Skocz do zawartości
Bethezer

Watch Dogs

Polecane posty

Niestety, wydaje mi się, że będziemy mieć do czynienia z kolejną grą robioną pod konsolę, lecz mimo to ciekawią mnie wymagania sprzętowe. Grafika jest przepiękna, także wymagania będą dość wysokie w moim mniemaniu. Jeśli będzie kiepska optymalizacja to już nie ma o czym mówić, bo w tym przypadku wymagania sprzętowe będą wprost z kosmosu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zapytał mnie znajomy, która gra wg mnie była najlepsza na tegorocznym E3, po czym stwierdził, że jakieś "Watch Dogs" zapowiada się naprawdę super. Wczoraj odpaliłem sobie YouTube, i wpisałem tytuł tejże gierki. Reakcja? Opad szczęki do podłogi, i dopisanie gierki do listy typu "must-have". Nie czekam na recenzje i opinie, kupuje to w ciemno!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UBI uratowało swoją konferencje chyba tylko wyłącznie dzięki Watch Dogs, reszta ich gier - meh (no, może Far Cry też odrobinę ratował sytuacje)

Nie chcę się tutaj rozpływać i słodzić jak reszta, bo większość już wymieniła, że grafika ładna, że świat fajny itd. itp. Zacznę od tego, że nie lubię za bardzo tych pokazówek gier z targów E3, bo nigdy nie wiem ile jest tam faktycznie gameplayu, a ile oskryptowanych akcji mających przyciągnąć widza.

Ciekawi mnie jaka będzie rola drugiego gracza i multiplayer zapowiedziany w Watch Dogs. Na pokazie widzieliśmy drugiego gracza stojącego na dachu i obserwującego ucieczkę głównego bohatera. Czyżby inni mieli dołączać się w danym momencie fabularnym i zapewniać wsparcie podczas misji? A może coś bardziej ambitnego? Liczę też, że będzie dużo fajnych motywów kreujących świat, a nie po prostu system i główny zły za konsolą komputera, bardzo by mnie to rozczarowało.

Nie czekam na recenzje i opinie, kupuje to w ciemno!

Po jednym 10 minutowym pokazie o_O Masz wiarę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, z tym kupowaniem w ciemno trochę przesadziłem, ale gra wygląda naprawdę super. Ogólnie jestem typem, który raczej z dystansem podchodzi do wszelkich trailerów/teaserów, ale tutaj gameplay mnie naprawdę urzekł. Dobra gangsterska opowieść? Coś w stylu Heavy Rain? Tego na PC nie ma, i ta gra ma szansę to zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watch Dogs zapowiada się naprawdę dobrze - niesztampowy pomysł na grę, świetnie zapowiadająca się rozgrywka, historia osadzona w 2013 w Chicago i ta grafika. Wszystko to (i nie tylko) skłoniło mnie do utworzenia Watch-Dogs.pl - pierwszego serwisu o tej grze w Polsce (na razie jest on jeszcze w powijakach), do którego poszukuję osób, ktore pomogłyby go prowadzić.

Jacyś chętni? Pisać śmiało na PW ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jedna z najlepszych i najciekawszych gier na tegorocznych targach E3, ale podchodzę do tego gameplay'u z dystansem. Bo nie chce mi się wierzyć, że tak ta gra będzie wyglądała, uwierzę jak zobaczę jakiś bardziej przekonujący trailer/gameplay. Ale jak najbardziej gra dla której muszę kupić PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej co podobało mi się w gameplayu to animacja i mimika twarzy, ta "lekkość", nie drętwość jak w większości odsłonach GTA, to coś na co warto czekać. Naprawdę gierka zapowiada się świetnie. Jeśli to byłby sandbox typu GTA, to jest to świetny pomysł. Ciekawi mnie tylko jak tak doskonałą i szczegółową grafikę zniosą konsole obecnej generacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko jak tak doskonałą i szczegółową grafikę zniosą konsole obecnej generacji.

Raczej nie zniosą, bo jest wiele domysłów (z którymi się zgadzam), że ta gra zostanie wydana na konsole nowej generacji. Czyżby jeden z tytułów startowych Xbox 720 i / lub PlayStation 4?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

konsole następnej generacji będą konsolami na kolejną dekadę, muszą być o lata świetlne ponad aktualnymi. to tak jakbyś robił grę, która ma działa na aktualnym najlepszy sprzęcie i takim sprzed 10 lat (hehe, call of duty. lol).

podsumowując, jeśli gra wychodzi na konsolę obecnej generacji to pewnie będzie tą magiczną 'barierą' o której mówili twórcy - gra, która pokaże, że z konsol obecnej generacji nie da się wycisnąć więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up: Czyli będzie taką barierą i będzie wyciskać siódme poty z konsol obecnej generacji. Watch Dogs może być również startowym tytułem nowych konsol - tak jak, dajmy na to, NFS Carbon, który więcej nie mógł wycisnąć z PS2, zaś na PS3 wyglądał przeciętnie w porównaniu do niektórych gier. Jednak, w tym przypadku myślę, że na nowych konsolach będzie wyglądać tak jak na najwyższych ustawieniach na PC, a z tego co wiedzieliśmy na prezentowanym gameplayu to przepięknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże gry takie jak np Skyrim zajmują jedną DVD9. A np Max Payne 3 zajmuję 3 i pół płyty DVD9. Może się okazać, że WD będzie jednej płytce. To zależy od tego jak gra będzie napisana i czy będzie to port, z którejś konsol czy gra napisana od podstaw na PC.

Przesiądziemy się wtedy gdy będzie opłacalne wydawanie gier na blu-rayu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zgie

Chyba GTA V :P

@WD

Jestem absolutnie zakochany w Watch Dogs'ach :P. Czytam sobie nowe CDA czytam a tu nagle bam Watch Dogs czytam dalej i jak się okazuje rzeczywiście chyba gra targów takie połączenie Deus Ex'a i sandboxowego świata GTA i jeżeli rzeczywiście będzie można ingerować w rozgrywkę znajomych no to hum hum cud miód malina :P. Moim marzeniem byłby tryb podobny do multi z seri AC tyle że w uniwersum WD powiedzmy wrzuceni do okrojonej części miasta Czarnokapeluszni ze swoimi smartfonkami szukający siebie nawzajem skanując przechodniów żeby potem sprzedać piękną kulę z Beretty w głowę starszemu panu pijącemu kawę który akurat okazał się innym playerem ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj wcześniej burzył się trochę, że gra jest przyrównywana do Grand Theft Auto. Owszem, jest, ale także nie widziałem, żeby ktoś mówił iż produkcja Ubi to zwyczajna zrzynka z R* tylko osadzona w trochę innym klimacie - po prostu nikt do tej pory nie zrobił tak dobrego sandboxa akcji jak wspomniany Rockstar i każdy następny kto będzie próbował im dorównać będzie oceniany/porównywany także pod tym względem =] Nie ma co się jednak martwić, bo po dotychczasowych materiałach oraz zapowiedzi w magazynie CDA, który nakręcił mnie jeszcze bardziej na produkcję (każda napotkana postać ma swoje backstory? Nawet jednozdaniowe? Zbyt dobre aby było prawdziwe ;p) wierzę, że Ubi nie zawiedzie... a jeśli jednak to mogą być pewni gniewu rodem z Samuela L. Jacksona z Pulp Fiction :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie porównywanie Watch Dogs do GTA, jest trochę jak porównywanie chleba do bułki. Niby oba są z ciasta, lecz to zupełnie co innego. Co do gier jest to samo. Ten sam styl lecz zupełnie inna rozgrywka. Tytuł Rockstara jest bardziej shooterem z gangami, pościgami i ogólną rozwałką. Watch Dogs pokazuje zupełnie coś innego. Gdyby iść takim tokiem myślenia że tytuł Ubisoftu wygląda jak Grand Theft Auto to można było by to porównywać również z Assassin's Creedem, Just Cause'm oraz innymi. Bo przecież w końcu mają podobny styl wizualny. Nie chodzi mi o budynki czy ubiór postaci, lecz o np. otwarty świat lub zabijanie innych.

Ale zostawię już sprawę podobieństwa i przejdę do czegoś innego. Może i gameplay z E3 wszystkich zaszokował, jednak to było jego zadaniem. W praktyce może być zupełnie inaczej. Założę się że sposoby na zabicie jakiś ważnych postaci będą się wielokrotnie powtarzać. Mimo że Ubisoft tworzy tą grę to może wyjść zupełnie inaczej niż zapowiadał gameplay. O samej rozgrywce trudno jest cokolwiek powiedzieć, ale grafika jest bajeczna. Szkoda że do takiej grafiki potrzeba będzie komputera od NASA, ale miło się patrzy na te wszystkie szczegóły. Póki co do tej gry jestem nastawiony nieco bardziej pozytywnie, ale prawdziwe odczucia poznam dopiero za rok.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watch Dogs już trafił na szczyt mojej listy Must-Have. Trochę ciężko mi uwierzyć w posiadanie historii przez KAŻDEGO napotkanego przechodnia, ale cóż... Nie pamiętam, żeby Ubisoft kiedykolwiek mnie zawiódł, a fakt, iż to właśnie oni nad tą grą pracują sprawia, że nie boję się, co z tego może wyjść. Ciekawe, czy można liczyć na misję, gdzie wszystko się odwróci, zostaniemy pozbawieni magicznego smartfona i ktoś obróci miasto przeciw nam? :D Choć na razie pozostaje nam szmat czasu do przeczekania.

@Multiplayer: Gdyby zrealizowali go tak, jak w AC: Brotherhood (to ostatnia część, w jaką grałem, nie wiem jak to wygląda w Revelations) to chyba nie zagrałbym zbyt długo. Zdecydowanie wole MP w stylu Call of Duty, czy Rainbow Six. Moje jedyne zmartwienie co do tej gry, jeśli multi w ogóle dane będzie nam ujrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy dowiedziałem się o Watch_Dogs to doszła mi gra do listy must-have :P uwielbiam takie klimaty, czuć w tym było trochę Łowcy Androidów, do tego grafika i te możliwości hakowania... A poza tym to nie wiem jakim cudem Ubi to zrobiło, ale autentycznie się wkurzyłem na kolesia za ten karambol. W żadnej innej grze nie zależało mi tak bardzo na życiu osób postronnych (ba, w takim Prototype to dosyć często się bawię cywilami ale ciiii...). Mam nadzieję że będzie można osiągać cele bez zabijania niewinnych...

Zobaczymy co się z tego wykluje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak oglądałem stream z konferencji Ubisoftu. Na początku miałem wrażenie że oglądam GTA IV z dzisiejszą grafiką (czyli nomen omen GTA V cheesy.gif ), aż tu nagle pojawił się motyw z hakowaniem...wszystkiego! Najbardziej spodobał mi się motyw pozyskiwania informacji o dowolnej osobie (choć wątpię żeby Ubi stworzyło unikalnego opisu dla wszystkich NPC) albo kraksa na skrzyżowaniu, ot tak na życzenie. Daje to nadzieje na duży zakres możliwych podejść do zadań co bardzo lubię w tego typu grach. Jedynie mogę się obawiać o ew. DRM (nie wiadomo co do tego czasu Ubi wykombinuje w kwestii piractwa na PC), ale i tak gra znajduje się na mojej liście "must have" na następny rok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watch Dogs już trafił na szczyt mojej listy Must-Have. Trochę ciężko mi uwierzyć w posiadanie historii przez KAŻDEGO napotkanego przechodnia, ale cóż... Nie pamiętam, żeby Ubisoft kiedykolwiek mnie zawiódł

Heh, wiadomym jest, że trzeba brać pewną poprawkę i dozę sceptycyzmu do zapowiedzi twórców/wydawców, bo zawsze będą chcieli zaprezentować produkt jako najlepszy na rynku a jako, że mówimy tutaj o Ubisoft... :D To prawda, że nie jest to firma tak znienawidzona jak teraz EA albo Activision, ale swoje wpadki mieli i nie mają wzorcowej opinii wśród klientów. Do tego dochodzi rozmienianie marek na drobne, niszczenie jakości przez zbyt krótki cykl wydawniczy (główny zarzut do Assassin's Creed) i generalnie powtarzam to co mówi reszta. Ich specjalnie się nie czepiam.

@Multiplayer: Gdyby zrealizowali go tak, jak w AC: Brotherhood (to ostatnia część, w jaką grałem, nie wiem jak to wygląda w Revelations) to chyba nie zagrałbym zbyt długo. Zdecydowanie wole MP w stylu Call of Duty, czy Rainbow Six.

Angielska ciocia wiki na swoim artykule dotyczącym gry ma podaną informację, że na E3 pokazano także tryb kooperacji co dla mnie jest zupełną nowością i coś co przegapiłem... albo nie było prezentowane dla szerszej publiczności :P W każdym razie wersja demonstracyjna pokazała działania innego gracza, który miał osłaniać Aidena po jego udanym zabójstwie skutecznie powstrzymując policję i tutaj rodzi się pytanie czy tryb będzie bardzo "płynny" (wzywamy sobie drugiego gracza do pomocy przy konkretnym zadaniu?) czy też nie ^_^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja to będzie coś. Tyle, że nie dla mojego sprzętu. Będzie trzeba coś wymyślić. Ja bym też pre- orderów nie składał. Lepiej poczekać, przeczytać recenzję Cd- action i dopiero o tym pomyśleć. Mnie to osobiście zachęcił gameplay, możliwość przechodzenia misji na różne sposoby, no i to hakowanie wszystkich swoim smartfonem. Potencjał ubi w tej produkcji ma duży, tylko czy go wykorzysta w pełni? O to jest pytanie.smile_prosty2.gif

Edytowano przez asasyn101
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...