Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

The Walking Dead

Polecane posty

Skro nie jest przygodówką to czym? Heavy Rain ma praktycznie taką samą formę rozrywki i też jest grą, nomen omen, przygodową. Choć prawda jest taka, że powstaje coraz więcej mieszanych gier, lub takich z zupełnie nieznaną formą rozgrywki - wtedy ciężko sklasyfikować taką grę.

Ps. Chcę odcinek 3. Już! Teraz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem dzisiaj epizod 3, jak zwykle świetny, ale jednak czegoś mi brakowało, myślę, że jest odrobinkę gorszy od poprzednich, bo

Na siłę uśmiercona w moim przypadku Curly, widać, że twórcy nie chceli już ciągnąć wyborów z pierwszego epizodu i nie chciało im się tworzyć tej samej sceny 2 razy z innymi postaciami. Kenny, który stracił żonę i dziecko jest jakiś taki mało przybity jak na tak straszną rzecz. Nowi bohaterowie jak dla mnie też jacyś tacy mniej wyraziści niż poprzednicy.

Tak więc, epizod 3 oceniam na 9/10, a poprzednie na całą dziesiątkę smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem sceptycznie nastawiony do tej gry, bo nie przepadam za przygodówkami. Ale zaryzykowałem i żałuję tylko jednego - czemu na te epizody trzeba tak długo czekać?! Nie wytrzymam do końca, trzeci był jeszcze lepszy od dwóch poprzednich. Tyle dramaturgii, że co chwila zbierałem szczenę z podłogi. Kapitalny projekt, naprawdę kawał solidnej produkcji. Polecam każdemu bez wyjątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Roberto171 odnośnie epizodu 3. Beznadziejnie, że nie można w żaden sposób uratować Curly.

:( A przecież w poprzednim odcinku też było jej tyle co kot napłakał... Myślałam, że po śmierci żony i syna odbije palma, ale on był całkiem spokojny. W ogóle wydaje mi się, że 2 część była bardziej emocjonująca, a zapowiedź 4 jakoś nie porywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi odcinek naprawdę mocny. Kilka razy miałem dylemat, co zrobić.

Ostatecznie kolesia uwięzionego w pułapce w lesie zostawiłem (zacząłem rąbać drzewo i łańcuch :P), zabiłem Lee i obu braci, a jedzenie z wozu zabrałem.

.

Dobre jest też to, ze każda decyzja to jakiś konflikt, np: rozdawanie jedzenia, kto ma dostać siekierę...

Dziś wieczorem zabieram się za trzeci odcinek.

Dziwne, że trzeba obejrzeć napisy do końca, aby zachowały się wybory z poprzedniego epizodu. Wychodząc do menu, i dając kolejny epizod gra sama wybiera decyzje. No, ale napisy są krótkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem epizod 4 i muszę powiedzieć, że ta gra miażdży wszystko, świetna fabuła, zwroty akcji, dobrze zarysowani bohaterowie, wpływ naszych decyzji na dalszą rozgrywkę. Jak dla mnie gra roku, gram z japą otwartą wpatrzony w ekran jak w najpiękniejszy obrazek. Mam nadzieję na więcej takich gier i już zacieram ręce na epizod 5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dosłownie przed chwilką ukończyłem epizod 4. Szczerze? Jak do tej pory to chyba najlepszy epizod jak dla mnie - trochę więcej akcji niż we wszystkich poprzednich, a reszta identyczna - za każdym razem zbierałem koparę z podłogi. I do tego ta końcówka!!! Byłem zaskoczony, ten kto grał ten wie. Coś czuję, że piątka będzie dla mnie czymś... czego na długo nie zapomnę (chociaż sama gra już jest, jak dla mnie również kandydat do gry roku). To już nawet nie gra. To coś więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój boże jak ja spać nie mogłam po zobaczeniu końcówki ep. 4 ^^ To chyba najlepsza gra o zombiakach EVER, brawa dla Telltale ! klaszcze.gif Nie spodziewałam się że tak zżyję się z Lee i Clementine, dlatego też

ugryzienie Lee przez zombie, to dziwne nagranie Jolene oraz porwanie Clem,

bardzo przeżywałam. No ale to Żywe Trupy, nie możesz się do nikogo przywiązywać, skoro wiesz że w każdej chwili może zginąć. icon_frown.gif Niesamowita gra ze wspaniałym klimatem i super grafiką, czego chcieć więcej ;) Jak skończy się pierwszy sezon gry, dowiemy się najwcześniej w grudniu, I can't wait for this ! icon_mrgreen.gif ( Ocb z tym Marsh House i kto u diabła chciałby odebrać nam Clem ? blink_prosty.gif )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do jednej z ostatnich scen z 4 odcinka

Nie wiadomo do końca czy to ugryzienie czy po prostu zadrapanie, jeżeli zadrapanie to są szanse że nic groźnego z tego nie wyniknie. Natomiast jeśli ugryzienie to Lee będzie mógł odciąć sobie rękę i dalej żyć. Poza tym głupio by było gdyby Lee zginął bo

ma wyjść drugi sezon :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że czwarty epizod mnie przetarga po pokoju z wrażenia, ale niestety tendencja zwyżkowa się nie sprawdziła. Póki co 'trójka' rządzi IMO, choć ostatni na pewno powali wszystkich na kolana. Jest mnóstwo niewyjaśnionych spraw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do jednej z ostatnich scen z 4 odcinka

Nie wiadomo do końca czy to ugryzienie czy po prostu zadrapanie, jeżeli zadrapanie to są szanse że nic groźnego z tego nie wyniknie. Natomiast jeśli ugryzienie to Lee będzie mógł odciąć sobie rękę i dalej żyć.

Nie byłabym taka pewna, w serialu i komiksie umierali co kilka minut. Zresztą, w świecie w którym żyją, każde zadrapanie, ranka czy choroba zwiększa ryzyko przemienienia się w zombie ( i tak czy siak, wszyscy są zainfekowani, więc zamienienie się w zombie jest tylko kwestią czasu -,- ) A infekcje szybko się rozprzestrzeniają, nie można po prostu sobie odciąć rękę i o wszystkim zapomnieć. Pamiętacie tego biednego nauczyciela w pułapce w ep 2. ? Mimo iż Lee odciął mu nogę, i tak nie przeżył i zamienił się w sami wiecie co. ( jeżeli osoba wybrała amputację ofc., nie wiem jak jest w innych opcjach :/ ) Mam złe przeczucia :(

Biedna Clementine, co się z nią teraz stanie :( Może w drugim sezonie ktoś ją odnajdzie i też się nią zaopiekuje ? Albo jej psychika się rozsypie i wyrośnie na maniaczkę z piłą łańcuchową o.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czy ktoś zabrał

Lilly ze sobą? Bo ja ją zawsze (3 razy) zostawiałem. Co się z nią stało?

If you allow her to stay with the group, she is handcuffed to the seat, but slips away and steals the RV when it's stuck at the train. Lilly offers Lee to join her when he goes inside the RV to get the pencil, which the player can either refuse or accept. If Lee refuses, Lilly will force him out of the RV and drive off, and if he accepts she will tell Lee to get Clementine but instead she tricks him and steals the RV. Kenny comments that she isn't likely to be able to drive much more than 30 miles, as the RV's raditor is worn out and close to overheating. Either way, her fate is unknown. W wielkim skrócie :

Ukradła nam vana 3:

Ja bym ją jednak zostawiła z nami, mimo wszystko :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłabym taka pewna, w serialu i komiksie umierali co kilka minut. Zresztą, w świecie w którym żyją, każde zadrapanie, ranka czy choroba zwiększa ryzyko przemienienia się w zombie ( i tak czy siak, wszyscy są zainfekowani, więc zamienienie się w zombie jest tylko kwestią czasu -,- ) A infekcje szybko się rozprzestrzeniają, nie można po prostu sobie odciąć rękę i o wszystkim zapomnieć. Pamiętacie tego biednego nauczyciela w pułapce w ep 2. ? Mimo iż Lee odciął mu nogę, i tak nie przeżył i zamienił się w sami wiecie co. ( jeżeli osoba wybrała amputację ofc., nie wiem jak jest w innych opcjach confused_prosty.gif ) Mam złe przeczucia sad_prosty.gif

Biedna Clementine, co się z nią teraz stanie sad_prosty.gif Może w drugim sezonie ktoś ją odnajdzie i też się nią zaopiekuje ? Albo jej psychika się rozsypie i wyrośnie na maniaczkę z piłą łańcuchową o.0

Zamienił się w zombie, bo umarł z wykrwawienia. Nie wiem czy oglądałaś nowy odcinek 3 sezoniu serialu, ale był tam motyw z ugryzieniem i aby uratować tą osobę bez zastanowienia zaproponowano amputację. Wierzę że Telltale nie spisze Lee na straty smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienił się w zombie, bo umarł z wykrwawienia. Nie wiem czy oglądałaś nowy odcinek 3 sezoniu serialu, ale był tam motyw z ugryzieniem i aby uratować tą osobę bez zastanowienia zaproponowano amputację. Wierzę że Telltale nie spisze Lee na straty smile_prosty.gif

Wybaczcie mi, ale The Walking Dead ( grę ofc. ! ) poznałam nie przez komiks czy serial ( kolega, fan TWD zresztą, bardzo polecał mi ten serial, ale jeszcze go nie widziałam. Nie przepadam za przesadzoną brutalnością i tymi... f-f-flakami confused.gif Wiem, wiem że się wykrwawił, to był tylko przykład jak szybko wirus potrafił ,,wejść w życie'' , minęło tylko kilka minut od jego śmierci i BAM ! Mamy sekwencję QTE -,- Bardzo bym chciała aby ( wiecie kto ) przeżył, mam już dosyć wylanych łez.

Tak, Katjaa i Duck. Ten chłopiec na strychu i poświęcenie Bena ( opcjonalnie ) też mnie zasmuciły. Larrego nie żałowałam, prędzej bym żałowała decyzji Lily. Śmierć Carley mnie zaskoczyła na maksa, totalnie się tego nie spodziewałam. A teraz, przyznać się kto pomyślał że sen Lee był prawdą ? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pokuszę o możliwe opcje zakończeń gry. Kto nie skończył 4 epizodu- nie czytać!

Wydaje mi się, że na końcu będzie odpłynięcie łodzią, ku wschodzącemu słońcu tongue_prosty.gif Ale po takiej historii bym tego nie chciał. 1. Mamy wybór- albo odcinamy sobie rękę, albo strzelamy sobie w łeb, albo (w przypadku tej łodzi) zostajemy na brzegu. Kenny zabiera Clem. 2. Lee umiera, bo tak chcą twórcy. Reszta przezywa. 3. Wszyscy giną, choć to najmniej prawdopodobne i też byłoby głupie, po tym wszystkim. 4. Clem znajduje rodziców. No i ten głos w krótkofalówce. Nie wiem czemu, ale mam dziwne przeczucie, że to może być ojciec Clem.

A dla mnie, Walking Dead już jest w Top5 tego roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało się dorwać TWD na promicji - Origin. Jestem po jakiejść godzince gry w pierwszym epizodzie. Hmm... jak tu to powiedzieć. Gra jest inna niż inne "przygodówki" do tego dokładnie działamy tak jak sami byśmy postapili ale później zastaawiamy czy to był akurat dobry wybór.

Styl graficzny specificzny ale o to tutaj chodziło. Może nie jest grą straszną (przynajmniej po tym kawałku, który przeszedłem) ale ma straszniejsze momenty i klimat, którego w wielu prodikcjach tego typu brakuje.

Czekam co będzie dalej i wtedy ewentualnie bliżej ocenię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...