Skocz do zawartości

Polecane posty

Powiem wam tak CDPROJEKT ROŚNIE W SIŁE poza tym spike ta gra CYBERPUNK jest wzorowana na książce amerykańskiego pisarza który napisał taką owa powieść . Nie ma mowy o kopiowaniu fabuły. cd projekt zastrzegł sobie prawa z tym gościem do przelania fabuły z książki na gre , był nawet kiedyś wywiad.

jak coś zrobiłem analize trailera , na podstawie opisu amerykańskiego fabuły -sceny ukazanej z trailera.

https://www.youtube.com/watch?v=l_vhfw_6SoE

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malczu

Właściwie to nie powieść, a system gry fabularnej z roku 1990 pt. Cyberpunk 2020 autorstwa Mike'a Pondsmitha. Zmienili jedynie przedział czasowy, żeby było bardziej realistycznie (W 2020 m.in. mieliśmy już masową skalę wszczepiania augmentacji, a telefon komórkowy wciąż będąc towarem deficytowym, miał możliwość pomieszczenia ok. 20 numerów).

Co do samej gry, to czekam ze zniecierpliwieniem, choć mam pewne obawy z natury tych, które każą Ci się martwić jutrzejszym egzaminem pomimo świadomości, że wszystkiego się nauczyłeś. Ciekawi mnie w jaki sposób projektanci CDPR poradzą sobie z customizowalną postacią bohatera gracza, czy przedstawią ją z właściwą Wiedźminowi głębia, jako TES-ową maszynkę do wykonywania questów, czy może gdzieś po środku tego zestawienia. Czymkolwiek by to nie było, mam nadzieję, że wybrną z tego obronną ręką. Jedyne co możemy teraz robić to czekać na kolejny zwiastun lub, jeszcze lepiej, gameplay Cyberpunka. Do tego czasu lepiej nie dać się hype'owi, bo może się okazać, że wyjdzie kolejny Dead Island.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dayux

Chodziło mi o mechanikę i te wszystkie pierdoły jak miejsca, sprzęt, etc.

@all

Jeśli nie możecie się doczekać, to zachęcam do pobrania podręcznika CyberPunk2020; jest udostępniony za free.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie napalili się na ten trailer jak szczerbaty na suchary, a wyszedł teaser, który nie pokazał tak naprawdę absolutnie nic. Może powinien trochę wprowadzać w klimat, czy coś, ale słaba (moim zdaniem) muzyka raczej w tym nie pomogła. Na grę wciąż czekam, bo Redsi pokazali już, na co ich stać, ale trailer... nic specjalnego. A co do samej gry - osobiście liczyłbym na coś w stylu Mass Effecta w wersji RPG (przepraszam, musiałem :P ), z bardziej otwartym światem (System a la Wiedźminy, czyt. w każdym rozdziale inny kawałek mapy udostępniony do swobodnej eksploracji, prawdopodobnie sprawdziłby się nieźle. Mam nadzieję, że nie przyjdzie im do głowy zrobienie ogromniastego sanboksowego świata, a la Skyrim, bo w czymś takim główny wątek fabularny rozmyje się i nie będzie go widać. Mój kumpel w Skyrimie ma już wykokszoną postać, zwiedzony kawał mapy i generalnie mało co może mu podskoczyć, a wątku głównego nawet nie ruszył, nie chcę, by w Cyberpunku podobna sytuacja była możliwa.), z rozwojem postaci mającym autentyczny wpływ na rozgrywkę, przemyślanym systemem modyfikacji. Tak to sobie wymarzyłem, o!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teaser może i gameplaya itp. nie pokazał, ale pokazał to czego można się spodziewać, a o czym wspomniał wyżej ZdeniO. Co do muzyki, to kwestia gustu, bo mimo, że to nie moje klimaty, to mi akurat wybrany utwór się podobał.

osobiście liczyłbym na coś w stylu Mass Effecta w wersji RPG

Co masz konkretniej na myśli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zręcznościowy, dynamiczny system walki w stylu tego z Mass Effect ze światem otwartym jak w Wiedźminach, systemem rozwoju postaci, który naprawdę ma wpływ na prowadzoną przez nas postać, przemyślanym systemem modyfikacji ciała, dobrą fabułą i decyzjami, które będą mieć wpływ na jej przebieg. Acha, jeszcze bez wleczenia za sobą teamu.

Edytowano przez orzechXIX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teaser - jak wspominali REDzi - był bardziej skierowany do osób znających Cyberpunk 2020. Mimo to ja, jako osoba zupełnie nieznająca tego uniwersum, wyczułem ciężki klimat tej produkcji.

Osobiście pragnę, aby REDzi znaleźli złoty środek pomiędzy głęboką, wciągającą, w dużym stopniu nieliniową fabułą Wiedźmina, a ogromnym światem do eksporacji np. znanym z TES-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Wiedźmin jak i Deus Ex (serie) są w moim growym TOP 5, a na samym PC gram już od ponad 15 lat. To jednoznacznie daje do zrozumienia, że na Cyberpunka 2077 czekam z niecierpliwością i chociaż z żadnym papierowym RPG niestety nie miałem do czynienia, tak już teraz wiem, że jest ogromna szansa na kolejny niebywały sukces Redów. Mnie ani razu nie zawiedli (no, może poza opóźnieniem aktywacji Wiedźmina 2, ale rekompensata w postaci koszulki to było coś pięknego), a pozytywnie zaskoczyli nie raz.

Czego oczekuję? Tego wszystkiego, co miały oba Wiedźminy: dojrzała, przemyślana fabuła, nieliniowość, zapadające w pamięć postaci, ładne lokacje. I to "coś", co sprawia, że chce się grać. Tyle - aż, albo tylko - mi wystarcza. smile_prosty.gif

Teaser, jak na TEASER przystało (pewne osoby traktują to jak trailer - wielki błąd) jest IMO świetny. Wspaniała - jak zwykle - robota Platinage Image, slow-mo może się nie podobać, ale a) jest dość oryginalne w tej postaci b) zawsze mogli dać 30 sekund napisów w stylu "this year... we prepare... FOR D I E ! ! !", a na koniec jakiś gościu ze spluwą, zbliżenie na twarz, czarny ekran i logo producenta. Ale co tam - zawsze marudy w naszym kraju się znajdą. Jak wspomniałem - czekam z niecierpliwością na więcej info, a przede wszystkim gameplay.

Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za tymi klimatami(cyberpunkiem), nie trawie też Deus Exa, aczykolwiek, RED-om szansę dać trzeba bo to rodzima i bardzo porządna firma tworząca gry. Przykładem są oczywiście oba wiedźminy, które osiągneły sukces nie tylko komerycyjny w Europie, ale i na świecie. Co jest powodem do dumy. Wierzę w tą grę, ale teaser nie wywarł ma mnie jakiegoś wielkiego wrażenia. Także nie podniecam się, lecz czekam spokojnie na dalsze info na temat tej produkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pomijając fakt że Cyberpunk 2077 dostanie w naszym kraju i tak dużej fory (bo REDzi!), to teaser wypadł nawet ciekawie. Mimo wszystko jednak z hurraoptymizmem to proszę się wstrzymać - poza systemem o grze nic nie wiemy, więc na dobrą sprawę nie ma czego komentować. Trzeba będzie się uzbroić w cierpliwość i poczekać na detale. No i w miarę możliwości zapoznać się z systemem.

Co do samej gry to raczej możemy zapomnieć, że będzie przypominać DX czy ME - to jest gra oparta na systemie papierowym, więc nie może się z niego wyłamać. Chyba że CDPR gwizdnie samo lore. Sądzę, że dostaniemy coś na podobę Vampire the Masquerade - Bloodlines, tylko mniej zbugowane :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Klekotsan - to, że jest oparte na papierowym RPG nie oznacza z automatu, że będziemy rzucać wirtualnymi kostkami i przed naszymi oczami pojawią się miliony statystyk, tabelek i walka turowa. Redzi już w przypadku Wiedźmina 2 pokazali, że celują w konsole, bo to one przynoszą najwięcej zysku. Może i w Polsce bardziej opłaca im się wersja pecetowa, ale oni nie robią gier tylko dla Polaków, a dla wszystkich. Zatem stawiam na coś podobnego do Wiedźmina 2 - RPG z ukłonem w stronę akcji, ale z rozbudowaną warstwą fabularną i dialogową oraz niemało grzebania przy postaci. Nie liczył bym też na coś pokroju TES - świat podobno ma być otwarty, ale to nie znaczy, że będzie przeraźliwie wielki i będzie milion questów jak w Skyrimie - nie napalałbym się na to. Bardziej stawiam na otwarte dzielnice jak w Deus Ex: HR - po prostu lepiej myśleć tak i potem się nie zawieść. I wcale taka opcja nie wydaje mi się zła.

EDIT @ down - mój nick też przekręcali i to na coś w stylu "Promaths". Deal with it. ;P

Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

First things first - Klekot-san, nie Kleko-stan. Czemu ludzie to mylą...

Drugie - jeżeli opierają grę na systemie papierowym to z góry należy założyć, że rzucanie kostkami będzie. Tak jest już stworzony ten świat i tego nie zmienisz. Co prawda mogą być bardziej lub mniej widoczne, ale będą.

Trzecie - ja w sumie błagam, by CDPRED nie robili kolejnego BiowareRPG. Chciałbym ujrzeć grę z rozbudowanym systemem, który jednak nie będzie robił graczowi na złość (jak miało to miejsce w starszych RPG).

Czwarte - o DX zapomnij. Nie będzie skradania zręcznościowego, bo system jest papierowy. Nie będzie walki zręcznościowej, bo system jest papierowy. Eksploracja będzie ograniczona, bo nie możemy wyjść poza ograniczenia systemu. Chyba, że REDzi wezmą samo lore, ale to jest mało prawdopodobne - przecież mają już całą mechanikę i nie muszą jej pisać na nowo, zresztą licencjodawca może się wkurzyć za spłaszczanie systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@orzechXIX:

Jak powiedziałem, dla mnie najważniejszy jest klimat, a teaser raczej wskazuje, że nie będzie on lekki. I to mnie cieszy - oczywiście finalna wersja może się różnić, ale jak również wspominałem wyżej - Mike Pondsmith jest zaangażowany w produkcję nie tylko na zasadzie "daj pan licencję". A wspominał w którymś z wywiadów (chyba dla Hyper+), że pewnych kluczowych, jego zdaniem, elementów w dzisiejszych produkcjach cyberpunkowych brakuje. "Cyberpunk to nie tylko brudne ulice i ludzie z irokezami." Dlatego pod tym względem daje REDom kredyt zaufania, bo ktoś im na ręce patrzy. :D

Co do tego jaki byłby świat - mi akurat nie przeszkadzają elementy sandboxowe. Lubię, kiedy mogę łazić sobie gdzie chce, nie przejmując się głównym wątkiem. To go rzeczywiście rozmywa trochę, ale zadaniem scenarzystów jest znaleźć taki patent, żeby naszą uwagę przykuć.

Czy to będzie sztywny system... Bóg raczy wiedzieć. Pod tym względem nie mam żadnego zdania, bo nie widziałem nigdy systemu Cyberpunku, więc nie wiem, na jakiej zasadzie wszystko się tam odbywa. A nawet jeśli - to nie przesądza o tym, jak REDzi zrobią grę, IMO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, iż przedstawiony przez RED-ów teaser może zawierać tyle informacji, a także odniesień do systemu papierowego Cyberpunk 2020. Przez to, że nie grałem w grę papierową teaser wydawał mi się średni, zupełnie nic nie przedstawiający. Po obejrzeniu filmiku Rocka uświadomiłem sobie, że REDzi odwalili kawał dobrej roboty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyberpunk 2077 jest moim mocnym kandydatem na ulubioną polską grę w dziejach. Mój stosunek do Wiedźminów jest mocno skomplikowany i dość mieszany, CDP RED jest IMO typowym przykładem studia, które bardzo dobrze chce, ale często nie ma do spełnienia swych chęci wystarczających możliwości i zostawia kompromisy zanadto widoczne w grze - ponieważ jednak robią się coraz bardziej znani, wszystko powinno iść w dobrą stronę w miarę jak budżety ich produkcji rosną. Przy czym gra w swych założeniach już dużo mocniej trafia w moje gusta niż dotychczasowa twórczość studia - do fanbojów Sapkowskiego nie należę, zdecydowanie wolę cyberpunk od fantasy, a RPG pokroju Wiedźminów, w których główną rolę gra z góry określona postać (nie tylko na zasadzie wygląd/imię jak główni bohaterowie Planescape: Torment, Deus Ex czy Alpha Protocol, ale też pod względem charakteru) traci dla mnie największy storytellingowy walor gatunku - możliwość wymyślenia własnej. O writing się w ogóle nie obawiam po Wiedźminie 2, a i w odpowiedni art-design wierzę, biorąc pod uwagę, że REDzi wielokrotnie podkreślali uwielbienie, jakim darzą Deus Eksa. Byle jego owoce były trochę lepsze niż etapy pożal się Boże skradankowe w Zabójcach Królów. tongue_prosty.gif

Teaser jest spoko, ale liczę, że to tylko część większego trailera, który pokażą na E3 i który wszystkim zrzuci kapcie - tak było z Deus Ex: Human Revolution, z którego na początku 2010 też udostępniono tylko kawałek niesamowitego pierwszego zwiastuna.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję że nie przekombinują oprawy graficznej tak jak w drugim Wieśku, tzn. zwłaszcza na maksymalnych ustawieniach wydawał mi się dziwnie plastikowy i ogólnie miał przesadnie przesycone barwy (zwłaszcza w nocnych scenach lub ze słabym światłem). Taki Skyrim dla mnie osobiście jest nijaki, blady i nudny, a drugi Wiesiek jest wręcz jego przesadzonym przeciwieństwem i taką mam nadzieję że Cyperpunk 2077 nie będzie taki "plastikowy i przesycony". Ostatnie czasy twórcy gier mają jakiś dziwny problem z zrobieniem sensownej oprawy bo albo gra wygląda nijak, albo jest jest przesadzona w drugą stronę tudzież taki Deus Ex irytuje utrzymaniem wszystkiego w barwach pomarańcz-beż-żółć . . . bleh . . . ;/

Chociaż jeżeli teaser jest jakimkolwiek wyznacznikiem stylu graficznego samej gry to zapowiada się całkiem ciekawie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, że CDPR jest coraz bardziej... światowe. Wiecie, wypuszczają jakiś trailer czy coś, to wszystko to wygląda mega dopracowanie i profesjonalnie, tak jakby to był trailer od Electronic Arts (ba, ten przewyższa wszystko co oni wypuścili), anglojęzyczna wersja, angielskie opisy - niby ktoś powie, że to minus, bo nie widać już tego, że to firma z Polski, wg mnie plus, bo w końcu nie mamy się czego wstydzić i w sumie CDPR staje się coraz poważniejszą firmą na rynku, która może konkurować z największymi.

Co do trailer - widać rękę Tomka Bagińskiego, dobrze że Redzi mają go po swojej stronie :) Muzyka wg mnie bardzo dobrze dopasowana, nie rozumiem narzekań, reszta - nie mogę się doczekać, zamówię pre order jak to będzie tylko możliwe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gra ma ukazać się za 2 lata to za wcześnie dali ten teaser... Za długo będziemy na to czekać imo. 2015 to odległa data, powinni dać takie coś na rok przed planowaną datą premiery. A tutaj mamy jeszcze powiedziane, że premiera "When its done"...

Teaser mi się nie podobał, nie było w nim nic porywającego. Nic co by sprawiło, abym z niecierpliwością zaczął czekać na ten tytuł. Dobrze zmontowany i nic więcej. Ale pomimo tego czekam na następny. Tym razem mam nadzieję, że już pełnoprawny trailer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie rozumiem gadki w stylu "nie porywa", ludzie mówią o tym teaserze jak by miał być czymś w stylu COD'ów, a zawalić widza bezsensownym akcją na chama. Po pierwsze jest to teaser, czyli tylko "reklama" dla trailera, a po drugie wydaje mi się że zamiarem twórców teasera było zaintrygowanie widza, a nie zaszokowanie i oszołomienie.

Edytowano przez KewL
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka szkoda że nie będzie na konsole :C (A może będzie?)

Nie dosyć że jeden z moich ulubionych uniwersów to jeszcze zapowiada się na całkiem niezła gierkę, może będzie warto podrasować troszkę kompa (prędzej chyba kupić nowego w moim przypadku). W każdym razie rzeczywiście teaser robi apetytu (przynajmniej mi), może być ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin Istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że gra wyjdzie też na Xboxa 720. Pewnie z poślizgiem, ale możliwe, że wyjdzie. Nie wiem jak to będzie z PS4, ale jeżeli Sony nic nie poprawi pisania gier na PS4 względem PS3 to nie napalałbym się.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...