Jump to content
Pzkw VIb

Co bym zmienił w CDA? cz. II

Recommended Posts

zmieniłbym te pudełka one nie spełniają swojego głównego obowiązku!!! na dwa opakowania, dwa mam połamane. I tutaj mam pytanie do redakcji, czy przemyślą oni głosy czytelników o powrocie do starszych małych? Chciałbym też napisać, że Nie chodzi mi o wielkość tylko o jakość , bo mam wrażenie, że ktoś poleciał po kosztach...
I widzisz - tu się z Tobą nie zgadzam,, bo ja na dwa pudełka mam dwa w całości... :P

Ja bym proponował, aby przywrócić oceny gier z covera, chętnie bym zobaczył co dostało np. Two Worlds, zwłaszcza, ze w CDA była duza zapowiedz tej gry smile.gif

Dołączam się.

Ja już prosiłem o to na tym forum chyba z piętnaście razy... Bo kiedyś BYŁY oceny z CDA przy pełniakach. A teraz z niewytłumaczalnych powodów NIE MA. (Bo tłumaczenie "chcemy, żebyście każdej grze dali szansę" to w/g mnie nie jest żadne wytłumaczenie, raczej wykręt). <_<

I jescze odnośnie nowych pudełek - uważam, że są o niebo lepsze od małych (moje zdanie), prezentują się o wiele lepiej i wogóle... Jest tylko jeden mankament.

Szkoda, że nie wprowadzono ich wcześniej, bo teraz trochę to głupio będzie u nas wyglądać - rząd małych pudełek, a obok nich większe... :unsure: Trochę niepasuje. Ale duże pudełka popieram! ;)

Fajniej by było gdyby w reckach w CDA MOBILE były wipisywane plusy i minusy gierek jak w dziale recenzji gier.

Po co?Wtedy było by za dużo zamieszania,cdaction to pismo o grach raczej na PC,a CDA mobile to takie pół stronki w co pograć na telefonie.Nie ma się nad czym rozwodzić.

Ja to może bym nie zminił ale dodał jedna rzecz... Powiekszyłbym Kaszanke :D Ja uwielbiam ten dział, później lubie sobie przetestowac gry z tego działu, jak narazie najgroszy był Ten Marine Snarpshoter czy cos ! Ulala ! I jeszcze jakbyście częsciej dawali teskty typu "Najnudniejsza gra" (był raz o tej grze symulatora autobusu), i "Najdziwniejsza gra", jest w nowym numerze o tym kolesiu na stacji, naprawde ciekawy jest ten dział, poczytać sobie w co kiedys grali nasi przodkowie :D

Bez przesady z tymi kaszankami - może jescze mają wrzucać pierwsze lepsze słabe gry do kaszanki, bo nic innego się nie ukazało? :angry: Jak tak bardzo lubisz kaszankę to idź do kiosku i wykup wszystkie gry w cenie poniżej 20 zł i się nimi rozkoszuj do upadłego... <_<

Odnośnie pudełek wróciłbym do tych starych i mniejszych. Jednak jeśli jest to niemożliwe, dobrze by było gdyby nowe, większe pudełka były tak samo wytrzymałe co stare ( wykonane z takiej samej grubości plastiku).

Edited by paweł125

Do ocen dodałbym skalę pod tytułem "Klimat". Już kilka razy przeczytałem coś w stylu "Gdybyśmy oceniali klimat byłoby to minimum 8" :) A w niektórych gierkach klimat to podstawa. Taka moja propozycja mam nadzieje że się przyjmie :)

Nie przyjmie sie. Klimat ujety jest w ocenie za grywalnosc. Wprowadzenie oddzielnej oceny czastkowej doprowadzi tylko do kuriozalnych sytuacji. Bo jak np. ocenic klimat w Pro Evolution Soccer? W Football Managerze? W Chessmasterze, grach ekonomicznych?

Żeby PES trzymał klimat to powinni pokazywać dantejskie sceny wprost z szatni :P

Albo choć dorzuciliby paczkę chipsów, co by się przyjemniej mecze oglądało...

Poza tym wyróżnienie za klimat jest zwykle w plusach.

Również do pełniaków mogłoby wrócić - Kto, kiedy recenzował i ile dał...

Tak to tylko muszę bezładnie przekopywać stare numery w poszukiwaniu recenzji... :/

A może sz. redakcja rozważyłaby zmianę papieru na jakiś taki bardziej absorbujący inkaust? ;) Może być nawet tańszy ale mniej brudzący się... Bo weźmy na ten przykład czytanie z wypiekami na twarzy AR, a kiedy przyjdzie do przejrzenia skrajnej kolumny na prawej stronie, okazuje się, że literki rozmazane niczym tusz na rozpłakanym licu smutnej dziewoi... A propos pudełek... stare były lepsze... no ja rozumiem, jak wspominają przedmówcy gdyby do każdej dorzucić małą wkładkę, ale skoro i tak w opakowaniu nic ponad płytkę się nie znajduje... o wiele łatwiej jest zarządzać zbiorami małych pudełek ale z mocnego plastiku niż sporych, lecz pękających przy najmniejszej chwili nieuwagi... ;)

Pozdrawiam!

PS. Felietony w gamewalkerze to strzał w 10! tak trzymać... rzekę nawet: chcemy więcej!

Edited by lupucupu

Nie przyjmie sie. Klimat ujety jest w ocenie za grywalnosc. Wprowadzenie oddzielnej oceny czastkowej doprowadzi tylko do kuriozalnych sytuacji. Bo jak np. ocenic klimat w Pro Evolution Soccer? W Football Managerze? W Chessmasterze, grach ekonomicznych?

PES-sie albo FM da się ująć klimat. PEeS atmosfera na meczach. Czy czujesz się jakbyś był na meczu czy widzisz plastikowe sztuczne Keny które koślawo podają piłkę. A w FM czy możesz się naprawdę wczuć w menadżera. W grach ekonomicznych czy czujesz że jesteś burmistrzem/menadżerem itd. No a w Chessmasterze to raczej się nie da :) Ale rozumiem że pomysł się nie przyjmię, nie będę się narzucać :)

PES-sie albo FM da się ująć klimat. PEeS atmosfera na meczach. Czy czujesz się jakbyś był na meczu czy widzisz plastikowe sztuczne Keny które koślawo podają piłkę. A w FM czy możesz się naprawdę wczuć w menadżera. W grach ekonomicznych czy czujesz że jesteś burmistrzem/menadżerem itd.

Obawiam sie, ze mieszasz nieco klimat z realizmem i oprawa. Ale na tym wlasnie polega problem z wyodrebnieniem i ocena klimatu - buduje je realizm, grafika, muzyka, efekty dzwiekowe.

Nie przyjmie sie. Klimat ujety jest w ocenie za grywalnosc.

Nawet nie. Bo o ile oceny cząstkowe można oprzeć na jakichś przesłankach pozasubiektywnych, to klimat jest już wybitnie subiektywny - nawet bardziej niż grywalność bo gry gywalne i niekilmatyczne są, tak samo jak niegrywalne i klimatyczne.

ocena klimatu - buduje je realizm, grafika, muzyka, efekty dzwiekowe.

Też... ale ważniejsze jest to co lubimy. Bo np dla mnie WoW klimatyczny nie będzie, a ktoś lubiący "takie kilmaty" wsiąka w grę na dobre. Np mnie kilmatem powala Nexus, a ocen jakichś rewelacyjnych nie miał.

Każdy woli coś innego....Jeden brunetki drugi blondynki... :D PES powala realizmem itd To buduje klimat dzięki któremu czujesz się jak zawodnik na jednym z tych stadioników... Przyśpiewki kibiców itd :P ach ten PES... Może nawet wydawcy dodali by jakiegoś moda do PESa08?? Teraz śmigam w EURO 08 w PESie :rolleyes: Warto było ściągnąć ;)

Gazetka super, nie mam zastrzeżeń, ale jedno mnie zasmuciło: czemu zrezygnowaliście z małych pudełek do płyt; TE DUŻE NIE MIESZCZĄ MI SIĘ W SZAFCE! (A takie były fajne, "amerykańskie"). A może by tak zrobić obie wersje, jak kiedyś było CD lub DVD, to teraz z małym lub dużym pudełkiem do wyboru.

fajnie by było gdyby na płytce znajdowały się gameplaye WSZYSTKICH gier recenzowanych w danym numerze... co prawda wybierane są te najciekawsze ale mi często brakuje jakiegoś uzasadnienia co do recki/oceny a gameplay mógł by takim być.... oczywiście zawsze można znaleźć w internecie jednak filmiki na DVD były by wygodniejsze :P

W CDA za duzo dem gier których nawet nie da się dostać w sklepie :/ Lepiej dajcie mniej dem ale gier które zrecenzjowaliście. Generalnie nic więcej do zarzucenia nie mam może tylko więcej recenzji bo w numerze 02/2009 brakowało mi LotR:Conquest i FEAR 2