Skocz do zawartości

Pytania do redakcji cz. 6 [archiwum]


Pzkw VIb

Polecane posty

A niby jak określić, ilu osobom pożycza numer czytelnik? Wydawało mi się, że to jest nie do ustalenia.

Sa metody badania czytelnictwa, ktore daja wiarygodne wyniki. Zauwaz, ze "powazne sondaze" OBOP-u czy innego CBOS-u tez nie sa robione na wszystkich Polakach, a na odpowiednio dobranej probce np. 2500 osob.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ktoś kiedyś powiedział, że statystyka to coś takiego, gdzie Ty i Twój pies macie średnio po 3 nogi... :tongue:

Tak więc wszelkie tego typu sondaże i statystyki należy brać z pewną dozą krytycyzmu i odpowiednim dystansem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie ankiety Ghosta: jezeli byloby duzooo (bardzo) odpowiedzi ze CDA ma byc bez cover i za 12 zl to by tak bylo??

Rzadko tu zaglądam, więc moje pytanie trochę poniewczasie, ale czy ta ankieta jest jeszcze aktualna i gdzie mogę ją znaleźć? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz 4 posty wyżej.

Jak wygląda sprawa wyrabiania godzin w redakcji?;) Siedzi ktoś z długopisem i zegarkiem w ręku i Was sprawdza czy raczej jest na zasadzie 'siedź ile chcesz byle robota była zrobiona"?:)

Ed: @Gianlorenzo23

Zawsze do usług;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz 4 posty wyżej.

Jak wygląda sprawa wyrabiania godzin w redakcji?;) Siedzi ktoś z długopisem i zegarkiem w ręku i Was sprawdza czy raczej jest na zasadzie 'siedź ile chcesz byle robota była zrobiona"?:)

Zasada jest prosta: masz siedziec w pracy od 8 rano do az sie da wyjsc. Zwykle nie mozna przed 16, a bywa ze wychodzi sie rankiem dnia nastepnego, choc na szczescie nie zdarza sie to rzadko. W kazdym razie jak lubisz jesc obiady o tej samej porze i planowac z wyprzedzeniem, ze np. za dwa tygodnie o 16.40 pojdziesz do kina po pracy... to nie pracuj w CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie studia Cryteka w Kijowie, a mianowicie: Czy macie w planach na najbliższe numery, napisać coś o grze powstającej w studiu Cryteka na Ukrainie? Na stronie incrysis.com pojawiła się informacja, że ukraiński magazyn Gameplay da w majowym wydaniu (czyli gdzieś w kwietniu) obszerną relację ze studia i chyba coś o grze powstającej w Crytek Kiev będzie. Chyba coś się szykuje bo Crytek dodał nowe marki: Warface jako grę i C E jako narzędzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frycek42

Dzień dobry piszę tutaj ponieważ mam kilka pytań do redaktorów CDA

1Co sądzicie o programach pokroju ,,Fps Creator''?

2Czy znacie podobny program do owego Fps Creatora'' tylko dostępny w Polsce? Chodzi mi żeby miał podobny interfejs(nie wymagał znajomości programowania itp.), służył także tylko bądź głównie do robienia Fpsów i by miał równie duże lub większe możliwości (albo chociaż podobne )

3Czy jednak muszę odłożyć trochę kasy na sprowadzenie go sobie z zagranicy? :sad:

4ile na polskie jest 49,99$?

teraz pytania związane z samą redakcją

1Czy jak do redakcji przychodzą gry do zrecenzowania to każdy wybiera sobie którą chce wziąć do recenzji czy wgląda to np. tak .,,Fear 3'' dostaje np. Eld i niema a dalej dyskusji?

2Czy ktoś w redakcji lubi Deana Koontza

3Czy ktoś w redakcji lubi Rap

4Czy praca dziennikarza jest trudna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry piszę tutaj ponieważ mam kilka pytań do redaktorów CDA

1Co sądzicie o programach pokroju ,,Fps Creator''?

>>>Pierwsze slysze. Dobrej gry nie zrobisz zadnym "kreatorem".

1Czy jak do redakcji przychodzą gry do zrecenzowania to każdy wybiera sobie którą chce wziąć do recenzji czy wgląda to np. tak .,,Fear 3'' dostaje np. Eld i niema a dalej dyskusji?

>>>O tym byla mowa 2043678 x :/. W skrocie: nikt nikogo do grania w gry, ktorych nie lubi nie przymusza (mowa o gatunku). Jak nie lubisz RPG to nie dostaniesz RPG. Ale jak lubisz RPG i trafi sie slaba gra RPG, to juz mizesz ja dostac do zrobienia "bo tak".

2Czy ktoś w redakcji lubi Deana Koontza

>>>Kiedys lubilem, przy pierwszych ksiazkach. Ale po paru kolejnych skapnalem sie, ze on tak naprawde pisze jedna ksiazke w kolko, zmieniajac tylko nazwiska bohaterow i scenerie... i dalem spokoj. Ale "Grom" byl niezly.

3Czy ktoś w redakcji lubi Rap

>>>Eld :D.

4Czy praca dziennikarza jest trudna?

>>>Zalezy w stosunku do czego porownasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bywa ze wychodzi sie rankiem dnia nastepnego, choc na szczescie nie zdarza sie to rzadko. W kazdym razie jak lubisz jesc obiady o tej samej porze i planowac z wyprzedzeniem, ze np. za dwa tygodnie o 16.40 pojdziesz do kina po pracy... to nie pracuj w CDA.

Tu, jak rozumiem, po prostu się pomyliłeś? Bo o masochizm cie nie podejrzewam;)

A zdarzają się akcje typu: "Allor, zostaw na razie tą grę i skocz na 5 minut gdzieś tam zanieść coś"? Czy zawsze macie od tego ludzi i nigdy nie zdarzają się sytuacje awaryjne, a jak się zdarzają to wynajdujecie kogoś innego niż redaktorzy?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze zastanawia, jak wygląda w zasadzie wasz dzień pracy. Jak to wygląda z przerwami na ten przykład? Można w dowolnym momencie odejść od kompa by coś wrzucić na masę\wypić\wylać się czy macie bardziej ustalone godziny takich przerw? I czy przy waszym trybie pracy macie jeszcze czas po niej na jakąkolwiek inną aktywność? (kino, basen, cokolwiek). Ja osobiście nie wyobrażam sobie siedzieć przed kompem od 8 rano i skończyć na następny dzień o świcie (choć jakieś 5 lat temu kreowało mi się to jako robota-marzenie). Nie macie pod koniec dnia dosyć grania? Ja osobiście aktualnie wytrzymuję max 2h przy danym tytule (i to uwzględniając, że niedawno go kupiłem) i normalnie muszę zrobić przerwę, iść na spacer, cokolwiek (byle zamienić to jakąś aktywnością fizyczną)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frycek42

,,Pierwsze słyszę. Dobrej gry nie zrobisz żadnym "kreatorem".''

Ale mi nie chodzi o to by zrobić coś na miarę Fear'a ja szukam podobnego programu by się pobawić. Lubię czasem pobawić się tego typu układankami. Szkoda że nikt w Polsce nie wydał tego programu :sad: ani polscy programiści nie wezmą inicjatywy i nic takiego na naszym podwórku nigdy (chyba) nie powstanie 50$ to trochę sporo (a piratów kupować nie zamierzam) trudno muszę chyba się na razie zadowolić normalnymi gierkami

mam jesze trzy pytania

1 Czy używanie programów typu ,,Dos Box'' (emulator do gier z dosa) jest legalne?

2 Czy trafił się kiedyś na łamach AR taki koleś który był na tyle chamski że go np. pozwaliście do sądu lub coś w tym stylu?

3 Czy jak ktoś np. pisze do AR list w którym się przechwala ile to on ma piratów itp. to czy zgłaszacie to jakiejś policji albo czy macie obowiązek to gdzieś zgłosić?

z góry dziękuję z odpowiedzenie na moje pytania i pozdrawiam całą redakcje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frycek42, dość, hm, oryginalne ;), pytania zadajesz. Dlaczego niby DOSBox miałby być nielegalny? Emulatory nie są nielegalne :). Fakt, Sony walczyło jednym czasem z twórcami emulatorów PSX, ale to dlatego, że w ich kodzie często znajdował się "materiał" chroniony prawem autorskim (BIOS konsoli). Jeśli emulator czegoś takiego nie zawiera, to od strony prawnej nie ma się do czego przyczepić (to tak jak z nożami, nie można przecież ich zdelegalizować tylko dlatego, że można z ich użyciem kogoś zabić :)). A co do DOSa, to żaden jego emulator nie jest nielegalny, a to dlatego, że po pierwsze architektura PC jest doskonale znana (to skutek desperackiego kroku IBM wykonanego bardzo dawno temu, kiedy to firma w obliczu porażki ich dziecka w konfrontacji z produktami Apple udostępniła innym firmom niemal pełną specyfikację IBM PC). Zaś po drugie - DOS to nie tylko MS DOS, istniało wiele innych systemów z DOS w nazwie (choćby taki DR-DOS), które były ze sobą wzajemnie kompatybilne (to znów zapewne skutek tego, że DOS szczególnie skomplikowanej architektury nie miał oraz tego, że pod niego przez długi czas programowało się w assemblerze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...