Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Adzior

CD-Radio

Polecane posty

Przede wszystkim - świetne przerywniki muzyczne. Kolejny dobry jakościowo odcinek choć chciałoby się Was posłuchać nieco dłużej. Pomysł z obgadywaniem ogrywanych właśnie gier jest już sprawdzony i jak najbardziej w porządku. Kiedy następny odcinek :trollface:?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zakładka z podcastami - jak się technicy kiedyś zlitują, to może i będzie, a może nie będzie.

2. Goście z CD Projektu itd. - że można zapraszać gości to my wiemy doskonale, ale niestety jeszcze nie mamy aż takich wtyk, żeby do nas zacne persony tłumnie uderzały ;)

3. Kolejny odcinek - uhhhrfmpf, niech się coś ciekawego jeszcze trochę podzieje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przedyskutowanie cen konfiguracji i potrzeb gracza dotyczących sprzętu. Chodzi mi o te główne rzeczy takie jak mysz i monitor, ale i takie jak mini-klawiatura z wszelkimi makrami lub dodatkowe przyciski na myszy.

Pomysł z obgadywaniem ogrywanych gier jest całkiem zacny i interesujący. Pogadajcie o Skyrimie, Splinterach, albo jeszcze nie ukazanym Beyond Two Souls.

Zarąbiaszczy odcinek, tak trzymać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceną wystawioną za piątkę jest piątka. Pod względem technicznym, tematycznym itd - nie mogę się rozpisać za bardzo bo siedzę w pracy smile_prosty.gif ale odsluchałem odrazu jak się pojawiła a następnego dnia prawie cały - drugi raz.

Bardzo dobrym pomysłem jest rozmawianie o waszych odczuciach na temat tytułów jakie mieliście ostatnio na warsztacie smile_prosty.gif emocje zwiazane z produkcją są intensywne i świeże - co można było usłyszeć.

jestem na Tak.

Jednak - fajnie fajnie - Gdzie jest 6`stka! ??? Do jasnej Anielki biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jakiś czas temu przesłuchałem całą piątkę i IMO wykonaniem wynagrodziliście czas oczekiwania :D Przyjemnie słuchało się waszej dyskusji, Adzior mógłby dawać więcej betonów a nie tylko jeden na wejście, z kolei zabawne jest jak słychać, że ze składaniem zdań Berlin po prostu ciągnie ostatkiem sił ;p Co do spraw technicznych zarówno przerwy muzyczne jak i podkład w trakcie mogą zostać, popieram także dalsze istnienie kącika 'Wcogranie' i w ogóle dalszy rozwój tematyczny podcastu ^_^ No, a teraz pozostaje czekać na odcinek szósty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w końcu zebrałem się do ściągnięcia podcasta i muszę wylać swoje żale ;)

O streamie już mówiono, więc nie będę powtarzał, ale głośność można nieco podbić, a przerywniki muzyczne skrócić, bo choć są super, to za bardzo wydłużają odcinki.

Może tematy oddzielić jakimiś samplami, np. strzałem z bicza albo innym kwa-kwa? A najlepsze podesłane utwory dać na początku i na końcu?

Można by też poeksperymentować z kanałami - Adzior głównie na lewym, Hut rozłożony po równo, a Berlin bardziej po prawej, żeby lepiej wyobrazić sobie jak "siedzicie".

A teraz odnośnie treści:

"Nie ma uzasadnienia, żeby Xbox i PS3 były takie duże" w00t?! A dysk twardy? A napęd optyczny? A zasilacz? A chłodzenie?

Pamiętać trzeba że te sprzęty zostały zaprojektowane dobre sześć lat temu, kiedy proces produkcyjny 20 nm się ludziom nie śnił, a pamięci Flash były drogie i małe. Pod względem mocy current-geny i Tegrę 3 też dzieli przepaść. No i twórcy konsol nie mieli żadnego interesu w tym, żeby te konsole były większe niż są.

Osobiście uważam że OUYA stanie się takim wypasionym boxem do OnLive, bo pod względem gier dedykowanych nie będzie w stanie podskoczyć pozostałym platformom, a pod względem mobilności przegra ze smartfonami i handheldami.

Dead Trigger F2P - Dziwne podejście twórców. Cała masa aplikacji na Google Play jest dostępna w dwóch wersjach - Premium z dodatkowymi bajerami albo Lite czy Free, które są okrojone i mają reklamy. I ich twórcy jakoś nie rozdzierają szat, że nikt nie płaci, tylko bierze darmową wersję.

Hut i Berlin grają w Batmany - Mam dokładnie to samo! Lubię Batmana i wiem, że gry od Rocksteady są świetne, ale nie pociągają mnie te gry; Łatwo odpuszczam.

Ale ogólnie - super, będą ściągał dalej, może nawet zbiorę się za pobieranie starszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z poprzednich podcastów brał na warsztat kwestię "powrotu peceta jako platformy do gier"? Bo jakoś sobie nie przypominam a chciałbym usłyszeć wasze zdanie. I dlaczego uważacie, że wszystko teraz będzie f2p? I że nie będzie "blockbusterów" po 60 dolców, wielkich, epickich "singlów", a pozostanie w sumie tylko odmóżdźone arcade na pół minuty, MMO bez abonamentu i gry polegające tylko na nabijaniu ekspa z kolegami? Mnie to przypomina zapowiedzi, jak to nikt nigdy nie pójdzie do kina, bo jest telewizja, nikt już nigdy nie skorzysta z poczty, bo istnieje telefon, nikt już nigdy... i tak dalej.

Nie każdy pracuje w grach i ma setkę znajomych, których stać na gry, albo których gry interesują na tyle, żeby je kupować. Nie każdy kupuje koszyk gier na ebay, włącza każdą na 20 minut i natychmiast wywala, albo przechodzi grę jak najszybciej i po łebkach, bo w kolejce czeka 70 kolejnych. Naprawdę słuchając waszego (i konkurencji) podcastu odnoszę wrażenie, że wasz styl gry reprezentuje poziom robienia zakupów w supermarkecie: idziecie sobie alejką i każdy produkt na półce ma dosłownie ułamek sekundy, żeby przyciągnąć waszą uwagę.

Idąc tym tokiem: jaka jest wasza definicja "prawdziwego gracza"? Ostatnio doszedłem do wniosku, że "gracz" to stan umysłu. ;) W pierwszym matriksie Wyrocznia ładnie to opisała: "Bycie prawdziwym graczem jest jak miłość. Nikt ci nie powie, czy jesteś zakochany czy nie. Ty sam to wiesz." Czy jakoś tak, dawno nie oglądałem. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo ma być tak, że podcast będzie można ściągać z serwerów CDA, streamować ze strony za pomocą fajowego plejera i zapisać się do niego na ajtunsach albo innych bajerach.

Docelowo

Czyli kiedyś

W przyszłości

Odległej? Może nie?

Kto to wie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to już szósty odcinek i muszę powiedzieć że ogólnie jest to naprawdę niezły pomysł, tematy fajne i do tego niebanalny komentarz :) . Kompresja też robi (bardzo) pozytywne wrażenie.

Co do ew. poprawek...

-Głos Adziora jest - jak dla mnie - bardzo sztuczny w niektórych momentach, z kolei głos Berlina przypomina mi do złudzenia brzmienie pewnego recenzenta 'graszorg' z YT, ale to bardziej pozytywne wrażenie... :)

-Przerwy ''techniczne'' są ok, zostawić tak jak są, ewentualnie powiększyć różnorodność w piosenkach...

-Gorąco popieram kącik 'Wcogramy' i mam nadzieję że zagości w CD-Radio na stałe.

-Poprawiłbym też głośność; czasami jest za cicho i nie rozumie się dokładnie zdania..

Generalnie CD-R jest rewelacja, cieszę się też z playera i czekam na dalsze odcinki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nie chce mi się tworzyć jakiegoś bloku - właściwie bloczku - myśli na temat szóstego odcinka podcastu i postanowiłem spisać sobie nieliczne przemyślenia w punktach :D

> W sprawie technicznej daję radę spokojnie was słyszeć bez żadnych zakłóceń, ale faktycznie moglibyście podbić ogólną głośność nagrania o co najmniej cztery-pięć decybeli.

> Nie będę lał beczki miodu, że Hut jest moim ulubionym redaktorem, bo nie jest, ale zdecydowanie popieram obecność trzeciego głosu w rozmowie zwłaszcza kiedy prezentuje ewidentnie przeciwstawną opinię w stosunku do Berlina albo Adziora ;) Zresztą nie chodzi tutaj o ksywkę dyskutującego, ale jego poglądy oraz to jak się ustawia w stosunku do reszty a jeżeli mamy różnicę zdań to od razu wymiana opinii staje się ciekawsza (...a fakt, że rozmowa jest nagrywana to Hut nie może straszyć obcięciem pensji ;p)

> Kącik 'Wcogranie' ma się stać co tygodniową atrakcją. Rzekłem. Nawet jak nie będziecie mieli nowych tytułów do omówienia w co akurat śmiem wątpić ;]

> Nie wiem czy planujecie poszerzanie grona dyskutujących, ale jeśli już to drobna sugestia wynikająca z subiektywnego wrażenia estetyki matematycznej (nie pytajcie o znaczenie, wymyśliłem to przed sekundą) - nie dawajcie więcej jak czterech na raz, bo będzie chaos :P

> Techniczne przerwy muzyczne mogą zostać. Te kilkanaście sekund spokoju daje szansę do odpoczynku i szybkiego obmyślenia/ułożenia myśli na następny temat.

> Szkoda, że np. co ciekawszych opinii słuchaczy nie da się wpleść w następny odcinek tworząc coś w rodzaju kącika dyskusyjnego (jak kiedyś w magazynie było 'VETO!') chyba, że za taki kącik ma i służy wam ten temat.

Generalnie dobra robota, przyjemnie się was słucha w tle, kiedy samemu dłubie się nad swoimi tworami ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czwartego odcinka słucham regularnie, poprzednie trzy też słuchałem, ale trochę później jak dałem się wciągnąć. Ogólnie nie jestem tego typu inicjatyw, ale przekonaliście mnie do siebie. Dobry pomysł i brak nadmiernego sztywniactwa to największe plusy. Nawet dość częsty offtop mi zbytnio nie przeszkadza (jako człowiekowi z natury chaotycznemu). Pomysł z pobieraniem jest fajny, umożliwia to "zabranie was" na spacer, do samochodu. Mam też kilka uwag:

Po pierwsze jakość dźwięku nie powala. Jak dla mnie mówicie za cicho. To akurat chyba da się prosto załatwić wink_prosty.gif Miewałem też dziwne zjawisko, gdy momentami dźwięk przeskakiwał lub dobiegał tylko z jednej słuchawki. Nie wiem jednak czy to problem ogólny czy tylko wina mojego stojącego w kolejce do wymiany słuchawkowego szmelcu.

Mam też nadzieję, że w przyszłości namówicie również innych ludzi z redakcji. Nie żebym miał objekcje do Huta, wręcz przeciwnie (zaskakuje mnie tylko jego optymizm, chociaż jak ktoś jest straszliwym pesymistą to akurat nic dziwnego). Jednak większe urozmaicenie to większe emocje, adrenalina. O to chodzi!

W odcinku numer 6 była lepsza muzyka, niż w poprzednich. Nie chcę dyskutować tu o samym InDespairze, ale uważam, że niezbyt pasuje na przerwę. W końcu po przerwie zachodzi zmiana tematu, więc słuchacz chciałby się wyciszyć i skupić na następnej części, a jednak muzyka metalowa temu nie służy. Chociaż uwielbiam zespoły rockowe i metalowe to uważam, że przy przerwach lepsze jest coś neutralnego, powolnego, co pozwala odpocząć te parę sekund. Jak ktoś chce posłuchać muzyki "favourite" to może zawsze po Podcaście wziąść MP3 do ręki. Proszę więc, by brać przykład z ostatniego odcinka.

No i tyle mojej wizji lepszego podcastu (jak wiadomo ideał nie istnieje). Zwykle słucham was koło dwunastej, pierwszej w nocy grając w wyciszonego BFa 3. Odcinek #6 świeżo "wciągnięty", ruszam spać, by obudzić się o przyzwoitej porze, kupić CDA i zdążyć na mecz siatkówki polaków...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham od 3 i muszę powiedzieć, że każdy odcinek wydaje mi się jak by był robiony jako pierwszy co nadaje mu takiej można powiedzieć "nowości" lub "świeżości" ;] Oby tak dalej bo naprawdę fajnie mówicie i mam przynajmniej inspirację tematy i inspirację do robienia Lets Playów na YT:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hucie, mówisz o Free to Play, jako modelu wypierającym tradycyjne gry. Totalnie, ale to absolutnie nie zgadzam się z tym i uważam, że Free to Play zabija rynek. Po pierwsze - nie ma DARMOWYCH gier. 80% osób i tak zapłaci, a większość osób zapłaci więcej, niż zapłaciłaby za pudełka. Skoro płacimy więcej, to dlaczego to ma być lepsze? Bo 20% osób nie zapłaci nic? Czyli ja mam płacić za innych? Sam nie znoszę MMO ani gier na smartfony, bo to nie są prawdziwe gry. Wolę zapłacić raz i mieć spokój, a gier bez fabuły nie uznaję, poza wyjątkami. F2P uważam za swoistego raka na branży gamingowej. Czasem szkoda, że nie można się wtrącić i rzucić: "ale bzdury, nie zgadzam się!". tongue_prosty.gif Chmury, Freemium (Pay2Win), EA, Apple, Facebook - to są rzeczy, których zwyczajnie nie znoszę i obym nigdy nie musiał z ich usług korzystać.

Poza tym - jak zwykle kawał dobrej roboty. Można się w wielu kwestiach nie zgadzać, ale jednak szacunek do czyjegoś zdania pozostaje, więc oby tak dalej! wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up - z tego co ja zrozumiałem, to jemu chodziło o to, że pojawia się coraz więcej i więcej gier F2P, i że kiedyś prawdopodobnie wszystkie / większość gier będzie F2P (czyli darmowa), nawet te Single Player. Jeżeli jest inaczej, to poproszę o konkretne przykłady, albo wypowiedź któregoś z redaktorów. Dostaniemy 1% zawartości gry za darmo, a resztę trzeba będzie sobie odblokować. Nie w formie DLC czy ULC, ale wykupując mikrotransakcjami dostęp do broni, amunicji, misji (tak, takżę tych fabularnych... mnie to kompletnie nie przekonuje. Pewnie gry będą połączone multi-single player i zapewne dostęp do kompanii będzie osobno płatny. Niby można sobie wtedy spersonalizować grę wg. własnych potrzeb, ale tylko wybitnie głupi dałby sięnabrać, żę tak wyjdzie taniej, niż pełnoprawna gra za 100-130 zł. Owszem, dla jakiegoś niedużego procenta wyjdzie taniej, bo nie kupi tyle rzeczy... ale w takim razie dlaczego jedni mają płacić niejako za drugich? Żadne granie w chmurze, F2P i inne "rewolucyjne technologie" nie są przyszłością, tylko skokiem na kasę. To jest wszystko po to, by wybulić od nas jak najwięcej; nowy model biznesowy, coraz mniejsza kontrola gracza nad grą (cloud gaming), aż wreszcie to wydawca będzie decydował jak zagramy, w co zagramy* i ile zagramy. Wystarczy tylko mieć odpowiednio dużo pieniążków. Mnie to nie przekonuje.

* oczywiście chodzi mi tu o dostępność tytułów, bo może być sytuacja, w której starsze gry są usuwane z serwerów; a co wtedy, kiedy niektórzy chcą wrócić do tytułu sprzed 8-10 lat? Tacy graczy są be, bo najwięcej zysku przynoszą gry młode typu ostatnie dwa CoDy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...