Skocz do zawartości

The Elder Scrolls Online


Polecane posty

  • Odpowiedzi 354
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Po premierze w item shopie na 100% pojawi się możliwość kupna innych ras, mountów i innych pierdół. Pytanie brzmi czy będą takie, które dadzą przewagę na innymi graczami? Gra musi na siebie zarobić, bo ludzie stracą pracę, inwestorzy powiedzą papa, bo po prostu taki jest biznes.

Jest jednak cienka linia pomiędzy biznesem a zwykłą pazernością. Bo co innego wrzucanie jakichś mountów czy skórek na postać, które poza fajnym wyglądem nie oferują nic więcej, a co innego wycinanie contentu i wrzucanie go jako pre-order bonus albo do item shopu. A czymś takim jest właśnie dla mnie wycięcie jednej rasy, której wybór nie skutkuje tylko różnicami kosmetycznymi. Takie rzeczy są w 100% zrozumiałe w przypadku gier F2P, bo gra musi na siebie zarabiać. A tu mają klienta za 60$, miesięczny abonament i jeszcze im mało. Nie chce na razie hejtować za bardzo, bo nie widziałem jeszcze zawartości IS, ale sam fakt ważnych elementów jako pre-order bonus już zaczyna mi się nie podobać.

Mogę prosić o źródło tej informacji?

Each race has 5 abilities: 1 Ultimate and 4 passive. You can place an Ultimate on your hotbar and use it any time you want. Passive abilities give you different passive advantages, but are not unlocked from the beginning; you need to unlock them during the game.

http://elderscrollsonline.info/racial-skills

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno było powiedziane i powtarzane, chyba nawet Konkle odpowiadał na to pytanie podczas jakiegoś vodcastu, że itemshop nie będzie zawierał żadnych itemów, które będą dawać przewagę w grze.

Swoją drogą, insynuowanie, że chcą wyciągnąć kasę, zanim przejdą w f2p, bo, im na grze nie zależy jest jakimś bezsensownym bełkotem opartym na wyssanych z palca "informacjach".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KewL

Oparte jest na ich zdzierstwie. Nie zasługują na to aby kupować ich grę jaka by ona nie była. JUŻ w tym momencie jest rasa jedynie dostępna tym co więcej zapłacą. I gwarantuję Ci, że będzie niezbalansowana a w itemshopie będziesz miał coś pokroju Neverwintera i Swtora.

A w ciągu roku F2P.

To również Ci gwarantuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno było powiedziane i powtarzane, chyba nawet Konkle odpowiadał na to pytanie podczas jakiegoś vodcastu, że itemshop nie będzie zawierał żadnych itemów, które będą dawać przewagę w grze.

Dlatego ja na chwilę obecną nie narzekam na item shop, tylko na pre-order content. Narzekanie na item shop zostawię sobie na później, jak już gra wyjdzie. Zakładając oczywiście że będą jakieś boosty czy coś, same mounty, pety i skórki niech sobie mają, nikomu to nie będzie szkodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KewL

Oparte jest na ich zdzierstwie. Nie zasługują na to aby kupować ich grę jaka by ona nie była. JUŻ w tym momencie jest rasa jedynie dostępna tym co więcej zapłacą. I gwarantuję Ci, że będzie niezbalansowana a w itemshopie będziesz miał coś pokroju Neverwintera i Swtora.

A w ciągu roku F2P.

To również Ci gwarantuję smile_prosty.gif

A ja Ci gwarantuję, że twoje gwarancje oparte na domysłach nie są nic warte :D

Obecnie mamy jedna frakcje, bo Imperialni rasą nie są ekskluzywną dla kolekcjonerki i tyle w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, a ja tylko obstawiam ile wytrwają przy abonamentowym systemie. Skoro nawet TOR dał radę jedynie rok, to i tutaj zapewne rewelacji nie będzie i z początkiem 2015 wszyscy sobie pograją bez inwestowania. Dodajmy do tego te zaporowe ceny... Ciekawość jednak spora, będę słuchał dalszych doniesień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od tego jak dobra będzie ta gra i ilu graczy będzie w stanie przyciągnąć. Koleżanka dostała się do stress testu i mam zamiar sprawdzić jak się w to gra i być może, jeśli mi się spodoba to zagram po premierze (jak gra trochę stanieje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było mnóstwo gier które są bardzo dobre, a nie wytrzymały w modelu P2P. Rift, Age of Conan, The Secret World, The Old Republic, tyle z pamięci. Mało tego, masa gier doskonale sobie radziła przez kilka lat w modelu abonamentowym, a w końcu musiały ustąpić: Lineage 2, LotRO, Everquest itd. Konkurencja jest teraz ogromna, i sama marka nie wystarczy żeby zachęcić graczy do wrzucania co miesiąc 15 dolców za możliwość grania (przykład Star Wars doskonale to pokazuje). Nie wystarczy że gra będzie bardzo dobra, gra musi być wybitnie dobra i musi na dzień dobry mieć tyle contentu (wymagającego), żeby nie zanudzić graczy, wtedy może się udać. FFXIV: RR pokazał że się da, i jak na razie gra radzi sobie doskonale, zobaczymy jak będzie z ESO. Życzę tej grze jak najlepiej, w końcu nic tak nie napędza rynku jak dobra konkurencja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie peszek napadł bo w dzień, kiedy rozdawali nowe klucze padł mi net i naprawili go dopiero dzisiaj, a teraz dowiaduję się że aż tyle GB do pobrania czyli dzisiaj nie pogram :<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma czego żałować. Wiem, że to beta, ale gra na chwilę obecną jest bardzo słaba. Ani to The Elder Scrolls'ów nie przypomina, ani mmo, które mogłoby coś znaczyć na rynku. Animacje, model walki dość średnie. Na samym początku bardzo mocno wieje nudą. Grałem jakąś godzinę, i do tego czasu nie było nic co mogłoby mnie przyciągnąć na dłużej. Graficznie całkiem całkiem, choć kończyn nie urywa, i nie ma co się porównywać do takiego Guild Wars 2. W tym momencie nie wiem, komu mógłbym polecić tą serie. Komuś kto nigdy nie grał w żadną grę z serii The Elder Scrolls? W życiu, zrazi się totalnie. A może jej fanom? Od biedy... być może, i nic więcej tutaj napisać nie można. Dla fanów MMO? Też nie za bardzo. Przetestować każdy może, ale ktoś kto ma zamiar np. kupić Skyrima i przed zrobieniem tego będzie chciał sprawdzić wersje online - niech omija ją szerokim łukiem. Nie polecam tej produkcji. To tyle. To jest moja opinia na temat bety tej gry.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod wszystkim, co napisał rwL723. Rozumiem, że to beta, ale gameplayowo to raczej już tak będzie wyglądać. Chcieli przerzucić wszystkie mechaniki z TESów do gry MMO i nie za bardzo to wyszło. Teoretycznie model walki mógłby być ciekawy, ale w grze MMO moim zdaniem słabo się sprawdza. Miło, że się postarano i jest przynajmniej porządny voice acting oraz ładna grafika. Osobiście uważam, że TESO ma naprawdę źle dobrany target, bo fani Scrollsów raczej nie zostaną tutaj długo (lepiej pograć w starego dobrego Morrka), a nowi gracze raczej zanudzą się na śmierć. Przetestowałem, bo miałem nadzieję, że jednak wyjdzie z TESO coś sensownego, ale tylko się jeszcze bardziej zdołowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...