Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Speedi1103

Max payne 3 - problem z włączeniem

Polecane posty

Gra podczas uruchomienia ładyje patche z napisem "BEZCZYNNOŚĆ" potem włącza i po sekundzie wyłącza. Robiłem reinstal i nie pomogło. Mój sprzęt spałnia minimalne wymagania gry. Problem nie nikną także po zainstalowanu gry w folderze "Max3" ani po wyłączeniu antywirusa. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Cały wczorajszy dzień spędziłem na odpalaniu Max Payne 3, udało mi się, dlatego teraz podzielę się z wami rezultatami!

Jeżeli jedziesz na piracie nie zagwarantuję, że podane poniżej kroki poskutkują, ja robiłem to na wersji oryginalnej pudełkowej.

Przed wykonaniem niżej podanych kroków usuń Max Payne 3 z dysku.

Po 1 - pobierz program Slimdrivers http://download.komputerswiat.pl/sterownik...kow/slimdrivers

Przy jego pomocy, zaktualizuj wszystkie sterowniki.

Po 2, co ciekawe najnowsze przygody Max Payne nie współpracują z .Net Framework 4.0, lecz z wersją 3.5. Tutaj jest haczyk nie pobierajcie tego z internetu jeżeli macie Windows 7, gdyż ma on wbudowaną tą aplikację! Po prostu upewnijcie się, że nie macie zainstalowanego .Net Framework 4.0, oraz że macie włączony .Net Framework 3.5, aby to zrobić: START -> Panel Sterowania -> Programy i funkcję -> z bocznych zakładek wybieramy Włącz lub wyłącz funkcję systemu Windows, następnie upewniamy się że funkcję "Microsoft .NET Framework 3.5.1" mamy zaznaczoną, po czym dajemy ok. Następnie, usuwamy "Rockstar Games Social Club" (jeżeli mieliśmy już go zainstalowanego).

Teraz pobieramy program CCleaner http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Progr...dows,13061.html

Za pomocą jego oczyszczamy dysk, oraz naprawiamy rejestr. Następnie usuwamy na czas pierwszego uruchomienia antywirus, oraz wyłączamy zaporę systemu windows: Start -> Panel Sterowania -> Zapora systemu Windows -> Z bocznego menu wybieramy włącz lub wyłącz zaporę systemu Windows, nasętpnie zaznaczamy "Wyłącz zaporę systemu windows" u góry i u dołu. Teraz upewnij się, że masz zainstalowane krytyczne aktualizacje do systemu Windows 7! (W razie pytań do tej części materiału, zapraszam na gg: 1323291, "IF YOU NOW WHAT I MEANT :D") Kładąc nacisk, na te aktualizacje dotyczące, .Net Framework :) Dobrze twój system jest gotowy na przyjęcie nowego dzieła od ROCKSTAR GAMES! Jednak, nie wyłączaj poradnika, gdyż zostało jeszcze parę Wskazówek!

INSTALACJA:

PO PIERWSZE! Wyłącz internet!

Włóż płytę nr. 1.

Kontynuuj instalację przyciskając dalej/ok, w momencie wprowadzania lokalizacji wprowadź D:\Gry\MP3 , nie musi być dysk D lecz mi na takim działa. kontynuujemy, instalujemy, zmieniamy płytki, po instalacji, gdy wyskoczy błąd aktualizacji, włączamy internet. Klikamy ponów próbę, aby znowu zaczęło próbować pobrać aktualizację. W tym momencie zatwierdź dwa kolejne okienka z aktualizacjami wciskając ok. Gdy się pobiorą, gra się uruchomi! Jeżeli nie, spróbuj ją włączyć ponownie. Moim zdaniem było warto się tyle męczyć gdyż gra jest genialna! Nie ma za co! :D

Wyrażam zgodę, na publikowanie tego poradnika na innych serwisach, gdyż chcę zmniejszyć ilość osób zapadających na nerwicę z powodu tej gry, jednak miło by mi było, gdyby ktoś wspomniał przy powielaniu o prawdziwym autorze tego poradnika ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gra działa ... zrobiłem tak zainstalowałem gre majac wyłączony internet i antywirusa (avast:P) na dysku F:\gry\Max3.. po czym zainstalowałem najnowsze sterowniki nVidia 301.42 .. uruchomiłem gre zainstalowała sie łatka ...po tym zabiegu gra smiga bez problemowo nie instalowałem żadnych "zabawek" typu Net Framework 3.5 czy CCleaner itp tak jak kolega z postu po wyżej :P myśłe iz najważejsze sa tutaj najnowsze stery do karty graficznej :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chore żeby instalacja gry sprawiała aż takie problemy i wymagała takich kombinacji ... jeszcze tego nie sprawdziłem czy działa, ale tak czy siak - to chore.

cóz na początku instalcji wyskakuje okienko z prośbą o wyłączenie Firewalla (antywirusa) wiec może tylko to trzeba zrobić aby poprawnie zainstalowac gre może nie trzeba kombinować z folderami i wyłanczaniem całego internetu :P a kwestia sterowników to wiadomo przy nowych grach to OBOWIAZEK :D

ok.. jakoś poszło, pomogły chyba najnowsze sterowniki do grafiki, ale teraz albo jestem ślepy albo nie umiem ustawić polskich napisów, mam po angielsku :/ na pudełku jak wół jest napisane że to kinowa wersja PL a z tyłu jest PeeLka.. ocb?

co do wersji PL hmm ciekawa sprawa też mam z tyłu PELke i gra normalnie zainstalowała sie w polskiej wersji a zmiany jeżyka na inny nie ma .. może jakaś pomyłka u producenta przy pakowaniu gry w pudełka ?? :X haha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równeż próbowałem sposobu opisanego przez lukasza, jednak nie dało to rezultatu.

Natomiast grę udało mi się odpalić po downgrad'zie sterowników do karty graficznej, mam laptop z kartą Geforce GT540m, sterowniki zmieniłem z najnowszej wersji 301.42 na wersję 285.62. Grę natomiast odpalam przez tryb bezpieczny. Gra działa tylko z DirectX 9 wtedy, ale da się bez problemu grać. Mam nadzieję że taki sposób może komuś pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra mnie doprawdy zadziwia :) Język naprawił się sam (sic!). Po prostu przy kolejnym, którymś tam odpaleniu było po polsku. Do tej pory tego nie pojmuję no ale ok.

W zamian - mocno spadły mi klatki. Nie wiem czemu, bo nic nie grzebałem i jak mi się wyświetlało po angielsku miałem jakieś 50-60 klatek, teraz leci do 30 a i poniżej nawet. dziwne.

Dawno nie miałem aż takich problemów z odpaleniem gry normalnie, kurde, serio, żeby takie hece były z oryginałami ... -,- wstyd trochę, tylko nie wiem czy dla mnie bo jestem debilem i nie potrafię poprawnie zainstalować 4 płyt, czy dla twórców bo nie potrafią zrobić normalnej instalacji która by nie spartoliła giery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...