Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ribik

Ocena zestawu

Polecane posty

Witam

Zaplanowałem sobie modernizację sprzętu.

Wybrałem poniższe elementy

System operacyjny Microsoft Windows 7 Professional PL OEM 64Bit SP1

Płyta główna MSI Z77A-GD55 (G3)

Procesor Intel Core i5-3570K, 3.4GHz, 6MB, LGA1155, 22mm, 77W, BOX

Karta graficzna

Radeon 7870 Gigabyte 2GB HDMI&DVI&2xminiDP (PCI-E) OC

lub

MSI NVIDIA GeForce 570 GTX, 1280MB DDR5 (320 Bit), miniHDMI, 2xDualDVI

Pamięci "Viper Xtreme Series Division 2, 1600MHz, 2x4GB, DDR3, CL8-9-8-24, XMP, 1.65V"

dysk twardy SSD "Patriot Pyro SE 60GB SSD 2.5'' SATA3 ( Speed 550/500MB/s ) TRIM, MAX IOPS 85K"

dysk twardy SATA WD Caviar Green, 3.5'', 1TB, SATA/600, 64MB cache + dodatkowa gwarancja do 3 lat od daty zakupu

Zasilacz be quiet! Dark Power PRO P9 - 650W

UPS APC Back-UPS ES 700VA Green (BE700G-CP)

Chłodzenie procesora be quiet! Dark Rock Advanced C1

Napęd DVD "LG SuperMulti SATA DVD+/-R24x,DVD+RW8x,DVD+R DL 16x,SecurDisc,bare bulk(czarny)"

Cena powyższego zestawu w zależności od grafiki ok. 6200, 6000.

Mam obudowę Cooler Master Mystique

Czy da radę jeszcze do powyższego zestawienia.

Chodzi mi o ocenę przede wszystkim dysków twardych, grafiki, pamięci

To nie ma być wypaśny zestaw, tylko żeby posłużył bez modernizacji jakieś 5 lat.

Ew. proszę o jakieś sugestie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sklepie składałeś? Bo może by się go udało polepszyć. Jak na tyle kasy, to nie jest to zbyt mocny zestaw. Ponadto brałbym i5-2500k zamiast i5-3570k (no chyba, że są w podobnej cenie), SSD zmienił na Cruciala M4 64GB, pamięci zmienił na takie z niskimi radiatorami, dysk zmienił na Seagate ST1000DM003 (WD Green są strasznie wolne), zasilacz zmienił na inny (DarkPower P9 jest IMHO za drogi by polecić), chłodzenie zmienił na np. Thermalright Macho (Dark Rock się IMHO nie opłaca). No i system bym zmienił na Home Premium - nie wiem, po co Professional.

W jakim sklepie kupujesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stacjonarnym sklepie komputerowym, mam znajomego sprzedawcę. Oczywiście szukałem w internecie, na forach.

Jednak wybrałem i5-2500k,

Oprócz podanych kart graficznych, reszta prawdopodobnie zostanie.

Nie wiem którą kartę graficzną wybrać z podanych, oczywiście i tak cena będzie istotna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięci zmieniłbym na te.

SSD zmieniłbym na http://optimeks-pclweb.systemb2b.com/dyski...te-)/p-c3262036

Zasilacz do zmiany na http://optimeks-pclweb.systemb2b.com/zasil...sion/p-c9800551

Chłodzenie zmieniłbym na http://optimeks-pclweb.systemb2b.com/chło...k-r1/p-c7630439

Dysk zmieniłbym na http://optimeks-pclweb.systemb2b.com/dyski...ache/p-c3900966

Swoją drogą to niezbyt tu tanio :P Tak się zastanawiałem czy polecić GTX570 czy HD7870, ale tutaj HD7870 kosztuje tyle, ile w innych sklepach HD7950... Nawiasem mówiąc, to potrzebujesz tak drogiego zasilacza? Bo z tańszym zasilaczem (np. XFX Core 650W) to spokojnie by się dało HD7970 zmieścić... przynajmniej w normalnym sklepie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnym kompie też mam zasilacz be quiet, i jestem zadowolony. Co do cen to też zależy od kursów walut, na jaki dzień się trafi, dzięki za podpowiedzi, jeszcze pewnie coś zmienię. Niestety, tak czy inaczej budżet przekroczony, mimo wszystko nie chciałbym cisnąć z kosztami w dół.

dodam ze mam gtx 570 od gainward i wszystkie gry full detale w hd :)

a kartę zawsze można łatwo wymienić :)

Obecnie u mnie jest ASUS 8600 GTS, wypadałoby jednak wybrać coś mocniejszego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że za tym BQ nic nie przemawia. Jest drogi, a recenzje ma mieszane (jak dobrze kojarzę zdarzają się nawet recki, gdzie tętnienia normy ATX - co ciekawe, znajdą si podobne recki starszego modelu P8). Z kolei Corsair AX ma same dobre recki, jest lepszy od BQ, tańszy, i ma tryb pasywny (przy niskich obciążeniach wentylator się nie kręci).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...