Skocz do zawartości
Pzkw VIb

Twórczość własna forumowiczów cz. 2

Polecane posty

Na wstępie zaznaczam, że wiem, mój post stanowi odkop... a zarazem pewne oderwanie od wątków, które były poruszane w ostatnich postach, tym niemniej, jeden z moderatorów zasugerował mi, żeby umieścić go właśnie w tym miejscu, więc zdaję się na jego mądrość ;)

A teraz do sedna.

Tworzę grę tekstową (nie, nie planuję tworzyć, nie zastanawiam się nad tworzeniem, nie marzę o tworzeniu, nie szukam ludzi, którzy stworzą ją za mnie, tylko tworzę). Udało mi się na razie ulepać jakieś znośne demo. Właściwie, ciężko nazwać to demem, bo nie jest to fragment wykrojony z gotowej całości, tylko jedyny gotowy na obecną chwilę fragment Wink Więc... Beta? Teaser? Nie wiem.
Dlaczego wklejam demo? Ano dlatego, że gra ma być w zamyśle bardzo rozbudowana, więc skończę ją pewnie za dwa lata. Toczy się w tym samym świecie, co moja paragrafówka "Wielka Wojna Sukcesyjna", o której wspominałem w temacie http://forum.cdaction.pl/topic/78739-gry-paragrafowe-książkowe/ (i biorąc pod uwagę zerowe zainteresowanie, jakie wówczas wzbudziłem, nie łudzę się, że tym razem zrobię furorę). Przejście od typowej paragrafówki tworzonej w wordzie do gry zawierającej ubogi, bo ubogi, ale jednak kod oraz mechanikę, pozwoliło na pewne rozwinięcie moich mizernych skrzydełek.

Tym razem struktura gry jest bardziej otwarta, niż w przypadku "Wielkiej Wojny Sukcesyjnej" i "Krętych Dróg". Do tej pory w moich wytworach gracz mógł wybierać co jakiś czas jedną z kilku opcji pozwalających zadecydować o dalszym przebiegu historii. Teraz otrzymuje do dyspozycji całe miasto z wieloma lokacjami, pomiędzy którymi może się poruszać w wybranej przez siebie kolejności i wykonywać wybrane przez siebie zadania. Gracz wciela się w imigranta (do wyboru cztery postacie) przybywającego do Ligi Wolnych Miast. Bohater weźmie udział w rozgrywkach pomiędzy kilkoma frakcjami, a wątek główny będzie wprowadzany stopniowo.
W chwili obecnej dostępne jest tylko kilka lokacji - gwoli informacji, są to te, które oznaczyłem plusem na "Mapie miasta". Ponadto w demie jest włączona opcja pozwalająca graczowi w dowolnej chwili cofnąć się do poprzedniej sceny - możliwe, że wyłączę ją w wersji finalnej (osoby, które zagrają, proszę o wyrażenie zdania w tej kwestii).
Demo zostało sporządzone przy użyciu programu TWINE, w formacie html. Złą stroną tego jest fakt, że nie da się go wydrukować, co może zasmucić paragrafówkowych tradycjonalistów. Ale jest też zdecydowana zaleta - użycie kodowania pozwoliło mi na wprowadzenie wielkiej ilości zmiennych, dzięki czemu wcześniejsze wybory będą miały bardzo duże znaczenie na późniejszym etapie (tzw. "choices & consequences"). Oczywiście, w tradycyjnych paragrafówkach też da się to przeprowadzić, dzięki "informacjom", ale tutaj zmiennych jest naprawdę dużo i praktycznie co chwila gracz musiałby wykonywać polecenia typu "Jeśli Twoja charyzma wynosi 0, przejdź do paragrafu 1, jeśli wynosi 1, przejdź do paragrafu 2, jeśli wynosi 2....", już nie mówiąc o tym, że w wielu paragrafach wplecione są zdania zależne od płci i profesji wybranej na początku postaci.


Oczywiście, przed opublikowaniem dokonałem testów, ale pomimo moich starań, w tej wersji mogą się pojawić błędy. Po prostu, jest na tyle dużo opcji, że w czasie testów mogłem niektóre pominąć i nie zauważyć bugów z nimi związanych. Bardzo proszę o ich wskazywanie w komentarzach, żebym mógł je poprawić.
W wersji finalnej planuję:
- stworzyć wszystkie lokacje, które obecnie są wpisane na "Mapie miasta" i jeszcze więcej (planuję, żeby gracz mógł odwiedzić co najmniej jedną inną wyspę),
- bardziej rozbudować opcje dostępne w czasie walki - będzie możliwość zdobycia broni dystansowej oraz nauczenia się nowych umiejętności bojowych oraz kooperacji z innymi postaciami,
- stworzyć namiastkę drużyny - już w wersji demo gracz może napotkać kilka postaci, z którymi interakcje są nieco "głębsze" - w wersji finalnej na pewnym etapie bohater będzie mógł pozyskać je do swojej "drużyny" i postaci te będą mu towarzyszyć i pomagać,
- co najmniej jeden bardziej rozbudowany "loch" - cmentarne podziemia zaprezentowane w demie, u labiryntowych weteranów mogą co najwyżej wzbudzić uśmiech pełen politowania.

Ponadto, chciałbym choć po części zilustrować grę, choć może być to trudne, bo jeśli posiadam jakikolwiek talent, to z pewnością nie plastyczny.

A zatem podaję link do dema i proszę o komentarze.
http://www.mediafire.com/file/pf9evtlowdn2f7b/Gr%C3%B3b+pobielany+0.29.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem ostatnio grę z gatunku Text RPG/Roguelike.

PTR: The Roguelike PL jest polską grą z gatunku Roguelike. Kraina Sigroth jest otoczona górami. W centrum znajduje się miasto Glimmerfort. Jest tam też wiele innych lokalizacji, które poznasz później. Mieszkają tam ludzie, krasnoludy, elfy, mroczne elfy, orkowie, trolle i nordowie. Kraina od pewnego czasu nękana jest przez wybudzonego ze snu Czarnego Smoka. Tylko wojownik, który posiada Prastary Miecz ma szanse na pokonanie potwora.

Gra jest darmowa i bez reklam. Została opublikowana w Sklepie Windows.

Obsługiwane systemy operacyjne: Windows 10, Windows 8.1, Windows 10 Mobile, Windows Phone 8.1

Darmowy download:

https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/ptr-the-roguelike-pl/9nblggh4tnpc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2016 o 11:42, nebeu napisał:

Może w Naszym gronie znajdują się pasjonaci nocnego nieba?

 

 

Ja uwielbiam niebo. Bardzo spodobały mi się Twoje prace, bo rzadko kto robi fotografię kosmiczną, większość woli fotografować to co na ziemi ;)

Wrzucę coś od siebie. Jako fanka gier ID Software. Czyli remix z Finall Dooma i opowiadania w formie audio z Quake 4, przy czym to moje pierwsze nagrane historie. Link do upublicznionego kanału https://www.youtube.com/user/MegaAnukis

 

Edytowano przez Mutaba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Jestem Oskar, jedną drugą ekipy podcastu Dwóch i Ten Trzeci. Być może o nas słyszeliście, być może nie. W każdym razie zapraszamy do naszego studia osoby, których zasługi dla branży gier są ponadprzeciętne i które chcą się swoją historią podzielić z resztą graczy. I tym razem mieliśmy okazję porozmawiać z Maciejem Kucem. Muszę go przedstawiać? Wierzę, że na Forum Actionum nie ma takiej potrzeby.

W pierwszym epizodzie skupiliśmy się na poznaniu historii legendarnego CD-Action, bo magazyn obchodzi właśnie urodziny. O G2A będzie w drugiej części, która już niedługo.

W opisie filmu są oczywiście adresy do mp3 i iTunes.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dawna zajmuje się grafiką w SFM, nie tworzę co prawda filmów, lecz tworzę tapety i obrazki 4K. Niestety, ostatnio z powodu braku czasu nie byłem w stanie robić GIFów, ale sądzę, że to, co robię nie jest tak tragiczne :P

Niestety, obrazki 4K trochę zajmują, więc wrzucam tu ostatnią pracę jaką zrobiłem, jakby ktoś chciał zobaczyć więcej mogę tu powklejać kilka prac :)

Mam też galerię na DA (DeviantArt, jeżeli ktoś zna inne, warte polecenia strony to chętnie poproszę o nazwy/linki) jeżeli ktoś jest ciekawy, lecz jest tam sporo FNAFa (uczyłem się na nim, więc tak, sporo tego jest) http://roboticfreeze.deviantart.com/gallery/

 

Chętnie bym wstawił coś tutaj, lecz wszystkie moje obrazy zajmują powyżej 1mb ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2efp0et.jpg
 
 
giphy.gif
 
Głosuj na Steam Greenlight!
 
 
Dungeons of the Fallen to diablopodobny action rpg/dungeon crawler nastawiony na kooperację i walkę z wymagajacymi bossami. Obecnie gra walczy o zielone światełko na Steam dlatego bardzo potrzebuję Waszych głosów! To są dwa kliknięcia a dla mnie znaczą ogromnie dużo!
 
 
-Około 50+ unikalnych czarów i zdolności
-Brak klas/profesji, możesz być czarujacym łucznikiem wojownikiem zależnie od tego jakie umiejetności rozwiniesz.
-LAN coop do 4 graczy- gra będzie nastawiona na kooperację (healing, tanking, buffing) ale śmiało można grać też solo
-Crafting ekwipunku z zebranych komponentów
-Losowo generowany loot na wzór diablo II
-Ciekawe watki. Mimo że zrezygnowałem z questów to chciałbym przekazać ciekawa fabułę poprzez cutscenki i dialogi.
 
 
Edytowano przez KebbabRPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...