Jump to content
Sign in to follow this  
Pzkw VIb

Aktualności III

Recommended Posts

Moze i w niektorych szkołach więcej dyscypliny trzeba, ale moja szkoła jest najspokojniejszą w Krakowie :lol: , dają mi żreć rodzice, utrzymują mnie... rodzice, chodzi mi o to że ja swoim mogę wyrazić swoje zdanie, i wiem że na mundurki nie zagłosują, ale znam wielu, którzy to zrobią bo oni tez tak mieli...

A tak poza tym to jak mi dają coś jeść to jem wszystko( no może poza rosołem :D ) , a mundurki to trochę inna rzecz, uważam ze już w liceum mogę sam wybrac w czym mam chodzić ubrany, gdyż każdy ma swój gust, styl, oczywiście jak ktoś przyjdzie do szkoły ubrany jak kloszard, no to wiadomo, ale co którzy przychodzą w bluzie, spodniach,jeansach, i w butach sportowych(mowie o sobie) to nie widze potrzeby karanie mnie mundurkiem gdyż on mi się nie podoba, a i jeszcze jedno to ze sa moimi opiekunami prawnymi nie znaczy ze mają za mną teraz chodzić i trzymać za rękę jak to było gdy miałem 3 lata, powoli kazdy sie usamodzielnia , wiec i o ubraniu może decydować, sam, powiedz czy gdyby starzy kazali ci ubrać "śliczną" różowa bluzeczkę gdy miałeś 17 lat, ubrał byś ją? pewnie nie bo by ci sie nie podobał, a mi sie nie podobają mundurki, i nie chodzi tu o uprzedzenia, ja może lubię się wyróżniać, i nie ma w tym nic złego.

A tak aby sprostować nieco napiszę więc powoli, spokojnie i z pewną nadzieją, że dotrze. Nie wnikając w inteligencję społeczeństwa Amerykańskiego ( a też nie uważam by była fantastyczna, ale ogólnie na świecie chyba nie jest z tym za dobrze ), stwierdziłem po prostu, że takie filmiki i im podobne są dość tendencyjne, bo to nie sztuka przejść się po ulicach i znaleźć trochę 'mniej rzutkich' osób. Stwierdziłem tez, że rzucanie sloganem '50% procent..' jest krzywdzące, zwłaszcza z fałszem dotyczącym źródła.

A skąd mam ci znależć reklame na CNN sprzed roku, huh? Chociaż może akcja sie powtórzy to cio pokaże.

Po co piszesz takie dyrdymały? Co ma co do czego? Przelicz sobie ilemoże np. hydraulik w Stanach zarobić i zobacz o ile więcej zarabia od wielu zawodów w Polsce. Dowodzi to różnic ekonomicznych i nie ma za wiele wspólnego z inteligencją.

A co ja napisałem - że ten hydraulik w USA pomimo iz mniej wie od naszego lepiej zarabia.

Ależ po co tak samemu się przemęczać? Wystarczy skorzystać z pracy innych:

Wiedza Polaków o Powstaniu Warszawskim

A tak serio - inny system edukacyjny w USA promuje raczej specjalizację - u nas w szkołach stawia się na wiedzę ogólną, a tam na ukierunkowanie na jakiś przedmiot i to często raczej praktyczne. Także poza czystym sprawdzaniem wiedzy nie zapomnij też sprawdzić jak tą nabytą wiedzę potrafimy wykorzystać w praktyce. No i oczywiście - trzymaj się metodologii i wybierz próbę reprezentatywną Z niecierpliwością czekam na solidnie opracowane wyniki badań.

Powstanie Warszawskie uważam za najwiekszy idiotyzm Rządu Londyńskiego - wysłali nieprzygotowane oddziały ludzi którym kazali walczyć z "bejsbolem" w ręku. Dla mnie w podręczniku powinno byc napisane - największa pomyłka rządu polskiego. A co do Stalina - skoro Akowcy chcieli go przywitać z perspektywy gospodarzy to nie rozumiem czemu Stalin miałby pomóc, walczycie by mnie przywitać, prosze macie wolną reke, bo i tak przeje****.

Uważasz, że na pytanie o chrzest Polski otrzymałbyś same poprawne odpowiedzi? Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz. Sam byłem świadkiem, jak pewna dziewczyna zarobiła jedynkę w szkole, bo tego nie wiedziała. I jestem gotów się założyć, że pytając ludzi na ulicy trafiłbyś na paru podobnych. Swego czasu moi koledzy przeprowadzili ankietę, właśnie w tłumie ludzi. Podali im wzory chemiczne bodajże wody, amoniaku i czegoś tam jeszcze, nie podpisując ich. Następnie powiedzieli im, że są to wyjątkowo niebezpieczne związki i zapytali, czy podpiszą ich apel o zakaz ich produkcji na terenie Polski. Ciężko w to uwierzyć, ale większość osób im to podpisała.

Ja akurat wierze w Nasz naród który ma edukacje na wyższym poziomie niż ta w USA i Wielkiej Brytanii (przy okazji w WB maja usunąc Churchilla z podręczników do historii - Angora).

Swego czasu moi koledzy przeprowadzili ankietę, właśnie w tłumie ludzi. Podali im wzory chemiczne bodajże wody, amoniaku i czegoś tam jeszcze, nie podpisując ich. Następnie powiedzieli im, że są to wyjątkowo niebezpieczne związki i zapytali, czy podpiszą ich apel o zakaz ich produkcji na terenie Polski. Ciężko w to uwierzyć, ale większość osób im to podpisała.

Sry ale czy myslisz, że ludzie na ulicy którzy się spieszą zaczną wyliczać i patrzyć na tablice Mendelejewa w poszukiwaniu tych związków? Skąd ludzie którzy ukończyli szkoły po 20/30 lat i wzyż temu szkoły mają pamiętac o związkach którymi nie posługuja się na codzień? Czy uważasz, że gospodyni domowa używa bardziej "naukowej" nazwy do proszku do pieczenia? Jestes w błedzie. Ta "ankieta" twoich kumpli którzy pewnie sa na politechnice na oddziale chemicznym uwazajacy to za sprawe banalna sa albo ograniczenii myslac, ze ludzie pamietaja jakies zwiazki chemiczne ktorym do zycia to jest potrzebne jak psu TV badz chcieli sie miec konika i zobaczyc ze wiedza wiecej niz ci ludzie.

Ta ankieta to byl szajs a wypisywanie ludziom CO2 + H20 = bla bla bla to jakas pomylka. Tak jest to wiedza podstawowa ale np: informatyk, dziennikarz, slusarz, hydraulik itd. raczej z takich dupereli nie korzysta

W sumie nie wiem do końca po co to piszę, bo do Ciebie nic napisane po ludzku nie dociera tak jak powinno... Ale w końcu nadzieja umiera ostatnia.

A skąd mam ci znależć reklame na CNN sprzed roku, huh? Chociaż może akcja sie powtórzy to cio pokaże.

I znów widzisz coś czego nie było ( zalecam wizytę i okulisty albo innego specjalisty ) - jak podałeś info to prosiłem o linka, ale potem się już o to nie dopraszałem, a w cytowanym fragmencie na pewno już nie. Chodziło mi o to byś od razu napisał o co chodzi, bo zachowałeś się jak w dowcipie z Radiem Erewań. I żeby nie było nieporozumień, dowcip zacytuje:

Do Radia Erewań dzwoni słuchacz i pyta:

- Czy to prawda, że w Erewaniu, na placu Republiki, rozdają rowery? Radio Erewań odpowiada:

- Ależ oczywiście, że szczera prawda, tylko że nie w Erewaniu, a w Leningradzie, nie rowery, lecz samochody, i nie rozdają, tylko kradną.

Capisci?

A co ja napisałem - że ten hydraulik w USA pomimo iz mniej wie od naszego lepiej zarabia.

Przepraszam za mały przytyk osobisty - ale jesteś dla mnie doskonałym dowodem na to, że czytanie ze zrozumieniem na narodzie kiepskie jest. Tak ciężko pojąć, że chodziło mi o to, że wiedza tu nie ma nic wspólnego z porównawczą wysokością zawodów? Tu chodzi o różnice ekonomiczne, a nie poziom wykształcenia. Jeśli tego nie rozumiesz to znów mamy dowód, że tacy lepsi od Amerykanów nie jesteśmy.

Powstanie Warszawskie uważam za najwiekszy idiotyzm Rządu Londyńskiego - wysłali nieprzygotowane oddziały ludzi którym kazali walczyć z "bejsbolem" w ręku. Dla mnie w podręczniku powinno byc napisane - największa pomyłka rządu polskiego.

Pomijając zupełnie fakt, że to kwestia własnej oceny i zadaniem nauczyciela jest poprowadzić dyskusję na ten temat... Ale nie wiem czy nie kliknąłeś w ogóle w linka czy nie może nie dotarły wyniki albo zdecydowałeś się olać to, co napisane... Pytam więc, czemu nie skomentowałeś wyników ankiety? Tam nie było nic o ocenie powstania, a o wiedzy o nim...

Sry ale czy myslisz, że ludzie na ulicy którzy się spieszą zaczną wyliczać i patrzyć na tablice Mendelejewa w poszukiwaniu tych związków? Skąd ludzie którzy ukończyli szkoły po 20/30 lat i wzyż temu szkoły mają pamiętac o związkach którymi nie posługuja się na codzień?

A tu już się szczerze uśmiałem. Woda nie na co dzień? :lol: Biedaczki pewnie umierają z pragnienia. Jeśli zobaczyłbyś listę 'niebezpiecznych związków', na której jako jeden z związków podane jest H2O to nie zacząłbyś się zastanawiać? Poza tym argumentem nie posługują się na co dzień w Twoim wykonaniu można by odrzucić z 90% ( jak nie więcej ) wiedzy nabytej w szkole. Ile razy w życiu musiałeś się posłużyć ( poza szkołą ) wiedzą o dacie Chrztu Polski?

Nie mówiąc już o tym, że takim argumentem strzelasz sobie samobója, bo w podobny sposób można by było zdyskredytować większość podobnych ankiet prowadzonych w USA. Staraj się nieco ograniczać swoje uprzedzenia.

Jak nie wierzysz, to poczytaj sobie trochę o wychowaniu bezstresowym, tam to dopiero potworki wyrastają.

To dlaczego fiński (bezstresowy) program nauczania jest uważany za najbardziej efektywny na świecie? Z własnego doświadczenia: zawsze lepiej pracowało mi się z nauczycielami, którym mówilem po imieniu (byli to cudzoziemcy uczący mnie angielskiego). Co ciekawe, czuję do takich ludzi większy szacunek niż do zwykłych nauczycieli, bo nie jest on narzucony z góry (np. poprzez konieczność zwracania się do nich per "panie profesorze"), a wynika z uznania ich pracy.

Inna sprawa: Oglądaliście konferencję prasową Leppera? Co o tym myślicie? Osobiście jestem trochę rozczarowany, spodziewałem się większych rewelacji. Tak na gorąco, wydaje mi się, że Ziobro zwyczajnie się wygadał w sprawie planowanej akcji CBA. Pytanie, czy Lepper mówił prawdę?

Kończę temat o "głupich Amerykanach i mądrości Naszego Narodu Polskiego" (konieczne dużymi literami, jak to pan Ptaszek [i oszołomy pokroju Giertycha] piszą), bo widzę niestety, że do Ptaszka nic nie dociera.

Konferencję Leppera oglądałem, ale przyznam, że najbardziej zaciekawił mnie fragment o chorobie przebytej przez Pana Przewodniczącego. Reszta mnie zupełnie nie interesowała. Bo i czemu? Raz gada to, raz tamto. Tu mu ktoś zapukał do drzwi i doniósł, tam min. Ziobro czy Kaczmarek... Ciężko mu uwierzyć, zresztą tak samo jak w/w ministrom. Kiedy wybory?

Zresztą, już przyzwyczaiłem się do tego, że mamy nosić te mundurki, co wydaje się nieuniknione. Jednak ja ich nie założę, dlaczego? Czy gdyby ktoś wam kazał skoczyć przez okno, zrobilibyście to?

Za kilka lat trafisz do roboty i co zrobisz jak pracodawca każe ci nosić określony strój ?

Po 2 co wy te mundurki chcecie nosić 24/7 ?

W szkole spędza się 8h(coś jak praca) a potem możesz nosić co chcesz .

Jak się szkoła w której noszą mundurki nie podoba to z niej zrezygnuj :D

(To może być jakaś forma protestu i pokazania górze że coś jest nie tak)

Jednym z bardziej nietrafionych argumentów za mundurkami jest to że "zrównają" tych mniej zamożniejszych z bogatszymi.

Ci bardziej zamożniejsi mogą mieć np. jakieś fikuśne drogie firmowe plecaki , komórki , zegarki i inne gadżety. Poza tym sam mundurek może być uszyty na zamówienie u jakiegoś lepszego krawca , z lepszych materiałów.

Cytat:

Kończę temat o "głupich Amerykanach i mądrości Naszego Narodu Polskiego" (konieczne dużymi literami, jak to pan Ptaszek [i oszołomy pokroju Giertycha] piszą), bo widzę niestety, że do Ptaszka nic nie dociera

Pzestan się wywyższać dowcipniusiu bo jeszcze wieksz egłupoty iodemnie napisałeś.

Cytat:

I znów widzisz coś czego nie było ( zalecam wizytę i okulisty albo innego specjalisty ) - jak podałeś info to prosiłem o linka, ale potem się już o to nie dopraszałem, a w cytowanym fragmencie na pewno już nie.

Ja perdykam - ile razy mam powtarzać, że widziałem to w reklamie na CNN a nie na żadnym Yoou Tube i innego pokroju szajs?

Cytat:

A tu już się szczerze uśmiałem. Woda nie na co dzień? Biedaczki pewnie umierają z pragnienia. Jeśli zobaczyłbyś listę 'niebezpiecznych związków', na której jako jeden z związków podane jest H2O to nie zacząłbyś się zastanawiać? Poza tym argumentem nie posługują się na co dzień w Twoim wykonaniu można by odrzucić z 90% ( jak nie więcej ) wiedzy nabytej w szkole. Ile razy w życiu musiałeś się posłużyć ( poza szkołą ) wiedzą o dacie Chrztu Polski

Jezus a ską dmiałem wiedziec jakie wy tam wzory napisaliście co ja jasnowidz jestem - wszechwiedzący. Ja tez potrawfie się popisać mówiąc, że "zrobiłem ankietę ale nie poiem jakich pytań użyczyłem bo lubie z ludzi robić debili".

Cytat:

Nie mówiąc już o tym, że takim argumentem strzelasz sobie samobója, bo w podobny sposób można by było zdyskredytować większość podobnych ankiet prowadzonych w USA. Staraj się nieco ograniczać swoje uprzedzenia.

A ja nie powiem, żebyś się nie wywyższał jak jakiś oszołom po 15 fakultetach - ynteligent sie w morde znalazł.

Cytat:

Konferencję Leppera oglądałem, ale przyznam, że najbardziej zaciekawił mnie fragment o chorobie przebytej przez Pana Przewodniczącego. Reszta mnie zupełnie nie interesowała. Bo i czemu? Raz gada to, raz tamto. Tu mu ktoś zapukał do drzwi i doniósł, tam min. Ziobro czy Kaczmarek... Ciężko mu uwierzyć, zresztą tak samo jak w/w ministrom. Kiedy wybory

Fajnie sie pośmiac z Leppera nie - rolnik mature ma od niedawna he he "bałdzo śmieszne". Tylko że nie zapominaj, że Lepper jako rolnik lepiej w ministerstiw ds. rolnictwa sie przysłużył niz jakikolwiek inny bencwał. I wkońcu ktos go wybrał i dalej wybierze - bynajmniej część rolników.

Cytat:

(konieczne dużymi literami, jak to pan Ptaszek [i oszołomy pokroju Giertycha] piszą), bo widzę niestety, że do Ptaszka nic nie dociera.

Żes uzasadnił swoja wypowiedź. Już wolę być oszołeomem min. Giertycha niz zafajdaczonym zakompleksionym wyborcom PO.

Cos ci powiem. Mój ojciec który prowadzi mała firmę jest zdania takiego:" Gdy rządziło PO wraz z innymi partiami tocała gospodarka w rowie leżała teraz gdy PiS coś kombinuje lekko ten nas zrynek zipie" i wpełni się z nim zgadzam bo nie pamiętam by PO cokolwiek konstruktywnego wprowadził dla Polski.

A nasz Sejm jest na tyle do pupci że opozycja zamist przystosować sie do np: ustawy to wiecznie się odwołuje (w parlamentach na Zachodzie możesz sie odwołac gdy rzeczywiście grozi to interesom państwa ale w wiekszosci przypadków przystosowują się bez gadania). A spójrz u Nas...

PiS: Chcielibysmy wprowadzić "pomysł"

PO: nam ten "pomysł" nie odpowiada bo źle wpłynie na naszą gospodarkę bądź politykę rodzinną i wiele innych dupereli.

Z tobą Arni nie da się dyskutowac bo zamiast do tej "debaty" podejśc z czystym umysłem, neutralnie to od razu mnie atakujesz "argumentami" typu: osioł goertycha - gdyż tak to można zroumieć. Ja ciebie nie atakowałem ale skoro juz mamy się bluzgać to proszę. Ale nie wiem kto dał ci moderkę w takim razie skoro nie potrafisz sie nawet zachować.

Cytat:

To dlaczego fiński (bezstresowy) program nauczania jest uważany za najbardziej efektywny na świecie? Z własnego doświadczenia: zawsze lepiej pracowało mi się z nauczycielami, którym mówilem po imieniu (byli to cudzoziemcy uczący mnie angielskiego). Co ciekawe, czuję do takich ludzi większy szacunek niż do zwykłych nauczycieli, bo nie jest on narzucony z góry (np. poprzez konieczność zwracania się do nich per "panie profesorze"), a wynika z uznania ich pracy.

Alez oczywiście a póxniej mamy przypadki "hełmu" da nauczyciela.

Cytat:

Inna sprawa: Oglądaliście konferencję prasową Leppera? Co o tym myślicie? Osobiście jestem trochę rozczarowany, spodziewałem się większych rewelacji. Tak na gorąco, wydaje mi się, że Ziobro zwyczajnie się wygadał w sprawie planowanej akcji CBA. Pytanie, czy Lepper mówił prawdę?

A wiesz czemu Lepper jest w szpitalu i dlaczego go tak długo trzymają? Jezlei miał rozszerzane tętnice to ludzi normalnie trzymają 2 dni. Natomiast posiadanie VIPostwa uprawnia do dłuższego pobytu w szpitalu. Jeżeli np: będa chcieli go aresztowac to lekarz się nie zgodzi ze wg: "Na zły stan zdrowia p. ministra".

Cała filozofia - a rząd zamiast szukać kto doniósł zająłby sie krajem.

A zakompleksiona cholota PO niech albo spieprza na zachód albo niech zamknie swoje ryjki i zaczenie współdziałać.

Ja perdykam - ile razy mam powtarzać, że widziałem to w reklamie na CNN a nie na żadnym Yoou Tube i innego pokroju szajs?

A możesz sobie powtarzać do woli. Mi chodzi tylko o to, że powinieneś to napisać na samym początku. Teraz pierdykaj sobie ile serce pozwoli.

Jezus a ską dmiałem wiedziec jakie wy tam wzory napisaliście co ja jasnowidz jestem - wszechwiedzący. Ja tez potrawfie się popisać mówiąc, że "zrobiłem ankietę ale nie poiem jakich pytań użyczyłem bo lubie z ludzi robić debili".

Jesteś lepszy niż nie jeden, a nawet nie dwa kabarety. Skąd miałeś wiedzieć? Otóż oświecę Cię:

Podali im wzory chemiczne bodajże wody, amoniaku i czegoś tam jeszcze, nie podpisując ich.

Wystarczy jeden bardzo zaawansowany skill: czytanie

A ja nie powiem, żebyś się nie wywyższał jak jakiś oszołom po 15 fakultetach - ynteligent sie w morde znalazł.

To się cieszę, że tak nie powiesz. A jak 'nie powiesz' jeszcze kilku takich hasełek to ja śmiało mogę powiedzieć, że znajdziesz się w 'Księdze życzeń i zażaleń'.

Z tobą Arni nie da się dyskutowac bo zamiast do tej "debaty" podejśc z czystym umysłem, neutralnie to od razu mnie atakujesz "argumentami" typu: osioł goertycha - gdyż tak to można zroumieć. Ja ciebie nie atakowałem ale skoro juz mamy się bluzgać to proszę. Ale nie wiem kto dał ci moderkę w takim razie skoro nie potrafisz sie nawet zachować.

Naprawdę jesteś jedną z ostatnich osób, które powinny tak zwracać uwagę. Nie czytasz tego co komentujesz. To czego czytasz nie rozumiesz. To co zrozumiesz nie komentujesz :) Rzeczywiście wzorowy z Ciebie dyskutant.

Do Ptaszka uwag kilka (króciutko i punktach, może łatwiej bedzie mu to przyswoić):

1. Postaraj się używać opcji "cytuj", bo trudno się czyta twoje posty.

2. Słówko "bynajmniej" wcale nie znaczy tego samego, co "przynajmniej", choć brzmi podobnie. (Może się czepiam, ale strasznie mnie wkurza ten, niestety czesto popełniany, błąd.)

3. Zechcesz mi przypomnieć, kiedy to PO rządziła w Polsce, bo najwyraźniej wyleciało mi z głowy?

Fajnie sie pośmiac z Leppera nie - rolnik mature ma od niedawna he he "bałdzo śmieszne". Tylko że nie zapominaj, że Lepper jako rolnik lepiej w ministerstiw ds. rolnictwa sie przysłużył niz jakikolwiek inny bencwał. I wkońcu ktos go wybrał i dalej wybierze - bynajmniej część rolników.

Zacznę od prośby, żebyś używał opcji Quote, bo się ciężko twoje posty czyta. Nie będę też odpisywał na cały twój post, bo to zrobił Qbuś (vide cytat z pogrubieniem słowa "woda"), skomentuje te najciekawsze fragmenty, jak ten powyżej. Pomijając to, co sądze o p. Lepperze, to nijak tego nie można wyczytać z mojej tamtej wypowiedzi. Napisałem tylko, że kompletnie mu nie wierzę, tak samo jak Ziobrze i Kaczmarkowi. Ci ludzie są tak skompromitowani i niewiarygodni, że nawet jak będą mówić, że Ziemia jest okrągła, dla pewności zajrzę do encyklopedii. I nic do tego nie ma jego wykształcenie, pochodzenie, zawód.

Napisz do Qnia i zapytaj, czemu zostałem moderatorem. Jak chcesz, mogę dać GG.

Exe

chyba było jednak za gorąco - powtarzam przed dyskusjami o dziewicac h użyłem sformułowania "męska dziewica" i pozostawiam do dalszej interpretacji :]

.... tych samych dziewic, co Devil, tracących swe dziewictwo na imprezach, na cudzej pościeli. Whatever.

jak już to po imprezie :P i ja prałem cudzą pościel, choć właścicielka na niej sie bawiła - nie przekabacaj

wwl1

To zależy czy gośc ma tendencję do wykazywania większej przewagi myślenia tzw " rozporkowego" ....

ale chodziło mi o urok osobisty :]

No widzisz jak łatwo oskarżyc czy kogoś oczernic...Nie mając stosownych ku temu przesłanek. A odpowiedzialnośc zbiorowa nie wchodzi w gre.

niestety tamci których wymieniłem są w mniejszości ... praktycznie podpadającej pod błąd statystyczny - a nawet jak dostaną pracę to potrafią tylko mówić DAJ ;/

Zresztą z niewolnika nie zrobisz dobrego zawodowca. A dziś tylko dobrze wyszkolona armia zawodowa ma racje bytu...Szczególnie na polu bitwy.

przed polem bitwy jest polityka ...

W tym przypadku, nie chodzi o to, kto ma jakie wykształcenie czy status społeczny...Tylko kto jest jakim człowiekiem. Złym czy dobrym? Jaki ma charakter itd.

całkowita negacja ! prowadzone statystyki w wojsku rozwalają Twoją teorie w mak - stwierdza się jednoznacznie, że pewne grupy społecznie nie mogą nawet spać w jednym budynku. Magistrzy którzy mieli pecha byli całkowicie gnębieni przez i przełożonych (kaprala który miął problemy z podstawówką i przez kolegów). Zresztą podobnie osoba po szkole podstawowej czułaby się wśród magistrów. Pijaństwo i całkowita negacja jego umiejętności to kolejny problem. Kolejna sprawa to edukacja takich żołnierzy a z tym także związane jest odpowiednie lokum. Od dostępu do książek aż po spokój ...

Revan

Reasumując. Szkoła to nie jest żaden burdel, czy wybieg mody. Wszelkie minusy, typu, że jest to ograniczenie swobody dziatwy mnie nie ruszają. Sam chodzę do gimnazjum, i uważam, że jeżeli ja widzę plusy tego rozwiązania Wielkiego Edukatora*, to wcale nie jest tak źle. poza tym, po roku i tak wszyscy się do tego przyzwyczają, więc po co się buntować? Rząd postanowił, i koniec.

zawsze Możesz zmienić szkołę, tak samo jak i klasę btw. nikt Ciebie nie zmusza do wyboru określonej szkoły. Mi sie podobał ten wybieg mody i jak Zwiesz ładnie burdel, lepiej mi sie zapamiętywało uczennicę lub ucznia

i znacznie lepiej mogłem dobrać swój styl nauczania do konkretnej osoby ... (co do burdelu - brakuje tylko burdelmamy - ale to bajki na inny film)

całe szczęście, że jeszcze studenci i studentki nie mają tego obowiązku ...

michal_ssj

To dlaczego fiński (bezstresowy) program nauczania jest uważany za najbardziej efektywny na świecie? Z własnego doświadczenia: zawsze lepiej pracowało mi się z nauczycielami, którym mówilem po imieniu (byli to cudzoziemcy uczący mnie angielskiego)

:P to Powiedz po imieniu prowadzącemu ćwiczenia na uczelni - magister pewnie jeszcze przeboleje, ale doktor ... no nie wiem - ostatnio byłem asystentem na biologii komórki - i jakiś koleś do doktora habilitowanego powiedział - Doroto :] ....

stara szkoła liceum - miała fantastyczną rzecz - poza dobrymi nauczycielami uczyła szacunku dla ludzi stojących wyżej w hierarchii - jednym z tych elementów nauki szacunku było właśnie zwracanie się per pani, per pani profesor. Ja w stylu nauczania wzorowałem sie największymi kosami w liceum, wiec kochałbyś mnie niczym najgorszy koszmar. Przynajmniej Wiedziałbyś za co Masz jedną jedyneczkę więcej :] ale ja za to miałbym spokój duchowy przy Twojej maturze

a co do tego testu, praktycznie poza wielkimi ośrodkami miejskimi na wybrzeżu to w centrum jest cicho i spokojnie i troszeczkę wstecznie. Dane mówią same za siebie około połowa amerykańskiego społeczeństwa wierzy, że ziemia ma mniej jak 1oooo lat. Niestety w USA teoria ewolucji ma równie równie spore poparcie jak wojna w iraku. Wcale bym sie nie zdziwił gdyby test był prawdziwy i w "miarę" rzetelny. W USA powstała cała masa odgałęzień katolickich ugrupowań - nawet książki do biologii mają własne i zróżnicowane ale z góry wiem jak traktują aborcję, ewolucję i powstanie życia. Btw. mają cholernie słabe piwo ... położyliśmy doktoranta ze stanów - podobno niezłego twardziela dwoma Żubrami (cholernie mu smakowało)

Qbuś

na której jako jeden z związków podane jest H2O to nie zacząłbyś się zastanawiać

WE MUST BAN DIHYDROGEN MONOXIDE kto za ??

Jednym z bardziej nietrafionych argumentów za mundurkami jest to że "zrównają" tych mniej zamożniejszych z bogatszymi.

Ci bardziej zamożniejsi mogą mieć np. jakieś fikuśne drogie firmowe plecaki , komórki , zegarki i inne gadżety. Poza tym sam mundurek może być uszyty na zamówienie u jakiegoś lepszego krawca , z lepszych materiałów.

Podzielam poglądy mądrzejszych od siebie czyt. moich rodziców. Po prostu nie kupią mi mundurka i koniec, a wyjaśnienie mam dorobić sobie sam, wszelkie reklamacje proszę do moich rodzicieli :-)

zawsze Możesz zmienić szkołę, tak samo jak i klasę btw. nikt Ciebie nie zmusza do wyboru określonej szkoły. Mi sie podobał ten wybieg mody i jak Zwiesz ładnie burdel, lepiej mi sie zapamiętywało uczennicę lub ucznia

i znacznie lepiej mogłem dobrać swój styl nauczania do konkretnej osoby ... (co do burdelu - brakuje tylko burdelmamy - ale to bajki na inny film)

całe szczęście, że jeszcze studenci i studentki nie mają tego obowiązku ...

Nie po to za daleko zaszedłem, aby cokolwiek zmieniać, takie rzeczy nie wchodzą w rachubę. Jestem jednocześnie za, i przeciw, to jest trudna rzecz, zwłaszcza, gdy nie masz na nią wpływu, po prostu trzeba się z tym pogodzić.

a co do tego testu, praktycznie poza wielkimi ośrodkami miejskimi na wybrzeżu to w centrum jest cicho i spokojnie i troszeczkę wstecznie. Dane mówią same za siebie około połowa amerykańskiego społeczeństwa wierzy, że ziemia ma mniej jak 1oooo lat. Niestety w USA teoria ewolucji ma równie równie spore poparcie jak wojna w iraku.

Według sondażu jakieś 88% wyborców Schwarzenegger'a zagłosowało na nie go " Bo jako cyborg uchroni ich przed zagładą nuklearną" :D

Qbuś

na której jako jeden z związków podane jest H2O to nie zacząłbyś się zastanawiać

Właściwie jakby się głębiej zastanowić to H2O jest trucizną a właściwie rozpuszczalnikiem .Mnie uczyli aby nie pić czystej destylowanej wody bo można się przekręcić. Ot taka chemiczna ciekawostka .

Inna sprawa z wodą mineralną jakieś doktorki obliczyły że po wypiciu 700l związki mineralne zawarte w wodzie zabiją człowieka :D

Fajne te badania znacie więcej takich ?

WE MUST BAN DIHYDROXY MONOXIDE kto za ??

Trzeba sie pod petycją podpisać

http://www.dhmo.org

a co do tego testu, praktycznie poza wielkimi ośrodkami miejskimi na wybrzeżu to w centrum jest cicho i spokojnie i troszeczkę wstecznie. Dane mówią same za siebie około połowa amerykańskiego społeczeństwa wierzy, że ziemia ma mniej jak 1oooo lat. Niestety w USA teoria ewolucji ma równie równie spore poparcie jak wojna w iraku. Wcale bym sie nie zdziwił gdyby test był prawdziwy i w "miarę" rzetelny. W USA powstała cała masa odgałęzień katolickich ugrupowań - nawet książki do biologii mają własne i zróżnicowane ale z góry wiem jak traktują aborcję, ewolucję i powstanie życia.

Na youtubie był filmik, w którym pytali Amerykanów m.in. "W jakim kraju znajduje się mur berliński ", "od czego jest skrót USA", "Co to jest wieża Eiffla" itp, a następnie pokazali im mapę, na której wszystkie państwa były poprzekładane i pytali z kim Ameryka powinna rozpocząć wojnę. Ankietowani nie znali odpowiedzi na żadne pytań i jako cel wojny najczęściej pokazywali Australię podpisaną jako Korea Południowa.

Właściwie jakby się głębiej zastanowić to H2O jest trucizną a właściwie rozpuszczalnikiem .Mnie uczyli aby nie pić czystej destylowanej wody bo można się przekręcić. Ot taka chemiczna ciekawostka .

Kumpel pił herbatę zalaną destylowaną wodą - nie smakowała mu :P .

3. Zechcesz mi przypomnieć, kiedy to PO rządziła w Polsce, bo najwyraźniej wyleciało mi z głowy?
Że tak się wtrącę bezczelnie: A do AWS-u to kto jak nie połowa albo i więcej polityków Platformy należało, a?

Jeśli jesteśmy przy temacie wody i ew. zabraniania jej dystrybucji na terenie Polski (i reszty globu) to parę numerów temu w Wiedzy i Życiu przeczytałem taki ciekawy fragment artykułu (tekst był o głupotach rozpowszechnianych jako naukowe fakty):

Na tym mechanizmie [jak coś, co brzmi mądrze, może być pomyłką - dop. mój] oparł swój żart Nathan Zohner, 14-letni gimnazjalista z Idaho, który przedstawił na konkursie naukowym pracę zatytułowaną "Jak łatwowierni jesteśmy". Zohner dał do przeczytania 50 maturzystom opracowanie poświęcone niebezpieczeństwom, jakie niesie pewna rozpowszechniona na świecie substancja - DHMO (dihydrogen monooxide - monotlenek diwodoru): przyczynia się do erozji krajobrazu i efektu cieplarnianego, przyspiesza korozję, jej postać gazowa powoduje oparzenia, frakcja ciekła dostawszy się do dróg oddechowych może być przyczyną śmierci, natomiast przedłużony kontakt z fazą stałą powoduje poważne zniszczenia tkanek. Występuje w guzach nowotworowych. Również niepokojąco brzmi lista zastosowań szkodliwego związku: jest używany w elektrowniach jądrowych, jako środek gaśniczy i jako dodatek do fast-foodów. Jego tajną sieć dystrybucji posiada marynarka USA, etc, etc. Mimo skażenia tą substancją wszystkich bez wyjątku jezior i mórz, rząd Stanów Zjednoczonych wzbrania się przed wycofaniem jej z użycia, zasłaniając się racją stanu i względami bezpieczeństwa narodowego.

Czterdzieści trzy osoby z pięćdziesięciu indagowanych przez Zohnera osób uznało, że stosowanie DHMO powinno zostać natychmiast zakazane, sześcioro nie miało zdania na ten temat i tylko jedna osoba poprawnie rozszyfrowała tajemniczą substancję jako... wodę.

Ciekawe, nie? :)

Ja jeszcze bardziej doprecyzuje, otóż najbardziej poprawna i zalecana do stosowania nazwa wody to wg Międzynarodowej Unii Chemii Czystej i Stosowanej (IUPAC) oksydan.

Że tak się wtrącę bezczelnie: A do AWS-u to kto jak nie połowa albo i więcej polityków Platformy należało, a?

Naaciąągaaneee...

@Devil Sin

Tak sobie żartujemy, ale myślę, że gdyby na liście substancji do "zbanowania" znalazła sie woda zapisana w tej diabelskiej postaci (chemia to nie moj żywioł, więc nawet nie podejmę sie próby przepisania tej nazwy), to podejrzewam, że większość tzw. "ekologów"* entuzjastycznie by się pod tym apelem podpisała.

*to nic osobistego - wiem, że też masz się za ekologa, ale piję raczej do tych "zielonych", którzy nie mają bladego pojęcia o przyrodzie, a mimo to protestują

Jeśli chodzi o tą całą aferę ze związkami chemicznymi, oprócz tego, "że wypada", to niby dlaczego zwykli ludkowie tak koniecznie muszą wiedzeć takie rzeczy, oświećcie mnie? Nie obchodzi mnie, czy hydraulik będzie wiedział, że H20 to to samo co woda, wystarczy mi, że skutecznie naprawi kran. Bujka mnie, czy sprzątaczka zna wzór amoniaku, grunt, że podłogi będą czyste. I nie mój interes, czy sprzedawczyni będzie wiedzieć, że napoje gazowane zawierają CO2. Wystarczy mi, że zna różnicę między sokiem a nektarem (a i tak z tym bywa ciężko :? ). A Wam? Aż tak to wadzi w codziennym życiu?

Lepper ma taśmy... Kaczyński ma taśmy... Wszyscy mają taśmy! Mam i ja! Względem tego exkoalicjokabaretu, mnie już naprawdę nic nie rusza. I mimo, że wiem, ile to wszytko zwykłych obywateli kosztuje, już nie jestem w stanie wykrzesać z siebie ni grama żalu nad "tym biednym krajem". Tylko, gdy tak patrze, jak sypie się cesarski dwór Kaczora Wielkiego Inaczej, coś tak cichutko, ale trochę szaleńczo się we mnie śmieje: "Burn, baby, burn! :twisted: "

chyba było jednak za gorąco - powtarzam przed dyskusjami o dziewicac h użyłem sformułowania "męska dziewica" i pozostawiam do dalszej interpretacji.

Cały czas próbuję to wytłumaczyc konserwatywnemu w swych pogladach Exe i fanatycznemu w owych poglądach Mormegilowi. Co więcej tłumaczyłem, że to były żarty i luzna gadka nie mająca nic wspólnego z poglądami dotyczącymi traktowania innych ludzi. W pierwszym przypadku poskutkowalo znalezliśmy jakiś punkt porozumienia...Natomiast w drugim przypadku było nieco gorzej Mormegil coraz bardziej dążył do konfrontacji (wypisując nieciekawe teksty o moich poglądach itd) i ją znalazł...Delikatnie mówiąc gubiąc się przy tym totalnie. Wynik tego konfliktu mozna zobaczyc w filozofii...

ale chodziło mi o urok osobisty

To też...Tylko co się liczy w dzisiejszych czasach dla tzw masowego kandydata na partnera? Podjeżdzasz pod impreze dobrym samochodem robisz tzw full wypas i już masz komplet kandydatów/kandydatek na siedzeniach...Gotowych na wspólne bytowanie w świecie pieniądza. I nie liczą się wtedy względy intelektualne itd. Oczywiście nie wszyscy tak reagują (i całe szczęscie) ale odsetek osób tak myślących jest bardzo duży co pozwala na użycie zatrważającego stwierdzenia - że to większośc.

Niestety tamci których wymieniłem są w mniejszości...praktycznie podlegającej pod błąd statystyczny - nawet jak dostaną pracę to potrafią tylko mówic DAJ ;?

Tak ale to tylko mniejszośc...Co prawda bardzo energiczna i powieziałbym najbardziej widoczna, ale to mniejszosc. Zwyczajni cwaniaczkowie, których pełno w naszym życiu społecznym.

przed polem bitwy jest polityka...

Ale gdy dochodzi do bitwy tzn, że poniosla już... fiasko.

prowadzone statystyki w wojsku rozwalają Twoja teorie w mak

Widzisz statystyki i teorie wojskowe w wykonaniu naszych wojaków pozostawiają wiele do życzenia...Nawet ten mak służy tam do innych celów...

stwierdza się jednoznacznie, że pewne grupy społeczne nie mogą nawet spac w jednym budynku.

A to dlaczego? Jeżeli dwoje ludzi są należycie wychowani w zasadach poszanowania dla blizniego i nie mają zaburzeń psychicznych...Nie widzę przeciwskazań...

Magistrzy którzy mieli pecha byli całkowicie gnębieni przez i przełożonych (kaprala który miął problemy z podstawówką i przez kolegów).

Dobrze, że poruszyłeś kwestię gnębienia...Myślisz, że takie zachowanie to brak tzw szkolnej wiedzy? Bo ja myślę innaczej...Zachowanie polegające na okazywaniu ciągłej wyższości wzgledem drugiej osoby...Jest wynikiem kompleksów agresora oraz jego zaburzeń emocjonalnych. Często obserwujemy to na przykładzie tzw subkulturek gdzie osoba mająca problemy emocjonalne wyżywa się na innym czlowieku. Zdrowy człowiek znający swą wartośc, nie będzie gnębił innych ludzi i nie jest to zależne od ilości posiadanych świadectw szkolnych...Tu główka i wychowanie odgrywają czołowe role...Dopiero pózniej szkółka itd.

Pijaństwo i całkowita negacja jego umiejętności to kolejny problem.

Widzisz, pijaństwo czy narkomania to patologia, która również nie rozpoznaje wykształcenia czy klasy społecznej...Nie ważne czy jesteś magistrem i czy masz dużo kasy - równie dobrze możesz zostac alkoholikiem jak biedniejszy i gorzej wykształcony. Sporą rolę w zapobieganiu takich patologi odgrywa wychowanie, odpornośc psychiczna itd.

Lord Thomas napisał:

michal_ssj napisał:

Naaciąągaaneee...

Żes przedstwawił kontrargument - normalnie zbiłes wszystkie hipotezy.

Co do mundurków szkolnych - skoro ogranicza to wasza wolnośc to szkoła też Wam ja ogranicza (chodzisz do szkoły bo musisz). Z drugiego punktu widzenia wstawanie - jako takie z łóżka- też ogranicza twą wolnośc bo wstac musisz. Są pewne możliwości ale pamiętajcie o tym, że jakies ograniczenia musza być.

P.S. W Wielkiej Brytanii jakoś dzieci nie sa urżone noszeniem mundurków, huh?

Nie są urażone głównie dlatego, że u nich (o ile mi wiadomo) nie było okresu "bezmundurkowego". Po prostu były od zawsze i już, więc przywykli. A przynajmniej w części szkół.

Nie są urażone głównie dlatego, że u nich (o ile mi wiadomo) nie było okresu "bezmundurkowego". Po prostu były od zawsze i już, więc przywykli. A przynajmniej w części szkół.

No i pewnie lepszy system edukacji mają....więc mundurek idealnie wpasowuję się w resztę. W Polsce inaczej- mundurek ma być po to, by sprawić wrażenie, że są u nas elitarne szkoły. Niestety jedna perła w świńskim g***** nie wystarczy. Trzeba dobrać resztę puzzli, a nie chwalić się, że jeden element pasuje. Bo ja uważam mundurki za rzecz naturalną, niestety- jak na razie u nas- nie

No i pewnie lepszy system edukacji mają....więc mundurek idealnie wpasowuję się w resztę. W Polsce inaczej- mundurek ma być po to, by sprawić wrażenie, że są u nas elitarne szkoły. Niestety jedna perła w świńskim g***** nie wystarczy. Trzeba dobrać resztę puzzli, a nie chwalić się, że jeden element pasuje. Bo ja uważam mundurki za rzecz naturalną, niestety- jak na razie u nas- nie
Akurat z tym ich lepszym systemem edukacji to nie bylbym taki pewien. Ostatnio czytalem, ze bardzo kiepsciutkie maja wyniki. Bardzo duzo dzieciakow ma problemy, z rachunkami i pisemnym angielskim.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...