Skocz do zawartości
Pzkw VIb

Twórczość własna forumowiczów cz. 2

Polecane posty

ladne? :P

Jak nigdy nie komentuję userbarów, avatarów, sygnaturek i innych tego typu bzdur - to tu muszę przyznać, że wyszło Ci to całkiem sprawnie. Dobrym pomysłem było animować userbara bardziej nietypowo niż zwykle. Efekt wyszedł całkiem filmowy i przyciąga wzrok. Standardowo jednak trudno mi więcej powiedzieć z racji wielkości grafiki (userbar to userbar). Czuję, że dobrze byś się czuł robiąc jakieś większe flashowe headery lub coś w tym guście :)

Bzz bzz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już dwaj panowie przede mną powiedzieli - ładne. I że animacja, i że nie obejmuje tylko napisu, czy efektu przewijania obrazka, bo za duży.

Jedna rzecz mnie w nim tylko mierzi. Ten jaśniejszy pasek z dużą przezroczystością ciągnący się przez całą szerokość userbara... Już trzeba było dociągnąć do końca, zamiast tak ucinać. Zwłaszcza jak animacja się zrobi ciemniejsza to widać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AL... Ten Voldemort wygląda jak jakiś koleś z Dragon Balla. Szczerze mówiąc, to obrazek jest nędzny. Ok, jakoś toto narysowane jest, ale zupełnie mi nie pasuje w ramach estetyki - pokolorowane jest jeszcze gorsze.

Lepiej chyba rysować jakieś durne dragonballe niż w ich stylistykę wpinać wszystkie możliwe postaci filmowe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AL... Ten Voldemort wygląda jak jakiś koleś z Dragon Balla. Szczerze mówiąc, to obrazek jest nędzny. Ok, jakoś toto narysowane jest, ale zupełnie mi nie pasuje w ramach estetyki - pokolorowane jest jeszcze gorsze.

Lepiej chyba rysować jakieś durne dragonballe niż w ich stylistykę wpinać wszystkie możliwe postaci filmowe...

Cóz, sporo w tym racji...

Z drugiej strony, filmowa wersja Voldemorta to tylko "opcja". Oryginalny Voldemort wystepuje w ksiązce, stad każdy jego obraz (również ten w filmach) można traktować jako fanart (tak uwazam w każdym razie;] )

Itachi Uchiha z Naruto. Mial być Sasuke na początku (co widac po włosach), ale mi się odwidziało;]

itachiuchichaym5.th.jpg

Po inne ciekawe fikołki zapraszam nawww.komiksdziwko.blogspot.com

Przy okazji, mam pytanie. Skaner mój ma opcję lineart. Wygląda to bardzo fajnie, bo nawet rysunki robione ołowkiem są wtedy jedynie w black & white. Tyle tylko, że skaner ma chyba problem z "odczytaniem" niektórych (tych ciemnych) miejsc. Wygląda to, jak poniżej:

swscan00011he2.th.jpg

Da się coś z tym zrobić? Może skaner jest uszkodzony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A.L. - może...spróbuj w końcu przestać rysować stylem ala DG. Bo pierwsza praca gdzie jest przedstawiony jakiś gość w kapturze (nie wiem kto to, nie interesuje się HP) przypomina mi bardzo takiego jednego z Dragon Balla. Nie wiem jak się zwał, lecz też był biały, ale na głowie oraz trochę na korpusie miał fioletowego czegoś. No nie patrząc na styl to gołym okiem widać, że anatomia leży na samym dnie, wystarczy spojrzeć na jego prawą rękę (ale nasza lewa) gdzie trzyma magiczny patyczek. Nie dość, że prawa ręką jest dłuższa od lewej to jeszcze ten przed łokieć...zawsze mnie się wydawało, że jest dłuższy od przed ramienia. Gość po prostu wygląda jak jakiś nieudany eksperyment genetyczny :|. Dłonie i stopy...chyba w ogóle nad nimi nie pracujesz. Odkąd publikujesz swoje prace to jak dla mnie wciąż one wyglądają podobnie, zero zmiany na lepsze. Nie wiem, przy rysowaniu oglądaj jakieś fotografie gdzie ktoś ładnie pozuje z widocznymi dłoniami, lub jakoś sam pozuj swoje górne kończyny. Ale ze stopami to nie doradzę, bo sam jeszcze się z nimi męczę ;p. Lecz, żeby nie było, iż cała praca zła to powiem, że czaszka w tle nawet mi się podoba, chociaż wąż mógłby być bardziej krągły niż kwadratowy jak w grach za czasów kart 3DFX ;p.

A druga praca...nie mam pojęcia kto to jest i nie interesuje mnie (pewno gdybym zapytał swojej siostry stryjecznej kto to za gość, to na pewno by mi odpowiedziała, bo siedzi w tym całym Naruto), ale z ciekawości wystukałem w googlach imię gościa. No i jak dla mnie podobieństwo...minimalne. Na pierwszy rzut oka znów kojarzy się ze sławną smoczą piłką.

Jeszcze jedno, nie lepiej założyć sobie konto na DeviantArtcie czy na digicoś? Niż siedzieć na blogu, który mało kto go zauważy? Chyba właśnie devianto-podobne strony po to zostały stworzone, aby każdy mógł swe rysunki czy bardzo słabe czy wyrąbane w kosmos pokazać ;p.

Dodano:

dodam od siebie, byś nie zrażał się początkowo do nieprzychylnych komentarzy

Albo ich brakiem ;p.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, nie lepiej założyć sobie konto na DeviantArtcie czy na digicoś? Niż siedzieć na blogu, który mało kto go zauważy? Chyba właśnie devianto-podobne strony po to zostały stworzone, aby każdy mógł swe rysunki czy bardzo słabe czy wyrąbane w kosmos pokazać ;p.

dodam od siebie, byś nie zrażał się początkowo do nieprzychylnych komentarzy- pełno tam ludzi oceniających prace na zasadzie złe bo złe

ale przyznaję, że to dobry pomysł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie patrząc na styl to gołym okiem widać, że anatomia leży na samym dnie, wystarczy spojrzeć na jego prawą rękę (ale nasza lewa) gdzie trzyma magiczny patyczek. Nie dość, że prawa ręką jest dłuższa od lewej to jeszcze ten przed łokieć...zawsze mnie się wydawało, że jest dłuższy od przed ramienia. Gość po prostu wygląda jak jakiś nieudany eksperyment genetyczny :|

Rzeczywiście, kajam się;] Masz racje, anatomia lezy. Tak u mnie było, jest, i... Zobaczymy;] Dłonie istopy to rzeczy z ktorymi zawsze miałem problem.

Lecz, żeby nie było, iż cała praca zła to powiem, że czaszka w tle nawet mi się podoba, chociaż wąż mógłby być bardziej krągły niż kwadratowy jak w grach za czasów kart 3DFX ;p.

A to celowo akurat. Tak być miało;]

A druga praca...nie mam pojęcia kto to jest i nie interesuje mnie (pewno gdybym zapytał swojej siostry stryjecznej kto to za gość, to na pewno by mi odpowiedziała, bo siedzi w tym całym Naruto), ale z ciekawości wystukałem w googlach imię gościa. No i jak dla mnie podobieństwo...minimalne.

To przez oczy, które są u mnie... eee... wkurzone;] Naruto niedawno pozyczyłem, aktualnie czytam moemnt, w którym ta postać dopiero co się pojawiła. Jak widze (po Google Image), przez cały czas jest zimna i bez emocji. A ja myslalem, że w mandze się jeszcze rozkręci, stąd ta wsciekła mina;]

Co do podobienstwa do DB. Czy ja wiem, czy to jest takie podobne? Chyba, ze za podobne do Dragon Balla uznalesz wszystko, co swoją kreska zahacza o mangę?

A, zeby nie było wątpliwości, inaczej rysować potrafię (staram się przynajmniej). Weźmy na przykład komiks, który rysowałem w zeszłym roku (www.projektakido.prv.pl). W planach miałem całkowitą zmianę wyglądu postaci (jak znajde szkice, zeskanuje). Nie wyglądały już jak zywcem wyciągniete z Dragon Balla...

Mam swoje konto na DeviantArcie chyba, ale nie lubię tej strony. Nie zgadza się cos z moją Operą, a poza tym juz nie pamiętam hasła;]

A jesli chodzi o bloga, przykład biorę od najlepszych: Śledziu, Kurt, Filip Myszkowski, KRL ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, mam pytanie. Skaner mój ma opcję lineart. (...) Da się coś z tym zrobić?

A nie lepiej się pobawić w ustawienie Leveli w PSie? Nawet się bawić nie trzeba, opcja Auto Level też jest.

Czy skaner uszkodzony - nie sądzę. Jakby był uszkodzony, to by nie robił linearta wcale. Po prostu tam jest zbyt mała różnica między tłem a rysunkiem, albo za dużo ołówka naraz i sobie nie radzi z rozróżnieniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o krytykę

ogolnie slabizna. kadr nieciekawy, zerowa tresc , wrazenia estetyczne tez nie bardzo... te dwa sa wg mnie najlepsze , ale i tak bez rewelacji.

http://s3.photobucket.com/albums/y68/aedri...nt=korytarz.jpg

http://s3.photobucket.com/albums/y68/aedri...ent=macweki.jpg

Itachi Uchiha z Naruto. Mial być Sasuke na początku (co widac po włosach), ale mi się odwidziało;]

jesli juz przy wlosach jestesmy ,to nie zamazuj ich (do tego niedokladnie:P) tylko rozkladaj swiatlo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdziwiony.

Tyle tu graczy i miłośników rozmaitych fikcyjnych światów, a prawie ani jednej pracy na wysokim poziomie :)

żadnych fajnych designów, koncepcji rożnych światów, postaci, potworów.

Albo szkice w stylu manga, albo jakieś kiepskie ( przeważnie wizualnie ) komiksy... Jakieś przerysowanki, tapety gdzie ktoś się bawi dwoma filtrami, dorzuci kolo i trójkąt i BAM, gotowe.

Naprawde na forum czasopisma o grach nie ma czegoś co wciąga i pozostawia takie same emocje jak same gry? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, kiedyś już tu przez chwilę byłem (na starym forum), ale jakoś tak mi się odeszło ;) 2 słowa o mnie - CDA czytam od 3/97, w tym roku zaczynam studiować realizację filmową i telewizyjną w Łodzi, gram na elektryku, czytam Kinga (i nie tylko oczywiście), montuję filmy, rysuję komiksy, słucham rocka i metalu (ale nie eldowego, tylko takiego z melodią:P), gram w WoWa...

No dobra, do rzeczy - moje komiksy - Armageddon-o-Matic i Inspektor Frydrom. Pierwszy to stripy opowiadające o przygodach dwóch bliżej niezidentyfikowanych żołnierzy w świecie zniszczonym wojną nuklearną, drugi (a właściwie pierwszy, w kolejności powstawania) - historia prywatnego detektywa zmieniającego się w łyżkę stołową i walczącego z filatelistami. Obydwa komiksy podlane czarnym, brytyjskim i sam jeszcze nie wiem jakim humorem, i bogate w rozmaite nawiązania.

Do poczytania na mojej stronce:

http://su8.pl - u góry wybieramy odpowiednią galerię.

01.jpg02.jpg

03.jpg04.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej się pobawić w ustawienie Leveli w PSie? Nawet się bawić nie trzeba, opcja Auto Level też jest.

Korzystam z GIMPa i, mimo usilnych starań, nie udało mi sie takiego efektu osiągnąć...

jesli juz przy wlosach jestesmy ,to nie zamazuj ich (do tego niedokladnie:P) tylko rozkladaj swiatlo.

Wstyd sie przyznać, ale nie mam zielonego pojęcia, o czym mowa;] Jakaś mega wypaśna opcja w PS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jestem zdziwiony.

Tyle tu graczy i miłośników rozmaitych fikcyjnych światów, a prawie ani jednej pracy na wysokim poziomie :)

żadnych fajnych designów, koncepcji rożnych światów, postaci, potworów.

Albo szkice w stylu manga, albo jakieś kiepskie ( przeważnie wizualnie ) komiksy... Jakieś przerysowanki, tapety gdzie ktoś się bawi dwoma filtrami, dorzuci kolo i trójkąt i BAM, gotowe.

Naprawde na forum czasopisma o grach nie ma czegoś co wciąga i pozostawia takie same emocje jak same gry? :)

To jest tylko twoje zdanie, skoro uważasz, że forumowicze, którzy zarzucają tu prace tylko "bawią się dwoma filtrami" lub robią "przerysowanki" to jesteś w dużym błędzie i tym samym obrażasz wielu tu piszących forumowiczów. Jeśli jednak jesteś mastah, to może zarzuć coś swojego 8)

Bzz bzz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde na forum czasopisma o grach nie ma czegoś co wciąga i pozostawia takie same emocje jak same gry? Smile

Tu nie są sami czytelnicy, jestem tego pewien. Np. moje ostatnie CDA jest z 2001 roku :)

Wiem, że sygnatury to pospolita forma twórczości, jednak mam zrobiłem jedną, którą uważam za moją najlepszą dotychczasową, więc wrzucam. Będę ograniczał do minimum sygnatury. :)

http://images23.fotosik.pl/45/3c05159096ffcd6f.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi wyjaśnisz co to lineart, spróbuję ci pomóc, w Gimpie już trochę siedzę.

Edit: Poprawiłem tapetę, za uwagi dziękuję Holy'emu.

http://images25.fotosik.pl/45/c62e5dd64afcd431.png

Pozwolę sobie wyrazić moją laicką opinię ;)

Po pierwsze nie wiem czy jest to w pełni twoja twórczość (zakładam że tak), po prostu nie czytałem wcześniejszych postów : P

Ogólnie cała tapeta bardzo mi się podoba, dobrze, że wszystko jest po prawej stronie (zawsze wnerwia mnie to że ikonki zasłaniają mi połowę tapety) a cała postać jest zbudowana bardzo ładnie, jedyne co mi się nie podoba to szyja która troszkę za mocno bije po oczach, nie wiem co na to poradzić bo się na tym zwyczajnie nie znam :P (jako laik mówię jedno o moim wrażeniu estetycznym)

Jedyna rzecz którą bym ci poradził to przedłużenie kreski pod "Starcraft beauty" tak by sięgała do prawego końca "y" (w poziomie)

To detal ale sądzę, że warto to zrobić.

Mam nadzieję, że nie oburzyłem wszystkich specjalistów :P

EDIT: Po obejrzeniu tapety jeszcze kilka razy stwierdziłem że lepiej będzie jeżeli pozostawisz podkreślenie tak jak jest :P nie wziąłem pod uwagę tego że takie jest twoje pełne zamierzenie (jakkolwiek głupio to nie brzmi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...