nie zaprosili Cię, choć tak błyszczysz aktywnością-42 posty!

Jak robisz impreze urodzinową to zapraszasz wszystkich ludzi jakich widziałeś na ulicy w swoim mieście czy może tych których znasz i lubisz? NIe brnij dalej, bo nic nie osiągniesz wygadywaniem głupot.

Sorry że się wciąłem zjazdowiczą w ich temat, ale nie mogłem nie odpowiedzieć na te farmazony ;]

Edytowano przez Kaktus.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kim jesteś, za młody na forum jestem ale:

Zjazdy są organizowane przez moderacje FA, i - siłą rzeczy - jako, że są moderatorami, to mogą nagradzać za nieodpowiednie zachowanie zjazdowiczów. Nie jest to w żadnym wypadku nielegalne, bo nikt nie łamie prawa, ani nawet regulaminu forum. Nie rozumiem również dlaczego uważasz, że ciężko jest dostać zaproszenie na taki zjazd. Ja je dostałem, użytkownik z bardzo, bardzo bogatą przeszłością procentową na forum, który rok temu dostał zdecydowaną odmowę na jakiekolwiek prespektywy zaproszenia w tym roku (pamiętam :D). Nie czuję się w jakikolwiek sposób z tego powodu lepszy, ani gorszy, żadnych bonusów z tego względu się nie dostaje, więc nie wiem co masz w tym wypadku na myśli.

Naprawdę, nie mam pojęcia co Cię ugryzło. :P Jeżeli masz żal, że nie dostałeś zaproszenia, to proszę o zachowanie spokoju - masz na koncie 42 posty i po takiej ilości nie ma szans na poznanie użytkownika z dobrej/miłej strony. Chyba, że jak wcześniej powiedziałem - jesteś jakimś innym kontem dużo starszego użytkownika, ale w to się wglębiać nie mam zamiaru.

A co do mojego statusu zjazdowego, to nic się nie zmieniło. Prawdopodobnie do co najmniej 4 Lipca nie będę wiedział czy w ogóle mam szanse na pojawienie się na nim, nie mówiąc nic na temat zorganizowania pieniędzy (choć to zdecydowanie mniejszy problem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konsekwencji to nie widzę związku między zachowaniem na pseudo zlocie a banem na forum. Nawet się zastanawiam czy jest taka sankcja jest legalna.
Jest legalna, bo wraz z zaproszeniem każdy dostaje swoisty regulamin zjazdu. Poza tym - jeśli za zasługi na forum odbijają się na naszej sytuacji na 'zjeździe' (tzn. mówią, czy dostaniemy zaproszenie, czy nie), to za 'zasługi' na zjeździe można też być 'uhonorowanym' na forum. Skoro to jest spotkanie towarzyskie, które ma pozwolić ludziom, którzy od iluś lat* są na forum bardzo aktywni - poznać się także w rzeczywistości, to nie widzę powodu, dla którego osoba zachowująca się niewłaściwie i psująca zabawę (np. nieodpowiedzialnym zachowaniem, brakiem kultury i tak dalej) miała dostawać zaproszeni i zajmować 'jedno z miejsc', skoro na jej miejsce może wskoczyć jakiś nowszy forumowicz, który będzie się odpowiedzialniej zachowywał. Wystarczy tylko się przyłożyć do aktywności na forum, a nie wszędzie wierzyć spiski.

Moim skromnym zdaniem po prostu dzielicie forumowiczów na lepszych i gorszych. Mimo tylu lat nadal nic się w tej kwestii nie zmieniło - zamiast rzucić hasło, że takiego dnia w takim miejscu się spotykamy i czekamy na potwierdzenie przybycia to wymyślacie selekcję.
Dobrze, to podaj mi projekt, wg którego miałaby powstać impreza dla wszystkich forumowiczów - ponad 220 tysięcy... Chociaż wtedy zapewne z oburzeniem napisaliby czytelnicy CD-Action, że również czują się dyskryminowani - wobec czego impreza powinna być zorganizowana dla wszystkich. A potem zajmij się finansową stroną tego zjazdu. I weź odpowiedzialność za wszystkie wypadki. A jeśli nie - to wszelkie kolejne zarzuty będę uważała za trollowanie.

A więc: jak już pisałam wcześniej, ograniczona liczba zaproszeń - wysyłanych do tego w kilku falach - umożliwia nam kontrolowanie, ile osób będzie, aby upewnić się, że wszyscy zmieścimy się w jednym hotelu. Zapraszamy też osoby najaktywniejsze, które mają szansę bawić się najlepiej, bo dzięki aktywności swojej - i innych zaproszonych - dobrze się znają z forum.

* - zdarzało się jednak, nawet w ostatnich latach, że zaproszenia dostawały osoby będące na forum krócej niż rok, a które dzięki swojej pozytywnej aktywności bez wątpienia zasłużyły na tą nagrodę.

EDIT:

Zjazdy są organizowane przez moderacje FA, i - siłą rzeczy - jako, że są moderatorami, to mogą nagradzać za nieodpowiednie zachowanie zjazdowiczów
Są organizowane przez moderację, ale to nie znaczy, że muszą - jestem pewna, że organizatorzy chętnie zobaczą dodatkową parę rąk do pomocy (choć w tym roku już większość jest dopracowana). Z drugiej strony - do tej pory tak było, bo od organizatora wymaga się zwykle bezinteresownego poświęcania wolnego czasu, dużej aktywności na forum, znajomości jego struktur, użytkowników i odpowiedzialności... czyli tego samego, co od moderacji, więc zwykle rzeczywiście wychodzi na to, że organizator to moderator ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje to zgłosić na policje.... :dry: Przynajmniej będą się mieli z czego (kogo) śmiać parę dni...

Rozumiem, że na tym forum są sami tytani jurysprudencji, którzy znają porządek prawny RP. Gratuluję !

I trzeba je wszystkie przeczytać odnotować i tych wszystkich ludzi zorganizować. Zgłaszasz się? Nie? Tak myślałem.

Albo nie chcesz zrozumieć że zjazd ogólno forumowy jest nie do zrobienia.

Wystarczy minimum zaangażowania i chęci i bez problemów można to zorganizować włącznie z logistyką.

choć tak błyszczysz aktywnością-42 posty!

co ty wiesz :laugh:

Sorry że się wciąłem zjazdowiczą w ich temat, ale nie mogłem nie odpowiedzieć na te farmazony ;]

Dobrze, że zauważyłeś że czas wracać do zadań domowych z przyrody. Miłego odrabiania lekcji.

- - - - - - - - -

@niziołka

Zaczynając od materii prawno - administracyjnych:

Jest legalna, bo wraz z zaproszeniem każdy dostaje swoisty regulamin zjazdu.

1 regulamin (imprezy / zlotu / spotkania) ma się nijak do regulaminu forum.

Dalej

Dobrze, to podaj mi projekt, wg którego miałaby powstać impreza dla wszystkich forumowiczów - ponad 220 tysięcy... Chociaż wtedy zapewne z oburzeniem napisaliby czytelnicy CD-Action, że również czują się dyskryminowani - wobec czego impreza powinna być zorganizowana dla wszystkich. A potem zajmij się finansową stroną tego zjazdu. I weź odpowiedzialność za wszystkie wypadki. A jeśli nie - to wszelkie kolejne zarzuty będę uważała za trollowanie.

A więc: jak już pisałam wcześniej, ograniczona liczba zaproszeń - wysyłanych do tego w kilku falach - umożliwia nam kontrolowanie, ile osób będzie, aby upewnić się, że wszyscy zmieścimy się w jednym hotelu. Zapraszamy też osoby najaktywniejsze, które mają szansę bawić się najlepiej, bo dzięki aktywności swojej - i innych zaproszonych - dobrze się znają z forum.

Mówimy o zlocie forumowiczów a nie o zlocie czytelników pisma CD - Action. Tym samym zamykamy krąg osób do których będziemy kierować zaproszenia przy czym druga strona (czytelnicy, którzy nie są zarejestrowani) nie powinna się czuć oburzona ani ignorowana.

Jak ja to widzę ? Słusznie zauważyłaś, że obecnie forum ma BARDZO dużo użytkowników ale ilu z tych użytkowników jest aktywnymi użytkownikami ? Podejrzewam, że jest dużo kont z których nikt nie korzysta. To już powinno zmniejszyć liczbę użytkowników.

Przy organizacji takiej imprezy najważniejszy jest czas, nie czytałem dokładnie poprzednich stron więc nie wiem kiedy zaczęły się przygotowywania ale według mnie szykując zlot np. na koniec czerwca '12 zaczynamy się do niego przygotowywać już pod koniec '11 robiąc research odpowiedniego obiektu, gdzie Forumowicze będą się bawić. Napisałaś, że za organizację odpowiadają moderatorzy (których jest kilku / kilkunastu) więc nie jest to problem aby porozdzielać zadania

@Treser tak sobie czytam te Twoje posty w tym temacie i stwierdzam, że Ty chyba zwyczajnie zazdrościsz tym, którzy dostali zaproszenie na Zjazd.

Tak jak wcześniej już napisałem nikomu nie zazdroszczę, że otrzymał zaproszenie a ja nie. I tak jak wcześniej napisałem mam uwagi co sposobu zapraszania.

A teraz pytanie do Ciebie cykucki: Kogo Ty, jako organizator zaprosiłbyś na Zjazd? Może Twoja konstruktywna i sensowna odpowiedź wyjaśni nam Twoje postrzeganie Zjazdu i tego kto jest zapraszany

Zakładając, że mamy załatwione miejsce na powiedzmy 200 - 300 osób i zaklepany termin.

Po prostu organizator informuje forumowiczów, że jest zlot tego i tego w miejscu takim i takim. Jako, że miejsce w którym będzie zlot nie jest z gumy decyduje kolejność zgłoszenia oraz wpłata pieniędzy (ew. zgoda rodziców / opiekuna na uczestniczenie nieletniego na takiej imprezie) po czym dana osoba znajdzie się na liście.

Według mnie taki sposób jest zdecydowanie lepszy niż selekcja typu ty tak a ty nie. Oczywiście przykład który zaproponowałem jest też w pewnym sensie selekcją ale w moim odczuciu bardziej sprawiedliwą.

Edytowano przez cykucki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że się wtrącę, ale w obecnej sytuacji chciałbym co nieco powiedzieć od siebie :smile:

cykucki - tak sobie czytam te Twoje posty w tym temacie i stwierdzam, że Ty chyba zwyczajnie zazdrościsz tym, którzy dostali zaproszenie na Zjazd. Wydawało mi się, że niziołka wystarczająco wyjaśniła Ci jak się ma sprawa z zaproszonymi na Zjazd osobami, ale tu widzę, że nadal masz "klepki na oczach" (jak to moja rodzicielka nie raz do mnie mówi..) i widzisz tylko to co napisałeś wcześniej.. Wydaje się że wyjaśnienia niziołki nie rozumiesz i nie chcesz zrozumieć :rolleyes: Ja w pełni zgadzam się z niziołką, w każdym słowie jej wypowiedzi i szanuję organizatorów Zjazdu za to co na każdym Zjeździe przygotowują :thumbsup:

Ponadto też stwierdziłem, że nie podziękowałem jeszcze za oficjalne zaproszenie, więc teraz chciałbym to nadrobić wypowiadając jedno wielkie i wymowne: DZIĘKUJĘ :wink: Cieszę się że moja praca i czas poświęcony na moją działalność "ekspercką" w mojej dziedzinie (czy też może czymś innym :trollface:) została nagrodzona oficjalnym zaproszeniem :happy:

A teraz pytanie do Ciebie cykucki: Kogo Ty, jako organizator zaprosiłbyś na Zjazd? Może Twoja konstruktywna i sensowna odpowiedź wyjaśni nam Twoje postrzeganie Zjazdu i tego kto jest zapraszany :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy minimum zaangażowania i chęci i bez problemów można to zorganizować włącznie z logistyką.
Więc się wykaż. Możesz mnie później w ramach zemsty za niewysłanie ci zaproszenia również nie zapraszać ;] I odradzam używanie określeń takich jak "tytani jurysprudencji, którzy znają porządek prawny RP", bo ciebie nikt nie nazywa Mistrzem Ceremonii/Organizacji/Logistyki.

co ty wiesz laugh.gif
Ważne, co wiedzą organizatorzy. A wiedzą tyle, że jesteś zarejestrowany od 3 lat, masz poniżej 50 postów... A co najważniejsze: skłonności do trollowania. I to właśnie ta ostatnia cecha znaczy ma najgorszy wpływ na twoją ocenę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy organizacji takiej imprezy najważniejszy jest czas, nie czytałem dokładnie poprzednich stron więc nie wiem kiedy zaczęły się przygotowywania ale według mnie szykując zlot np. na koniec czerwca '12 zaczynamy się do niego przygotowywać już pod koniec '11 robiąc research odpowiedniego obiektu, gdzie Forumowicze będą się bawić.

Taaa...bo moderatorka to nasz zawód i faktycznie stać nas na poświęcenie roku na przygotowania. Poza tym fajny byłby to zjazd, na który przyjechałaby masa niekojarzących się z forum ludzi, którzy przy takiej ilości dusz i tak nie zdążyłaby się zapoznać. Z relacji z poprzednich zjazdów umieszczanych w tym temacie wiem, że parę dni to za mało na spędzenie wystarczającej ilości czasu z każdym z 30-stu uczestników, o kilku setkach nie wspominając

Zakładając, że mamy załatwione miejsce na powiedzmy 200 - 300 osób i zaklepany termin.

Po prostu organizator informuje forumowiczów, że jest zlot tego i tego w miejscu takim i takim. Jako, że miejsce w którym będzie zlot nie jest z gumy decyduje kolejność zgłoszenia oraz wpłata pieniędzy (ew. zgoda rodziców / opiekuna na uczestniczenie nieletniego na takiej imprezie) po czym dana osoba znajdzie się na liście.

Taaaa2...i co? wywalamy najbardziej wartościowych ludzi, których zdecydowanie najbardziej chcielibyśmy poznać, bo:

a)mają niejasną sytuację finansową

b)nie wiedzą jak rozłożą im się urlopy/praktyki itp.

c)nie byli na forum jakiś czas po otrzymaniu zaproszenia i nawet go nie zauważyli

itepe...itede...

Poza tym muszę to napisać: Trolujesz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie wtrącenie, ale sytuacja zaczyna być cokolwiek irytująca, a co więcej satyryczne.

Co do konsekwencji to nie widzę związku między zachowaniem na pseudo zlocie a banem na forum. Nawet się zastanawiam czy jest taka sankcja jest legalna w świetle polskich przepisów i orzecznictwa.

Buehehe... I co Ci wyszło z tych zastanawiań? Naprawdę chciałbym wiedzieć, jaki artykuł, której ustawy, w którym paragrafie stwierdza, że nieprzestrzeganie zasad wewnętrznych - tutaj regulaminu czy zasad zorganizowanego zjazdu - nie może się wiązać z przyjętą karalnością wewnętrzną, nienaruszającą w zasadzie dóbr karanego. Regulamin nie jest sprzeczny z prawem - co więcej, zobowiązałeś się go przestrzegać, a raczej nie ma artykułu, który mówiłby, że takie dobrowolne zobowiązanie się jest niewiążące - swoboda przedmiotu regulacji zobowiązaniowych.

I nie, nie trzeba być "tytanem jurysprudencji", by wiedzieć takie rzeczy. Wystarczy mieć głowę na karku i nie próbować płakać, gdy ktoś dostaje to, na co zasłużył i na co się zgodził.

Wystarczy minimum zaangażowania i chęci i bez problemów można to zorganizować włącznie z logistyką.

Naturalnie... A podstawami, na których opierasz to twierdzenie są...?

Minimum chęci i zaangażowania = "Hej, chcę zrobić zjazd! Zróbmy zjazd! Przyjedźcie XYZ, niech każdy robi co chce, weźcie banery CD-Action i zróbmy rozróbę"? Naprawdę, nie chciałbyś mieć do czynienia z konsekwencjami takiego zachowania, a te mogą być różne i akurat żadna z nich nie byłaby związana z forum.

1 regulamin (imprezy / zlotu / spotkania) ma się nijak do regulaminu forum.

Dlaczegoż to? Może regulować kwestie powiązane.

Tak swoją drogą co to ma wspólnego z prawem administracyjnym? Nie żebym zarzucał nie-bycie tytanem prawoznawstwa...

Mówimy o zlocie forumowiczów a nie o zlocie czytelnikach pisma CD - Action. Tym samym zamykamy krąg osób do których będziemy kierować zaproszenia przy czym druga strona (czytelnicy, którzy nie są zarejestrowani) nie powinna się czuć oburzona ani ignorowana.

Oburzona, bo jakże to - muszę się rejestrować na forum, by dostać zaproszenie?! Skandal, łamanie moich wolności!

Jak ja to widzę ? Słusznie zauważyłaś, że obecnie forum ma BARDZO dużo użytkowników ale ilu z tych użytkowników jest aktywnymi użytkownikami ? Podejrzewam, że jest dużo kont z których nikt nie korzysta. To już powinno zmniejszyć liczbę użytkowników.

Aktywność, swoją drogą, powinna być pozytywna.

Przy organizacji takiej imprezy najważniejszy jest czas, nie czytałem dokładnie poprzednich stron więc nie wiem kiedy zaczęły się przygotowywania ale według mnie szykując zlot np. na koniec czerwca '12 zaczynamy się do niego przygotowywać już pod koniec '11 robiąc research odpowiedniego obiektu, gdzie Forumowicze będą się bawić. Napisałaś, że za organizację odpowiadają moderatorzy (których jest kilku / kilkunastu) więc nie jest to problem aby porozdzielać zadania.

Więc przystępujesz do formułowania zarzutów jako osoba, która bez problemu by to zorganizowała, na dodatek zna prawo (i wiąże organizację zjazdu z prawem administracyjnym...), a przystępuje do dyskusji bez wiedzy merytorycznej i na dodatek z mizerną znajomością poprawnej pisowni i polszczyzny? Never saw it coming.

Niziołka i inni już napisali co i jak. Jako że studiuję prawo, z ciekawości się wypowiedziałem, by się dowiedzieć, skąd masz takie rewelacje na ten temat. Zwłaszcza w przekonaniu, że za stwierdzenie "hej, przyjedźcie" nie ponosi się żadnej odpowiedzialności.

Nie jest to jednak temat na wymianę złośliwości, tak więc ograniczyłem się do odniesienia się tylko do wyraźnych luk rozumowania i prośby wyjaśnienie toku rozumowania. Niestety jednak nadal utwierdzam się w przekonaniu, że Ci, którzy najwięcej krzyczą o łamaniu praw, tak naprawdę najmniej o tym wiedzą.

@down

Potwierdzam z całą powagą. Dochodzi do tego konieczność rezerwacji, konieczność zebrania funduszy, spisania, zaklepania, przewidzenia rzadkich sytuacji, dojrzałość do odpowiedzialności - nie tylko moralnej. Hop-siup to nie można zorganizować nawet festynu parafialnego.

@Paragrafy i ustępy a ustawy i kodeksy

Kodeks jest ustawą. Normą jest też, że w zakresie nazwanym "ustawami" znajdują się także kodeksy, więc pytając o ustawy pytam także o kodeksy, chyba że kadra profesorska mojego uniwersytetu specjalnie podaje złe informacje. Takoż więc pytam także o paragrafy - ewentualne, niekoniecznie muszące wystąpić. Ustępy występują w ustawach niebędących kodeksami, paragrafy weń. Zarzut miał charakter dotyczący i zahaczający o prawo cywilne, może nawet karne, jeśli zastosować by podobną wykładnię jak w tych zarzutach. Obie gałęzie są regulowane przez kodeksy i ww. zarzut ew. naruszeń możnaby się doszukiwać w zasadzie wyłącznie w nich. Bladego pojęcia nie mam, jaka inna ustawa mogłaby zawierać stwierdzenie ew. naruszenia. Stąd moje prośba o podanie paragrafu. Niestety, otrzymałem tylko stwierdzenie moich znikomych kompetencji. No cóż, "tytanem" z prawoznawstwa nie jestem, ale jak na razie moja prośba nie wydaje się stwierdzać jakiejkolwiek mojej błędnej wiedzy.

Edytowano przez behemort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o zlocie forumowiczów a nie o zlocie czytelnikach pisma CD - Action. Tym samym zamykamy krąg osób do których będziemy kierować zaproszenia przy czym druga strona (czytelnicy, którzy nie są zarejestrowani) nie powinna się czuć oburzona ani ignorowana.

Jak ja to widzę ? Słusznie zauważyłaś, że obecnie forum ma BARDZO dużo użytkowników ale ilu z tych użytkowników jest aktywnymi użytkownikami ? Podejrzewam, że jest dużo kont z których nikt nie korzysta. To już powinno zmniejszyć liczbę użytkowników.

Przy organizacji takiej imprezy najważniejszy jest czas, nie czytałem dokładnie poprzednich stron więc nie wiem kiedy zaczęły się przygotowywania ale według mnie szykując zlot np. na koniec czerwca '12 zaczynamy się do niego przygotowywać już pod koniec '11 robiąc research odpowiedniego obiektu, gdzie Forumowicze będą się bawić. Napisałaś, że za organizację odpowiadają moderatorzy (których jest kilku / kilkunastu) więc nie jest to problem aby porozdzielać zadania

Zakładając, że mamy załatwione miejsce na powiedzmy 200 - 300 osób i zaklepany termin.

Po prostu organizator informuje forumowiczów, że jest zlot tego i tego w miejscu takim i takim. Jako, że miejsce w którym będzie zlot nie jest z gumy decyduje kolejność zgłoszenia oraz wpłata pieniędzy (ew. zgoda rodziców / opiekuna na uczestniczenie nieletniego na takiej imprezie) po czym dana osoba znajdzie się na liście.

Przede wszystkim: gdyby to było dużą imprezą, która uwzględnia wszystkich forumowiczów, to jak zachować się wobec mnóstwa osób, które zarejestrowałyby się na forum tylko po to, żeby się pojawić na zjeździe, tak naprawdę nie mając o nim żadnego pojęcia? Po drugie: rzeczywiście, wielu forumowiczów jest nieaktywnych albo mało aktywnych. Jednak patrząc na średnią, to największe szanse na dostanie się na taki zjazd miałyby osoby mające, powiedzmy, 50 postów.

A ten zjazd, który tutaj się tworzy, nie jest zjazdem forum CD-Action. Tylko jego forumowiczów: osób, które go tworzą, poświęcając mu wiele czasu.

Jeśli chodzi o organizację: jasne, zajmują się nią moderatorzy... Ale do tej pory było to od 1-3, czyli tylu, którzy chcieli zająć się organizacją. Bo to jest jednak znacznie więcej obowiązków, niż się wydaje... Nie tylko zbieranie list godnych zaproszenia, rejestrowanie hoteli, zbieranie osób z dworca, odprowadzanie do hotelu, pokazywanie miejsc w mieście zapewniających np. zakupy, ale i odpowiadanie na tony zabawnych pytań, propozycji i pretensji. A w czasie zjazdu - chociaż każdy przyjeżdża na własną odpowiedzialność (niepełnoletni muszą mieć zgodę rodziców) to jednak zapewnianie wszystkim jak najlepszej zabawy i rozwiązywanie konfliktów.

Według mnie taki sposób jest zdecydowanie lepszy niż selekcja typu ty tak a ty nie. Oczywiście przykład który zaproponowałem jest też w pewnym sensie selekcją ale w moim odczuciu bardziej sprawiedliwą.
Moim zdaniem jednak, przy organizowaniu Zjazdu Forumowiczów ważniejsze jest, by pojawiły się na nim osoby, które swoją pracą i działalnością zasłużyły na to, by je dostać... a nie ci, którzy w akurat tej minucie, kiedy była rejestracja siedzieli przy komputerze - bo to równie dobrze może zapewnić pojawienie się na zjeździe osób z jednodniowym stażem i z ilością postów 0-10. Co daje tylko im tylko minimalnie większą styczność z forum, niż losowo zebranym z ulicy ludziom. To jakby narzekać, że forum jest niedemokratyczne. I nie pozwala użytkownikom urządzać wyborów na stanowiska redaktorów.

W każdym razie: ponieważ twoja propozycja jest bliższa tematowi "Na Luzie" niż "Zjazdy", a każdy z uczestników zjazdu (także tegoroczni "nowi") mam nadzieję potwierdzi, że dotychczasowy sposób jest racjonalny i zapewnia świetną zabawę, to nie widzę powodu kontynuowania tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już też była taka pseudo selekcja, jeszcze zanim zarejestrowałeś się na forum, tylko setka użytkowników dostała zaproszenie. Na jakiej podstawie był wybór - nie wiadomo :laugh:

Liczba postów i pozytywna aktywność. Nie było to problemem, bo w 2007 roku dostałem zaproszenie na zjazd. Miałem wtedy ok. 600-700 postów i po prostu udzielałem się w wielu miejscach. Nic trudnego.

Moim skromnym zdaniem po prostu dzielicie forumowiczów na lepszych i gorszych. Mimo tylu lat nadal nic się w tej kwestii nie zmieniło - zamiast rzucić hasło, że takiego dnia w takim miejscu się spotykamy i czekamy na potwierdzenie przybycia to wymyślacie selekcję.

Bo to nie jest takie proste. Nie wystarczy rzucić hasło i już. Zaklepanie miejsca, jakichś rozrywek to spory problem. Np. żeby zaklepać określoną liczbę miejsc w hotelu organizator musi wyłożyć z własnej kieszeni kilka tysięcy złotych. I to przy circa 25 zjazdowiczach. Wyobrażasz sobie sumę przy większej ich liczbie? Dlatego musi mieć potwierdzenie ile osób się pojawi, żeby mniej więcej wiedzieć ile pokoi zarezerwować i mieć pewność, że osoby które przyjadą oddadzą mu kasę.

Co do konsekwencji to nie widzę związku między zachowaniem na pseudo zlocie a banem na forum. Nawet się zastanawiam czy jest taka sankcja jest legalna w świetle polskich przepisów i orzecznictwa.

:laugh:

Wystarczy minimum zaangażowania i chęci i bez problemów można to zorganizować włącznie z logistyką.

I tylko kiladzesiąt tysięcy złotych bez gwarancji, że zostaną nam oddane. Zdajesz się nie dostrzegać najważniejszego.

Dobrze, że zauważyłeś że czas wracać do zadań domowych z przyrody. Miłego odrabiania lekcji.
Daruj sobie takie teksty, bo to zwyczajny trolling.

Podejrzewam, że jest dużo kont z których nikt nie korzysta. To już powinno zmniejszyć liczbę użytkowników.

Na pewno tak jest, ale przy np. choćby 100 osobach będzie niezwykle trudno znaleźć odpowiednie miejsce, by je zakwaterować.

Napisałaś, że za organizację odpowiadają moderatorzy (których jest kilku / kilkunastu) więc nie jest to problem aby porozdzielać zadania

Hahaha... Forum to nie całe życie, mamy inne zajęcia niż słanie PW do 50 000 użytkowników, a potem odnotowywanie kto się zaanonsował z przyjazdem, a kto nas odesłał na drzewo. Organizacją zajmuje się jedna - dwie osoby a i tak jest to bardzo dużo pracy, nawet przy rozesłanych jedynie ok. stukilkudziesięciu zaproszeniach.

Zakładając, że mamy załatwione miejsce na powiedzmy 200 - 300 osób i zaklepany termin.

Po prostu organizator informuje forumowiczów, że jest zlot tego i tego w miejscu takim i takim.

A koszty?

Jako, że miejsce w którym będzie zlot nie jest z gumy decyduje kolejność zgłoszenia oraz wpłata pieniędzy

W jaki sposób zostanie to rozliczone? Każdy przed wejściem obowiązany będzie okazać dowód wpłaty? Kto zapanuje nad taką rzeszą osób? Kto będzie ponosił prawną odpowiedzialność za zniszczenia/pobicie etc. dokonane przez osobę, która nie powinna się tam znaleźć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omnomnomnom ktoś tu karmi Trolla :) Więc przybywam by podjeść, Cycki jestem za byś organizował jakąś działalność okołozlotową w innym terminie, może się pojawie :3

EOT.

Na zlociku najważniejsza jest opieka nad "świerzakami" i niezorientowanymi, po 3-4 zlotach każdy dba o siebie perfekcyjnie ;). Zresztą jeszcze nigdy się tak nie zdażyło gdy użytkownik z najbliższej okolicy zlotu wpadł pogadać czy się zapoznać by został "niewpuszczony bo niema go na liśćie". Zawsze można spotkać się na rynku czy innym szynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omnomnomnom ktoś tu karmi Trolla :)

Warto drążyć temat, bo może czegoś ciekawego się dowiemy. Poza tym robienie od razu EOT byłoby zaraz postrzegane jako zamykanie ust, komuna, totalitaryzm i Troskliwe Misie w jednym. Zawsze warto wsłuchać się w głos eksperta, który organizował takich zjazdów wiele... Przynajmniej tak mi się wydaje.

Więc przybywam by podjeść, Cycki jestem za byś organizował jakąś działalność okołozlotową w innym terminie, może się pojawie :3

Przekręcanie ksywek nie jest potrzebne, drogi Mr Feo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chciałbym wiedzieć, jaki artykuł, której ustawy, w którym paragrafie stwierdza, że nieprzestrzeganie zasad wewnętrznych.

Ustawa i paragraf ? A to nowość, rozumiem że miałeś na myśli ustawę zwaną kodeksem. Więc w tym momencie nie mamy o czym dyskutować. Polecam powrót do prawoznastwa.

-----

@RIP1988

Taaaa2...i co? wywalamy najbardziej wartościowych ludzi, których zdecydowanie najbardziej chcielibyśmy poznać, bo:

a)mają niejasną sytuację finansową

b)nie wiedzą jak rozłożą im się urlopy/praktyki itp.

c)nie byli na forum jakiś czas po otrzymaniu zaproszenia i nawet go nie zauważyli

itepe...itede...

Nie wywalacie bo nie wysyłacie zaproszeń.

a) sorry ale jak ktoś ma problem finansowy tojego problem

b) to po takiej informacji (o zlocie) warto zacząć planować swój wolny czas

c) zaproszenia można wysłać także na adresy e - mail

@niziołka

Według mnie szanse na to, że na zlocie pojawi się osoba z jednodniowym stażem na forum jest bliska zeru. Nie sądze aby taka osoba chciała wpłacać dobrowolnie określoną sumę pieniędzy. Co do obsługi logistycznej forumowiczó to nie można tego aspektu zmniejszyć do minimum drukując / przesyłając mapki z przydatnymi informacjami o dojeździe. Nie bądźmi dziećmi - każdy posiada przynajmniej odrobinę orientacji w terenie.

@turambar

Sprawny organizator znajdzie miejsce, gdzie jest możliwość negocjowania kwoty ewentualnej zaliczki czy zmiany ilości zarezerwowanych łóżek / pokoi. Przecież nie będzie się czekało na wpłaty do terminu zlotu tylko do wcześniejszego terminu. Co do sposobu rozliczenia się to co za problem w tytule przlewu wpisać za co są pieniądze i od kogo.

Cycki jestem za byś organizował jakąś działalność okołozlotową w innym terminie

Wohohoh nie ma to jak przekręcanie ksywek, poziom gimnazjum został osiągnięty. Jeszcze brakuje 'Twojej starej' do kompletu.

Edytowano przez cykucki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wywalacie bo nie wysyłacie zaproszeń.

Oo,a to dlaczego?

a) sorry ale jak ktoś ma problem finansowy tojego problem

Sry, ale jednak wolę plebiscyt osobowościowy od finansowego

b) to po takiej informacji (o zlocie) warto zacząć planować swój wolny czas

Co nie daje żadnej gwarancji, że nie zostaniemy wyprzedzeni przez grupę wiecznie nudzących się ludzi, którzy natychmiast odpowiedzą na zaproszenia.

Sprawny organizator znajdzie miejsce, gdzie jest możliwość negocjowania kwoty ewentualnej zaliczki czy zmiany ilości zarezerwowanych łóżek / pokoi. Przecież nie będzie się czekało na wpłaty do terminu zlotu tylko do wcześniejszego terminu. Co do sposobu rozliczenia się to co za problem w tytule przlewu wpisać za co są pieniądze i od kogo.

Nie pojmujesz tego, że w większości jesteśmy studentami, a organizatorzy nie są żadną jednostką formalną, tylko maleńką grupką ludzi, chcących spotkać się z najaktywniejszymi i pozytywnie wyróżniającymi się na forum ludźmi?

Ale ja nic więcej nie piszę, bo naprawdę nie przedstawiłeś żadnego sensownego argumentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom gimnazjum został osiągnięty

A Turambar ostrzegał, żeby nie używać takich tekstów....

Polecam powrót do prawoznastwa.

A ja polecam powrót do zasad organizowania takich zjazdów. Aha, a skoro przy prawie jesteśmy, od razu odpowiem: zjazd jest w pełni antysemicki, rasistowski, o charakterze ksenofobicznym: wszyscy zjazdowicze to Polacy, prawdopodobnie wyznania rzymskokatolickiego (bądź ateiści), białego koloru skóry. Nie ma żadnych przedstawicieli Islamu/Świadków Jehowy, nie ma żadnych ososbników ze skórą inną niż białą. Zaskarżysz nas? :o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...