Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

Sesja Naruto - dyskusje

Polecane posty

Knight Martius czemu jeszcze nie oddałeś pracy wiem, że są wakacje ale jak muwisz że za tydzień to powinieneś już przysłać to niejest trudne.

ps:czekamy tylko na ciebie [-X

Wiem, wiem, moja wina… :/ Tak to jest, jak coś obiecuję: rzadko kiedy się z tego wywiązuję… Ale to dlatego, że poza tym szablonem karty postaci miałem też ambitniejsze plany. Mianowicie: napisać opisy do swojej postaci (wygląd, charakter, historia itd.). To po to, by lepiej się w nią wczuć. Ale jak zwykle leń mnie wziął. A skoro już jestem powoli popędzany (zresztą i tak chciałem się zmobilizować, kiedy zobaczyłem kartę postaci Greendaya), to do tematu wyślę tylko absolutne minimum (tj. szablon karty) i opis wyglądu. Resztę tych tekstów wyślę na PW, ponieważ nie chcę, by gracze od razu znali moją postać. Zresztą zrobię to zaraz po wysłaniu tej karty postaci. Od razu uprzedzam, że jeszcze nie dokończyłem wszystkich opisów. Zrobię to może po kilku dniach albo w następnym tygodniu. Coś w tym stylu. Tym niemniej moja karta postaci w tym temacie jest dowodem na to, że możecie ze mną zaczynać sesję. Po prostu te „ambitne rzeczy” dokończę później.

Dobra, kończę gadać głupoty. Oto moja karta postaci.

-------------------------------------------------------------------------------------

Imię: Yamashita

Nazwisko: Ryuujin

Płeć: męska

Ranga: student akademii

Punkty życia: 150

Chakra: 200

Doświadczenie: 0

Poziom doświadczenia: 1

Broń: 10 kunaiów i tyleż shurikenów

Wiek: 13 lat

Urodziny: 31 marca

Miejsce zamieszkania: Wioska Ukrytego Liścia

Wzrost: 170 cm

Waga: 52 kg

Zdolność klanowa: Seppan-Doragon

Lista znanych jutsu:

Bunshin no Jutsu (5 za jednego klona)

Kawarimi no Jutsu (10)

Katon, Goukkakyuu no Jutsu (45)

Katon, Ryuuka no Jutsu (80)

Suiton, Suiryuudan no Jutsu (70)

Style walki:

Ninjutsu: 10

Taijutsu: 5

Wykonane misje:

D: 0

C: 0

B: 0

A: 0

S: 0

Wygląd: Yamashita ma czarne, krótko ostrzyżone włosy, których pióra zakrywają dobrze środek czoła. Jego oczy są koloru niebieskiego. Nosi na sobie zwykłą koszulę koloru czarnego, na której plecach znajduje się narysowana głowa smoka. Na niej w chłodniejsze dni ma najczęściej zapinaną bluzę polarową koloru czerwonego. Chodzi zazwyczaj w spodenkach sięgających mu do kolan, ma akurat różne. Ale jeśli jest zimny dzień, to zakłada spodnie. Na stopach ma dobrze dopasowane obuwie, jakie noszą najczęściej postacie w Naruto. Twarz chłopaka jest drobnej cery, o bardzo lekko zaokrąglonych policzkach.

------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli macie jakieś uwagi, sugestie czy inne takie (a szczególnie ty, Naruto…), to proszę pisać. Chciałbym wiedzieć, co ew. poprawić. Także na PW napisz mi, co sądzisz o tych opisach, które już ci powinienem wysłać…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z Uzumakim dołączam się do gry. Oto moja karta postaci:

Imie: Yuki

Nazwisko: Kutsuragi

Płeć: Mężczyzna

Ranga: student akademii

hp: 150

chakra: 200

exp:0

lvl:1

broń: Shurioken & Kunai po 10

Wiek:13

Urodziny: 19 Czerwca

Wioska: Ukryta w lisciach

Wzrost: 177.8 cm

Waga: 57.1 kg

Zdolności z klanu: Brak

Specjalne techniki:

- Kokuryuu Boufuusetsu

- Kage Bunshin no Jutsu

- Goukakyuu no Jutsu

- Haryuu Muuko

- Dochuu Eigyo

Style walki:

- NinJutsu 6

- Kenjutsu 3

- Taijutsu 2

Wykonane Misje

D: 0

C: 0

B: 0

A: 0

S: 0

Wygląd: Wysoki jak na swój wiek, szczupły. Oczy niebieskie. Włosy czerwone, długie, ciągle stojące. Ubrany w szorty, czarną bluzkę, rękawiczki skórzane bez palców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię: Nanji

Nazwisko: Arato

Płeć: mężczyzna

Ranga: Genin

Punkty życia: 200

Chakra: 250

Doświadczenie: 0

Poziom doświadczenia: 2

Broń zwykła: 4 bloczki żyłki, 13 kunai i 10 shuriken, 5 wybuchowych znaków.

Broń specjalna: miecz o zakrzywionym ostrzu, odziedziczonym po ojcu, zapieczętowany w zwoju, bardzo ostry, dość twardy, ma dziurke w rękojeści tak jak kunai.

Wiek: 14 lat

Urodziny: 29 maja

Miejsce zamieszkania: Wioska Konoha

Wzrost: 165 cm

Waga: 63 kg

Zdolność specjalna: Szybsze uczenie się technik

Lista znanych jutsu

Kage Bunshin no Jutsu- NinJutsu- (5 chakry za jednego klona)

Daibakufu no Jutsu- NinJutsu-(50 Chakry)------Wodne tornado

Karyuu Endan- NinJutsu-(55 Chakry) ---strumień ognia z ust

secondary lotus move- TaiJutsu- (0 chakry)

Shinjuu Zanshu no Jutsu - Ninjutsu-(zatrzymuje na 2 tury po zrobieniu tego ataku 35)

Dochuu Eigyo-Ninjutsu(40) ---ukrycie w ziemi

Daitoppa (chakra do ustalenia :P)-Ninjutsu- wielki podmuch wiatru

Style walki

NinJutsu 8

Kenjutsu (walka mieczem) 4

Taijutsu 4

Wykonane misje:

D: 0

C: 0

B: 0

A: 0

S: 0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię: Nanji

Nazwisko: Arato

Płeć: mężczyzna

Ranga: Genin

Punkty życia: 200

Chakra: 250

Doświadczenie: 0

Poziom doświadczenia: 2

Broń zwykła: 4 bloczki żyłki, 13 kunai i 10 shuriken, 5 wybuchowych znaków.

Broń specjalna: miecz o zakrzywionym ostrzu, odziedziczonym po ojcu, zapieczętowany w zwoju, bardzo ostry, dość twardy, ma dziurke w rękojeści tak jak kunai.

Wiek: 14 lat

Urodziny: 29 maja

Miejsce zamieszkania: Wioska Konoha

Wzrost: 165 cm

Waga: 63 kg

Zdolność specjalna: Szybsze uczenie się technik

Lista znanych jutsu

Kage Bunshin no Jutsu- NinJutsu- (5 chakry za jednego klona)

Daibakufu no Jutsu- NinJutsu-(50 Chakry)------Wodne tornado

Karyuu Endan- NinJutsu-(55 Chakry) ---strumień ognia z ust

secondary lotus move- TaiJutsu- (0 chakry)

Shinjuu Zanshu no Jutsu - Ninjutsu-(zatrzymuje na 2 tury po zrobieniu tego ataku 35)

Dochuu Eigyo-Ninjutsu(40) ---ukrycie w ziemi

Daitoppa (chakra do ustalenia :P)-Ninjutsu- wielki podmuch wiatru

Style walki

NinJutsu 8

Kenjutsu (walka mieczem) 4

Taijutsu 4

Wykonane misje:

D: 0

C: 0

B: 0

A: 0

S: 0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię: Kaisen

Nazwisko: Tsurugi

Płeć: mężczyzna

Ranga: student akademii ninja w Wiosce ukryta w liściach

Punkty życia: 150

Chakra: 200

Doświadczenie: 0

Poziom doświadczenia: 1

Broń zwykła: 6 bloczków ostrych żyłek, po 10 sztuk broni typu kunai i shuriken

Broń specjalna: 3 miecze 2 jedno-ręczne [Jatagany] i jeden 2-ręczny

Wiek: 14 lat

Urodziny: 30 miesiąca pierwszych śniegów (Listopad)

Miejsce zamieszkania: Wioska Konoha

Wzrost: 170 cm

Waga: 55 kg

Zdolność klanowa: Nieznana

Zdolność postaci: Sharingan

Lista znanych Jutsu (specjalność):

Karyuu Endan(55 Chakry) trumień ognia z ust

Ryuuka no Jutsu(80 Chakry) -ognisty smok

Shinjuu Zanshu no Jutsu (35 Chakry) (zatrzymuje na 2 tury po zrobieniu tego ataku 35)

Doryuudan (70 Chakry) -szybkie ataki błota

Housenka (40 Chakry) -Ognisty kunai

Style walki:

TaiJutsu 1

NinJutsu 9

KenJutsu 1

Umiejętności dodatkowa:

Kowalstwo

Wykonane misje:

D: 0

C: 0

B: 0

A: 0

S: 0

Wygląd: Włosy ciemne długie naturalne, posiada 2 Kabura na shurikeny na udach i pasek przystosowany do umocowania kunai, normalna koszulka z krótkim rękawem do tego czasami nosi Kamizelke (ale wtedy kiedy zimno). Duże niebieskie oczy. na plecach 3 pochwy z mieczami 1 po środku na miecz2 reczny i dwa po dokach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu znowu ja Naruto Uzumaki jeżeli czytacie tego posta to wiecie ,że założyłem sesje Naruto.

Ale jeszcze przed założeniem dyskusji Naruto Gadałem z jednym z teraziniejszych graczy (SR) i ustaliliśmy, że narazie zrobić uproszczoną wersje i jak się zbierze więcej ludzi to zrobimy bardzej doświadczoną

Więc teraz sądze, że już nastał na to czas czy chcieli byście grać w bardziej rozbudowaną wersje?Prosze napiszcie tak lub nie i wyjaśnjcie dlaczego.

A teraz pokaże wam różnice jaka jest w tych rpg-ach

Stary Nowy

Posty obowiązkowo na 3 linijki Posty Obowiązjkowo na 10 linijek

Mało jutsu Dużo Jutsu

Mało technik Dużo technik

Lvele Skille

umiejętności(szybkość ,zwinnoś,

Ogłada,Siła Itp)

Posty mg 2 razy dłuższe

Sposób Walki

PS: Prosze was jeszcze abyście nie pisali przerobionych nowych postów tylko odrazu nowe rzeczy

Kto chce!?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce, ale mam "parę" poprawek co do twojego prowadzenia

-nie ma mowy o klanowych zdolnościach, typu sharingan i byakugan

-więcej opisujesz

-nie sterujesz tak naszymi postaciami

-gadasz za ludzi innych niż postacie

-więcej interakcji z otoczenie, for godness sake!

-PEŁNA ZGODNOŚĆ Z ŚWIATEM NARUTO- nie ma "ale on nie wiedział więc może to stosować"

-popraw literówki

-popraw literówki

-popraw literówki

-fabuła to nie jest wymówka do następnych walk na gg, pamiętaj o tym

-staraj się nie używać slangu jak w przypadku Iruki "dziś zdajecie test na genina" , lol

-co robił sharkei w mojej walce, skoro jest pierwszym synem naruto? lol

-i w ogóle więcej polotu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie co racja to racja

Zgadzam się i z Greenday i z Naruto-Uzamaki

Jest to bardzo dobra propozycja.

Tylko zdaje mi się, ze małe szanse są na udanie się tego np. interakcji z otoczenie z tym będzie problem

Najważniejszą opcją jest to żeby MG miał wielka wiedze o Naruto zagadieniach i jego technikach.

Jak Naruto-Uzamaki da rade poprowadzić to oki

Ja jestem za tyko do tego trzeba się ostro przygotować np. Wszystkie techniki i Jutsu. Wytłumaczyć i mieć ustaloną fabułe i porządnie tym wszystkim rozpożadzać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o to abyś zrezygnował

"Jak Naruto-Uzamaki da rade poprowadzić to oki"

Jeśli poczułeś się poruszoy to sory jesteś dobrym GM

Ale to było raczej pytanie czy dasz sobie rade i czy staniesz na wysokości działania aby poprowadzić tak skomplikowana sesje.

Ja jestem za tym abyś ty był GM!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imie: Sakon Kaguya

Ranga:student akademi

hp:150

chakra:200

exp:0(na poczatku

lvl:1 na poczatku

bron: 10 kunai i 10 shirukenów

Wiek:14

Urodziny: 13 listopada

Wioska: w kiściach

Wzrost: 170cm

Waga: 57.1 kg

Zdolności z klanu: Można wyjmować i kości i je dowolnie formować.

-Goukakyuu no Jutsu(45 Chakry) -----kula ognia wystrzeliwana z ust

-Kage bunshin no jutsu

-Kasumi Enbu No Jutsu(65 Chakry) ---Okrążający ogień

-Doryuu Heki(60) ---ściana błota

-Dochuu Eigyo(40) ---ukrycie w ziemi

NinJutsu 7

TaiJutsu8

Wykonane Misje

D:

C:

B:

A:

S:

Wygląd: Ubiera się w bluze z długim kołnierzem i w spodnie do kolan. Ma zielone oczy bladą skore

włosy są białe do roamion nad brwiami ma 2 czarne kropki. Przybył do konohy aby być dobrym Shinobi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiona postać za zgodą GM

Imię: Kaisen

Nazwisko: Tsurugi

Płeć: mężczyzna

Ranga: student akademii ninja w Wiosce Konoha

Punkty życia: 150

Chakra: 200

Doświadczenie: 0

Poziom doświadczenia: 1

Broń zwykła: 6 bloczków ostrych żyłek, po 10 sztuk broni typu kunai i shuriken 5 wybuchowych pieczęci

Broń specjalna: Igły z Trucizną (8)

Wiek: 14 lat

Urodziny: 30 miesiąca pierwszych śniegów (Listopad)

Miejsce zamieszkania: Wioska Konoha

Wzrost: 170 cm

Waga: 55 kg

Zdolność klanowa: Nieznana

Zdolność postaci: Sharingan

Lista znanych Jutsu (specjalność):

Goukakyuu no Jutsu(45 Chakry) -----kula ognia wystrzeliwana z ust

Housenka (40 Chakry) ----Ognisty kunai

Karyuu Endan(55 Chakry) ---strumień ognia z ust

Kasumi Enbu No Jutsu(65 Chakry) ---Okrążający ogień

Ryuuka no Jutsu(80 Chakry)-ognisty smok

Style walki:

TaiJutsu 1

NinJutsu 14

Umiejętności dodatkowa:

Szybkie uczenie się

Specjalizacja w walce na dystans

Robienie trucizn (po części zielarstwo)

Wykonane misje:

D: 0

C: 0

B: 0

A: 0

S: 0

Wygląd: Włosy ciemne długie naturalne, posiada 2 Kabura na shurikeny na udach i pasek przystosowany do umocowania kunai, normalna koszulka z krótkim rękawem do tego czasami nosi Kamizelke (ale wtedy kiedy zimno). Duże niebieskie oczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, spytałem się kilka dni temu niziołki i P_aula o zgodę na założenie swojej własnej sesji Naruto. P_aul nie odpowiedział, ale niziołka powiedziała, że otrzymam zgodę na to, jeśli w tym temacie zbiorę co najmniej trzech graczy. No cóż, ogólnie trzech zebrałem, ale poza tym topikiem… A poza nimi jest jeszcze dwóch, którzy grają na sesji Naruto (i trzeci, który właśnie dołączył), a nie spytałem się ich.

Przejdźmy do sedna. Ten pomysł na to, żebym miał własną sesję Naruto, narodził się jakiś czas temu. Wtedy nie traktowałem tego poważnie. Teraz jednak wiem jedno: wreszcie postanowiłem się odważyć na bycie MG. Jeśli tylko zbiorę kilku graczy, to się rozpocznie…

Ale dobra, podaję wszystkim chętnym szablon karty postaci do wypełnienia.

-------------------------------------------------------------------------------------

Imię:

Nazwisko:

Płeć:

Ranga:

Wiek:

Urodziny:

Miejsce zamieszkania:

Wzrost:

Waga:

Zdolność klanowa:

Lista znanych jutsu:

Style walki:

Wykonane misje:

D: 0

C: 0

B: 0

A: 0

S: 0

Opis zdolności klanowej:

Wygląd:

Umiejętności:

Hobby:

Ekwipunek:

Charakter:

Historia:

-------------------------------------------------------------------------------------

Na wszelki wypadek, gdyby uniknąć pytań tych, co „nie panimaju”, objaśniam te rubryki.

Imię i nazwisko (nazwa klanu): tu tłumaczyć chyba nie musżę. Powiem tylko, że można należeć do jednego z już istniejących klanów, chociaż miło by było, gdybyś wymyślił swój własny.

Płeć: jedna z dwóch wiadomych.

Ranga: stopień postaci w hierarchii ninja. Na początku uczy się w akademii ninja (stopień do wpisania: „student akademii”). Kolejne powszechne stopnie to: genin, chuunin, jounin, specjalny jounin i kage danej wioski (w przypadku np. Wioski Ukrytego Liścia jest to hokage). Szczegółowe informacje na stronie http://www.senpuu.net/?62.

Wiek: wiadomo. Z tym, że moja sugestia jest taka, by w tej rubryce wpisać „13 lat”. To dlatego, że wszyscy będziecie chodzić do tej samej klasy, więc i chyba nie będzie za wiele sytuacji, że ktoś ma lat 12 albo 14. Ale to tylko moja sugestia, można ją zignorować.

Urodziny: po prostu data urodzenia. Każdy wie, o co chodzi.

Miejsce zamieszkania: wymienić listę nazw wiosek? Jest ona np. TUTAJ. Przy okazji macie to, jak wyglądają opaski w poszczególnych wioskach. Z kolei moją sugestią miejsca zamieszkania jest Wioska Ukrytego Liścia (Wioska Konoha). To dlatego, że najwięcej osób właśnie ją wybiera i tam pewnie będzie się najwięcej dziać. Ale mówię, to TYLKO sugestia…

Wzrost: mówić nie trzeba. Z tym, że nie musi być taki, jaki mają bohaterowie Naruto (np. Sakura ma nieco ponad 150 cm…). Ba, nawet nie powinien raczej być. Po prostu napisz taki, jaki jest zazwyczaj w rzeczywistości.

Waga: mówić też nie trzeba.

Zdolność klanowa: zdolność przekazywana z pokolenia na pokolenie każdemu członkowi klanu. Może to być zarówno zdolność, jaką znają jeszcze co poniektóre klany (np. szybsze uczenie się technik), jak i ograniczenie więzów krwi (Kekkei Genkai). To drugie jest to zdolność, jaką posiąść może tylko dany klan (np. klan Uchiha ma Sharingan) i nie da się tego nauczyć czy skopiować. I jeśli Twoja postać nie pochodzi z odpowiedniego klanu, to techniki z Kekkei Genkai danego rodu nigdy się nie nauczy. O tej cesze jest napisane na stronie http://www.senpuu.net/?22.

Jeszcze jedno. Ci, którzy w tej rubryce wpiszą sobie „brak” (vide KaGeX dla Yukiego na obecnej sesji Naruto) albo „nieznana” (vide Mcam dla Kaisena w jw.), to mogą sobie dopisać rubrykę „Zdolność specjalna”. To będzie po prostu specjalizacja danego członka klanu, która ma odrobinę wyważyć postać z innymi. Tej rubryki raczej niezbyt radziłbym wpisywać dla postaci, która ma już jakąś zdolność klanową, chyba że będziesz umiał dobrze wyważyć postać.

Lista znanych jutsu: tutaj jest już nieco bardziej skomplikowanie. To nie będzie się odbywało na takiej zasadzie, że bierze się pięć dowolnie wybranych technik. Nie. Trochę to zmieniłem. Zacznijmy od tego, że najlepiej by było, gdybym podał dwa przydatne linki.

http://en.wikipedia.org/wiki/Jutsu_(Naruto) – artykuł w angielskiej Wikipedii, w którym opisane jest wiele rzeczy dotyczących jutsu w Naruto. Trochę na dole jest też link zatytułowany „List of XXXjutsu In Naruto”, gdzie jest napisana lista technik. Wymienione są ich rangi (głównie o rangi mi chodzi) i głównie o to chodzi. Tym, którzy nie znają angielskiego, mogę spróbować pomóc.

http://www.senpuu.net/?techniki – opisy jutsu po polsku. Rang tam nie ma, ale są opisy tych technik, których nie uwzględniono w Wikipedii. Przy okazji wspomoże tych, którzy nie znają angielskiego.

Wybór technik będzie się odbywał na trzech zasadach.

1. Należy wziąć od razu trzy techniki rangi E (czyli takie, których uczą w akademii ninja).

2. Jest sześć punktów, które należy wykorzystać do wyboru jutsu. Punkty te rozdziela się tak:

Ranga E (dla studentów akademii) – 1

Ranga D (dla geninów) – 2

Ranga C (dla chuuninów) – 3

Ranga B (dla jouninów) – 4

Ranga A (dla kage i jouninów) – 5

Ranga S (techniki zakazane albo sekretne; dla kage) – 6

Wtedy chyba wyjdzie jakoś normalnie z tymi jutsu, prawda? Powiem tylko, że te punkty dotyczą tylko tworzenia postaci. Ze względu na to, że ja leveli nie przyznaję, a punktów technik nie będę rozdawał, to po prostu będziecie się ich uczyć i trenować. A jak rozdzielicie na początku – wasza wola. Powiem tylko, że technik zakazanych brać na razie nie możecie.

3. Sennen Goroshi (Tysiąc Lat Bólu) można wziąć za darmo. xD

Podam przykład takiej listy jutsu według mojej karty postaci. To na wszelki wypadek, gdyby ktoś nie zrozumiał. ;)

Taijutsu Ougi, Sennen Goroshi (darmowe Tysiąc Lat Bólu :D)

Bunshin no Jutsu (technika rangi E)

Henge no Jutsu (jw.)

Kawarimi no Jutsu (jw.)

Katon, Karyuu Endan no Jutsu (technika rangi B – 4 punkty)

Kakuremino no Jutsu (technika rangi E – ze względu na to, że trzy techniki rangi E już są, to na to trzeba wydać jeden punkt)

Nawanuke no Jutsu (technika rangi E, więc jw.)

Wszyscy rozumieją, o co chodzi? Jeśli tak, to się cieszę. Powiem od siebie, że, nie licząc Sennen Goroshi, jest razem pięć technik rangi E. Miło też będzie, jak ktoś wymyśli własną technikę, mogę na to pozwolić. Powiem tyle: kombinujcie do woli!

Style walki: tytułem wyjaśnienia – to nie będzie tak, że np. na ninjutsu wydajesz 6 punktów, na taijutsu 9 punktów itd. To będzie coś odrobinę podobnego. Podkreślam „odrobinę”. To dlatego, że zamiast punktów jest po prostu ocena stylu walki postaci. Przykładowo:

Ninjutsu: dobrze.

Taijutsu: nieźle.

Genjutsu (załóżmy): tragicznie.

I tak dalej. Wiadomo już, o co chodzi? Cieszę się. Style walki są podane TUTAJ. Artykuł ten zatytułowano akurat „Rodzaje jutsu”, ale nic nie szkodzi. Na dole jest opisane sześć rodzajów/stylów. Jeszcze wytłumaczę kilka rzeczy.

1. Jeśli nie umiesz danego stylu walki, to nie pisz np. „Doujutsu: nie umiem.”. Po prostu tego nie piszesz i tyle.

2. Na początku znane ci są tylko ninjutsu i taijutsu, ew. jeszcze wymyślone normalne (np. kenjutsu u Nanjiego w obecnej sesji Naruto). Jeśli umiesz jeszcze jakieś style, to uwzględnij w historii, jak postać się tego nauczyła.

3. Te oceny stylów walki są zależne też od rangi i wieku postaci. Tak więc nie dziw się, że jeśli masz dobrze opanowane ninjutsu, to jounin też z dobrym ninjutsu rozłożyłby cię w technikach na łopatki.

Wykonane misje: tu tłumaczyć chyba nie trzeba. Chyba że ktoś będzie chciał…

A teraz przechodzimy do kolejnej części karty postaci – części opisowej. Czasem trzeba dla każdej z tych rubryk poświęcić chociaż kilka linijek. Nie trzeba pisać po kilka stron A4 (w końcu nie wszyscy muszą być tacy, jak ja, że sam opis zdolności klanowej piszą na jednej stronie A4…), ważne jednak, by było treściwie. Tym niemniej całkowite buble i napisane nieortograficznie będą wywalane.

Opis zdolności klanowej: w tej rubryce ma się znaleźć opis zdolności klanowej używanej przez postać. Od ogólnego opisu, po techniki, aż po skutki. Zostawiam wolną rękę.

Wygląd: wygląd ciała postaci, sposób jej ubioru, kolor oczu i włosów, fryzura itd. Jeśli chodzi o ubiór, to można się wzorować też na tych ze strony http://www.senpuu.net/?64.

Umiejętności: opis siły, wytrzymałości, szybkości, inteligencji, celności itd. postaci. Tu także należy opisać jej pięty achillesowe. Można też tu napisać umiejętności jako takie postaci (np. Mcam na obecnej sesji Naruto pierwotnie napisał, że Kaisen umie kowalstwo). Ogółem wszystko, co Twoim zdaniem będzie pasować.

Hobby: co postać lubi wyprawiać takiego? Pisz tutaj na ten temat.

Ekwipunek: opis wszelkiej broni, jaką dysponuje postać, a także ew. jeszcze parę rzeczy. Można tu też napisać, ile ma się pieniędzy. Od razu mówię, że przyjmuję walutę japońską: 1 jen = 100 senów. A opis ekwipunku shinobi jest na stronie http://www.senpuu.net/?61

Charakter: manieryzmy i zachowanie postaci. Można tu też napisać, co lub kogo ona lubi, a czego nie. Zresztą interpretujcie tę rubrykę tak, jak chcecie.

Historia: i tu przechodzimy do sedna. Tutaj trzeba napisać historię postaci. Uwzględnić należy wszystko, co jest w tej pierwszej części, w części opisowej itd. Historia nie musi być długa. Ważne, żeby była treściwa i zawierała jak najwięcej potrzebnych danych postaci. Jak jej się wiedzie w akademii? Czy ma rodziców? Jeśli tak, to ilu? Ilu ma przyjaciół, a ilu wrogów? Jak się nauczyła tych wszystkich jutsu? Na te i na inne pytanie należy odpowiedzieć. Pytań pomocniczych nie będę pisał, liczę na waszą inwencję twórczą. :) A, jeszcze jedno: ustaliłem, iż akcja tej sesji będzie się toczyła 20 lat po czasie akcji mangi i anime Naruto. Może nie będzie to poważny problem dla kogoś, kto należy do wymyślonego przez siebie klanu. Tylko ci, których postacie będą pochodziły z już istniejących klanów, będą się musieli trochę wysilić (np. w stylu, że skąd dany bohater z mangi i anime ma dziecko, z kim itd.). Niemniej jednak obie grupy będą miały pole do popisu.

Jeszcze kilka rzeczy.

1. Karta postaci musi być w miarę wyważona. Co prawda, lekkie przegięcia pewnie będę dopuszczał, ale znaczne będą już przesadą i odpowiedzią, dlaczego gracz otrzymuje wpis, że jego karta jest „do poprawy”.

2. Kartę należy wysłać mi na PW. W pewnych sprawach utajnienie nie byłoby konieczne, ale z pewnych powodów najlepiej by było, gdybyście właśnie na to mi wysłali kartę postaci. Ba, nawet musicie!

3. Rubryki z punktami życia, chakrą, poziomem doświadczenia i doświadczeniem wywaliłem, ponieważ uznałem za niepotrzebne. Będę chyba umiał ocenić, że postać jest ranna albo czuje mało chakry, prawda? A leveli i doświadczenia nie ma, ponieważ będzie się to odbywało bardziej realistycznie (o ile świat Naruto można nazwać realistycznym :D).

4. Postanowiłem, że postacie będą na zasadzie „Alternative”. Oznacza to np. tyle, że ci, co grają na sesji Naruto-Uzamakiego, mogą grać na mojej tymi samymi postaciami (mogą jednak [a w pewnych rubrykach muszą!] pozmieniać co poniektóre dane postaci, nie ma problemu).

5. Ze względu na to, że pewnych technik nie opisano w angielskiej Wikipedii, to brakującym jutsu, które istnieją, a chce się takie wziąć/nauczyć w przyszłości, należy samemu przydzielić rangę. A jeśli nie masz pojęcia, jaką rangę dać danej technice, to mnie się spytaj. Może uda mi się udzielić poprawnej odpowiedzi. Na razie odnaleziono dwie techniki, o których w Wikipedii nie było, a już poprzydzielałem:

Doton, Doryuu Taiga no Jutsu – ranga C.

Doton, Doryuudan no Jutsu – ranga B.

6. Na pewno coś pominąłem…

W razie jakichś pytań, sugestii, wątpliwości, zastrzeżeń itd. proszę pisać. Można albo do tematu (IMO zalecane), albo mnie osobiście na PW lub GG (mam w profilu). Spokojnie, nie krępujcie się, postaram się udzielić odpowiedzi. :)

To kto się piszę na moją sesję Naruto? Niech się odezwą nawet ci, którzy poza forum odezwali się przychylnie…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak- KM'owi wszystko co mogłem już napisałem, i oczywiście przyłączam się do sesji. Kartę już wysłałem, cały stuff odwaliłem.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ninjutsu_%28Naruto%29 - gdyby ktoś miał problemy, aby znaleźć rangi danych ninjutsu, tutaj macie ich listę (są po angielsku.)

druga sprawa - jeśli już bierzecie zdolność klanową, (czemu ja w ogóle jestem przeciwny, ale...) to zróbcie w jakiś sposób swoją postać nieprzepakowaną - jeśli już MUSICIE mieć tego byakugana, to dajcie swojej postaci jakieś słabsze statystyki.

a teraz "kontrataków kilka" :wink:

Tylko zdaje mi się, ze małe szanse są na udanie się tego np. interakcji z

otoczenie z tym będzie problem

tak, to byłby problem- czyli GM musiałby odpisywać wtedy, gdy gadamy z jakimiś ludźmi, co by prowadziło do tego, że czasem musiałby napisać post mimo tego, że wszyscy nie odpisali, albo odpisać post poza kolejką - no faktycznie, olbrzymi problem.

Najważniejszą opcją jest to żeby MG miał wielka wiedze o Naruto zagadieniach i jego technikach.

hmm, ważniejsza jest fabuła, sposób prowadzenia, i techniczna strona sesji (vide np. szablon karty postaci itp.) bo co do tej wiedzy, to wychodzi na to, że ja musiałbym być GM bo ja jestem na najdalszym odcinku. LOL

Ja jestem za tyko do tego trzeba się ostro przygotować np. Wszystkie techniki i Jutsu. Wytłumaczyć i mieć ustaloną fabułe i porządnie tym wszystkim rozpożadzać

wszystkie techniki- http://www.senpuu.net/?techniki

wytłumaczyć, i mieć przygotowaną fabułę- wymóg?

nie widzę tego ostrego przygotowywania się....

To jest tylko dyskusja, co mogłoby być lepsze w sesji, proszę nie brać tego jakoś bardzo do siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-rank

Ninjutsu:

Kawarimi no Jutsu:

Technika Zmiany ciała: Techinka stosowana przez większoś ninja. Jutsu te pozwala na szybką zamianę swojego ciała z dowolnym przedmiotem, rośliną, a nawet zwierzęciem. Dzięki temu można zmylić wielu przeciwników. Każdy kto da się na to nabrać przez pewien czas czuje się zdezorientowany, przy czym atakujący może spokojnie zaatakować z innego miejsca.

Kakuremino no Jutsu:

To Jutsu tworzy tak jak gdyby powłokę niewidzialności. Tę technikę użył naruto w pierwszych odcinkach jak co przeskrobał.

Rope Escape Technique:

Technika pozwala na uwolnienie się z więzów

Oiroke no Jutsu:

Rozwinięcie Henge no jutsu, Naruto nie tylko potrafi zmieniæ swoją postać ale również zachowanie. Tylko jedna osoba, postanowiła się tej techniki nauczyć. Jest nim wnuk Trzeciego Hokage - Konohamaru. Jak sama nazwa wskazuje, osoba używająca tą technikę zamienia się gołą kobietę. Kombinacja pięknego wyglądu i uwodzicielskiego zachowania jak na razie okazała się nie do pokonania!

Bunshin no Jutsu:

Ta technika tworzy nieuchwytny (niedotykalny) klon użytkownika.

Henge no Jutsu:

Bardzo podstawowe Jutsu jakiego uczy się już dzieci w Akademi Ninja. Polega na zamienieniu ciała w dowolny przedmiot bądź osobę. Zastosowań jest parę, np. do zadań dywersyjnych by zmylić wroga. Aby transformacja się udała, wymagana jest przynajmniej przeciętna umiejętność kontroli chakry.

Taijutsu:

Senen Goroshi:

Technika śmieszna, oraz bardzo przydatna. Widzimy to, kiedy Kakashi po raz pierwszy ćwiczy z Sasuke, Sakurą i Naruto. Została ona zademonstrowana na tym ostatnim. Przy użyciu tego jutsu potrzebny jest znak tygrysa. Jest to dość proste jutsu z bardzo dziwną nazwą. Efektem jego działania jest bardzo daleki lot. Sakura nazwała tą technikę "Super lewatywka".

D-rank:

Gnijutsu:

Narakumi no Jutsu:

Polega na stworzeniu iluzji, która ma na celu wyprowadzenie przeciwnika z równowagi poprzez ukazanie mu straszliwej (dla przeciwnika) sceny np. Sakura została załatwiona iluzją z udziałem Sasuke

Taijutsu:

Konoha Senpuu:

Bliźniaczy atak "Konoha Gouriki Senpuu". Jedyną różnicą jest to, że w tym wykonuje się tylko jeden obrót, przez co kopniak staje się słabszy. W zamian jego przygotowanie jest o wiele krótsze dzięki czemu można zaskoczyć przeciwnika.

Konoha Reppuu:

Jest to bardzo prosta, a jakże efektywna technika. TaiJutsu stosowane przez Rock Lee, w przypadkach kiedy to wróg chce przeprowadzić bliższy atak. Co więcej do wykonania tej techniki nie potrzebna jest Chakra czy zawiązywanie pieczęci. Każdy ninja może ją z łatwością opanować. Jedyne co potrzeba to użycie własnych nóg. Shinobi podcina stopy przeciwnika wysunięte najbliżej niego. Wtedy druga osoba upada na ziemie i technikę wykańcza się wprawieniem wroga w ruch. Sama nazwa tej techniki pochodzi od efektu jej stosowania. Ninja, który ją wykonuje tworzy wiatr. Reppuu oznacza "gwałtowny wiatr".

Dainamikku Entori

Polega na szybkim podbiegnięciu pod przeciwnika i mocnym kopnięciu go od dołu.

Ninjutsu:

Juujin Bunshin:

Przy współpracy z dowolnym zwierzęciem. Technika ta tworzy z tego zwierzęcia kopie jej właściciela, posiadający dokładnie takie same zdolności.

Shunshin no Jutsu:

Podstawowa technika każdego Shinobi. Dzięki niej z łatwością można unikać wielu ataków podczas walki z wrogiem. Ninja potrafi szybko pojawiać się i znikać, a potem szybko przystąpić do ataku. Dodatkowymi elementami tej techniki jest mgła, piasek albo inne elementy przyrody, które mogą zapewnić pewien kamuflaż.

Shinjuu Zanshu no Jutsu [Ziemia]:

Technika powiązana z żywiołem ziemi. Osoba wykonująca to justu znajduje się pod ziemią i czeka na swoją ofiarę. W odpowiednim momencie wciąga ją w ziemie, by temu wystawała tylko głowa. Rywal staje się łatwą zdobyczą. Nie jest w stanie się ruszyć, bo całe ciało znajduje się pod ziemią.

Shikyaku no Jutsu:

Ta technika powiększa mocy i szybkość użytkownika, i przedłuża ich paznokcie do pazurów. Tą technikę użył Kiba w walce z Naruto.

Kirigakure no Jutsu:

Prosta, a zarazem bardzo przydatna technika. Wytwarza się ogromna ilość mgły, co uniemożliwia przeciwnikowi przeprowadzenie ataku. Jednak tworzący tą technikę może bez problemu zaatakować swojego przeciwnika.

Kage Shuriken no Jutsu:

Prosta, ale za to dająca efekty technika. Kiedy rzuca się jednego Shuriken'a, to ten prawdziwy ukrywa się pod nim w cieniu. Przeciwnik koncentruje się tylko na cieniu, co powoduje, że nie widzi tego prawdziwego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Odkąd zgodziłam się, razem z P_aulem, na powstanie sesji Naruto, uważnie obserwuję ten dział. I przyznam, że jestem nim mocno zawiedziona. Forumowicz Naruto_Uzumaki dostał zgodę na prowadzenie sesji, pod warunkami - jednym z nich było to, że dołoży starań, aby jego posty były zgodne z prawami ortografii, stylistyki i interpunkcji - a nie spełniają nawet połowy z każdej z tych dziedzin.

Kolejną nieprzyjemną rzeczą jest fakt, że spora część postów jest pisana pod rząd przez tych samych użytkowników - oczywiście, można to uznać za problemy, które pozostały po Przeciekach w temacie "O CD-Action". Ale to obowiązuje tylko część z postów, ponieważ nie raz zauważyłam serie wiadomości, w których każdy kolejny post ma drobne korekty, jakby osoba, która go wysyła, ciągle próbowała korektować jego treść. Aby to zmienić, radzę poważnie myśleć przed wysłaniem wiadomości, ponieważ nie macie i nie będziecie mieć możliwości edytowania ich treści po wysłaniu. Po drugie- przed wysłaniem proponuję skopiować treść postu np. do notatnika - aby w momencie wystąpenia problemów na forum, mieć pewność, że nie utraci się wiadomości. I, co bardzo ważne - nawet, jeżeli wydaje się, że post wysyła się bardzo powoli, albo wcale - wystarczy raz wcisnąć przycisk 'wyślij*', by się wysłał - o ile tylko może. Jeżeli nie - wielokrotne wciskanie klawisza nie pomoże, a jeśli tak - wyślecie kilka postów pod rząd, a tego chyba chcemy uniknąć?

Po trzecie - zdarzają się posty jednolinijkowe, nie wnoszące nic albo prawie nic do dyskusji lub fabuły. Takich postów nie chcę tutaj widzieć - jestem pewna, że jesteście w stanie dać z siebie więcej.

Chociaż oczywiście te uwagi skierowane są do wszystkich, najwięcej z tych zasad złamali użytkownicy puki14 i Naruto_Uzumaki. Otrzymują oni ode mnie oficjalne upomnienie, tylko ze względu na to, że obydwaj są początkujący na forum. Na przyszłość radzę zapoznać się z Regulaminem forum, działu, i uwagami innych forumowiczów - nie stosowanie się do wskazówek, które zawarłam w tym poście, skończy się ostrzeżeniem, m.in. za nieprzestrzeganie uwag moderatora, statsiarstwo i molestowanie uczuć estetycznych.

*-oczywiście, najpierw proponuję włączyć opcję 'podgląd', aby sprawdzić, czy wszystko jest zapisane zgodnie z naszymi zamierzeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć… Moja sesja Naruto nareszcie ruszyła. Co prawda, z minimalną załogą (mam trzech graczy), ale jednak. PW powinny dojść do adresatów, z kolei oni mogą odpisać.

A że mam już graczy, to to nie oznacza, że nabór jest zamknięty. Przeciwnie – są jeszcze aż cztery wolne miejsca. Chętni niech się wbijają na sesję, póki te miejsca są.

A, jeszcze jedno. Choć napisałem to w PS-ach, to powtórzę. Piszcie wszyscy na sesji kolorem fioletowym (purple). To po to, żeby odróżnić posty na sesję Naruto-Uzamakiego z tymi na moją. A dlaczego nie wybrałem innego koloru, to odpowiem jedno: rezerwuję je na drużyny.

To tyle ode mnie. Chociaż chcę coś jeszcze napisać, to jednak na razie nie napiszę. Jak macie jakieś pytania, to pytajcie. Postaram się odpowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...