Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheEquinoxe

Tworzenie strony HTML

Polecane posty

Witam, tworzę właśnie stronę internetową na lekcje do szkoły. Układ wykonałem taki sam jak w tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=OfEFo9irZf0

Tam gdzie gościu ma Panel1 i Panel2, ja wstawiłem dwa obrazki. Niestety jeśli w pole strona główna wrzucę za dużo treści, to obrazki zaczynają się przesuwać. Chcią jakby zostać na środku tej komórki, a dla mnie ważne jest aby były na górze i się nie przesuwały. Proszę o szybką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - tworzenie strony na tabelkach nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wiem, że to tylko do szkoły, ale uczysz się złego nawyku, nawet, jeśli to Twoja pierwsza i ostatnia strona w życiu. Sporo lepszym, prostym - a przede wszystkim zgodnym z W3C - rozwiązaniem są np. DIVy (tu masz to ładnie opisane). Niech mnie ktoś poprawi, jeśli zna lepsze rozwiązanie, od dawna w tym nie siedzę, choć planuję wrócić.

Zalety DVIów? Poszczególne elementy strony zawierają się w osobnych plikach, dzięki czemu menu robisz RAZ i w razie jakichkolwiek zmian nie musisz edytować kilku / kilkunastu a nawet kilkudziesięciu plików, a jeden. Jak dla mnie na lekcję do szkoły rozwiązanie w sam raz.

Tu masz parę słów o tym, dlaczego tworzenie strony na tabelkach jest złe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...