Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Adzior

CD-Radio

Polecane posty

W tym temacie opisujcie swoje odczucia związane z podcastem CD-Radio, który wystartował 22 maja na naszej stronie. Sporo sugestii pojawia się i będzie się pojawiać w komentarzach, tu zaś możecie wypowiedzieć się bardziej treściwie.

Pamiętajcie, że to zrębowe stadium istnienia podcastu, więc wiele jeszcze może się zmienić (od muzyki przez skład i tematy po nazwę), a wasze opinie to istotny czynnik zmian.

Zachęcamy też muzykalnych użytkowników do współtworzenia podcastu przez udostępnianie swoich dzieł. Propozycje przesyłajcie Berlinowi na priv.

Spis odcinków:

#1 O Diablo, dojrzałości i dubbingach - TUTAJ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zabieram się za montowanie drugiego odcinka, który powinien niedługo wjechać. Ponieważ mentalnie przygotowujemy się do stresowego bardzo E3, to wdało się w nasze szeregi rozluźnienie, póki mamy jeszcze na nie czas ;) Jak to Berlin ujął - to będzie "badanie rynku".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna i ciekawa inicjatywa, nareszcie coś nowego się dzieje. Wydawało mi się tylko że adzior był dużo bardziej spięty, niż rozluźniony i spokojnie mówiący Berlin. Może taki masz głos nie wiem, ale wyraźnie czułem w nim tremę. Wiadomo że to debiut, i stresik jest także rozumiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna i ciekawa inicjatywa, nareszcie coś nowego się dzieje. Wydawało mi się tylko że adzior był dużo bardziej spięty, niż rozluźniony i spokojnie mówiący Berlin. Może taki masz głos nie wiem, ale wyraźnie czułem w nim tremę. Wiadomo że to debiut, i stresik jest także rozumiem.

"Za kulisami" jest dokładnie na odwrót ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucha się bardzo dobrze, jedyne co mnie denerwowało to momentami błędy w wymowie i babole powtarzane kilka razy typu "mi się wydaje", które dziennikarzowi, reporterowi, czy jak tam się chcecie nazywać, nie przystoją ;) Jak już wspominano o ile muzyka w tle nie przeszkadza, to przerywniki mogłyby być dużo krótsze, albo w zmienionej formie.

Pytanie na koniec: czy podcastem zajmować się będzie tylko wasza dwójka czy jest plan zaangażowania w ten projekt reszty redakcji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myśleliście by taka inicjatywa z czasem przerodziła się CD-Video? Pokazalibyście czytelnikom swoje twarze, a odcinków nie trzeba będzie ściągać, wszystko by leciało z odtwarzacza youtube.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wreszcie się spiąłem, żeby ściągnąć oba odcinki i sobie je przesłuchać zatem przyszła pora na opinię :D Przede wszystkim odrobinę lekko zaskoczyły mnie głosy na plus i właściwie bardziej po Berlinie spodziewałem się czegoś w 'ziomalskim' stylu a tutaj całkiem niezła powaga bije... niemniej brzmicie dobrze i w tym elemencie zarzutów mieć nie mogę ani nie mam ^_^

Według mnie nazwa jest w porządku i po prostu wyraża meritum całego przedsięwzięcia więc nie trzeba tutaj specjalnie kombinować =)

Na temat muzyki mógłbym powiedzieć wiele, ale to zwłaszcza Berlin wie, że z moim gustem nie jest mu kompletnie albo w większej części po drodze gdyż najchętniej widziałbym jako podkład muzyczny coś z rocka, metalu albo nawet klasyków z innych rejonów, których nie jestem w stanie jasno sklasyfikować ;p Jeżeli chcecie konkretne nazwy to walcie, na pewno coś się znajdzie i od razu pytanie ode mnie - te utwory jakie przesłali userzy aby was wspomóc to z ich twórczości czy zbiorów? Jak to drugie to może dacie rade rzucić instrukcją? Nawet kanałami prywatnymi ;)

Co do składu to właściwie mam bardziej pytanie - o ile istnieje na niego odpowiedź - czy w ogóle planujecie rozszerzenie ekipy a jeśli tak to tylko ludzie z redakcji czy też może zaryzykujecie pewien casting kogoś z forum? Zakładam, że obecnie projekt znajduje się w jeszcze trochę zbyt wczesnej fazie aby o tym decydować (taka pre-alpha) gdy nawet - może, nie wiem - nie jest przesądzona jego przyszłość. Żeby nie było, niech kolejne odcinki powstają, bo inicjatywa jest bardzo fajna i daje pewien powiew świeżości do strony :happy:

Kończąc na temat... tematów. Masło maślane :P W każdym razie - w przyszłości można by IMO pomyśleć o kącikach tematycznych jeżeli podcast stanie się regularną inicjatywą jeśli chcielibyście albo los wskaże drogę podcastowi do wielotematyczności (przepraszam za nowotwór językowy) na obraz forum gdzie gada się praktycznie o wszystkim.

Na razie to tyle =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć BS ;)

1. Gdybyśmy mogli używać całej twórczości muzycznej, jaką świat zrodził, to wyglądałoby to zupełnie inaczej, ale nie możemy, bo licencje itp. Dlatego nawołujemy czytelników do przesyłania swojej autorskiej muzyki, bo dla nas jest to szansa na ubarwienie podcastu, a dla nich jakaś forma promocji.

2. Skład - nie mamy pojęcia, w jaką stronę to się rozwinie. Tzn. mamy pewną wizję, ale nie czas i miejsce, żeby odkrywać wszystkie karty. W burzy mózgów pojawiły się podane przez Ciebie pomysły, ale więcej powiedzieć na obecną chwilę nie mogę.

3. Kąciki - na razie tematów nam branża dostarcza dość obficie, ale wszystko jest do przemyślenia. Jak zwykle wszystko zależy od naszych możliwości i oczekiwań słuchaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie możecie nawet używać muzyki z własnych zbiorów nawet jeżeli - zwłaszcza ;] - jesteście właścicielami konkretnego krążka? Czy to akurat podchodzi pod licencję wykorzystywania w innych mediach?

Jeżeli byście chcieli albo po prostu powitacie to z otwartymi rękoma i istnieć będzie taka opcja to mogę poszukać darmowych kawałków na last.fm, obstawiam, że skoro dostępne są dla wszystkich to z licencją nie powinno być problemu aczkolwiek nie znam się na języku prawniczym i mogę zostać tutaj niemile zaskoczony ;p Niemniej, jeśli istnieje taka opcja to dajcie znać, chętnie pomogę.

A co do reszty to dzięki za odpowiedź :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalnie jest to działalność komercyjna, a ja na półce nie mam dealu z zaiksem... Na procesy nie mamy czasu, kasy ani ochoty, więc jak masz w zanadrzu coś fajnego na licencji Creative Commons, to ślij Berlinowi na priv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w spisie odcinków nie ma drugiego? ;) Jedyna wada w tych podcastach (czy jak to się zwie :P) to długość. Zamiast kilku tematów w godzinnym nagraniu, mogłoby być kilka nagrań na jeden temat. Przynajmniej dla mnie byłoby to wygodniejsze niż tak, jak jest teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odsłuchaniu dwóch, jakże w mojej skromnej opinii ciekawych odcinków, czas wyrazić swoją, subiektywną opinię. Muszę szczerze przyznać, że pojawiła się jedna z ciekawszych inicjatyw od powstania WWWekendowych konkursów, za co się należą brawa.

Z technicznej strony, nie mam praktycznie nic do zarzucenia, muzyki w tle przyjemnie się słucha, pozwala wczuć się w klimat starych, kultowych gierek. Podoba mi się "luźny" charakter dysputy, to że potraficie przedyskutować każdy temat, swoje często skrajnie różne stanowiska, przez co łatwiej się z którymś z was utożsamiać.

Wielki highfive :soczek: ode mnie dla Adaa...dziora za słuchanie Iron Maiden.

Mam tylko dwie, może nie tyle prośby, co raczej sugestie, że fajnie by było gdybyście powiedzmy okazjonalnie(wiem, że to w zasadzie faza pre-alpha, ale mówicie, że z uwagą słuchacie wszystkich propozycji ;) ) zapraszali, co ciekawiej wypowiadających się użytkowników do podcastu, członków redakcji, czy jakieś bardziej znane persony ze świata gier, by wypowiedzieli swoje zdanie na ten temat.

Drugą rzeczą z którą chciałbym was zapoznać byłaby, tzw. "integracja ze słuchaczami". Innymi słowy fajnie byłoby, gdybyście robili przed nagraniem jakąś ciekawą ankietę, tudzież słuchali opinii, na które tematy chcielibyśmy usłyszeć wasze zdanie, miło by było też ustawić jakiś stały czas pojawiania się CD-Radia i np. skatalogowanie jednego odcinka do kilku powiązanych ze sobą ściśle tematów, bądź też całkowicie poświęceniu go na przykład na "Naukę z gier". O! Chyba wam "przypadkowo" tematem rzuciłem ;).

Pozdro i życzę dalszego rozwoju, jakkolwiek to by nie zabrzmiało. :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigDaddy, thx za ogromny post i komentarz!

Odpowiem dosyć ogólnie, bo to sprawy, które raz na jakiś czas się przewijają i fajnie by było, jakby wszyscy zainteresowani przeczytali:

co do zapraszania czytelników/słuchaczy

to nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać - możemy wybrać sobie kogoś, wylosować, albo zrobić na to konkurs, ale nie wiemy jaki macie sprzęt w domu i czy jest wystarczająco dobry do nagrania podcastu. Widzicie jak my brzmimy, a np. ja lecę na słuchawkach z majkiem za ok 120 zeta - jakość wciąż jest słaba. Gorszej nie da się sklejać/montować we w miarę dobrze brzmiący podcast: ilość nagranego szumu zabija rozmowy. Dlatego musiałby być to ktoś z niezłym sprzętem (co by nam kłopotu nie dostarczać dodatkowego po godzinach, etc.) a... jak możemy się dowiedzieć jaki macie sprzęt? Zrobienie ankiety/otwartego tematu zaleje nas odpowiedziam, a wysłanie komuś wiadomości "ej, chcemy cię w podcaście, ale jaki masz sprzęt?" żeby potem wysłać mu "a nie, to się nie nadaje..." jest trochę kiepskie :)

Ale myślimy o tym i dumamy i może w przyszłości uda się nam coś wymyślić!

jeden temat na cały podcast

Generalnie to jest po prostu nierealne, żeby rozmawiać przez cały podcast o jednej rzeczy - to będzie nudne dla słuchaczy (większości), a nawet może być nudne dla nas. Bo ile jest tematów, które mogą być rzeczywiście tak bardzo interesujące, żeby im poświęcić godzinę czasu? Na pewno coś pokombinujemy, żeby poza newsami pogadać o czymś, co podrzucicie, albo wymyślimy jakiś temat w stylu let's playów drugiego odcinka - zobaczymy jak to się rozwinie :)

W przyszłym odcinku, tym po-E3 prawdopodobnie będzie pierwszy "gość". Tyle mogę powiedzieć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłuchałem części o Let's playach bo to mnie interesowało i tylko o tym mogę coś powiedzieć. Przyjemnie się was słucha, brzmi to wszystko profesjonalnie. Nie kumam trochę tych przerywników muzycznych ale zgaduję, że gdy słucha się kogoś przez godzinę to takie przerywniki pozwalają trochę odpocząć. Więc chyba git, że są. Ogólnie dajecie radę i być może zgram sobie ten podcast na telefon i wysłucham reszty w drodze na zbliżające się egzaminy:)

A co do samych Let's playów. Ja oglądam tylko Rocka i czasami Roja bo to są profesjonaliści w tym co robią. Oni oprócz pasji mają też odpowiednie umiejętności i takie kanały przyjemnie się ogląda. Sam, tak jak wspomniał Berlin, nie wyobrażam sobie oglądać np. Diablo bo to jest strasznie nudna gra do oglądania. Przecież dla widza tam się nic nie dzieje. Ale właśnie przez to, że dany Youtuber ma coś ciekawego do powiedzenia czy przedstawia grę w oryginalny sposób można go oglądać. Jeśli nie dla danej gry, to dla osobowości. Ale takich osób w polskim internecie jest niewiele.

I odrobina prywaty ale na temat. Sam startuję od maja z blogiem i szukam jeszcze formy. Wpadł mi do głowy taki pomysł by połączyć tematykę gier z piłką nożną i w ten weekend zamierzam opublikować pierwszy Let's Play z Fify, który będzie jednocześnie przeglądem newsów ze świata angielskiej piłki nożnej. Zainteresowanych zapraszam na mojego bloga - link w sygnaturce!:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym to najchętniej z neta odsłuchiwał, bo nie chce mi się za bardzo ściągać. Nie da się tego dać na YT? Pewnie przybyłoby wam wtedy też słuchaczy. A sadząc po waszych tekstach jesteście dość zapalonymi pasjonatami elekrtonicznej rozrywki więc słuchałbym was i subskrybował z wielką ochotą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...