Jump to content
Pzkw VIb

Zjazdy II

Recommended Posts

Ktoś planuje być we wrocku jakoś tak wcześniej niż wieczorem? Bo ja będę raczej mocno rano. :D

Będę jak przyjadę, w piąteg zapewne. Przywieźć coś komuś z krainy wungla?

@Pan_Feanor Weź tego wungla, ściśnij trochu i dajmond zrób. Chciałbym mieć coś "wietrznego", co nie byłoby ospą...

Nieco czasu minęło, a ja tak nieco organizacyjnie w plecy jestem. Z kasą też stoję tak sobie, bo choć pracę znalazłem, to jednak wypłata może do mnie nie dojść PRZED zjazdem - a to oznacza, że trzeba będzie pożyczyć na parę dni najpewniej...

No ale ja nie o tym chciałem. Zauważyłem, że część naszej drogiej konfraterni czas jakiś temu dywagować poczęła nad dostaniem się do Wrocławia środkami komunikacji wszelkiemi. Nie pamiętam, prawda, czasów siedzenia po korytarzach w pociągu, pamiętam jednak piękne czasy wędzenia się pospołu w osiem osób w jednym przedziale. Osobiście uważam, że czasy były to piękne. Stefan, P_ i Dracia, Osieł nasz kochany, Szedoł, Arnie, Orgeł i Bronexę... i kogoś z pewnością jeszcze pominąłem. No i moja niegodna tego grona osoba. Zaprawdę, cudne to były podróże...

Ostatnim razem, dwa lata temu - bogi stare i nowe patrzą i dziwują się, jakże dawno to było - wybierał się ja furmaną od rodzicieli zapożyczoną, Piatem Funto srebrzystolakiernym, co to auto owo nawet w Gospodarza wjechać się nie bało.* I choć podróż takoż pyszna była, to jednak nie było to to samo, co wyprawa megazordem. Pytanie zatem moje brzmi tak...

Czy zbieramy się większym gronem na wspólną, zbieraną po różnych elementach trasy podróż, na nieco być może większe koszta nie bacząc? Tak, aby owym większym gronem do Breslau zajechać? Czy mimo to wszyscy wybieramy się "na własny rachunek"?

Pytanie to szczere i całkiem poważne, gdyż albowiem pewności mi nie staje, czy wóz spalinowy będzie mi dostępny, a nawet jeśli - czy nie winienem gotować się na godzinę konkretną, na dworcu oczekiwać na znajome twarze, by podróż odbyć w kompaniji zacnej. Nie mam takoż, jak widać, planów żadnych natenczas, a takowe chcąc poczynić, odpowiedzi rychłej oczekuję. :)

* kto jechał ze mną, ten wie, o czym rzecz... i myślę, że jak ja, długo tej podróży nie zapomni... :D

• Upvote 1

@Veldrash o ile dalej jesteś w posiadaniu płyt z twórczością Beaty Kozidrak, to jestem w stanie porzucić plany o wygodnym pendolino i przesiąść się w jeszcze wygodniejszego Piata :D

Edited by org
  • Upvote 2

Ja jestem skłonny pogadać na ten temat za 2 tygodnie, bo lada dzień wyjeżdżam na urlop i będę dopiero 21 lipca. Jak zapewne łatwo się domyślić, kwestię dojazdu do Wrocka zacznę ogarniać po powrocie. :P

Bez dyskusyjnie, czasy kiedy jeździło się z grupą warszawską pociągiem były bardzo fajne. Te magiczne chwile, które trwały od 6 do 8 godzin, te upały, te hałasy spowodowane otwartym oknem, ale przy zamkniętym nie dało rady wytrzymać. Szukanie wolnych miejsc lub bieganiem co chwilę z przedziału do przedziału, aby pogadać z danym osobnikiem. Czy też zbieranie ludzi tydzień, dwa, miesiąc przed zjazdem aby spotkać się w stolicy i kupić wspólne bilety aby wyeliminować problem z miejscówkami.

Ja tylko dodam od siebie, bo już wcześniej napisałem, że jadę polskim busem, bo niestety nie obowiązują mnie już żadne zniżki na pociągi i plus zabieram osobę towarzyszącą. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć, bo nie powinno być z tym problemu, a ja z chęcią podzielę się jakimi godzinami wyruszam z Młocin.

Jest jakieś metro do Wrocka? Ew poczekam na większe opady i rowerkiem wodnym :>

Pilne pytanie do grupy warszawskiej (prócz Osła, bo jak u niego to wygląda, to wiem): czym się zabieracie na zjazd i o której godzinie? Bo ogólnie chciałem sobie zaklepać Polski Bus (chyba że cena nagle skoczy :P), ale najpierw chciałem się zorientować, czy przypadkiem nie planujecie pojechać większą grupą.

Edited by Knight Martius

Grupa krakowska będzie we Wro w okolicach 14-15, za pośrednictwem Antypolskiego Busa. Jeśli bandy z reszty Polski zjeżdżają się w okolicach tego czasu, to palec pod budkę.

edit: Rany boskie, kiedy ja nabiłem te 6451 postów?!

Edited by Cardinal

Za czasów kiedy jeszcze byłem modem ;)

Cardi zapomniał dodać, że dotrzemy O ILE przeżyjemy podróż. Ja profilaktycznie złożyłem już bogom jagnię w ofierze całopalnej za temperatury nieprzekraczające 25 stopni oraz napisałem anonim do dyrekcji Bolskiego Pusa, że jak mi połamią kolana, to ja im połamię części ciała, które trudno złamać, bo rzekomo nie mają kości.

Drobniaki na pokera zbieram od 2 miesięcy, więc Hrabula może wyjechać bogatszy niż przyjedzie (as usual).

Ja tam pakuję się do polskiego busa, bo chyba nikt z moich okolic nie jedzie, a solo autem mi się nie opłaca.

20 godzin temu, Knight Martius napisał:

Pilne pytanie do grupy warszawskiej (prócz Osła, bo jak u niego to wygląda, to wiem): czym się zabieracie na zjazd i o której godzinie? Bo ogólnie chciałem sobie zaklepać Polski Bus (chyba że cena nagle skoczy :P), ale najpierw chciałem się zorientować, czy przypadkiem nie planujecie pojechać większą grupą.

Jest jakakolwiek w ogóle grupa warszawska? :P Ja się zbieram samolotem, jak już od dawna mówiłam. Bardzo rano. 

15 godzin temu, nevya napisał:

Jest jakakolwiek w ogóle grupa warszawska?

Formowanie się "grup" to jedna z tradycji zjazdów. To świetna okazja, zwłaszcza dla debiutantów, żeby się lepiej poznać bo takie grupy z reguły są mniejsze i raczej trudniej zostać pominiętym jak na samym zjeździe. Sam do dzisiaj dziękuję Światowidowi że te X lat temu siadłem z Kalifatem Południa xD

• Upvote 2

Ja będę we Wrocławiu dostępny od wtorku/środy, więc w razie czego do mnie się można odezwać jeśli się nie będzie miało gdzie podziać zanim reszta się zjawi.

Sprawa organizacyjna.

Miło by było jakbym miał numery przynajmniej jednej osoby ze zmierzających na zjazd grup.

Oprócz tego, doba hotelowa jest od 14, sam będę we Wrocławiu około godziny 16, lecz jeśli ktoś by chciał wejść wcześniej do pokoju, to proszę o PW, ponieważ hostel może wydać klucze na nazwisko

Właśnie, jest jakiś konkretny plan? Ja na dworcu będę ok. 18, więc pewnie z pół godziny zajmie mi dotarcie do hostelu. Ktoś tam będzie siedział w jakiejś recepcji czy coś? :P

Ubiorę sie w seksowną mini i będę na każdego czekał z pejczem na recepcji aby go oznaczyć na liście.

o 18 już pewnie wiekszość będzie w hostelu, więc po prostu jak będziesz blisko to dzwoń, to się ogarnie

• Upvote 2

Jako debiutant mam takie nieśmiałe pytanie - jedzie ktoś pociągiem z Warszawy? Z Olsztyna jest tylko jedno bezpośrednie połączenie (dzięki któremu byłbym we Wrocławiu niestety dopiero po 20), więc najprawdopodobniej będę się w Warszawie przesiadał. B3rt twierdzi, że to świetna okazja dla takich, jak ja, więc chyba warto podpytać.

A o której byś wsiadał do pociągu w Warszawie? Bo na razie jestem w kwestii wyjazdu ze stolicy w miarę elastyczny (jeszcze nie zaklepałem nigdzie biletu; wiem, leń jestem xD), tak że nie wykluczam, iż się jakoś dostosuję.

Edited by Knight Martius

Też jestem elastyczny i nic jeszcze nie zaklepałem. Chciałem się właśnie dopytać, czy jest jakaś grupa, to bym wybrał ten sam pociąg. :D

Połączeń jest tyle, że można po prostu wybierać, o której by się chciało być na miejscu. Skoro Dżejms będzie w hostelu dopiero około 16, więc wczęsniej nie ma chyba co celowo przyjeżdżać. Idealnie w punkt jest Intercity 11:35 - 15:55.  Pendolino (i o 40 minut krótszy dojazd) jest w godzinach 13:50 - 17:31.

1 godzinę temu, Mysquff napisał:

Z Olsztyna jest tylko jedno bezpośrednie połączenie (dzięki któremu byłbym we Wrocławiu niestety dopiero po 20)

Tym TLK jadę ja. Zwyczajnie nie chce mi się przepłacać podwójnie żeby być na miejscu góra cztery godziny wcześniej. 

Jakbyś jednak się na niego zdecydował to pisz. 

Ponieważ zjazd nie pokrywa się z terminami naszych urlopów, to ja i Tomek będziemy raczej z doskoku. A dzięki temu, że hostel znajduje się o rzut beretem od mojego biura, to pewnie wpadnę przynajmniej w piątek i poniedziałek wieczorem, po pracy ;)