Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Adzior

CD-Radio

Polecane posty

Ohoooom tyś słuchał, tyś miał mieszane uczucia... A tak serio.

Przesłuchałem podcast #16 i jest to pierwszy podcast po dłuższej przerwie. W takim sensie, że kilka poprzednich mnie ominęło.

Podcast jest jak zwykle fajny, luźny, zabawny i dobrze mi się Was słucha. Ale strasznym zgrzytem są dla mnie bluzgi, nawet jeśli są wypikane. Święty sam nie jestem i zdarza mi się kląć jak szewc, czy to w nerwach czy dla zasady, bo tak.

No i wiadomix, że podcast ma luźną koncepcje, a czasem krótki zwrot w łacinie podwórkowej przekazuje więcej niż tysiąc słów(kurde zupełnie jak Rafaello). Rzucić mięsem zdarza się każdemu, ale słuchając Was chciałbym chociaż na tę godzinkę z hakiem odpocząć od otaczających mnie bluzgów. To taka moja luźna uwaga. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak może z zupełnie innej, na wpół pustej beczki.

Nawiązując do niedawnej premiery (proszę się nie śmiać!) animacji "Ralph Demolka" (w wielkim skrócie- 'Toy Story' o bohaterach gier video). Co myślicie o podobnych inicjatywach? tzn. może nie koniecznie mam tu na myśli ekranizacje gier, bo wszyscy wiemy jakie jest powszechne zdanie na ten temat. Chodzi bardziej o poruszanie tematyki gier w kinie- z Wielkim Hejtem Berlina spotkała się jakiś czas temu "Noobz" komedia o graczach (może raczej "komedia", co by nie wywoływać dyskusji), pojawił się w podcaście również komentarz do The Big Bang Theory, chociaż bardziej w kontekście bycia geekiem... Jak według Was powinna zostać przedstawiona tematyka gier w kinie i telewizji? Czy uważacie, że da się zmienić wizerunek gracza (zaśliniony no-life), jak można tego dokonać i czy w ogóle jest sens, może nie trzeba tego robić? ORAZ w jaki sposób powinny być przedstawiane same gry, tutaj właśnie kłania się "Ralph..." który jest w sumie bardzo sentymentalną podróżą dla każdego miłośnika, znawcy gier i człowieka, który się na tych grach wychował. Może ktoś z Was widział ten film (z ciekawości chociaż), czy może on wywołać jakąś dyskusję, czy podjęcie takiej tematyki przez twórców (w końcu to wielka produkcja Disney'a) i takie podejście może zmienić postrzeganie gier w ogóle? (mam na myśli nastawienie: gry to ZUO, kazania ks. Natanka o "Diabolo", informacje w mediach i zwyczajowe obwinianie FPS-ów o strzelaniny w szkołach etc.)

No i to w sumie tyle...może przy okazji jakiegoś większego tematu uda się nawiązać do podobnych kwestii.

pozdrowienia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do powyższego pytania: Co sądzicie [jeżeli oglądaliście] o filmie pt. "Scott Pilgrim vs. The World"? Taka komedyjka z TONĄ smaczków dla fanów gamingu, z muzyką z gier czy monetami po pokonaniu wrogów na czele. Dla mnie: perełka, która zrozumiała jest właściwie tylko dla graczy. Do tego filmu wracałem już nieraz i za każdym razem odkrywałem coś nowego, jakies nowe nawiązanie do znanych gier.

Jeżeli nie oglądaliście to nie jesteśmy kolegami trollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to jest piękny przykład filmu zrobionego dla graczy. soczek.gif Bruzdaju!

problem z tym, że przeszedł bez echa i znany jest i akceptowany jedynie przez zainteresowane grono. To niestety kino niszowe... A ja miałem na myśli wpływ na media- animacja wytwórni-giganta jest dla całej rodziny i robi furorę na świecie. Więc może...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhuhuhu OK. Berlinie w Warszawie odbędzie się pisane wcześniej Animatsuri 2013, odbywa się w tym roku od Piątku (12 lipca) do niedzieli (14 Lipca). Typowy konwent o anime grach i masowej japońszczyzny, np: Bitwa Kartonowych Wojowników, Występ Aralki, panele dyskusyjne, wiedzowki o grach, memach interentowych, anime, muzyce itd. , turnieje w Soul Calibur, Tekken, DDR itd. i reszta zabawnych i japońskich rzeczy(Biegi w Kaftanie, walka w kisielu) wink_prosty.gif -

tak to było. A na stronie http://animatsuri.pl/?page_id=118 jest lista zbliżających się w tym roku konwentów np. EZkon 2013. Mam nadzieje, że będziecie Ekipo CD-Radio wink_prosty.gif (moglibyście poprowadzić jakiś panel na temat gamingu albo podcastów)

- Czy możecie wyrazić swoją opinię o Angry Video Game Nerd?

- Kruku zagramy w DOTE II? (Adziorze mam w zapasie kod może chcesz? :), albo ty Berlinie ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nawiążę jeszcze do tzw. "gorzkich żali Berlina" - o co chodzi z tym jego ciągłym marudzeniem? Powiedzcie mi, czy to była celowa zagrywka, żeby mieć w składzie takiego, że tak powiem, "dyżurnego jojcorza", czy on już po prostu taki jest "defaultowo"? Przyznam szczerze, w pewnym momencie mnie już do szału doprowadzał, ale doszedłem w końcu do wniosku, że jednak jest potrzebny taki osobnik w CDR. :P Bez tego jego biadolenia to nie byłoby to! No to jak to z nim jest? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzenie włączone: do kolegów też mówisz w trzeciej osobie? "Jak to jest z tym Adamem, wpadnie dzisiaj", kiedy Adam stoi obok? "Fajna jest ta Mariola, ciekawe dlaczego nie zwraca na mnie uwagi - myślicie, że to specjalna zagrywka, która ma sprawić, że się źle poczuję?", kiedy Mariola przechodzi obok ciebie?

Marudzenie wyłączone: skoro to nie do mnie pytanie, to niech odpowie Adzior, lol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD Radia zacząłem słuchać dopiero od 16 odcinka (spodobało mi się więc potem wziąłem się za 14 i 15, a teraz jadę od 1 :) )

Świetna sprawa, bardzo fajnie się tego słucha :)

Ps. Berlin masz głos podobny do Sokoła (tak polski raper). To komplement bo go lubie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie skierowane było do ekipy CD-Radio jako całości, nie konkretnej osoby. Nie trzeba się od razu unosić. ;) Oczywiście jeśli czujesz się w jakiś sposób urażony, to przepraszam, bo oczywiście nie było to moim zamiarem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie skierowane było do ekipy CD-Radio jako całości, nie konkretnej osoby. Nie trzeba się od razu unosić. wink_prosty.gif Oczywiście jeśli czujesz się w jakiś sposób urażony, to przepraszam, bo oczywiście nie było to moim zamiarem.

Oczywiście, że nie czuję się urażony w żaden sposób. Jaja sobie z ciebie robię ;)

Podcast nie zależy chyba od tematów tylko od tego, czy Berlin ruszy swe jestestwo trollface.gif

Ja tu nie mam nic do gadania -- do Andziora pretensje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już na Facebooku, więc jakby ktoś coś - gościem najbliższego odcinka (jeśli się uda, a ma zamiar się udać) będzie aktor silnie związany z dubbingowaniem gier. Oprócz pytań które mam sobie pod ręką, zadam też najciekawsze pytania słuchaczy.

Jeśli zatem coś wam do głowy przychodzi - słucham :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mało czasu ,więc festiwal pytań czas zacząć(narzekaliście chyba ,że bodajże paintball_X nie zadaje wam tak dużo pytań i że wam tego brakuje,więc macie prezent ode mnie):

1.Do Adziora i Berlina : Czy byliście na BEST Game Tournament ? A jeśli tak ,to czy wam się podobała ta imprezka ?A jeśli się podobała to ,co najbardziej ?

2.Czy panowie uważają,że mówienie ludziom coś w stylu,,Jak chcesz zrobić dobrą grę ,to musisz mieć 2 miliony dwieście kasy i speców " i ,,gry są trudne do zrobienia samemu ,bez kasy" to wroga propaganda dużych studiów ,chcących zniechęcić do działania ewentualną konkurencję , czy też jest to prawda? A może macie jakieś inne opinie na ten temat?

3. Do gościa podcastu : Jeśli jest mała firma która ma mały budżet ,to kogo lepiej wziąć jako aktorów do nagrania dialogów : osoby ze szkolnego teatru ,który(ten teatr) był już w jakichś konkursach nagradzany,czy też randomowe osoby spośród swoich przyjaciół?

4. Do gościa podcastu: W jaki sposób ,jak najtańszym kosztem wygłuszyć pomieszczenie? Kombinować mieszankę ze skorupkami od jajek,czy też próbować innych metod? Jeśli tak ,jakie byś polecił/poleciła?(na to pytanie jeżeli gość nie będzie wiedział mogą odpowiedzieć też inni uczestnicy podcastu)

5.Jeśli ma się mały budżet(praktycznie zerowy) , a chciałoby się czymś nagrywać swoje próbki głosu ,to co lepiej zrobić :nagrywać dyktafonem z Nokii mojej mamy czy też zainwestować jakiś ciut lepszy ,normalny dyktafon?

6. Czy muzyczka lecąca na końcu podcastu była inspirowana którąś z części Mario? Bo dosłyszałam bardzo wyciszoną muzyczkę w motywie na końcu .

7. Do wszystkich was,z podcastu: Czy oglądaliście kiedyś na youtube kanał Lekko Stronniczy? A jeśli tak, to:

Jaką macie opinie o ich kanale ? Czy ich odcinki są lepsze poziomem,,programu" od Niekrytego Krytyka ?

8. Do gościa specjalnego podcastu: Co jest Najtrudniejsze w dubbingowaniu postaci?

9.Czy był/była Pan/Pani kiedyś tłumaczem/tłumaczką?

10.Czy ktoś was miał tak dosyć jakiejś gry(bo była tak kiepska) ,że wyrzucił ją przez okno/przez nią rozwalił monitor/rzucił nią o ścianę /inne kreatywne sposoby rozwalenia nośnika z grą ? Jeśli ta ostatnia ewentualność ,to w jaki sposób? Proszę o dokładny opis tej sytuacji.

11.Kruczoczarny ,wiem ,że już się zastanawiałeś nad sobą ,ale zadam Ci pytanie: Czy naszła Cię refleksja w sferze duchowej,egzystencjalnej może? Pytam się ,bo mamy czas Wielkiego Postu i właśnie w tym czasie może warto się wyciszyć,zastanowić nad sobą i zmienić to co w nas złe ,w to , co w nas dobre.Ja osobiście postaram się powalczyć o lepsze oceny.

A ty, czy masz już jakieś postanowienia na czas Wielkiego Postu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gracie raze w co-opie w jakąś grę?i czy moglibyście wrzucić taką grę na yt lub porozmawiać o niej?

może jakiś konkurs dla słuchaczy?

Kruczoczarny,ile wiadomości ze szkoły licealnej przydało ci się w pracy?

czy graliście kiedyś w jakieś gry przeglądarkowe?

Berlin,czy zagrałbyś w Fifie gdyby na hali bronił dinozaur?

Ogólnie wasz podcast oceniam pozytywnie.Słuchałem chyba z 4 podcastów growych będących na rynku,jednego słucham co odcinek,a do was wracam po małej przerwie;).Widać u was jeszcze,że to nie jest 80 odcinek,nie czuć takiego luzu jaki powinien być,widać takie małe spięcie.Zresztą jak wiecie fajne są żarty od czasu do czasu,a nie tylko betony,to troszkę za mało;).Nie jestem audiofilem i dla mnie wszystko jest ok.Fajne by było na przykład jakby każdy odcinek miał obrazek odwołujący się do treści,a na końcu po muzyce mogłyby być nagrane problemy techniczne,przygotowanie przedodcinkowe ,komentarze jakieś śmieszne po odcinku.Ogólnie nie mam większych zastrzeżeń i nadal będe was słuchał.SHOW must go onklaszcze.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanko do ekipy Radia: Co sądzicie o inicjatywach typu Season Pass? Czy wg was lepiej kupić w ciemno całą pakę DLC za niższą cenę nim się one pojawią licząc że będą tego warte, czy wolicie jednak kupić drożej, ale mając pewność, że jest to towar wart zakupu?

Pytanie do gościa: Jak wygląda praca przy dubbingu gier w naszym kraju? Czy nadal powszechne jest, że aktorzy często nie znają nawet przebiegu gry z empiry, tylko mają przedstawioną ogólną sytuację, i mają w ten sposób próbować się wczuć, czy może jest już jakiś postęp w tej materii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem prawdopodobnie odcinek wjedzie, przepraszam kochani że znów się to przedłuża (nagranie było w czwartek miniony więc pytania, które się pojawiły później już nie poszły) ale życie bywa ciężkie.

Na osłodę powiem - kilka osób o to pytało - że będzie jeszcze jeden odcinek przed Świętami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...