Skocz do zawartości
Pzkw VIb

Twórczość własna forumowiczów cz. 2

Polecane posty

Hej, cześć, siemano wam wszystkim, tutaj chciałbym załączać swoje recenzję gier robionych dla "hecy" i pomyślałem, że tu parę osób może zobaczy to co lubię robić z pasją i oddaniem. Życzę na przyszłość miłej lektury ;)

PS: Niżej zamieszczam recenzję gry Darksiders ;)

Łamigłówki niszczące włosy i walka sprawiająca przyjemność, do tego niezwykła fabuła, która w połączeniu z resztą wygląda świetnie.

Gra akcji z elementami RPG z 2010 roku wydana przez studio Vigil Games.

Gra nawiązuje do Apokalipsy św. Jana. W grze wcielamy się w jednego z trzech Jeźdźców Apokalipsy a mianowicie Wojnę. Pokazuje się na Ziemi aby ją zniszczyć ale tak jak reszta jeźdźców zostaje zdradzony i pozbawiony swoich mocy. Przez to musi używać broni ludzkiej i odnaleźć swojego rumaka. Gra bogata jest w ciekawe zagadki i łamigłówki, przy których nie jeden raz będziecie rwać włosy z głowy ;).

Z grubsza o fabule...

Na początku jesteśmy silnym Wojną, który przybył by zniszczyć Ziemię. Jednak kiedy tracimy swoje zdolności, w grze pokazuje się znany motyw "od zera do bohatera", czyli pozbawiony mocy wojna stopniowo staje się coraz silniejszy a na końcu potężny.

Kiedy stracimy moce, pojawiamy się pod ziemią gdzie sprawuje Rada Spopielonych. Ta nakazuje nam wrócić na Ziemię i przywrócić równowagę. Zostaje nam "przydzielony" Obserwator ( te wszystkie nazwy lepiej brzmią po angielsku ;P ), który musi nas pilnować a w razie potrzeby zabić.

Od strony technicznej...

Gra w sumie, źle nie wygląda, powiedziałbym nawet, że grafika jest przyjemna dla oka. Trochę krwawo ale to formalność ;).

System walki i kombosy zostały fajnie zrobione i cieszą oko. Efektywne finishery też są całkiem, całkiem. Gra chodzi całkiem ładnie, czasem są jednak małe niedociągnięcia i bugi. ( wiem, że to mało techniczne ale wiecie o co mi chodziło :P )

Postacie...

Nie są najlepsze ale barwne i ciekawe. Watcher (Obserwator) jest ciekawą postacią, to tak naprawdę zwykły idiota ale zapada w pamięć jak nie wiem co. Vulgrim; sprzedawca i "teleporter", lekki cwaniak i kanciarz. Ulthain, szczególnie cieszy rywalizacja z nim. Sam War ( Wojna) jest w sumie ciekawym wojownikiem. Sprawia wrażenie najbardziej doświadczonego ze wszystkich Jeźdźców.

Nie ma światła bez ciemności...

Produkcja ma trochę niedociągnięć i bugów. Spadki klatek się zdarzają a animację są niedorobione. System ulepszeń mógł być dobrze rozwinięty ale został ograniczony do zwykłego nabijania poziomu broni.

Ostatni boss smuci nie miłosiernie. Dla mnie zdecydowanie wcześniejsze bossy były trudniejsze niż końcowy. Nie ma przy nim żadnego wyzwania, jest to co przy lekko silniejszych przeciwnikach.

Podsumowując...

Gra nie jest zła i dosyć długa ale ma trochę niedociągnięć i bugów, niektóre rzeczy smucą inne cieszą ale jest dobrze.

Zalety:

+ Historia

+ Postacie

+ Cutscenki

+ Rozgrywka

+ Trudna gra z logicznymi zagadkami

+ Walki z bossami...

Wady: 7+/10

- ... Nie licząc ostatniego

- Spadki klatek i bugi

- Niewykorzystany system ulepszeń

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, że też wcześniej nie zauważyłem tego tematu: ) Zatem i ja - jeśli pozwolicie - dodam cosik od siebie. Żadnych tekstów, żadnych grafik, tylko muzyka - jeśli można tak tą namiastkę w moim wykonaniu nazwać: ) Zapraszam serdecznie na mój profil tutaj!.

A tutaj aktualnie "work in progress" - zarys czegoś większego - tak sądzę: ) KliK!

Edytowano przez Siergiejska
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Od lutego tworzę bloga muzycznego opartego na Facebooku. Szukam czytelników, a sam blog skupia się na nowościach muzycznych. Sami sprawdźcie, czy taka formuła Wam odpowiada, wkładam w to naprawdę dużo serca.

Edycję Facebookową znajdziesz tutaj ----> https://www.facebook.com/MuzykaAlternatywna?ref=hl

Niedawno stworzyłem wersję opartą na bloggerze, która zawiera identyczne treści ---> www.malternatywna.blogspot.com

Mam nadzieję, że moderatorzy nie odbiorą tego jako spamu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motyw wymyśliłem wczoraj na uczelni czekając na wpis i po powrocie wyspałem się w dzień i przez noc zrobiłem to smile_prosty.gif

Tak więc akcja dzieje się w szpitalu gracz jest pluszową maskotką dziecka które zapadło w śpiączkę. Ukochany pluszak dziecka to zawsze coś więcej niż watolina, i tak jest w tym przypadku. Kaczka bierze sprawy w swoje ręce i broni dziecko z pomocą miniguna przed koszmarami i śmiercią która chce je zabrać.

- gameplay na zasadzie fal, w dzień jest chwilą spokoju w nocy rozpoczyna się kolejna fala przy burzowej pogodzie.

- ma być kilka postaci do wyboru: pluszowy miś, kaczka, żaba, pingwin i królik. Wszystkie będą pluszowe i każda będzie miała swoją broń i wygląd jak tu, noktowizor i minigun.

- kaczka jak i inne pluszaki ma gęgać i gadać ostre teksty.

wykorzystałem demko angrybots (w końcu po coś mi się przydało wink_prosty.gif) docelowo chciałbym by wyszło i na blaszaki i mobile i jak bóg da konsole xD i chciałbym by można było grać i samemu i ze znajomymi na jednym urządzeniu (oprócz telefonów).

Edytowano przez Orthomyxovirus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja drugi raz polecę Strefę Recenzji smile_prosty.gif Od mojego poprzedniego wpisu wiele się zmieniło. Dodam że nadal poszukujemy członków redakcji więc jeśli ktoś chciałby się sprawdzić jako recenzent to jak najbardziej zapraszamy do współpracy - www.strefarecenzji.pl smile_prosty.gif Aktualnie jesteśmy w trakcie końcówki gruntownego remontu. Zastanawiamy się też nad przeniesieniem bloga na normalny hosting oparty na WordPressie, ale to jeszcze dość odległa perspektywa.

Edytowano przez Andrewi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, zapraszam do odwiedzenia mojego kanału na yt na którym zamieszczam filmiki z gier takich jak Deus Ex Human Revolution, League of Legends, Guild Wars 2 i innych. Jest to nowy kanał więc proszę o ocenianie i skomentowanie co jest git a co trzeba poprawić. A jeśli się podoba to zostawienie suba na pewno zmotywuje mnie do dalszej pracy. Pozdrawiam :)

Link to http://www.youtube.com/user/TheDiabloss123

Edytowano przez Morrowindes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja otóż tworzę gry na silniku Unity 3D. I chciałbym pochwalić się jedną z nich :)

http://www.mediafire.com/download/3mgsrkcorp1srds/OXC_106_Game.rar

Gierka typu Survival Horror. Choć jest w niej pełno błędów (także językowych, gra po Angielsku...), można spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aloha!

Wszyscy się "chwalą", więc ja też :D Moim małym hobby jest pisanie wirtualnej kariery z gry Pro Evolution Soccer. Udzielam się wraz z wieloma innymi użytkownikami na forum sportsgames.pl tworząc przy pomocy PESa własne historie (przyjemne z pożytecznym!). Każdy "karierowicz" dba o swoje opowiadanie pod względem estetyki tekstu jak i przejrzystej grafiki (wiadomo, u każdego wychodzi to różnie). Zapraszam do mojego wątku, który jest "odrodzeniem" starego opowiadania.

http://sportsgames.pl/index.php/topic,1250.0.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ludziska, zapraszam na mój kanał na Yt zainspirowany twórczością Rocka i Roja. Borykam się z problemami technicznymi ale chciałbym żebyście zobaczyli moje postępy a jeśli kanał się spodoba dali subkę, łapkę w górę albo pozytywny komentarz zachęcający do dalszej pracy! Adres: www.youtube.com/Grenciasty zapraszam ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu tygodniach "uwolniłem" swoją książkę Marketing Gier Wideo. Teraz, w wydaniu drugim, jest DARMOWA, mam więc nadzieję, że nikt tego wpisu nie będzie usuwał :) Oprócz tego jest większa, technicznie lepsza. Dotychczasowym czytelnikom się podoba, wierzę więc, że i tutaj może komuś przypaść do gustu :) Do ściągnięcia z marketinggier.pl w zakładce pobierz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w nocy mi się nudziło i zacząłem pisać jakąś historię (nie prawdziwą). To są jej początki, jak oceniacie ? Dobrze znoszę krytykę.

Jest środek nocy. Nie mogę zasnąć, a po mojej głowie chodzą dziwne myśli. Na zegarze dochodzi godzina 3:00, a jak sami pewnie wiecie jest to godzina demonów, diabłów i innych tego typa paskudztw. Nigdy nie zagłębiałem się w mitologię tych istot, słyszałem jedynie o ich istocie bytu. Energię czerpią one z cierpienia psychicznego ludzi, albowiem mogą poruszać się jedynie po sferze astralnej, tzn. umysłowej. Są to tak jakby umarłe i zbłąkane dusze nie mające dostępu do świata fizycznego. Zacząłem nad tym kontemplować, stało się to dla mnie bardzo ciekawe, ta noc tchnęła we mnie to uczucie i musiałem zrobić coś z tym dalej. Po przebudzeniu się z rana, zjadłem śniadanie, umyłem się i czym prędzej poszedłem do biblioteki na skraju miasta. Muszę dodać, że to nie jest zwykła biblioteka. Jest to tak jakby zbiór ksiąg zapomnianych oraz starych pergaminów rozsypujących się w ręku. Wypożyczyłem tam dwie takie księgi. Jedna o historii powstania demonów, ilustrująca ich ewolucję od najdawniejszych czasów, a druga o istocie bytu i możliwości kontaktu ze światem materialnym tych istot. Co dziwne obie księgi miały po 666 stron, a jak większość z was wie, to znak szatana. Nie przejąłem się tym zbytnio, i poszedłem do domu. Miałem tam sporo pracy więc nie mogłem od razu przystąpić do ?lektury?, jednakże jestem starym kawalerem to też nie miałem problemów zarwać nocki. Usiadłem o 12 w nocy przy biurku, włączyłem lampkę i położyłem przed sobą wypożyczone księgi, obie zakurzone i kruche ze starości; ciekawe ile mają lat i skąd pochodzą. Nie miałem jednak ochoty się nad tym zastanawiać, więc otworzyłem pierwszą z nich, tą z ilustracjami. Jeżeli w ogóle można było je tak nazwać. Dla mnie to były raczej prymitywne szkice, portrety albo rysunki jakiejś starej schizofreniczki. Co chwila przewracałem kolejne, rozpadające się strony. Co tu dużo mówić, demon jak demon, co drugiej strony w księdze brakowało, a co gorsza sypały się z niej tony kurzu, na który jestem uczulony. Siedziałem tak przeglądając wszystko i co chwila kichając. W końcu dotarłem do ostatniej strony, tak ? 666 strony ? Był tam obraz Lucyfera. Miał twarz byka z kolczykiem w nosie, na którym widniało dwoje wielkich, błyszczących się na czerwono-pomarańczowy kolor oczu. Rogi miał ostre jak pika, kopyta zamiast stóp i sylwetkę potężnego, stojącego na dwóch łapach ogromnego i groźnego zwierza gotowego rzucić się na Ciebie w każdej chwili. Przeraziło mnie to i ogarnęło dziwnym uczuciem. Nie miałem ochoty zaczynać drugiej księgi, postanowiłem odłożyć ja na następną noc. Zgasiłem lampkę, położyłem się na łóżku tuż obok ściany i zasnąłem jak niemowlę. Tej nocy miałem koszmary. Śniło mi się, że stoję na jakimś pustkowiu i otacza mnie mrok, tak gęsty, że nie mogłem dostrzec nawet własnej dłoni. Widziałem tylko wiele zbłąkanych dusz, każda z nich błądziła bez celu nie wiedząc nawet gdzie się znajduje. Wpatrywałem się w nie, we wszystkie naraz i w każdą z osobna. Wśród nich ujrzałem?ujrzałem Lucyfera. Wyraźnie widziałem tą przeklętą gębę tryskającą nienawiścią do wszystkich i wszystkiego na tym świecie co zostało stworzone przez Boga. Nasze spojrzenia spotkały się, źrenice mi się pomniejszyły, strach sparaliżował moje ciało, odebrał mi czucie w nogach, upadłem na ziemię. Podszedł do mnie, tak blisko, że czułem jego oddech, czułem jaką siłą dysponuję, ale wiedziałem, że nie może mi nic zrobić bo dzielą nas dwie sfery: fizyczna i sakralna. Ryknął na mnie przeraźliwym głosem po czym się obudziłem, cały spocony? Spojrzałem na zegar, pokazywał 3:00 w nocy?

Edytowano przez Rozmiotek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio dołączyłem do ekipy WIAfilms. Ostatnimi czasy zajmujemy się pełnym spolszczeniem do pierwszej części Diablo, wraz z dubbingiem. Ja jedyne co tak naprawdę zrobiłem to polska czcionka w menu. Ogółem dubbing będzie wydany jeszcze w tym miesiącu, ale wystarczy napisać że chce się pograć po polsku, i może wyślemy wam betę dubbingu. Coś jak w stylu bety do DOTY 2. Zapraszam na bloga www.wiafilms.blogspot.com

Warto, bo blog jest wielotematyczny, i można zobaczyć wiele ciekawych rzeczy.

PS. Udostępniam to za zgodą reszty ekipy, rzecz jasna

Edytowano przez stasiek19
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...